La Roche-Posay, Effaclar Duo - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-10-18, 13:27   #391
agula79
Raczkowanie

Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Ksenka mnie też dodatkowo wysypało po włączeniu diacnealu i jeszcze do tej pory połowa mi została (z obu kremów) ale znika powolutku.
Jednak wkurzyłam się po tym drugim wysypie i poszłam do dermatologa - przepisała mi clindacne antybiotyk 30g tubka - jest to żel.
Powiedziała abym nie odsuwała stosowania tych kremów tylko włączyła do tego stosowanie w/w antybiotyku.
Trzeci dzień i efekty na razie znikome ale trza czasu więc......... czekam

Mam tylko kłopot jak to wszystko połączyć kurcze za dużo tego wszystkiego
Stosuję tak:
prócz mycia effaclarem zelem
na noc diacneal i po jakimś czasie miejscowo na stany zapalne clindacne
rano effaclar duo po czasie clindacne (na szczęście można na niego nakładać delikatny makijaż - potwierdzone przez dermatologa)
W ciągu dnia gdy siedzę w domu zmywam makijaż i nawilżam zelem aloesowym
Stary 2010-10-18, 14:07   #392
ksenka
Zadomowienie

czyli musze czekac az te wysypy sie skoncza rozumie ze cos za cos ale bez przesady ;( juz mnie te krosty denerwuja mam nadzieje ze powoli beda znikac ja uzywam duo na noc i jak przychodze z pracy i nigdzie sie nie wybieram to od razu zmywam makijazyk i klade duo a co druga noc klade diacneal i oczywiscie nawilzam sie kiedy tylko moge musze ten zel aloesowy kupic jeszcze dobrze sie dalej sprawuje ?? nawilza ladnie?
ksenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 14:11   #393
Temperament
Rozeznanie

ja używam duo już od ok miesiąca i też dalej mam wysyp
Temperament jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:14   #394
agula79
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
czyli musze czekac az te wysypy sie skoncza rozumie ze cos za cos ale bez przesady ;( juz mnie te krosty denerwuja mam nadzieje ze powoli beda znikac ja uzywam duo na noc i jak przychodze z pracy i nigdzie sie nie wybieram to od razu zmywam makijazyk i klade duo a co druga noc klade diacneal i oczywiscie nawilzam sie kiedy tylko moge musze ten zel aloesowy kupic jeszcze dobrze sie dalej sprawuje ?? nawilza ladnie?
Ten żel? - fajnie nawilża - dla mnie wystarcza narazie
Stary 2010-10-18, 16:09   #395
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
ja używam duo już od ok miesiąca i też dalej mam wysyp
biedne my ( a uzywasz cos oprucz duo tylko sam?

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez agula79 Pokaż wiadomość
Ten żel? - fajnie nawilża - dla mnie wystarcza narazie
to fajnie musze wyprobowac
Stary 2010-10-18, 16:28   #396
Temperament
Rozeznanie

Cytat:
biedne my ( a uzywasz cos oprucz duo tylko sam?

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

to fajnie musze wyprobowac
sam duo
Temperament jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:39   #397
Summer
Rozeznanie

Przejrzałam topik, ale nie znalazłam informacji: czy wiadomo, jakie jest stężenie i pH kwasów w Effaclar Duo?
Summer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 20:46   #398
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Przejrzałam topik, ale nie znalazłam informacji: czy wiadomo, jakie jest stężenie i pH kwasów w Effaclar Duo?
chyba niewiadomo tez szukalam ale nigdzie nie ma:/
Stary 2010-10-19, 08:16   #399
malinka07
Przyczajenie

Cześć, ja jak juz pisałam po tygodniu miałam śliczną buźkę, bardzo jędrną (jak by występował tam kolagen), nawilżoną, czystą, miłą w dotyku. Za to w drugim tygodniu przyszedł wysyp. Jak czytałam Wasze wypowiedzi o wysypie, szczerze nie wierzyłam, że mnie też dotknie, bo nigdy przy stosowaniu leków, mimo, iż u innych wystepował u mnie nie. Wysyp faktycznie trwał około miesiąca, ale mimo wszystko skóra mimo iż cała w krostach i krostkach, miała bardzo zdrowy wygląd i po nałożeniu make up, prawie nie było nic widać. Teraz to będzie już jakoś drugi miesiąc stosowania kremu, wszystko powolutku znika. Najfajniejsze jest to, że mimo, iż mam stany ropne, są one bardzo małe i delikatne, nie jak poprzednio. Niedługo kończy mi się krem, ale kupuje drugą tubkę!

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Aha, wiecie co mi się wydaje. Ogromną rolę w poprawie mojego stanu cery odgrywa gel, który był w prezencie razem w kremem. Mam wrażenie, że to on tak naprawde wysusza i oczyszcza dogłębnie skórę. Podejrzewam, że bez niego sam krem pomógł by o wiele mniej.
malinka07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 20:58   #400
Summer
Rozeznanie

Cytat:
chyba niewiadomo tez szukalam ale nigdzie nie ma:/
Obawiam się, że to znaczy, że jest bardzo niewielkie...
Summer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 17:10   #401
agula79
Raczkowanie

Pojawiam się znów.
Ja się chyba powieszę kiedyś przez ten cholerny trądzik/syfy
Mam już tego serdecznie dość
Znowu mam gębę pełną czerwonych syfów i wykwitów ropnych szczególnie na żuchwie i bokach policzków
- a tak dobrze już było!
Jezu ile jeszcze to będzie trwało?
Jestem załamana jak patrzę w lustro i mam serdecznie dość smarowania się czymkolwiek. Mam ochotę ciepnąć tymi wszystkimi kremami i maściami!!

Ehh musiałąm się wypłakać komuś i wyżalić

Dobrze że jesteście
Stary 2010-10-31, 16:35   #402
rocknroll
Raczkowanie

Witajcie
Niestety mam mało czasu, weszłam dosłownie na chwilkę, więc nie mam czasu przejrzeć całego wątku Mam do Was pytanko, mam nadzieję, że stałe bywalczynie mi pomogą

Kupiłam ED w środę i od tamtego czasu używam go rano i wieczorem... Z tym że mam cerę mieszaną, więc nakładam do tylko na strefę T... Moja cera jest bardzo dziwna - policzki są bardzo suche, nawet na strefie T łuszczy mi się skóra, mimo że wydziela mnóstwo sebum i cały czas się świecę Używam podkładu Bio-Detox (Bourjois), który jeszcze bardziej uwidacznia te złuszczenia... Dzisiaj gdy go nałożyłam, zobaczyłam, jak bardzo ED wysuszył mi czoło i nos! Skóra odchodzi po prostu płatami... Widzę małą poprawę z zaskórnikami na nosie, na czole wyskakują mi nowe niespodzianki (ale to chyba dobrze? tzn. że wszystko "wychodzi"? ) I tu nasuwa się moje pytanie... Czy Was też tak wysuszał? Nie chcę go odkładać, bo widzę, że działa, i chyba mi pomoże (mam bardzo "upstrzone" czoło ), ale boję się że skóra mi się za bardzo przesuszy... Myślałam o tym, żeby na dzień kupić sobie jakiś krem nawilżający dla cery mieszanej/trądzikowej, a na wieczór bede używać ED Jaki krem mogłybyście mi polecić? Tak żeby nie kolidował z ED Myślałam o AA Trądzik nawilżającym na noc, tylko nie wiem, czy mimo że nie jest na noc to czy mogę go używac na dzień? (pod makijaż)
Aaa, i chyba nie dodałam jeszcze jednej ważnej rzeczy - używam też żelu Effaclar do mycia twarzy ;p (kupiłam zestaw)

Wiem, że może moja notka jest trochę chaotyczna, ale z góry dzięki za pomoc!
Stary 2010-10-31, 19:35   #403
agula79
Raczkowanie

Hejka,
mnie ten ED nie wysusza prawie w ogóle - dużo bardzie avene diacneal
Nie sądzę żeby jakikolwiek krem nawilżający kolidował z ED w końcu ma za zadanie nawilżyć
Ja jestem zwolenniczką tych aptecznycch "nawilżaczy" i stosuję aloesowy zel dla suchej skóry ale po dłuższym stosowaniu muszę powiedzieć że nie jest zbytnio skuteczny Muszę poszukać też czegoś lepszego do nawilżania.

Fajnie że widzisz efekty z ED - ja już jestem wkurzona tym wysypem i syfkami które mi po min pozostały ale cóż - czas pokaże czy było warto.

2 miechy mijają a poprawa minimalna
Pozdrawiam
Stary 2010-11-01, 10:40   #404
MadziA2010
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

z kremów nawilżających polecam humektan
MadziA2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 13:50   #405
martynabcm
Raczkowanie

Ja też zakupiłam ten krem i sama już nie wiem co mam myśleć :

- przez pierwsze 4 dni skóra nagle zrobiła się idealna ! nos był czysty jak za czasów ,gdy miałam 13 lat skóra jasna, przebarwienia się rozjaśniły, pory na policzkach czyste

- potem ponad tydzień jakby przestał działać ? Na nosie znów pojawiły się zaskórniki, z każdym dniem coraz bardziej widoczne , obrzydliwie to wyglądało

- po tym czasie powoli wracał efekt z pierwszych dni , na końcowy efekt przyjdzie mi chyba poczekać ... minął miesiąc , zaskórników na nosie jest mniej ( nic nie dotykałam,ani nie wyciskałam) , broda się oczyściła z czego się bardzo cieszę, na policzkach w okolicach kości co kilka dni pojawiają się czerwone malutkie ''gulki'' , wyciskam to bo brzydko wygląda... wydaję mi się ,że jeszcze jestem na etapie wysypu,małego ale jednak...

- skóra od okolic nosa, pod oczami aż do policzków jest idealnia gładka i czysta. Jeśli tak będzie na całej twarzy będę przeszczęśliwa

Póki co uważam ,że ten krem jest lepszy od Diacneala ( tego zużywałam 6 tubek) . Nie ma podrażnień - smaruję też powieki , nie zapycha , zapach dziwny nie podoba mi się ,ale to najmniejszy problem.

Czekam na dalsze efekty Jeśli nie pomoże wracam do Salicylolu za 9zł (b. mocny ,powoduję silne łuszczenie ,ale działa )

Edytowane przez martynabcm
Czas edycji: 2010-11-02 o 13:51
martynabcm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 18:18   #406
PaniBiedronkowa
Przyczajenie

Cześć dziewczyny! Jestem zielona w tym temacie i liczę na Waszą pomoc (nie mam czasu przejrzeć forum). Od trzech dni używam ED na dzień i na noc (do tego myję twarz żelem Vichy Normaderm, ale zawiera SLS i go odstawiam). Chcę dokupić płyn micelarny Effaclar, żel z tej samej serii, krem z filtrem i krem nawilżający... I tutaj nasuwa sie pytanie : który lepszy - Effaclar H czy M? A może jakis inny? I czy alternatywą dla toniku może być woda termalna? Z góry dziekuję za odpoowiedz
PaniBiedronkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 09:45   #407
agula79
Raczkowanie

Ahh witajcie laseczki, daawno nikt tu nie pisał - a ja sobie coś pozwolę skrobnąć

Miałam już powyżej uszu tych wyprysków(!) i wszystkie kremy z kwasami tj. diacneal i effaclar duo odstawiłam !!!
Zrobiłam parę dni przerwy w między czasie kupiłam sobie LOREAL'a zel PureZone z kwasem salicylowym 2% (bo on zawsze mi pomagał) i do tego krem nawilżający też z tym samym kwasem.

EFEKT ? - po tygodniu ładna gładka BEZ SYFKÓW!!! buzia!!!

Aby sprawdzić czy może moja cera nie była zmęczona stosowaniem zbyt często tych kremów po czasie użyłam diacneala i na drugi, trzeci dzień zaczął pokazywać się tzw. grysik i małe syfki - brrrrrr więc od razu schowałam to do kosmetyczki i se leży......... .

I po cholerę mi były te kwasy?
Chciałam to mam - full kasy wydane a i tak wróciłam do swoich starych
sprawdzonych kosmetyków .
No cóż, jak człek na sobie nie wypróbuje to się nie przekona i tyle

Jedno muszę jednak przyznać - blizny potrądzikowe (nie miałam głębokich ale jednak były i sporo) spłyciły się i to znacznie a cera ma ładniejszy koloryt.

Teraz zostało mi jeszcze poczekać aż znikną ślady lekko czerwone które zostały po tych syfkach przy smarowaniu się diacnealem i ED i koniec.

ŻYCZĘ PIĘKNYCH BUZIEK i GŁADKIEJ CERY!

Stary 2011-02-03, 16:42   #408
arco_iris
Raczkowanie

czy ktoś tutaj stosuje jeszcze ED ?
Stary 2011-02-07, 12:38   #409
Rinaa
Zakorzenienie

hej

mam dużo zaskórników i rozszerzonych porów- nos, broda, policzki
i nie wiem, czy jest sens używać effaclar duo ? czy da sobie radę, boję się też wysypu, bo pomijając zaskórniki to cera obecnie jest w miarę ok
Rinaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:12   #410
agula79
Raczkowanie

Hej

Wskoczyłam tutaj z powiadomienia z poczty bo widzę że ktoś coś szkrobnął - ja napiszę tak:

przed smarowaniem się Effaclar duo i innymi wcześniej pisanymi przeze mnie kremami miałam buzię z zaskórnikami ale bez syfków większych lub ropnych.
Chciałam pozbyć się zaskórników i drobnych wyprysków.
Efekt - wysyp krost ropnych syfków i "buł" i niemożność pozbycia się ich w jakikolwiek sposób.

Teraz leczę się pod kontrolą dermatologa już długi czas antybiotykiem Tetralysal i Duac żel na noc ( 1 m-c) bo nie potrafię sobie poradzić z krostami i plamami na buzi właśnie po tych kremach.
Cały czas mam brzydkie ciemne ślady po syfkach i dopiero po w/w lekarstwach jakoś wraca buzia do stanu delikatnie mówiąc ładnego

Moje zdanie - jeśli macie ładną buzię to osobiście nie polecam takich kremów - ja sobie zniszczyłam cerę na twarzy i bardzo tego żałuję

Może jest to dobra dla osób z bardzo obsypaną buzią? Nie wiem bo zanim zaczęłam stosować to same plusy czytałam na temat tych kremów z kwasami .

swoje zdanie wyraziłam
Buziaczki
Stary 2011-03-11, 09:10   #411
pikpok
Raczkowanie

Witam. Wpadam aby dorzucić swoją cegiełkę, może ktoś jest ciekawy moich doświadczeń z tym kremem, swego czasu go stosowałam. Jeśli chodzi o mnie krem tylko pogorszył moja cerę, przez niego powyłaziły mi plamy, stany zapalne, ale skóra wcale się nie wyczyściła, bo na twarzy pozostały mi plamy oraz cała masa zaskórników, których liczba się podwoiła. Odrazu dopisze, że stosowałam filtr sumiennie..
pikpok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:33   #412
agula79
Raczkowanie

Zgadzam się z Tobą pikpok - widzę że nie tylko ja pogorszyłam sobie buzię po tym kremie
Minęło sporo już czasu a nadal łykam antybiotyk oraz duac żel na noc a poprawa minimalna. Syfki już nie wyskakują ale plamy ciemne po nich są okropne i bardzo ciężkie do zlikwidowania.
Chyba mi pozostanie jakiś zabieg w salonie kosmetycznym ale się już strasznie boję czegoś spróbować bo nie jestem pewna czy się nie pogorszy
Są podobno jakieś zabiegi kwasowe u dermatologa - ok. 200zł - może ktoś coś na ten temat powiedzieć?
Stary 2011-03-16, 20:44   #413
axxxa
Zadomowienie

GG do axxxa

mam pytanie moze ktos kto sie "zna" na tym kremi mi podpowie.uzywalam go przez zime na dzien i caly czas mialam jakies niespodzianki na twarzy.myslalam ze to ten proces oczyszczanie skory o ktorym sie tyle naczytalam ale to nie mialo konca. Odstawilam go 2 tyg temu i buzia normalna, czysta bez zadnych niespodzianek. Uzywam na dzien nawilzajacy i nic sie nie dzieje. Mialyscie tez tak?

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA o kosmetykach

http://axxxasworld.blogspot.com/

albo stylizacji rzęs
http://lvlinsrzesy.blogspot.com/

Laura 28.09.2012

"lepiej zrobic cokolwiec niz nie zrobic nic"

axxxa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 21:22   #414
betty29
Raczkowanie

Hej, ja jakąś godzinę temu nałożyłam sobie ten krem ED na nos i policzki przy nosie bo tam mam rozszerzone wągry i zaskórniki i jak przeczytałąm, że ten krem u niektórych osób powoduje wysyp to poleciałam do łazienki i zmyłam go żelem którym myję twarz.Użyłąm go tylko raz bo kupując inny kremik na allegro dostałam próbkę właśnie tego ED, a że walczę jak na razie bezskutecznie z porami i wągrami to spróbowałam dzisiaj pierwszy raz.Nie mam problemów z trądzikiem - czasami wyskoczy mi jakaś krostka ale wtedy nakładam sudocrem i naprawdę pomaga bardzo szybko.Mam nadzieję, że po jednorazowym zastosowaniu ED nic mi nie wyskoczy.Teraz chyba przed jakimkolwiek nowym zakupem kosmetycznym będę sprawdzała na wizażu recenzję może spróbuję peeling Garniera na zaskórniki bo ktoś wcześniej pisał, że działa.
betty29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:22   #415
pumas
Zakorzenienie

Ja uzywam ED od 2 miesięcy i nie widzę ani poprawy, ani pogorszenia.
pumas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:06   #416
seemliness
Przyczajenie

hej mam pytanie używam juz effaclar duo od miesiąca i mam straszny wysyp. i nie wyglada jakby mial przejść. w sumie z ladnej twarzy, z niewieloma pryszczami, mam teraz twarz pełna bolących grud. jak myslicie, przerwać tą 'kuracje' effaclarem?

napisze jeszcze moja pielegnacje codzienna twarzy to moze cos pomozecie mi w tym wzgledzie.
rano - myje zelem effaclar, potem woda termalna lrp i krem effaclar m
po poludniu - myje twarz pianka z pharmaecris i krem iwostin przywracajacy nawilzenie
wieczorem - zel effaclar, tonik effaclar, krem effaclar duo i punktowo effaclar a.i

pomozcie bo nie wiem co robi. zastanawiam sie czy nie przerwac stosowania tych specyfikow bo twarz cala w pryszczach mnie przeraza.
seemliness jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:26   #417
pumas
Zakorzenienie

Ja zaprzestałam stosowania tego produktu, bo nie widziałam większych zmian, przerzuciłam się na acnemycin plus i jest na razie bardzo fajnie!
Effaclar wg mnie to slabiutki srodek, a powoduje wysyp jak każdy inny tego typu, wiec lepiej "zainwestować" w co mocniejszego, ale lepszego w działaniu.
pumas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 22:02   #418
vvatermelon
Raczkowanie

Effaclar Duo używam od ponad roku, z przerwami. Obecnie stosuje zarówno effaclar duo jak i żel tej samej firmy(la roche-posay). Od 2 dni-być może to działanie kwasów, choć nigdy aż tak źle nie było- skora, oprócz tego, ze jest zaczerwieniona, zaczęła się łuszczyc,piecze po nałożeniu kremu oraz jest przesuszona, co nie przeszkadza tworzeniu się porów. Siedzę teraz z olejem kokosowym na twarzy(dla odbudowy naskórka) i zastanawiam sie, czy dalej używać effaclar duo(i spalić sobie skore), czy zmienić na effaclar m(być może łagodniejszy), a może całkiem zmienić krem, np na Vichy normadem, ale on także jest z kwasami.
Co radzicie? Nie stosuje praktycznie żadnych specyfików na twarz od 3 dni, co jest nieco dla mnie uciążliwe.
vvatermelon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 13:10   #419
201605011933
Konto usunięte

Używam od tygodnia, przez pierwszy tydzień cera była cudna, a teraz mam wielki wysyp guli i przerośniętych, czarnych zaskórników na brodzie i czole, gdzie zawsze miałam "kaszkę" Koszmar, mam nadzieję że niedługo przejdzie.
201605011933 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 16:03   #420
Justyna15
Raczkowanie

Witam Was dziewczyny.
Chciałabym dorzucić coś od siebie. Stosuję Effaclar Duo dość krótki okres ( dzisiaj 6 dzień) stąd moje spostrzeżenia nie są jeszcze do końca potwierdzone. Jednak muszę stwierdzić, że faktycznie krem wywala wszystkie pryszcze, syfy i zaskórniki na zewnątrz. WYdaje mi się, że bardzo dobrze krem oczyści organizm z tych zanieczyszczeń, które nie oszukujmy się i tak by wylazły, w swoim tempie. Chciałabym się Was poradzić. Mam nadzieję że stosujecie krem znacznie dużej ode mnie i jesteście mi w stanie powiedzieć czy kremik również zadziałał na przebarwienia potrądzikowe. Mam kilka drobnych blizn na policzkach, w okolicach żuchwy i chciałabym się ich pozbyć. Jeśli krem nie pomoże postaram się poszukać jakiś zabiegów kosmetycznych, które mój problem zlikwidują. Ale póki co czekam na Wasze cenne rady. Pozdrawiam

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości