La Roche-Posay, Effaclar Duo - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-09-28, 20:15   #361
malinka07
Przyczajenie

Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Nie wiem jak jest dokładnie z łączeniem tych kremów. Zastanawiam się natomiast czy mogę iśc do kosmetyczki, żeby mi w końcu oczyściła to co teraz wyszło, bo chyba samo się nie usunie. Ale boję się, bo piszecie, że nie wolno wyciskac teraz bo bedą ślady:/
malinka07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 09:04   #362
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez malinka07 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest dokładnie z łączeniem tych kremów. Zastanawiam się natomiast czy mogę iśc do kosmetyczki, żeby mi w końcu oczyściła to co teraz wyszło, bo chyba samo się nie usunie. Ale boję się, bo piszecie, że nie wolno wyciskac teraz bo bedą ślady:/
Mozesz isc do kosmetyczki tylko najpierw poczekaj az ci wszystko wylezie czyli jak bedziesz widziec ze juz nic nowego sie nie pojawia to wtedy mozesz isc na oczyszczanie ja sie sama gniote jak juz widze ze nic nowego nie wychodzi bo wtedy mi same te czarne zaskorniki zostaja na brodzie i nosie to wygniote i pozniej sie juz goi czyli na oczyszczanie pewnie ze mozesz pojsc
ksenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 16:20   #363
agula79
Raczkowanie

Ksenka wyobraź sobie ze coś mnie kopnęło i kupiłam sobie ten diacneal do mojego duo bo chcę lepsze efekty
Myślę że nie będą ze sobą kolidować - co wy na to ?
- do tego avene 50 filtr (próbkę jedną koloryzującą drugą normalną).

Doczytałam się ze filtry Avene nie mają parsoli czyli mogę się paćkać pudrami (oczywiście jak mam w zwyczaju delikatnie) zawierającymi talk mikę itp.
PRAWDA TO?

Aha i jeszcze jedno, podobno - bo tak oczywiście zaś wyczytałam - jak się używa kwasów to minim. trzeba mieć filtr 50+ ?
NIE MOŻE BYĆ MNIEJSZY SZCZEGÓLNIE W TYM OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM?
Stary 2010-09-29, 19:17   #364
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agula79 Pokaż wiadomość
Ksenka wyobraź sobie ze coś mnie kopnęło i kupiłam sobie ten diacneal do mojego duo bo chcę lepsze efekty
Myślę że nie będą ze sobą kolidować - co wy na to ?
- do tego avene 50 filtr (próbkę jedną koloryzującą drugą normalną).

Doczytałam się ze filtry Avene nie mają parsoli czyli mogę się paćkać pudrami (oczywiście jak mam w zwyczaju delikatnie) zawierającymi talk mikę itp.
PRAWDA TO?

Aha i jeszcze jedno, podobno - bo tak oczywiście zaś wyczytałam - jak się używa kwasów to minim. trzeba mieć filtr 50+ ?
NIE MOŻE BYĆ MNIEJSZY SZCZEGÓLNIE W TYM OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM?
no to super to napisz jak sie sprawuja razem bo ja na dniach tez chyba zakupie tylko uwazaj bo ten diacnea podobno bardzo wysusza i lepiej go chyba co 2 dzien stosowac (przynajmniej ja mialam taki zamiar a nawet co 3 dni)
Stary 2010-09-30, 11:35   #365
agula79
Raczkowanie

Będę stosować na noc co drugi dzień i zobaczymy - dam znać co i jak
Stary 2010-09-30, 17:28   #366
kaaasiaaa_90
Raczkowanie

witam
dzisiaj byłam na mikrodermabrazji i kwasach. mam troszkę zaczerwienioną skóre i myśle że nie bedę nakładała dzisiaj mojego Duo. jak myślicie za ile dni mogę znowu go używać żeby nie podrażnić skóry?
kaaasiaaa_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 08:32   #367
MadziA2010
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczynki, a gdzie można dostać darmowe próbki La Roche, Pharmaceris itp??
MadziA2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 09:15   #368
Justa02
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MadziA2010 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, a gdzie można dostać darmowe próbki La Roche, Pharmaceris itp??

Ja kupę próbek dostałam w aptece...
poprosiłam i pani widocznie miała dobry dzień bo mnie obdarowała Effaclar Duo w ilości hohohohoh....

Spróbuj w aptece powinni mieć próbki...

Justa02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 09:20   #369
fiolusiek
Zakorzenienie

u mnie tez nie maja probek lrp wogole
fiolusiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 07:54   #370
MadziA2010
Raczkowanie

Właśnie pytałam w kilku aptekach i wszędzie mówią,że nie mają;(
Stary 2010-10-05, 14:24   #371
Temperament
Rozeznanie

dziewczyny gdzie Wy trzymacie effaclar? Normalnie w szafce czy w lodówce?
Temperament jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 14:54   #372
agula79
Raczkowanie

Ja trzymam normalnie w szafce w łazience w org. opakowaniu - sądzę że może sobie tam leżakować pod warunkiem że nie masz łazienki-sauny non stop

A co do wcześniejszej obietnicy - więc tak:
- stosuje na zmianę effaclar duo (rano i wieczorem) na przemian z diacnealem (tylko na noc co drugi dzień);
- myję buzię żelem Effaclar, używam płynu micelarnego , kremu Avene SPF50
i powiem wam że nigdy jeszcze nie miałam tak gładkiej buzi.
Fakt zaskórników i grudek jeszcze sporo na buzi mam bo nie znikło to co ED "wyciągnął", ale jestem normalnie w szoku jak patrze z bliska na swój dzióbek - szczególnie właśnie na kościach policzkowych i czole
A to przecież dopiero początek kuracji!
Mam nadzieję że nie jest to chwilowa poprawa

ADiacn. zastosowałam tylko parę razy a naprawdę widzę efekty i sądzę że to była dobra decyzja połączenie ED i Diacnealu

Strasznie jestem ciekawa jak będzie wyglądać buźka po 2 m-cach np. i jak długo taki efekt się utrzyma po odstawieniu kwasów.

Kurcze dzięki wam za te wszystkie posty i rady - są one bezcenne!!!
Stary 2010-10-06, 17:37   #373
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Ja trzymam normalnie w szafce w łazience w org. opakowaniu - sądzę że może sobie tam leżakować pod warunkiem że nie masz łazienki-sauny non stop

A co do wcześniejszej obietnicy - więc tak:
- stosuje na zmianę effaclar duo (rano i wieczorem) na przemian z diacnealem (tylko na noc co drugi dzień);
- myję buzię żelem Effaclar, używam płynu micelarnego , kremu Avene SPF50
i powiem wam że nigdy jeszcze nie miałam tak gładkiej buzi.
Fakt zaskórników i grudek jeszcze sporo na buzi mam bo nie znikło to co ED "wyciągnął", ale jestem normalnie w szoku jak patrze z bliska na swój dzióbek - szczególnie właśnie na kościach policzkowych i czole
A to przecież dopiero początek kuracji!
Mam nadzieję że nie jest to chwilowa poprawa

ADiacn. zastosowałam tylko parę razy a naprawdę widzę efekty i sądzę że to była dobra decyzja połączenie ED i Diacnealu

Strasznie jestem ciekawa jak będzie wyglądać buźka po 2 m-cach np. i jak długo taki efekt się utrzyma po odstawieniu kwasów.

Kurcze dzięki wam za te wszystkie posty i rady - są one bezcenne!!!
No to super oby tak dalej ja tez zakupilam diacneal ( chcialam kupic ten nowy triacneal ale nie bylo w aptece ) od jutra zaczynam sie nim smarowac i zobaczymy jak bedzie mam nadzieje ze buzka sie poprawi
Stary 2010-10-07, 09:20   #374
malinka07
Przyczajenie

no, a mi od miesiąca utrzymuje się wysyp. i to nie tylko małe krostki, ale i kilka ropnych:/A przez pierwszy tydzień miałam taką piękną buźkę:/ Też chyba kupie ten diacneal!

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Czy to jest ten krem:
Avene Diacneal krem p/tradz. 30ml?

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

czy ten
Avene DIACNEAL Krem wygładzający i regulujący do skóry trądzikowej
malinka07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 09:30   #375
MadziA2010
Raczkowanie

Ja zanosiłam się z zamiarem kupna zestawu do cery trądzikowej z serii La Roche Posay Effaclar Duo, ale z uwagi na to, że jestem w ciąży, nie mogę teraz tych kosmetyków stosować. Dlatego poszperałam w wyszukiwarce i dobrałam sobie inną metodę zwalczenia pryszczy Przynajmniej na czas ciąży.
Rano myję twarz mydłem Protex Ultra, potem tylko korektor antybakteryjny Iwostin, żeby trochę zatuszować niedoskonałości(teraz na codzień jestem w domku, więc nie muszę stosować pełnego makijażu, a i moja cera odpocznie).
Wieczorem natomiast, też myję twarz mydłem Protex, potem przemywam cerę naparem z zielonej herbaty. a na koniec miejscowo stosuję pastę cynkową.
Może nie jest super, ale poprawę widać, cera jest trochę rozjaśniona, pasta wysusza pryszcze, korektor też nie szkodzi
Z La Roche pozwoliłam sobie tylko na podkład Unifiance i Toleriane(ale to tylko jak gdzieś muszę wyjść).
Stary 2010-10-07, 17:21   #376
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez malinka07 Pokaż wiadomość
no, a mi od miesiąca utrzymuje się wysyp. i to nie tylko małe krostki, ale i kilka ropnych:/A przez pierwszy tydzień miałam taką piękną buźkę:/ Też chyba kupie ten diacneal!

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Czy to jest ten krem:
Avene Diacneal krem p/tradz. 30ml?

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

czy ten
Avene DIACNEAL Krem wygładzający i regulujący do skóry trądzikowej
Ja mam tak samo z wysypem jak stosowalam w tamtym roku mialam wysyp rowne 4 tygodnie a teraz juz 2 tygodnie mija i nadal jest , tak to ten diacneal (znaczy ten co nizej podalas bo ten u gory z samego napisu to nie moge nic powiedziec ale diacneal jest tylko jeden) wlasnie dzisiaj wlaczam go do kuracji razem z duo i mam nadzieje ze wysyp minie szybciej ale musimy to przeczekac myslac o tym ze pozniej buzki beda sliczne

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2010-10-07 o 17:22
Stary 2010-10-07, 19:26   #377
agula79
Raczkowanie

Na wszystko potrzeba czasu a ja strasznie niecierpliwa jestem i stąd połączenie diacnealu z ED.
Z mojej obserwacji wynika że Eff. Duo wyciągnął mi cały "syf" brzydko mówiąc a diacneal go leczy.
Muszę się przyznać że miałam zawsze troszkę ciemniejszą karnację i tak mi się to podobało że co jakiś czas chodziłam na solarium aby się lekko "przyciemnić" ale w trakcie stosowania kwasów oczywiście nie mogę.
Zauważyłam więc po czasie lekkie rozjaśnienie cery po używaniu w/w kremów i strasznie mi się to spodobało.
Makijaż zupełnie inaczej wygląda - tak jakoś świeżo
Rezygnuję więc całkiem z solarki
Stary 2010-10-08, 10:32   #378
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Na wszystko potrzeba czasu a ja strasznie niecierpliwa jestem i stąd połączenie diacnealu z ED.
Z mojej obserwacji wynika że Eff. Duo wyciągnął mi cały "syf" brzydko mówiąc a diacneal go leczy.
Muszę się przyznać że miałam zawsze troszkę ciemniejszą karnację i tak mi się to podobało że co jakiś czas chodziłam na solarium aby się lekko "przyciemnić" ale w trakcie stosowania kwasów oczywiście nie mogę.
Zauważyłam więc po czasie lekkie rozjaśnienie cery po używaniu w/w kremów i strasznie mi się to spodobało.
Makijaż zupełnie inaczej wygląda - tak jakoś świeżo
Rezygnuję więc całkiem z solarki
Ja na solarium nie chodze wlasnie ze wzgledu na kwsy nawet jakbym chciala to lipa heh ale w lecie sie za to bardzo lubie opalac i tez mam raczej sniada karnacje a kwasy no wlasnie te kremy mi ja strasznie rozjasnily mam teraz twarz duzo jasniejsza od reszty ciala ale w sumie jak sie pomaluje to tego nie widac lepsza twarz bez syfkow a jasniejsza niz z syfkami i ciemniejsza heh ja tez wlasnie dlatego wlaczylam diacneal wczoraj pierwszy raz go nalozylam i nawet nie bylo zle pieklo tylko jakies 10 sec, zobaczymy jak sie razem beda sprawowac, a czym nawilzasz twarz? ja mam probki kremu la roche posay hydraphase i eucerin aquaporin i sa boskie tak mocno nawilzaja bo jednak humektan ktory mialam do tej pory przy kwasach nie daje za bardzo rady
Stary 2010-10-09, 11:12   #379
agula79
Raczkowanie

Wiesz co nawilżam czym się da zawsze z samego rana przed nałożeniem filtra (hmm nie wiem czy dobrze robię tak poza tym)mam sporo kremów które są nawilżające a które muszę wykończyć żeby kupić coś nowego

Wiesz coś zauważyłam i w związku z tym nie wiem czy odstawić effaclar duo. Mianowicie jak tylko posmaruję się effaclarem zaraz widzę wiecej syfków! a po zastosowaniu diacnealu rano taka fajna buźka.
Wkurza mnie to i chyba przez jakiś czas będę używać samego diacnealu na noc co 2 dzień a pomiędzy coś mocnego nawilżająco - tylko oczywiście zaś muszę coś takiego kupić Boże wykończy mnie to finansowo

Proponujesz coś? Nie mam za dużo czasu żeby kopać w necie i czytać mnóstwo postów Moja męża sobie wyjechałą i jestem z 3ką dzieciaków sama
Z góry dzięki za odp.

Aaaha mam filtr sanosan baby spf50 dostałam od znajomej nówkę opakowanie a avenka spf50 mi się kończy bo to próbki były.
Nie potrafię jednak znaleźć (a po skłądnikach nie mogę się połapać ) czy mogę się paćkać mikką talkiem etc na ten filtr aby zdawał swoją rolę.
Ehh najwyżej troszkę się zmniejszy ochrona. Jak dla mnie to kurczę chyba zbyt wszystko zagmatwane jak się w to coraz bardziej wgłębiam

Zachciało się babie kwasów...

Edytowane przez agula79
Czas edycji: 2010-10-09 o 11:45
agula79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 17:19   #380
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Wiesz co nawilżam czym się da zawsze z samego rana przed nałożeniem filtra (hmm nie wiem czy dobrze robię tak poza tym)mam sporo kremów które są nawilżające a które muszę wykończyć żeby kupić coś nowego

Wiesz coś zauważyłam i w związku z tym nie wiem czy odstawić effaclar duo. Mianowicie jak tylko posmaruję się effaclarem zaraz widzę wiecej syfków! a po zastosowaniu diacnealu rano taka fajna buźka.
Wkurza mnie to i chyba przez jakiś czas będę używać samego diacnealu na noc co 2 dzień a pomiędzy coś mocnego nawilżająco - tylko oczywiście zaś muszę coś takiego kupić Boże wykończy mnie to finansowo

Proponujesz coś? Nie mam za dużo czasu żeby kopać w necie i czytać mnóstwo postów Moja męża sobie wyjechałą i jestem z 3ką dzieciaków sama
Z góry dzięki za odp.

Aaaha mam filtr sanosan baby spf50 dostałam od znajomej nówkę opakowanie a avenka spf50 mi się kończy bo to próbki były.
Nie potrafię jednak znaleźć (a po skłądnikach nie mogę się połapać ) czy mogę się paćkać mikką talkiem etc na ten filtr aby zdawał swoją rolę.
Ehh najwyżej troszkę się zmniejszy ochrona. Jak dla mnie to kurczę chyba zbyt wszystko zagmatwane jak się w to coraz bardziej wgłębiam

Zachciało się babie kwasów...
Jak Ci sie nie chce czytac to ten humenkatan nawet dobry i tani cos kolo 10 zl ale jego trzeba na mokro nakladac (gdzies kiedys chyba ktos pisal o tym bo cos mi sie tak wydaje) wtedy daje efekty dobre a ja teraz mialam probki kremu eucerin aquaporin active i la roche posay hydraphase i zastanawiam sie zeby ktorys kupic bo super nawilzaja i buzia po nich jak pupcia niemowlecia mozesz zapytac o probki w aptece i przetestowac
A moim zdaniem powinnas smarwac dalej effaclarem zeby Ci oczyscil cala buzie i po wygojeniu bedzie juz ladna ja nadal cierpliwie czekam
Stary 2010-10-10, 20:43   #381
agula79
Raczkowanie

Jednak posłucham twojej rady i nie odsunę tego effaclaru - muszę się uzbroić w cierpliwość

Buzi aktualnie jak pupcia niemowlęcia nie mam i nawet po bdb nawilżaczach raczej mieć nie będę na razie przez jakiś czas ale trza nawilżać bo strasznie wysuszają mnie te "kwasy". Teraz po jakimś czasie dopiero zauważyłam że tak jest szczególnie diacneal.
Dzięki ksenka serdeczne
Ty długo przy ostatniej kuracji czekałaś na efekty? Chyba czytałam kiedyś Twoją wypowiedź że z jakieś 2 m-ce? - czy się mylę
Stary 2010-10-10, 22:00   #382
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Jednak posłucham twojej rady i nie odsunę tego effaclaru - muszę się uzbroić w cierpliwość

Buzi aktualnie jak pupcia niemowlęcia nie mam i nawet po bdb nawilżaczach raczej mieć nie będę na razie przez jakiś czas ale trza nawilżać bo strasznie wysuszają mnie te "kwasy". Teraz po jakimś czasie dopiero zauważyłam że tak jest szczególnie diacneal.
Dzięki ksenka serdeczne
Ty długo przy ostatniej kuracji czekałaś na efekty? Chyba czytałam kiedyś Twoją wypowiedź że z jakieś 2 m-ce? - czy się mylę
No u mnie sam wysyp trwal ponad miesiac:/ a pozniej sie to musialo zagoic i dopiero po zagojeniu juz nic nie wyskakiwalo wiec w sumie to prawie 2 miechy wyszlo no ale zeby byc pieknym trzeba troche pocierpiec heh a co do tych nawilzaczy co napisalam nie polecam tego hydraphase pod podklad przynajmniej do tlustej cery bo swiecilam sie dzisiaj po nim jak nie powiem co jednak jest dobry tylko jak sie siedzi w domku albo jak ktos lubi taki glow kremowy
Stary 2010-10-11, 14:36   #383
agula79
Raczkowanie

A ja mam fajną propozycję nawilżania
Trochę jednak wczoraj poszperałam w necie i znalazłam zel nawilżający do twarzy wymagającej głębokiego nawilżenia - jest to żel aloesowy firmy FlosLek
Oczywiście dzisiaj sobie go już kupiłam u mnie w aptece i zapłaciłam jedyne 9,96 Podobno jest idealny do cery tłustej i trądzikowej - sprawdziłam i bardzo fajnie się całkowicie wchłania i nie świeciłam się po nim Sprawdziłam ten sanosan filtr50 i jest nawet fajny, nie widzę różnicy między nim a Avene nawet powiedziałabym że po 7h mniej buzia mi się świeci niż po avence (nie przebija tak).

Zobaczymy - czas pokaże jak się te kosmetyki sprawują
Stary 2010-10-11, 19:02   #384
ksenka
Zadomowienie

A ten zel to tylko w aptece mozna kupic czy normalnie w drogeri tez bo pierwsze slysze a jak sie mam po nim nie swiecic a ma dobrze nawilzac to chetnie wyprobuje
Stary 2010-10-11, 19:11   #385
agula79
Raczkowanie

Raczej tylko w aptece (przynajmniej tak doczytałam) co dla mnie jest atutem tego żelu.
Wiadomo że tam muszą być kosmetyki przebadane a tak poza tym babka w aptece (zaufana zresztą) bardzo mi go zachwaliła
Firma podobno ma bardzo dobre jakościowo kosmetyki i tanie ,co rzadko się zdarza
Myślałam o kwasie hialuronowym (żelu) bo super podobno nawilża ale jak w/w zelik jest tani to warto spróbować co nie?
Ja na razie jestem zadowolona, nawet pod wieczór znów sobie go nałożyłam hihihi fajne różowe policzki takie naturalnie barwione się po nim robią - po prostu PODOBA MI SIĘ
Stary 2010-10-11, 20:44   #386
Temperament
Rozeznanie

Cytat:
A ja mam fajną propozycję nawilżania
Trochę jednak wczoraj poszperałam w necie i znalazłam zel nawilżający do twarzy wymagającej głębokiego nawilżenia - jest to żel aloesowy firmy FlosLek
Oczywiście dzisiaj sobie go już kupiłam u mnie w aptece i zapłaciłam jedyne 9,96 Podobno jest idealny do cery tłustej i trądzikowej - sprawdziłam i bardzo fajnie się całkowicie wchłania i nie świeciłam się po nim Sprawdziłam ten sanosan filtr50 i jest nawet fajny, nie widzę różnicy między nim a Avene nawet powiedziałabym że po 7h mniej buzia mi się świeci niż po avence (nie przebija tak).

Zobaczymy - czas pokaże jak się te kosmetyki sprawują
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ory-suchej.htm
czy to ten żel?
Temperament jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 12:03   #387
agula79
Raczkowanie

Tak dokładnie ten sam jest super jak dla mnie

Cofam pozytywną opinię o filtrze sanosan baby spf50.
Fatalnie się świeci buzia po nim a nałożyć jakikolwiek makijaż istna masakra. No ale cóż w końcu to filtr dla dzieci nie?
Stary 2010-10-14, 09:39   #388
Ania_Jankiewicz
Przyczajenie

Hej Ziutusia pisałaś że chcesz sprzedać jakiś krem, napisz dokładnie jaki i ile za niego chcesz?

Edytowane przez Ania_Jankiewicz
Czas edycji: 2010-10-14 o 13:10
Ania_Jankiewicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:12   #389
Ania_Jankiewicz
Przyczajenie

Hej pisałaś że chcesz sprzedać krem Effaclar duo nie wiem czy dobrze cię zrozumiałam napisz dokładnie jaki to krem i ile za niego chcesz?
Ania_Jankiewicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 09:47   #390
ksenka
Zadomowienie

Jak tam wasze buzki? ja teraz sobie zdalam sprawe ze juz miesiąc stosuje duo i dalej mam wysyp ;( polaczylam go z diacnealem i wydaje mi sie po diacnealu mam nowy wysyp bo niby byl spokoj juz (tak mi sie wydawalo) a teraz dalej czyzby moj wysyp trwal dluzej niz w tamtym roku ? o zgrozo
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości