La Roche-Posay, Effaclar Duo - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-17, 19:33   #61
kasiaa91
BAN stały

Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Hmm nie powiem Ci dokładnie jaki byłby dobry dla twojej cery (żeby nie zapychał) ale myśle, że znajdziesz coś na KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=155
Najlepsze filtry z wysokim spf. A taki filtr znajdziesz w aptece lub w jakiejs drogerii z dermokosmetykami
kasiaa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:44   #62
antunka
Zakorzenienie

Magnolino ja też mam ślady po każdym najmniejszym syfku. I powiem Ci, że stosuję różne kwasy, przebarwienia owszem powoli znikają ale nie wiem dokładnie od czego. Effaclaru możesz spróbować jak najbardziej, ale idzie jesień i śmiało możesz zastosować większy kaliber. Może zaopatrz się też w ten nowy Lysanel i stosuj na zmianę z effaclarem? To taka moja mała sugestia bo jak wspominałam wcześniej effaclar jest dość słaby i możesz czekać długo na efekty. Co nie znaczy, że się nie doczekasz

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg

antunka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:55   #63
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Smile Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Magolino uważam że powinnaś uzywać effaclar Duo na zmianę z Diacnealem avene, na mnie działa bardzo skutecznie,na niektórych nie,jednak warto spróbować.Co do filtra to ja mam z opisu podobna cere do Twojej i polecam Ci z czystym sumieniem Athelios AC spf 30 i Biodermę AKN Mat spf 40, spokojnie Ci wystarczy taki filtr na teraźniejszą porę roku.Zakupiłem sobie teraz filtr spf 30 z Vichy,ale jeszcze nie próbowałem bo kończę Antheliosa AC.Pamietaj że aby osiagnąc ochronę podaną na opakowaniu należy nałożyć ok. 1,5 ml filtra,może być w kilku warstwach.

A teraz cos o wrażeniach w związku z testowaniem effaclar Duo,uzywam narazie próbki,bo dostałem jako gratis do zamówienia.Pełnowymiarowy kremik czeka
Więc tak......
Małe grudki jakie miałem powoli się goją,nie wyskakuje nic nowego póki co.Krem nawilża skórę i wyrównuje jej koloryt.Jestem bardzo zadowolony póki co i oby się to nie zmieniło, w co wierzę.
Co do żelu to bardzo śćiąga skórę, nie przeszkadza mi to specjalnie , mimo że mógłby mniej.Poza tym naprawdę świetnie oczyszcza skórę i odświeża.Pozdrawiam!
dodus89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 13:16   #64
magolina
Wtajemniczenie

witam
dziękuję Wam bardzo za porady, szczerze to dopiero zaczynam moją przygodę z filtrami, o większości z tych kosmetyków o których piszecie nie słyszałam ale bardzo chętnie wezmę do serca Wasze opinie
Anutko możesz mi napisać od jakiego czasu walczysz z bliznami i co dokładnie stosujesz???
Jeżeli chodzi o ten Lysanel to czytałam o nim i naprawdę może być odpowiedni. Zamówiłam dzisiaj effaclar, teraz muszę kupić filtr więc na razie wstrzymam się z kupnem Lysanel do następnego miesiąca.

Dodus89 czytałam już wcześniej właśnie o filtrze Bioderma i nastawiłam się już na zakup tego kosmetyku, a Twój post tylko mnie bardziej do tego przekonał
mnie już nawet tak bardzo nie ,,męczą" pryszcze, bo wyskakują tylko od czasu do czasu, jak właśnie te zaskórniki no i co tu dużo mówić przetłuszcza mi się też cera.
Jeszcze raz dzięki za rady.
Pozdrawiam
magolina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 16:56   #65
antunka
Zakorzenienie

Diacneal to też fajny kremik. Miałam testowałam i polecam

Kwasami "bawię" się od roku. Ale cały czas wyskakiwały nowe pryszcze więc i nowe przebarwienia sie robiły. Spokój mam od końca czerwca (z nowymi syfkami). Ale że lato i mocne słońce to odstawiłam kwasy i dopiero do nich powoli wracam. Także konkretnej porady nie udzielę niestety.

A stosowałam już wiele kremów z kwasami. Bo i lysanel, diacneal, acne derm, effaclar k. Robiłam też peelingi kwasowe i zdecydowanie najlepszy efekt był po LHA. Przebarwienia w widoczny sposób się rozjaśniły. Na razie radziłabym postosować effaclar duo, później dołączyć lysanel a jak skóra się przyzwyczai to możesz spróbować peelingu kwasem LHA.

Na zaskórniki najlepszy salicyl. Możesz sama ukręcić tonik albo peeling. Jak jesteś zainteresowana to poczytaj na wątku o peelingach kwasowych.

Pozdrawiam

Stary 2009-09-18, 17:15   #66
kasiaa91
BAN stały

Ja też stosowałam Diacneal, ale ani nie pomógł, ani nie zaszkodzil ;/ mnie męczą teraz podskórne gule (prawdopodbnie po terapii hormonalnej lub po Diacnealu), które siedzą pod skórą.Są to już dosyć stare zmiany lecz nie chcą się zagoić. Próbowałam też Skinorenu ale nie dał sobie z nimi rady ;/ nie wiem już co z tym zrobić...
Stary 2009-09-18, 17:39   #67
dodus89
Raczkowanie

Współczuję i to bardzo, sam nie wiedziałem co mam robić, na szczęście jest coraz lepiej, ale jestem w szoku że diacneal mógł narobić szkód bo na mnie działa skutecznie,mniej więcej od 1,5 roku nie mam problemu z nasilonym trądzikiem, pomógł mi najbardziej diacneal,teraz po DUO tez widze efekty,no i jakieś 2 lata nie wychodzę z domu bez filtra na twarzy, a to bardzo ważne.Pozdrawiam!
Stary 2009-09-18, 19:22   #68
natalka2106
Raczkowanie

hej dziewczyny. no ja juz dosc chwilke temu kupiłam ten effaclar duo i musze wam powiedziec ze jestem troche rozczarowana. tzn nie moge nic o nim powiedziec po za tym ze mi strasznie przesusyza skóre chociaz uzyłam go tylko kilka razy.. masakra az mi sie łuszczyła na nosie w zasadzie to nie wiem czy od tegfo jak mi to zejdzie to sprobuje jeszcze raz go uzycwac ale jak narazie mam strasznie przesuszona skóre... sama nie wiem co o tym myslec. kiedys miałam ten effaclar k ale mi tak strasznie nie przesuszął to nie wiem czy to jest od tego duo czy nie. sprobuje go znow uzywac za jakis czas jak troche nawizle cere. ale wypryski wysusza
Stary 2009-09-18, 19:28   #69
magolina
Wtajemniczenie

Największym moim problemem obecnie jest mnóstwo wągrów na które do tej pory skutecznie nic nie podziałało no i te nieszczęsne blizny po krostach .Tak jak już pisałam pryszcze wyskakują mi rzadko.Cera jest mocno zanieczyszczona, choć regularnie robię peelingi i staram się skórę nawilżać.Widać używam nieodpowiednich kosmetyków.Teraz daliście mi nadzieję że może się ona poprawić, zależy mi na tym tym bardziej że za rok biorę ślub i wiadomo że chciałabym aby ta moja buzia jakoś wyglądała pozdrawiam
Stary 2009-09-18, 21:49   #70
vero333
Przyczajenie

effaclar duo dziala zarowno na tradzik krostkowy grudkowy (zmiany zapalne, popularne krosty) jak i na zaskorniki i pory
zawiera lipohydroksy kwas o dzialaniu zluszczajacym i odblokowujacym pory, niacinamid o dzialaniu przeciwzapalnym, kwas linolowy - dzieki czemy nie wysusza skory i kwas salicylowy.pzdr
vero333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 21:57   #71
antunka
Zakorzenienie

Diacneal najbardziej pomaga na drobne, płytkie zmarszczki. Zawiera wysokie stężenie kwasu glikolowego, który może spowodować pękanie naczynek. Trądziku raczej nie wyleczy ale może zmniejszyć przebarwienia.

Na wągry, zaskórniki, drobne niedoskonałości i ogólnie zanieczyszczenia najlepszy jest kwas salicylowy. Znajdziecie go w wielu kosmetykach do cery trądzikowej. Np. seria Pure Zone L`oreala. Świetnie sprawdzaja się też peelingi na pegu, czyli salipegi. Nie powodują łuszczenia skóry a oczyszczają pory.

Na podskórne gule nie bardzo wiem co może pomóc. Z delikatniejszych kosmetyków to effaclar k a z mocniejszych lysanel. Lysanel jest o tyle fajny, że zawiera mieszaninę różnych kwasów więc pomoże na wiele dolegliwości. Dla mnie to nr 1 wśród kwasów
A może jakiś antybiotyk? Acnemycin, acnemycin plus?

Acne derm i skinoren zawierają kwas azelainowy, który skutecznie rozjaśnia przebarwienia. Dużo osób go sobie chwali, ale trzeba stosować regularnie kilka miesięcy. Ja zużyłam jedna tubkę i efektu nie widziałam niestety.

Effaclar duo będzie działał podobnie jak effaclar k. I na podskórne gule i na zaskórniki. Ale nie przekonacie się dopóki nie przetestujecie na własnej skórze.
Powodzenia!!

Edytowane przez antunka
Czas edycji: 2009-09-18 o 22:00
Stary 2009-09-18, 22:50   #72
marryme21
Zakorzenienie

Wczoraj zrobiłam przerwę,ponieważ przesuszyła mi się bardzo skóra.Na razie nie jest tragicznie,ale nie wiem co będzie później.Na razie po tygodniu używania Duo razem z żelem do mycia Effaclar,żadnych pozytywnych zmian.Liczę na zniknięcie ,,paru'' zaskórników(ale to moje wieloletnie marzenie).Ach...

Edytowane przez marryme21
Czas edycji: 2009-09-18 o 22:52
marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 13:18   #73
dodus89
Raczkowanie

Cool Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Dziwię się wam że przesuszył wam skórę, mi nawilża.Mówię oczywiście o DUO.Skóra po tym kremie jest gładka,nawilżona i jednocześnie matowa.
Co do wypowiedzi poprzedniczki,diacneal pomógł mi na trądzik, a jestem tego pewien ,ponieważ uzywałem rok tylko tego,jednego kremu
Z tego co wiem rzeczywiśćie działa też na zmarszczki ( tego nie wiem,bo nie mam) i blizny,przebarwienia....
Stary 2009-09-19, 13:30   #74
antunka
Zakorzenienie

Dodus to dobrze, że Ci pomógł. Jednak większość dziewczyn używa go na drobne zmarszczki. Na każdego działa co innego.

Duo też mnie nawilża. Nie obserwuję nic negatywnego po tym kremie. Jest bardzo przyjemny w użyciu.

Marryme odstaw na kilka dni duo i nawilżaj mocno skórę. Moze się okazać, że źle tolerujesz któryś z kwasów. Ale daj mu jeszcze jedna szansę bo może to reakcja na coś innego.

Stary 2009-09-19, 13:32   #75
dodus89
Raczkowanie

O czyli diacneal zapobiegnie zmarszczkom co?
Z tym że on wysusza troche skórę i przez to zmarszczki moga się przez jakiś czas uwydatniać,no ale trzeba nawilżac stosując kremy z kwasami....
Stary 2009-09-19, 14:03   #76
magolina
Wtajemniczenie

Witajcie
zakupiłam dzisiaj filtr, nigdzie w aptece nie mogłam znaleźć 40 więc kupiłam Bioderma max spf 50+.Mam nadzieję że dobrze zrobiłam bo zapłaciłam za niego 58 zł, co powiem szczerze nadwyrężyło mój budżet ale mam nadzieję że będzie dla mnie odpowiedni. Czekam teraz tylko aż przyjdzie mi effaclar i zaczynam stosować. Jestem pozytywnie do tego nastawiona, licze na poprawę mojej skóry
Mam pytanko do dziewczyn odnośnie makijażu. Możecie mi napisać jakich kosmetyków używacie przy takiej cerze i przy kuracji kwasami i filtrami???będę wdzięczna.
Pozdrawiam
Stary 2009-09-19, 14:07   #77
dodus89
Raczkowanie

Magolina ten co zakupiłaś dla mnie był akurat nieodpowiedni, bo on wcale nie matuje, swiecił sie na mojej buzi bardzo.
Z biodermy najlepszy jest właśnie ten matujacy, dodatkowo działa przeciwtradzikowo.
Co do makijażu - za bardzo sie na tym nie znam,ale z tego c wiem,musisz używać podkładów i pudrów bez talku i miki w składzie.Nie dotyczy to tylko filtrów avene i klorane(mam nadzieje ze nazwy nie pomyliłem).
Poza tym musisz uważać by nie zetrzeć filtra z twarzy.
Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam!
Stary 2009-09-19, 15:42   #78
magolina
Wtajemniczenie

Dodus89 no i teraz to mnie zmartwiłeś...bo jeżeli i dla mnie będzie nieodpowiedni to co wtedy zrobię?nie mam kasy żeby wydać teraz kolejne 50 zł na tamten a druga sprawa to szkoda tego bo przecież będzie prawie cały do wykorzystania.Jestem teraz zła na siebie bo mogłam się wstrzymać i poszukać dalej tamtego co mi poleciłeś no nic. Zobaczymy.
Stary 2009-09-19, 15:48   #79
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

dlatego trzeba prosić w aptece o próbki (lub kupić np na allegro). trudno jest znaleźc odpowiedni filtr dla siebie bo co służy jednemu innemu moze szkdzić, szczerze to bardzo dziwie sie ze kupiłaś w ciemno

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 15:56   #80
magolina
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
dlatego trzeba prosić w aptece o próbki (lub kupić np na allegro). trudno jest znaleźc odpowiedni filtr dla siebie bo co służy jednemu innemu moze szkdzić, szczerze to bardzo dziwie sie ze kupiłaś w ciemno
Nawet nie wiesz jak teraz żałuję , no cóż ale ja zawsze byłam w gorącej wodzie kąpana no nic.Zobaczymy ten, najwyżej trochę sie pomorduję a w następnym miesiącu kupie odpowiedni. dopiero zaczynam używać filtrów i wychodzi na to że za bardzo się pospieszyłam. Jeszcze w sumie jest nadzieja że dla mnie będzie akurat ok, a jak nie to najwyżej postaram się go sprzedać, a kupię inny. Następnym razem będę pamiętać o próbkach
Stary 2009-09-19, 18:22   #81
dodus89
Raczkowanie

Jak Ci nie przypasuje to odsprzedasz najwyżej mojej siostrze za połowę ceny,bo ona go uzywa.
Stary 2009-09-19, 19:21   #82
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Co do makijażu - za bardzo sie na tym nie znam,ale z tego c wiem,musisz używać podkładów i pudrów bez talku i miki w składzie.Nie dotyczy to tylko filtrów avene i klorane(mam nadzieje ze nazwy nie pomyliłem).
Poza tym musisz uważać by nie zetrzeć filtra z twarzy.
Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam!
Dokładnie tak. Bez talku i miki co jest niestety trudne w wykonaniu. Ja akurat podchodzę do tego sceptycznie. Używam filtra 50 a na to podkład mineralny loreala, który zawiera chyba i talk i mikę (niestety nie mam składu). Wiele informacji masz na wątku filtrowym a gdzieś nawet są zasady filtrowania w żołnierskich słowach

Filtr najpierw przetestuj, później się będziesz martwić. Może akurat Tobie podpasuje

Ja dzisiaj dostałam lysanel także od dziś włączam go do pielęgnacji (na zmianę lysanel i duo).

Stary 2009-09-19, 23:08   #83
marryme21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość

Marryme odstaw na kilka dni duo i nawilżaj mocno skórę. Moze się okazać, że źle tolerujesz któryś z kwasów. Ale daj mu jeszcze jedna szansę bo może to reakcja na coś innego.
Daje,daje.
Myślę,że to wina żelu,w końcu ma na drugim miejscu w składzie SLS.

marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 15:55   #84
zuzalee
Przyczajenie

Polecam zakup Effaclar DUO w super-pharm. Jest teraz w promocji za 36.74 plus oczywiście żel do mycia twarzy gratis nigdzie taniej nie widziałam i z radością zakupiłam mam nadzieje że będzie dobry.

Edytowane przez zuzalee
Czas edycji: 2009-09-23 o 15:56
zuzalee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 16:29   #85
kasiaa91
BAN stały

A jakie ogólnie sprawuje się kremik ?
Stary 2009-09-23, 16:33   #86
salomi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zuzalee Pokaż wiadomość
Polecam zakup Effaclar DUO w super-pharm. Jest teraz w promocji za 36.74 plus oczywiście żel do mycia twarzy gratis nigdzie taniej nie widziałam i z radością zakupiłam mam nadzieje że będzie dobry.
Ja właśnie wczoraj tak kupiłam. Dostałam też katalog z próbkami produktów LRP i tam była karta, jak ją wypełniłam, to dostałam jeszcze krem do rąk LRP gratis . Trochę mi się wierzyć nie chce, bo wczoraj umyłam twarz tym żelem i posmarowałam się na razie raz Duo i moja wielka krosta zrobiła się dziwnie mała, a wczoraj zapowiadało się na coś jeszcze większego... Oby tak dalej
salomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 17:24   #87
kasiaa91
BAN stały

U mnie w mieście niestety nie ma superpharm musze lecieć do apteki, zorientować się jaka jest cena...

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Ogólnie najbardziej ciekawi mnie, jak duo radzi sobie z rozszerzonymi porami, malymi pryszczami i wągrami?
Stary 2009-09-23, 19:31   #88
magolina
Wtajemniczenie

W końcu dzisiaj dostałam kremik i żel do twarzy.... i już nie mogę się doczekać aż zacznę używać i mam nadzieję że będzie dla mnie odpowiedni.Chciałam sie zapytać o jedna rzecz. Rano przed nałożeniem filtru też smarować buzię kremem czy wystarczy jak umyje żelem???czy może tylko wodą???
z tego co też zrozumiałam to do makijażu fluid odpada i ewentualnie tylko sypki lub w kamieniu żeby nie zetrzeć filtru???
będę wdzięczna za info
Stary 2009-09-23, 19:48   #89
kasiaa91
BAN stały

Myślę, że nie powinnaś nakładać kremu przed filtrem. Wystarczy jak umyjesz buzię żelem, lub tylko przetrzesz tonikiem/wodą termalną czekam na sprawozdanie, bo nadal zastanawiam się czy kupić duo;p ciekawa jestem jego działania
Stary 2009-09-24, 17:41   #90
magolina
Wtajemniczenie

Moim zdaniem zestaw żel i krem effaclar duo zapowiadają się rewelacyjnie. Żel jest wydajny, dobrze się pieni, ma miły zapach, po zmyciu skóra jest świeża, delikatnie naciągnięta. Po nałożeniu kremu tez miałam uczucie, że skóra jest naciągnięta, w niektórych miejscach delikatnie mnie szczypało ale myślę że to dobry znak.Rano skóra świeciła sie mniej niż zwykle.Generalnie jestem zadowolona.
A co do filtru Bioderma 50 to po nałożeniu na świeżą i matową twarz, filtr ten spowodował że natychmiast zaczęłam sie świecić, nie bardzo ale się świeciłam. Nałożyłam na twarz delikatnie pędzelkiem puder w kamieniu aby trochę skórę zmatowić, bałam się że zaraz wszystko spłynie ale o dziwo nie było gorzej niż zwykle. W pracy raz poprawiłam makijaż i było ok. Także będę nadal używać i tego filtru i effaclar duo.
pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości