La Roche-Posay, Effaclar Duo - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-28, 21:00   #151
kasiaa91
BAN stały

Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

nie mam możliwości zdobycia próbek, chyba ogólnie trudno dostać próbki Diacnealu, gdyż nie ma ich nawet na Allegro.

Edytowane przez kasiaa91
Czas edycji: 2009-10-30 o 16:00
kasiaa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:37   #152
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

Notka od Moderatora:
Sprzedaz na Wizaz.pl jest zabroniona,prosze usunac propozycje kupna w innym przypadku zostana przyznane pkt. karne.
Pozdrawiam

Edytowane przez dontknow
Czas edycji: 2009-10-29 o 17:53 Powód: Sprzedaz na Wizazu jest zabroniona!
dontknow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 22:27   #153
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Notka od Moderatora:
Sprzedaz na Wizaz.pl jest zabroniona,prosze usunac propozycje sprzedazy w innym przypadku zostana przyznane pkt. karne.
Pozdrawiam

Prosilam o usunięcie wiadomości o sprzedazy,nie zrobiles tego-w takim razie usuwam post i nastepnym razem nie bedzie ostrzezenia.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-10-31 o 16:39 Powód: Sprzedaz na Wizazu jest zabroniona!
dodus89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 10:56   #154
hanusia
Raczkowanie

pinupgirl1:
moze masz racje, rzeczywiscie nalozylam go sporo, widocznie z kwasami nie nalezy tak robic..wklepie go dzisiaj mniej, zobaczymy czy mnie nie podrazni...dzieki za rade
hanusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 14:40   #155
pinupgirl1
BAN stały

Cytat:
Napisane przez hanusia Pokaż wiadomość
pinupgirl1:
moze masz racje, rzeczywiscie nalozylam go sporo, widocznie z kwasami nie nalezy tak robic..wklepie go dzisiaj mniej, zobaczymy czy mnie nie podrazni...dzieki za rade
nie ma za co
pinupgirl1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 23:32   #156
Gucia23
Przyczajenie

słuchajcie dzięwczęta i chłopcy !! dziś po raz pierwszy użyłam Duo... pierwsze wrażenie w sumie jak po zwykłym kremie (chyba za dużo sobie wyobrażałam :p). lecz już po około 2 minutach twarz zaczęła mnie szczypać :/co to może oznaczać? 1. będę miała rano podrażnioną twarz 2. to świetnie że szczypie bo pewnie działa czy 3. nie powinno szczypać bo krem jest dla cery wrażliwej... jak myślicie? Póki co już jakaś godzina minęła i nadal skóra lekko piecze :/
Gucia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 12:32   #157
marcheweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gucia23 Pokaż wiadomość
słuchajcie dzięwczęta i chłopcy !! dziś po raz pierwszy użyłam Duo... pierwsze wrażenie w sumie jak po zwykłym kremie (chyba za dużo sobie wyobrażałam :p). lecz już po około 2 minutach twarz zaczęła mnie szczypać :/co to może oznaczać? 1. będę miała rano podrażnioną twarz 2. to świetnie że szczypie bo pewnie działa czy 3. nie powinno szczypać bo krem jest dla cery wrażliwej... jak myślicie? Póki co już jakaś godzina minęła i nadal skóra lekko piecze :/
Szczypanie to reakcja na kwasy, po raz pierwszy stosujesz krem z nimi? Zrób tak: nakładaj krem na kwadrans, potem zmywaj jakimś mleczkiem (zmywanie kwasu wodą przy podrażnieniu to nie jest najlepszy pomysł), dopiero potem żelem z wodą i posmaruj twarz lekkim nawilżaczem.. Jak przestanie szczypać, to zwiększ czas do pół godziny i tak dalej.
Z drugiej strony Effaclar to nie jest jakiś kwasowy hardcore, więc reakcja Twojej skóry jest dość nietypowa, podrażniłaś ją czymś ostatnio? Stosujesz żel bez SLS i tonik bez alkoholu? Nawilżasz twarz odpowiednio często?
Koniecznie odezwij się jak z tym pieczeniem, bo jeśli nadal się utrzyma pomimo odpowiedniej pielęgnacji to może kwasy nie są dla Ciebie.
marcheweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 13:59   #158
Gucia23
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Szczypanie to reakcja na kwasy, po raz pierwszy stosujesz krem z nimi? Zrób tak: nakładaj krem na kwadrans, potem zmywaj jakimś mleczkiem (zmywanie kwasu wodą przy podrażnieniu to nie jest najlepszy pomysł), dopiero potem żelem z wodą i posmaruj twarz lekkim nawilżaczem.. Jak przestanie szczypać, to zwiększ czas do pół godziny i tak dalej.
Z drugiej strony Effaclar to nie jest jakiś kwasowy hardcore, więc reakcja Twojej skóry jest dość nietypowa, podrażniłaś ją czymś ostatnio? Stosujesz żel bez SLS i tonik bez alkoholu? Nawilżasz twarz odpowiednio często?
Koniecznie odezwij się jak z tym pieczeniem, bo jeśli nadal się utrzyma pomimo odpowiedniej pielęgnacji to może kwasy nie są dla Ciebie.
Dziękuję za info marcheweczko Otóż jeśli chodzi o kwasy, to wcześniej używałam Skinorenu, który w sumie mi pomógł bo sporo przebarwień usunął. Potem już miałam zakaz używania Skinorenu, bo skóra za bardzo mi się przyzwyczaiła do niego, miałam około pół roczną przerwę. No i teraz Effaclar Duo... Staram się nawilżać dobrze skórę, ale czekam jeszcze na przesyłkę z kremem Effaclar H który wg pani Dermatolog ma mi służyć za nawilżacz, gdyby Duo wysuszał. Ale mam chyba dobrą wiadomość, bo dziś rano nakładając Duo zauważyłam, że szczypanie jest już mniejsze także myślę, że faktycznie to kwestia czasu z tym szczypaniem
Stary 2009-10-31, 08:38   #159
pinupgirl1
BAN stały

Gucia23 a jak długo używałaś Skinorenu? Ja około 3,5 miesiąca, z początku super, ale z czasem zaczął mnie ,,zapychać'' tak żel jak i krem...teraz używam Duo i hmm fajny jest o tyle, że wygładza...może jak dłużej poużywam zauważę więcej efektów...
pinupgirl1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 09:43   #160
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

a więc czas na moje obserwacje po dwóch tygodniach stosowania:
- na początku nieźle poradził sobie z moimi gulami na policzkach (trochę je wygładził i spłaszczył) jednak od środy one znowu się 'wygulczyły' że tak powiem
- załatwił większość mniejszych krostek i syfków
- zauważyłam lekki efekt wygładzający- możliwe, że nie mam już aż tyle przebarwień jak przed jego zastosowaniem.
W każdym bądź razie zadziałał, ale za mało, żeby była nim oczarowana. Spróbuję teraz czegoś mocniejszego, a na święta może kupię sobie Duo (jeśli będzie dalej w ofercie z żelem oczyszczającym).
Stary 2009-10-31, 11:27   #161
bob3ks
Przyczajenie

Witam, chcialbym sobie zakupic wlasnie Effaclar Duo z tym ze najlepiej gdyby to bylo w promocyjnym opakowaniu z zelem do mycia twarzy niestety jednak nie moge znalezc czegos takiego w aptekach w krakowie ;/ moze jestescie z krakowa i widzieliscie gdzies taki zestaw ?
bob3ks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 11:48   #162
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

spróbuj na allegro..
Stary 2009-10-31, 16:13   #163
Gucia23
Przyczajenie

PINUPGIRL: Skinorenu używałam tak chyba z niecały rok. U mnie o tyle był problem z nim, że nie to, że mnie zapychał, ale po dłuższym czasie już w ogóle nic nie pomagał. Niby go używałam tak podtrzymywująco nio ale był już później za słaby A co do Duo to muszę powiedzieć że trzeci dzień go używam a buzia jest gładsza !!!!!!! Co prawda nie zlikwidował krost na czole, ale całą cerę wygładził z czego już się cieszę i Czekam na dalsze efekty stosowania.
Stary 2009-10-31, 19:19   #164
Ziutusia
Raczkowanie

witam wszystkich w tamtą środę byłam u dermatologa (trądzik młodzieńczy, ale u mnie to był troche więcej niż nazwa na początku) i dostałam próbkę effeclar żel i effeclar duo, dodam że męczyłam się z wieloma generalnie maściami na receptę. Żel miałam zostawiać na 2 minuty do wchłonięcia i zmyć (mówię o plecach i twarzy, bo plecy, a raczej łopatki są moją życiową trądzikową porażką ), a kremik do stosowania na twarz. Po 1 dniu poszłam do apteki po krem, do którego dostałam żel i wodę termalną i powiem tak: żel świetny, lekko naciąga skórę i oczyszcza, ślicznie pachnie, bo delikatnie, choć wydaje mi się że przesadzałam z ilością jakieś pół godziny temu bo mnie lekko piecze twarz.
Krem ślicznie matuje i do szkoł poszłam bez podkładu nie przejmując się moim mega pryszczem na policzku i kilku na nosie, bo zrobił się lekki wysyp po stosowaniu duo
woda termalna sprawiła, że skóra miała ładniejszy kolor i wypryski jakby wyblakły, takie moje wrażenie. Ogólnie - polecam, choć nie stosuję długo.

Mam jeszcze pytanie: używam kremu matującego biodermy, takiego z kolorem jakby fluid, nie chce mi się szukać dokładnej nazwy (który poleciła mi dermatolog), ale czytałam tutaj u was o filtrach, mi nic lekarz o tym nie mówił, choć czesto o tym czytałam na takich wątkach. Kończy mi się ten krem i zastanawiam się czy zamienić go na filtr matujący z biodermy, jak ktoś o nim wspomniał, czy wrócić znów do tego kremu, bo nawet nie wiem jaki ma filtr. Jednak on nie będzie nadawał koloru, a tutaj po tym kremie miałam podkłady z głowy... Jak radzicie? Pozdrawiam i będe częściej wpadać i pisać o effeclaru
Stary 2009-10-31, 19:36   #165
dodus89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ziutusia Pokaż wiadomość
witam wszystkich w tamtą środę byłam u dermatologa (trądzik młodzieńczy, ale u mnie to był troche więcej niż nazwa na początku) i dostałam próbkę effeclar żel i effeclar duo, dodam że męczyłam się z wieloma generalnie maściami na receptę. Żel miałam zostawiać na 2 minuty do wchłonięcia i zmyć (mówię o plecach i twarzy, bo plecy, a raczej łopatki są moją życiową trądzikową porażką ), a kremik do stosowania na twarz. Po 1 dniu poszłam do apteki po krem, do którego dostałam żel i wodę termalną i powiem tak: żel świetny, lekko naciąga skórę i oczyszcza, ślicznie pachnie, bo delikatnie, choć wydaje mi się że przesadzałam z ilością jakieś pół godziny temu bo mnie lekko piecze twarz.
Krem ślicznie matuje i do szkoł poszłam bez podkładu nie przejmując się moim mega pryszczem na policzku i kilku na nosie, bo zrobił się lekki wysyp po stosowaniu duo
woda termalna sprawiła, że skóra miała ładniejszy kolor i wypryski jakby wyblakły, takie moje wrażenie. Ogólnie - polecam, choć nie stosuję długo.

Mam jeszcze pytanie: używam kremu matującego biodermy, takiego z kolorem jakby fluid, nie chce mi się szukać dokładnej nazwy (który poleciła mi dermatolog), ale czytałam tutaj u was o filtrach, mi nic lekarz o tym nie mówił, choć czesto o tym czytałam na takich wątkach. Kończy mi się ten krem i zastanawiam się czy zamienić go na filtr matujący z biodermy, jak ktoś o nim wspomniał, czy wrócić znów do tego kremu, bo nawet nie wiem jaki ma filtr. Jednak on nie będzie nadawał koloru, a tutaj po tym kremie miałam podkłady z głowy... Jak radzicie? Pozdrawiam i będe częściej wpadać i pisać o effeclaru
Witaj, filtr to podstawa,polecam Ci ten matujący spf 40 z biodermy,jest super
Ten koloryzujący nie posiada żadnych filtrów, nie ochroni Cię przed negatywnymi skutkami stosowania kremów z kwasami.Dodam że mi dermatolog zapisując różne maśći też nic nie mówił o filtrach no i mam przebarwienia na policzkach,przez głupotę , niedouczenie albo nie wiem o innego dotyczące dermatologa....

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2009-10-31 o 19:38
Stary 2009-10-31, 20:01   #166
Ziutusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witaj, filtr to podstawa,polecam Ci ten matujący spf 40 z biodermy,jest super
Ten koloryzujący nie posiada żadnych filtrów, nie ochroni Cię przed negatywnymi skutkami stosowania kremów z kwasami.Dodam że mi dermatolog zapisując różne maśći też nic nie mówił o filtrach no i mam przebarwienia na policzkach,przez głupotę , niedouczenie albo nie wiem o innego dotyczące dermatologa....

dzięki zapewne kupię ten filtr, jedynym plusem kremu matującego (bo nie matował zbyt dobrze) było to, że kolorował moją skórę jak fluid. A jak z matowieniem w tym filtrze? Bo dla mnie to jest jednak najważniejsze... Ja przebarwienia na twarzy mam niewielkie, raczej wągry, których u kosmetyczki nawet jak mi zapłacą to nie usunę, ale moje plecy to istna tragedia: blizny i przebarwienia, ale po stosowaniu effeclaru żelu na plecy, bo kremu to mało co tam daję, jakoś się zmniejszyły i skóra jest bardzo gładka
Stary 2009-10-31, 21:51   #167
dodus89
Raczkowanie

Wiesz.... tak naprawdę nie ma filtra , który by doskonale matowił skórę. Ten kremik u mnie wchłaniał sie jednak całkowicie, w dodatku nawilżał i nie powodował błyszczenia,jak robiły to inne,tego typu produkty. Mam zamiar go kupić ponownie
Stary 2009-10-31, 22:44   #168
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

ja mam emulsję z Avene i też jestem z niej zadowolona
tzn. byłam, bo teraz przestałam jej używać.
Stary 2009-10-31, 22:46   #169
dodus89
Raczkowanie

Co to za emulsja?
jaka nazwa?
Stary 2009-10-31, 23:12   #170
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ersja-2009.htm ta oto
Stary 2009-10-31, 23:14   #171
kasiaa91
BAN stały

Ja natomiast jestem zadowolona z Antheliosa AC lecz na lato trzeba będzie zakupić coś większego
kasiaa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:35   #172
Ziutusia
Raczkowanie

chyba skuszę się na biodermę, bo używałam z niej tego kremu matującego i żelu i ogólnie byłam zadowolona z avene mam krem, który sama nie wiem do czego ma służyć, bo dostałam go w prezencie, ale chyba przywraca skórę do normalności po leczeniu trądzikowym i był dla mnie za tłusty...
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-59...draznienia.htm o to właśnie ten, używał ktoś?

Edytowane przez Ziutusia
Czas edycji: 2009-11-01 o 11:40
Ziutusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 12:17   #173
Gucia23
Przyczajenie

Skoro mowa o filtrach to dodam, że mi dermatolog ani do Skinorenu nie przypisał filtrów ani inny dermatolog do Effaclaru Duo... :/ nie wiem co robić w sumie, nie miałam żadnych skutków ubocznych jak stosowałam Skinoren bez filtrów. A jakie mogą być te skutki uboczne nie stosowania filtrow o jakich piszecie? (jak mnie przestraszycie to pewnie się skuszę i pójdę kupić filtr )
Stary 2009-11-01, 15:21   #174
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

mogę być przebarwienia, ale wydaje mi się, że Duo ma za małe stężenie kwasów, żeby były jakieś skutki uboczne..
gdybyś używała go latem, to obowiązkowo filtr, ale jesienią/zimą nie wydaje mi się to tak konieczne.
Stary 2009-11-01, 15:56   #175
Ziutusia
Raczkowanie

ja mam to samo, nie widziałam skutków ubocznych, co prawda mam 2 poważniejsze przebarwienia, ale to z mojej winy, bo to drapałam. Na plecach to też moja wina, bo drapałam, ale też opalałam się tylko że z kremem, a tak to nie wystawiam tej tragedii do światła dziennego więc wątpię czy to akurat z wini promieni co jak co kupię ten filtr choć wydaję mi się że będzie to jedna wielka tłusta plama na skrzydełkach nosa, czole i brodzie...
Stary 2009-11-01, 19:31   #176
_szatynka_
Przyczajenie

Jestem nowa i również dołączam do stosowania Effaclaru Duo. Dostałam próbkę od moje pani dermatolog jakiś tydzień temu, ale dopiero dzisiaj użyłam pierwszy raz, bo wiadomo wcześniej ważne wystąpienie na uczelni, dzisiaj na cmentarzu nie chciałam się chować za drzewami w razie, gdyby wystąpiły jakieś skutki uboczne (ja akurat należę do grupy osób, które codziennie tysiąc razy spoglądają w lusterko, ale się nie przemogą i nie nałożą podkładu, ale to akurat "działka" dla psychologa).
Nigdy w życiu nie miałam do czynienia z kwasami. Kiedyś używałam Differinu i dopiero moja nowa pani dermatolog odkryła, że mnie podrażnia, bo wcale nie piekło, nie szczypało ani nic w tym stylu, ale pojawiały się drobne krostki wokół nosa.
Powiem szczerze, że pisze tego posta i czuję, że broda (bo tylko na nią nałożyłam) mnie zaczyna trochę piec... Mam jakoś przeczekać czy może zmyć? Nałożyłam raczej minimalną warstwę...Jutro rano oczywiście przed wyjściem obowiązkowo filtr( mam Biodermę Akn-mat 40/ 50 wtajemniczeni pewnie wiedzą), ale może skoro już za pierwszym razem coś szczypie to jutro sobie darować i odczekać aż skóra wróci do normy?

Edytowane przez _szatynka_
Czas edycji: 2009-11-01 o 19:35
_szatynka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 15:06   #177
Ziutusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _szatynka_ Pokaż wiadomość
Jestem nowa i również dołączam do stosowania Effaclaru Duo. Dostałam próbkę od moje pani dermatolog jakiś tydzień temu, ale dopiero dzisiaj użyłam pierwszy raz, bo wiadomo wcześniej ważne wystąpienie na uczelni, dzisiaj na cmentarzu nie chciałam się chować za drzewami w razie, gdyby wystąpiły jakieś skutki uboczne (ja akurat należę do grupy osób, które codziennie tysiąc razy spoglądają w lusterko, ale się nie przemogą i nie nałożą podkładu, ale to akurat "działka" dla psychologa).
Nigdy w życiu nie miałam do czynienia z kwasami. Kiedyś używałam Differinu i dopiero moja nowa pani dermatolog odkryła, że mnie podrażnia, bo wcale nie piekło, nie szczypało ani nic w tym stylu, ale pojawiały się drobne krostki wokół nosa.
Powiem szczerze, że pisze tego posta i czuję, że broda (bo tylko na nią nałożyłam) mnie zaczyna trochę piec... Mam jakoś przeczekać czy może zmyć? Nałożyłam raczej minimalną warstwę...Jutro rano oczywiście przed wyjściem obowiązkowo filtr( mam Biodermę Akn-mat 40/ 50 wtajemniczeni pewnie wiedzą), ale może skoro już za pierwszym razem coś szczypie to jutro sobie darować i odczekać aż skóra wróci do normy?
rzeczywiście wrażliwa jesteś są tam kwasy, co prawda bardzo mało w porównaniu z tym co ludzie mają, więc nie ma się czym martwić według mnie, mnie też piecze lekko, co napisałam wcześniej, ale skutków ubocznych nie było i nie ma (odpukać!)
Stary 2009-11-05, 08:55   #178
Gucia23
Przyczajenie

Razem z kremem Duo dostałam próbkę 15 ml Żelu Effaclar ! Jestem nim zachwycona !!! Chyba nawet bardziej niż samym kremem Jest bardzo wydajny, przyjemnie pachnie, dobrze zmywa kurz, makijaż i sebum z twarzy Po nim skóra jest delikatna, w sam raz nawilżona, ale przyjemnie matowa, super odświeża. Po wykończeniu próbki kupię sobie całe opakowanie. A wy? Jesteście zachwyceni żelem tak jak ja?
Stary 2009-11-05, 11:36   #179
dodus89
Raczkowanie

Hej,
no ja bardzo lubie ten żel, teraz okazyjnie kupiłem Cleanance z Avene,więc odstawiłem effaclar. Za niedługo do niego wrócę,jest lepszy od Cleanance
Stary 2009-11-06, 11:07   #180
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Gucia23 Pokaż wiadomość
Razem z kremem Duo dostałam próbkę 15 ml Żelu Effaclar ! Jestem nim zachwycona !!! Chyba nawet bardziej niż samym kremem Jest bardzo wydajny, przyjemnie pachnie, dobrze zmywa kurz, makijaż i sebum z twarzy Po nim skóra jest delikatna, w sam raz nawilżona, ale przyjemnie matowa, super odświeża. Po wykończeniu próbki kupię sobie całe opakowanie. A wy? Jesteście zachwyceni żelem tak jak ja?
Ja kiedys tez uzywalam tego zelu, bardzo go lubilam. Pieknie pachnie Ale zdradzilam go dla Avene i na razie przy Avene zostane. Jest wydajniejszy i mam wrazenie, ze lepiej oczyszcza

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości