La Roche-Posay, Effaclar Duo - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-09, 17:39   #421
ddaaiissyy
Zakorzenienie

GG do ddaaiissyy
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

hej,
a ja właśnie czekam na swój pierwszy ED
Trądziku jako takiego nie mam, ale od czasu do czasu coś wyskoczy
Bardziej liczę, że kremik troszkę wygładzi moja buzie pod kątem zmarszczek, czy też ją ujędrni bądź wyrówna koloryt (mam przebarwienie)
Dodam, że jestem po 30
Nie orientujecie się, czy można go stosować z isispharma Glyco-A ?
Jestem obecnie na macierzyńskim i chciałabym nieco zrobić porządek ze swoją buzią przed powrotem do pracy oraz wykorzystać fakt, iż siedzę w domku.
Dziękuję za jakąkolwiek poradę

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 01:09   #422
estera4
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to estera4

Hej, stosuję już Effaclar Duo razem z żelem z LRP 3 tygodnie. Stan mojej cery wyraźnie uległ poprawie. Jest gładka, kolor się ujednolicił, twarz jest jaśniejsza, jednakże wciąż mam wysyp... głównie na brodzie i na żuchwie i czasem coś pojedynczego wyskoczy mi na policzku. To już się robi trochę męczące jakaś krostka się pojawi, zniknie, przez jakiś dzień dwa mam czysta twarz a tu nagle wyskakuje coś nowego i tak w kółko. Na szczęście ślady po krostkach szybko się wybielają, nie wiem czy to zasługa Duo czy peelingów kwasem migdałowym od czasu do czasu.
Jestem zadowolona z działania tego kremu, już w zapasie czeka druga tubka ale zastanawia mnie ile może trwać ten wysyp , jak to było u Was ? Rozumiem, że każdy indywidualnie reaguje, może to zależy od zanieczyszczenia cery ? Widzę, że wiele z Was dodatkowo stosuje kuracje antybiotykiem, myślicie, że antybiotyk ograniczy trochę wysyp ?
estera4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 11:16   #423
Exootiic
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasiaa91 Pokaż wiadomość
Zauważyłam reklamę na aptece http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=32416 czy któraś z Was ma zamiar kupić? co sądzicie o jego składzie? dużo różni się od Effaclaru K? a może któraś już testowała go na swojej buzi ?
Witam

Ja używalam Effaclar Duo przez ponad miesiąc. Od 2 lat zmagalam sięz trądzikiem; tabletki i kinne kremy możer i dawaly efekt, ale niestety na krótko. Po kuracji Effaclarem ( którą zalecila mi dermatolog) mam znacznie gladszą cerę, wyrównany koloryt, zero przebarwień, znikly mi blizny , a o trądziku nawet już nie myślę. Zdecydowanie polecam, choć cena moglaby być nieco niższa. Obecnie za 40 ml zaplacimy okolo 50 zl.

De facto : lepiej zainwestować w porządny krem niż w coś, co nie pomoże.
Exootiic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 02:31   #424
estera4
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to estera4

Hej to znowu ja, ostatnio byłam u dermatologa i mówiłam że stosuje kurację Effaclarem i że mi pomaga ale ciągle mi coś wyskakuje. Dermatolog stwierdził że to wcale twarz mi się nie oczyszcza, że tak ciągle już będę miała i przepisał mi punktowo Duac na te krostki i kazał dalej stosować Effaclar. Trochę mnie zmieszał tym bo tyle się naczytałam na wizażu o tym wysypie, oczyszczaniu twarzy, a tu okazuje się że jest zupełnie inaczej, nie wiadomo co myśleć....
estera4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 23:01   #425
Strawberry Kitty
Raczkowanie

Mam pytanie do znających się na kwasach wizażanek:
od września do lutego smarowałam się azelainowym (Hascoderm), na opakowaniu wyczytałam, że nie można stosować dłużej niż 6 miesięcy, więc przestałam. Teraz kupiłam effaclar duo i chciałam zacząć stosować, ale zastanawiam się czy nie będzie już za dużo tych kwasów
Effaclar ma w składzie kwas linolowy, który chyba pochodzi od azelainowego?
Strawberry Kitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 21:19   #426
aniak_1988
Raczkowanie

Cześć! Od jakiegoś czasu zaczęłam używać tego kremu ze względy na poszerzone pory i zaskórniki na nosie i brodzie. Wydaje mi się, że mam cerę mieszaną bo miejscami jest strasznie sucha dlatego zawsze używałam kremów nawilżających. Bałam się, że Effaclar Duo wysuszy mi skórę całkowicie ale zaryzykowałam...
Ku mojemu zaskoczeniu po 2 tyg. moja twarz stała się bardzo gładka ale też strasznie tłusta i się świeci pory nie zwęziły się, zaskórniki nie znikają... wręcz przeciwnie... Nie wiem co o tym myśleć
aniak_1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 21:13   #427
trzyemtim
Przyczajenie

ja tez mam pytanie ... Zaczelam stosowac go jakies 2tyg temu. Po kilku dniach zaczela mi schodzic skora ale generalnie to normalne przy stosowaniu kwasow wiec nawilzylam silniej i bylo ok. Skora najsilniej schodzila mi na brodzie i wokol nosa (tez wyczytalam ze moze tak byc) powodujac ze te miejsca bolaly troche. Zaczelam wiec omijac je i wszystko ladnie sie zagoilo ale... no wlasnie, skora w tych miejscach pozostala ciemniejsza i tak trwa, wogole wydaje mi sie ze skora twarzy stala sie ciemniejsza, czemu tak sie dzieje? czy te ciemniejsze od ciemniejszych miejsca wyrownaja sie w koncu? nigdzie nie moglam znalezc informacji na ten temat a troszke mnie to matrwi...
trzyemtim jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 16:17   #428
madzioha
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 9
GG do madzioha

A mi bardzo pomógł Effaclar Duo, mam cerę normalną z mała tendencja do przetłuszczania się w strefie T, mam sporo wągrów na nosie w ostatnim czasie jest ich więcej (wydaje mi się że to wina podkłady z Revlona colorsay) i kilka drobnych przebarwień. Zauważyłam, że na brodzie zaczęły pojawiać mi się takie podskórne grudki, nie były to typowe pryszcze, dodatkowo zrobiłam sobie grzywkę i strasznie zaczęło wysypywać mi czoło.. postanowiłam kupić effaclar duo, dałam za niego ok 38 PLN w super-pharmie (promo) i równocześnie zaczęłam stostować oczyszczanie olejami (OCM), dokupiłam też rybki DERMOGAL A+E (11,5 PLN za 48szt. w aptece; to naturalny kosmetyk min, stosowany w leczeniu trądziku itp) i efekty po miesiącu są zdumiewające!!

Moja skóra jest bardziej promienna, gładka, nie mam już tych podskórnych grudek, czoło gładkie, wągry też mi się zmniejszyły i jakieś 50% znikło! Nie miałam wysypu, wyskoczyły 3 spore pryszcze, ale nic poza tym, szybko znikły. Dodatowo zauważyłam, że krostki, zaskórniki jakby się spłycały i wychodziły zaraz pod powierzchnię skóry - bardzo łatwo się wyciskają, moment wyskakują i nie ma po nich śladu!

Jestem bardzo zadowolona! Odstawiłam effaclar duo, w dalszym ciągu stosuję OCM.
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 22:11   #429
Lady_Kala
Rozeznanie

Dot.: La Roche-Posay, Effaclar Duo

Planuję większą kurację kwasami na jesień.
Jednak teraz chciałabym już coś zacząć działać-nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy kwasy zawarte w kremach LRP Effaclar Duo, ewentualnie K wymagają takiej restrykcji unikania słońca i wysokich filtrów jak Acnederm?
To znaczy, używam filtrów, ale latem zdarzy mi się być dłużej na słońcu czy być gdzieś nad wodą i mimo wszystko ekspozycja na słońce jest spora, mimo filtrów.

Czy zatem mogę zacząć stosować już teraz te kremy LRP czy czekać do jesieni?

https://www.facebook.com/milka.siberianhusky?fref=ts
Nasze życie z Milką-adoptowaną suczką siberian husky
Lady_Kala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:27   #430
Phina
Przyczajenie

Witajcie!
Mam takie pytanie, mam nadzieję, że mi pomożecie. Na wizażu rzadko bywam, toteż nie orientuję się zbytnio w wątkach, postanowiłam napisać tutaj.
Zakupiłam dzisiaj serię Effaclar: żel, tonik i krem Duo. Pełna entuzjazmu oczyściłam twarz żelem, przemyłam tonikiem ( już wtedy zaczęło szczypać) i nałożyłam krem. Teraz, po mniej więcej pół godziny mam twarz w czerwonych plamach i troszkę piecze. Dodam, że mam cerę dość specyficzną, raczej mieszaną. Za każdym razem po użyciu specyfików przeciwtrądzikowych dostawałam uczulenia, wychodziły mi liszaje i przeważnie kończyło się to naprawdę tragicznie. Gdy używam kosmetyków nawilżających bądź do cery normalnej, wyskakują mi pryszcze i masa zaskórników. Więc nie dość, że strefa T jest zasypana grudkami i wągrami, to jeszcze wrażliwa i nieznosząca jakichkolwiek żeli, peelingów etc. przeciwtrądzikowych. Effaclar wydał mi się idealny, gdyż jest hipoalergiczny a przy tym ma pomóc zwalczyć zaskórniki i wągry.
Czy taka silna reakcja (policzki mam naprawdę całe w czerwonych plamach...) jest normalna? Nie chciałabym znowu doprowadzić skóry do takiego stanu jak po użyciu peelingu (jakiegokolwiek) czy żelu do cery trądzikowej, wierzcie mi nawet makijaż nie ukryje takich paskudnych liszajów... Zniechęcona zaczęłam w końcu używać delikatnych płynów micelarnych do oczyszczania i nic poza tym, cera jest spokojna ale jednocześnie bardzo zanieczyszczona wągrami i grudkami.
Byłabym bardzo wdzięczna za poradę
Phina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 12:51   #431
KinkyGirl
BAN stały

Dziewczyny, a jak długo go używać? Po jakim czasie zrobić przerwę? Bo na okrągło przez cały rok, to chyba odpada, nie?
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 12:41   #432
Zeila
Raczkowanie

Jestem załamana, stosuje ED od prawie 2 miesięcy i chyba teraz mam największy wysyp ever, normalnie nie mogę na siebie patrzeć. Nie widzę żadnej poprawy, kończę teraz pierwsze opakowanie i waham się nad zakupem drugiego... Wcześniej Brevoxyl trzymał moją twarz w ryzach, ale odkąd go wycofali musiałam przerzucić się na coś nowego i nie wiem czy ED to był dobry pomysł :/
Zeila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 13:22   #433
_Roksi
Zadomowienie

Ja stosuję ED od prawie 3 miesięcy, ale już po miesiącu widziałam poprawę. Zaczęłam go stosować podczas wysypu i wszystkie krosty na policzkach mi się wygoiły. Z czasem zeszło większość podskórnych grudek (zostało może z 10%), a skóra wygląda dziś dużo lepiej niż na początku mojej przygody z ED. Ja nigdy nie odnotowałam żadnego wysypu i praktycznie od początku widziałam, jak stan skóry się poprawia. Jedynym skutkiem ubocznym była trochę przesuszona skóra, ale szybko się z tym uporałam.

Zeila, a u Ciebie nie ma ŻADNEGO efektu poprawy (od samego początku)??
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 13:47   #434
Zeila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Ja stosuję ED od prawie 3 miesięcy, ale już po miesiącu widziałam poprawę. Zaczęłam go stosować podczas wysypu i wszystkie krosty na policzkach mi się wygoiły. Z czasem zeszło większość podskórnych grudek (zostało może z 10%), a skóra wygląda dziś dużo lepiej niż na początku mojej przygody z ED. Ja nigdy nie odnotowałam żadnego wysypu i praktycznie od początku widziałam, jak stan skóry się poprawia. Jedynym skutkiem ubocznym była trochę przesuszona skóra, ale szybko się z tym uporałam.

Zeila, a u Ciebie nie ma ŻADNEGO efektu poprawy (od samego początku)??
Powiedziałabym, że nawet jest gorzej.Mówiąc ogólnie, bo moja twarz z dnia na dzień wygląda coraz bardziej nieciekawie, ale już na to co wyskoczy muszę przyznać, że działa dobrze. Tylko, że z każdym dniem przybywają nowe wypryski i efekcie teraz mam już jakieś apogeum. Dlatego mam mieszane uczucia do niego.
Stary 2013-03-03, 16:34   #435
_Roksi
Zadomowienie

Kurcze, to może rzeczywiście akurat ED Ci nie służy i warto zmienić go na inny krem. Bo po co masz się męczyć, jak jest gorzej zamiast lepiej.
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 23:00   #436
Zeila
Raczkowanie

Tylko, że zastanawiam się czy moja skóra się w taki sposób nie oczyszcza. Po przeglądnięciu tego wątku czytałam, że u innych też był wysyp, a później wszystko się goiło i buzia była już picuś-glancuś. Kupię jeszcze jedno opakowanie i jak dalej nie będzie poprawy to zrezygnuję i przerzucę się na coś innego. Pytanie tylko na co, bo już mi powoli pomysłów brak.
Stary 2013-03-04, 10:29   #437
softgrey
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Zeila Pokaż wiadomość
Tylko, że zastanawiam się czy moja skóra się w taki sposób nie oczyszcza. Po przeglądnięciu tego wątku czytałam, że u innych też był wysyp, a później wszystko się goiło i buzia była już picuś-glancuś. Kupię jeszcze jedno opakowanie i jak dalej nie będzie poprawy to zrezygnuję i przerzucę się na coś innego. Pytanie tylko na co, bo już mi powoli pomysłów brak.
Ja miałam koszmarną cerę przez prawie 2 miesiące. Też się zastanawiałam czy by nie odstawić bo było gorzej niż przed rozpoczęciem kuracji. Teraz wszystko się uspokoiło, zostały mi tylko plamki i przebarwienia, więc odstawiłam ED. Na Twoim miejscu skończyłabym to opakowanie Może miałaś tak jak ja - dużo zanieczyszczeń pod skórą a niezbyt dużo na zewnątrz.
softgrey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:30   #438
leBlanc
Raczkowanie

la roche posay duo

Witam,czy po tymkremie mozna wystawic krem na slonce? tzn miec ten krem na codzien w sezonie wiosna/lato?
leBlanc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 19:17   #439
RedForEver
Raczkowanie

Hej dziewczyny.
Duo stosuję od 1,5 tygodnia i mam do was pytanko
Jak wyglądał u Was wysyp?
Bo u mnie pojawiło się mnóstwo grudek na czole i nie tylko, takich małych z ropną końcówką. Normalnie nie mam tak wyglądających "niespodzianek", chyba że... no właśnie, coś mnie zapcha.
To normalne, że wysyp wygląda inaczej niż mój dotychczasowy trądzik?
I czy Duo ma jakieś składniki, które mogą zapychać?
RedForEver jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 19:30   #440
Falabella
Zakorzenienie

Używam od jakichś dwóch tygodni. Początkowo w kilka dni zlikwidował gule, które wyskoczyły mi po serum z kwasem migdałowym, a obecnie obserwuję, że powoli wychodzą mi zaskórniki. Właśnie tak jak u RedForEver, grudki, takie, które łatwo "zdrapać". Nie wygląda to rewelacyjnie, ale wiadomo, że prowadzi do dobrego. Częściej peelinguję twarz. Effaclaru Duo używam codziennie na noc, czasami robiąc jeden lub dwa dni przerwy na nawilżenie skóry.

Effaclar Duo nie powinien zapychać, skład raczej tego nie sugeruje.

Można używać go latem - teoretycznie, ale praktycznie zalecam się filtrować. W ogóle filtrować się powinno cały rok, a przy kwasach, nawet lekkich, to już w ogóle - obowiązek!

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2013-04-24 o 19:32
Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 21:54   #441
BlueberryMilkshake
Zadomowienie

Również zaczęłam stosować ED wczoraj, to mój drugi raz. Świetnie na mnie działa już po paru dniach. Muszę zastosować kurację nim po tym, jak zmasakrowałam sobie cerę Avene Hydrance Optimale Riche. Widzę już poprawę - nie mam stanów zapalnych, a istniejące pryszcze i przebarwienia powoli znikają.

W ulotce napisane jest, że substancjami aktywnymi w ED są kwas salicylowy i kwas linolowy.

Wiem czym jest kwas salicylowy, ale na jakiej zasadzie działa kwas linolowy? Czy to nie jest przypadkiem składnik olejów roślinnych?

Edytowane przez BlueberryMilkshake
Czas edycji: 2013-04-29 o 21:56 Powód: literówka
BlueberryMilkshake jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:38   #442
chocolate_monster
Zakorzenienie

Zamierzam niedługo rozpocząć kurację. Rezygnujecie z effeclar na lato?
chocolate_monster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 15:29   #443
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Zamierzam niedługo rozpocząć kurację. Rezygnujecie z effeclar na lato?
Ja właśnie na lato go kupiłam. Jesień-zima cisnę na Atrederm.

Zaczyna mnie wkurzać ten wysyp. Za każdym razem jak się posmaruję 2-3 dni to mnie wysypuje, bo mi wszystko spod skóry wyłazi. Niby dobrze, ale jak to wygląda...

Stary 2013-05-04, 17:03   #444
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Można używać go latem - teoretycznie, ale praktycznie zalecam się filtrować. W ogóle filtrować się powinno cały rok, a przy kwasach, nawet lekkich, to już w ogóle - obowiązek!
A ja bylam u dermatolog, ktora zalecila mi effaclar duo.Nie mowila nic o filtrach, a gdy zapytalam czy nie muszę uzywac, stwierdzila ,ze w naszym klimacie nie trzeba, chyba ze wybieralabym sie w tropiki.Ponadto kazala mi sie nim smarowac jako kremem na dzien...Troche jej nie ufam, przeciez kwas salicylowy, skladnik effaclaru jest fotouczulajacy.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Ja właśnie na lato go kupiłam. Jesień-zima cisnę na Atrederm.

Zaczyna mnie wkurzać ten wysyp. Za każdym razem jak się posmaruję 2-3 dni to mnie wysypuje, bo mi wszystko spod skóry wyłazi. Niby dobrze, ale jak to wygląda...
wysyp w postaci malych ropnych, czy paskudnych guzow?bo waham sie czy nie zaczac go uzywac.
Stary 2013-05-06, 18:19   #445
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
A ja bylam u dermatolog, ktora zalecila mi effaclar duo.Nie mowila nic o filtrach, a gdy zapytalam czy nie muszę uzywac, stwierdzila ,ze w naszym klimacie nie trzeba, chyba ze wybieralabym sie w tropiki.Ponadto kazala mi sie nim smarowac jako kremem na dzien...Troche jej nie ufam, przeciez kwas salicylowy, skladnik effaclaru jest fotouczulajacy.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

wysyp w postaci malych ropnych, czy paskudnych guzow?bo waham sie czy nie zaczac go uzywac.
Małe ropne, takie, jak je nazywam: do zdrapania Kilka większych też się pojawiło - producent w ulotce mówi o chwilowym pogorszeniu.
Nie słuchaj dermatologów - mi też nic nie wspominali o filtrach ani pielęgnacji w ogóle, zapisywali kwasy i w efekcie cera mi się masakrycznie pogorszyła.
Możesz nie stosować filtrów, ale pogadamy za 5-10lat, gdy będziesz próbowała się pozbyć brązowych plam na buzi, które nagle ci wyskoczyły

Stary 2013-05-06, 18:39   #446
Claire91
Wtajemniczenie

Cytat:
Małe ropne, takie, jak je nazywam: do zdrapania Kilka większych też się pojawiło - producent w ulotce mówi o chwilowym pogorszeniu.
Nie słuchaj dermatologów - mi też nic nie wspominali o filtrach ani pielęgnacji w ogóle, zapisywali kwasy i w efekcie cera mi się masakrycznie pogorszyła.
Możesz nie stosować filtrów, ale pogadamy za 5-10lat, gdy będziesz próbowała się pozbyć brązowych plam na buzi, które nagle ci wyskoczyły
No właśnie też mi się wydaje, ze powinno się filtrować.a jakie efekty daje ci teraz effaclar?
Stary 2013-05-07, 17:34   #447
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
No właśnie też mi się wydaje, ze powinno się filtrować.a jakie efekty daje ci teraz effaclar?
Pewnie, że powinno się Tym bardziej, że mamy już dwa fajne filtry na rynku, które wchłaniają się do matu - Vichy Capital Soleil spf 50 emulsja matująca i nowy filtr z La Roche Posay, tez matujący

Ja używam tego z Vichy.

Cały czas to samo: wyciąga syf. 3 dni Duo, 3 dni serum lemon (błyskawicznie goi to, co wylazło).

Ogólnie spoko

Stary 2013-05-16, 20:22   #448
chocolate_monster
Zakorzenienie

I jak tam dziewczyny po dłuższym używaniu specyfiku?
chocolate_monster jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 09:34   #449
KinkyGirl
BAN stały

U mnie nijak, właściwie słabe efekty.
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 10:38   #450
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
I jak tam dziewczyny po dłuższym używaniu specyfiku?
Ja jestem bardzo, bardzo zadowolona. Używam go od listopada zeszłego roku. Po pierwszej tubce byłam załamana, bo stan cery bardzo się pogorszył, z niewielkich grudek zrobiły się spore krosty i generalnie nie wyglądałam dobrze. Teraz po zużyciu 4 opakowań mam czystą skórę z niewielkimi nierównościami.

Nie wyobrażam sobie swojej pielęgnacji bez Effaclaru Duo.

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości