La Roche-Posay, Effaclar Duo - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-06, 11:22   #181
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Nowość LRP - Effaclar Duo

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja kiedys tez uzywalam tego zelu, bardzo go lubilam. Pieknie pachnie Ale zdradzilam go dla Avene i na razie przy Avene zostane. Jest wydajniejszy i mam wrazenie, ze lepiej oczyszcza

Mówisz o Cleanance Avene?
Też go mam,dobrze oczyszcza ale mi się wydaję że gorzej niż effaclar, rzeczywiśćie jest wydajniejszy....
dodus89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 17:23   #182
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Też go mam,dobrze oczyszcza ale mi się wydaję że gorzej niż effaclar, rzeczywiśćie jest wydajniejszy....
Tak, Cleanance Ale Effaclar tez lubie

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 23:59   #183
Goniak2
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Ten nowy Effeclar zawiera mój ukochany niacynamid, na który poluję od dłuższego czasu, podobno to kiler dla zaskórników. Cena zaporowa, ale trudno znaleźć coś z tym składnikiem bez fatalnego składu (AA Young wycofują! nie zdążyłam kupić ).

Twój ulubiony składnik zawiera też seria Soraya Kuracja Matujaca
Goniak2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:18   #184
_szatynka_
Przyczajenie

Podzielcie się wiedzą jaka jest nazwa tego żelu do mycia, którym się tak zachwycacie? Byłam dzisiaj u pani dermatolog i stweirdziła, że skoro Effaclar Duo mnie trochę za bardzo piecze to mam dawac tylko punktowo na stany zapalne...
_szatynka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:58   #185
Gucia23
Przyczajenie

szatynka: ten żel po prostu nosi nazwę Effaclar. Poproś w aptece żel oczyszczający do twarzy Effaclar to Pani będzie wiedziała o co kaman . Dla mnie jest naprawdę bardzo dobry a mam baaardzo wrażliwą cerę ze skłonnością do podrażnień a po nim nie mam żadnych zaczerwienień .
Gucia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 13:07   #186
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam ten żel i był w miarę fajny. Ale wróciłam do Effaclaru i wydaje mi się, że ta nowa wersja lepiej się pieni a co za tym idzie jest wydajniejsza.

Jak wrażenia po duo? Ja stosuję ponad miesiąc i efektów nie widzę. Dla mnie za słabe stężenie kwasów. Effaclar k choć też delikatny bardziej mi odpowiadał i lepiej oczyszczał pory. Wracam do starej wersji

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg

antunka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:45   #187
gooniek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

jestem zachwycona. wszystkie grudki na twarzy zniknęły. cudo!

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 10:17   #188
ksenka
Zadomowienie

Witajcie wszyscy! Ja mialam kiedys straszne problemy ze skora mialam podskorne gule duzo zaskornikow ropnych pryszczy i wagrow na nosie i brodzie poltora roku temu poszlam do kosmetyczki na oczyszczanie i ona polecila mi branie hormonow od razu poszlam do ginekologa i poprosilam ao tabletki i wreszcie wszystko mi sie uspokoilo mialam czysta twarz tylko wagrow z nosa i brody sie przez hormony nie pozbylam ale na to znalazlam sposob... jakis czas temu zaczely mi wyskakiwac male niespodzianki nie wiem czego bo nigdy tak nie bylo mozliwe jest to ze dzieje sie tak od dlugiego siedzenia przy komputerze przez te promienie ??i stres??? (zaczelam pracowac i siedze duzo przy komputerze oraz stres na studiach) i podekscytowana dobrymi opiniami na innych forach Effaclarem Duo postanowilam go kupic dostalam tez zel w prezencie i tak zelik fajny ladnie sciaga pory i matuje i krem niby cos mnie tam piecze jak go uzyje i wydawalo mi sie ze dziala ladnie nawilza i ujednolica cere uzywam go ponad tydzien i zauwazylam ze na czole mi sie wysyp robi i jakby codziennie po jednym syfku wiecej niewiem czy to moze jest tak ze jakos mi sie skora najpierw chce oczyscic i za jakis czas mi ten duo pomoze czy moze mam przestac go uzywac ?? juz sama nie wiem co robic dodam jeszcze ze wczesniej uzywalam zwyklych kremow garnier albo pure zone takich tylko matujacych i pierwszy raz mam stycznosc z takim kremem z kwasami

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2009-11-16 o 10:19
ksenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 12:40   #189
pandulek
Zadomowienie

a ja mam takie pytanie: czy mogę stosować effaclar duo razem z masciami na receptę? ( metronidazol i clindacne na zmianę) czy nie wywola to jakis reakcji? i jak to stosowac? najpierw effaclar duo potem maść czy na odwrót?
pandulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 16:52   #190
Ziutusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie: czy mogę stosować effaclar duo razem z masciami na receptę? ( metronidazol i clindacne na zmianę) czy nie wywola to jakis reakcji? i jak to stosowac? najpierw effaclar duo potem maść czy na odwrót?

ja stosuję takie maści (epiduo i aknemycin maść), różnie to bywa, co mam bliżej to biore, ale staram sie np. na dzień żel i krem effeclar, a na wieczor epiduo, akmenycinu używam jak wrócę ze szkoły i coś wyskoczy to ciapnę.

Do dziewczyny wyżej ksenka ja miałam wysyp na czole i policzku, ale po jakimś tygodniu się unormowało, choć nie stosowałam ciągle na zmiane leków z apteki tylko od czasu do czasu - głównie effeclar. Myślą, że to normalna reakcja, wiele osób pisało o wysypie i złuszczającej się skórze, wiec nie ma się co martwić

Edytowane przez Ziutusia
Czas edycji: 2009-11-16 o 16:54
Ziutusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 17:38   #191
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ziutusia Pokaż wiadomość
ja stosuję takie maści (epiduo i aknemycin maść), różnie to bywa, co mam bliżej to biore, ale staram sie np. na dzień żel i krem effeclar, a na wieczor epiduo, akmenycinu używam jak wrócę ze szkoły i coś wyskoczy to ciapnę.

Do dziewczyny wyżej ksenka ja miałam wysyp na czole i policzku, ale po jakimś tygodniu się unormowało, choć nie stosowałam ciągle na zmiane leków z apteki tylko od czasu do czasu - głównie effeclar. Myślą, że to normalna reakcja, wiele osób pisało o wysypie i złuszczającej się skórze, wiec nie ma się co martwić

Mi sie skora nie zluszcza tylko ten wysyp na czole masakra mam nadzieje ze to zniknie troche mnie uspokoilas dzieki ale niewiem mam tego nie ruszac samo zniknie czy to powygniatac bo szczerze to mnie korci ale boje sie ze rozdrapie i sie rozniesie:/ zobaczymy jak bedzie po nastepnym tygodniu jak nie pomoze to znaczy ze na mnie nie dziala
Stary 2009-11-18, 21:18   #192
Gucia23
Przyczajenie

hejka! Ktoś pytał o używanie Duo z maściami... Otóż ja używam rano: żel effaclar, na to clindacne a wieczorem żel effaclar i duo. Jak narazie jestem zadowolona, żadnych reakcji nie zauważyłam. Mam gładką twarz już fajną. A mam pytanko do Was: wolicie effaclar k czy h? Czym one się różnią tak w ogóle?
Stary 2009-11-20, 11:30   #193
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Gucia23 Pokaż wiadomość
hejka! Ktoś pytał o używanie Duo z maściami... Otóż ja używam rano: żel effaclar, na to clindacne a wieczorem żel effaclar i duo. Jak narazie jestem zadowolona, żadnych reakcji nie zauważyłam. Mam gładką twarz już fajną. A mam pytanko do Was: wolicie effaclar k czy h? Czym one się różnią tak w ogóle?
A po duo nie mialas zadnego wysypu na twarzy ?? ile go stosujesz i pomógł ci???

Mi wysyp zrobil sie w ekspresowym czasie ale znika strasznie powoli nieiwem czy w ogole zniknie narazie czekam a stosuje 2 tygodnie
Stary 2009-11-20, 17:55   #194
Ziutusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
A po duo nie mialas zadnego wysypu na twarzy ?? ile go stosujesz i pomógł ci???

Mi wysyp zrobil sie w ekspresowym czasie ale znika strasznie powoli nieiwem czy w ogole zniknie narazie czekam a stosuje 2 tygodnie

ja już stosuje ponad 2 tygodnie i mi kilka pryszczy z wysypu nie zeszło więc spokojnie wydaje mi się że chyba po każdym nowym specyfiku (dobrym) jest wysyp a później sie to redukuje i jest ok
Stary 2009-11-21, 17:55   #195
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Mi sie skora nie zluszcza tylko ten wysyp na czole masakra mam nadzieje ze to zniknie troche mnie uspokoilas dzieki ale niewiem mam tego nie ruszac samo zniknie czy to powygniatac bo szczerze to mnie korci ale boje sie ze rozdrapie i sie rozniesie:/ zobaczymy jak bedzie po nastepnym tygodniu jak nie pomoze to znaczy ze na mnie nie dziala
Effaclar duo zawiera kwasy a po kwasach może wystąpić złuszczanie skóry, pieczenie, ściągnięcie, wysyp. Dopiero po co najmniej miesięcznym stosowaniu możesz liczyć na jakieś efekty. Jak odrzucisz kwasy po tygodniu bo masz wysyp to nigdy nie pozbędziesz się zaskórników. Tak to działa, że skóra najpierw wygląda gorzej, a dopiero po kilku tygodniach widać pierwsze efekty.

Cytat:
Napisane przez Gucia23 Pokaż wiadomość
Effaclar H to kojący krem nawilżający a K zawiera kwasy i jego zadaniem jest zwalczanie niedoskonałości.

Stary 2009-11-22, 19:38   #196
abrakatabra
Zakorzenienie

Posiadam Effaclar Duo od paru dni i mam ogromny minus, skóra po nim jest świecąca i strasznie się tłuści, niestety nadaje się tylko na noc. Co do działania przeciwko zaskórnikom to za krótko go używam więc ciężko stwierdzić
abrakatabra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 22:11   #197
ksenka
Zadomowienie

ANTUNKA wlasnie tak myslalam ze tak jakby na zasadzie poczatkowego oczyszczenia skory a potem dopiero utrzymania tego stanu nie zaprzestalam uzywania mimo tego wysypu stosuje ponad 2 tygodnie i zaczynam zauwazac ze powoli wysyp sie konczy ale mysle ze jakis tydzien albo dwa potrzeba jeszcze zeby wszystko sie unormowalo jestem dobrej mysli i cierpliwie czekam na efekty
Stary 2009-11-23, 19:05   #198
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
ANTUNKA wlasnie tak myslalam ze tak jakby na zasadzie poczatkowego oczyszczenia skory a potem dopiero utrzymania tego stanu nie zaprzestalam uzywania mimo tego wysypu stosuje ponad 2 tygodnie i zaczynam zauwazac ze powoli wysyp sie konczy ale mysle ze jakis tydzien albo dwa potrzeba jeszcze zeby wszystko sie unormowalo jestem dobrej mysli i cierpliwie czekam na efekty
Czekaj, czekaj bo warto. Na pewno wysyp niedługo się skończy i skóra będzie wyglądała coraz lepiej. Jak dobrze reagujesz możesz dołączyć inny krem i stosować na zmianę na noc.

Stary 2009-11-24, 10:17   #199
Gucia23
Przyczajenie

Dziewczyny, ja nie miałam po Duo żadnego wysypu, od razu wygładził mi fajnie skórę. Ale może dlatego, że stosuję Duo na noc a na dzień Clindacne, który chowa krosty a Duo wygładza więc się uzupełniaja . W każdym bądź razie jestem zadowolona z Duo, ale stosuję go na noc bo faktycznie troszkę za bardzo tłuści twarz a rano budzę się ze świecącą cerą, ale za to bez przebarwień i większych zaczerwienień . Ogólnie Polecam!!! A effaclar h dla mnie jest za tłusty i nie widzę żadnych efektów jego stosowania :/.
Stary 2009-11-25, 08:16   #200
_szatynka_
Przyczajenie

Słuchajcie RATUNKU!!! Wczoraj wieczorem posmarowałam sobie robiacy sie na policzku strasznie bolesny stan zapalny i rano obudziłam sie z wypalona/ poparzoną skóra sama nie wiem czym to teraz smarowac, żeby jakoś załagodzic? Mam takie czerwone, przypieczone kółko na policzku Dałam na to spora warstwę Cetaphilu MD, bo niczym nawilżającym w tej chwili nie dysponuję Pomóżcie!
_szatynka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 16:09   #201
Ziutusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _szatynka_ Pokaż wiadomość
Słuchajcie RATUNKU!!! Wczoraj wieczorem posmarowałam sobie robiacy sie na policzku strasznie bolesny stan zapalny i rano obudziłam sie z wypalona/ poparzoną skóra sama nie wiem czym to teraz smarowac, żeby jakoś załagodzic? Mam takie czerwone, przypieczone kółko na policzku Dałam na to spora warstwę Cetaphilu MD, bo niczym nawilżającym w tej chwili nie dysponuję Pomóżcie!

bo wg. mnie maści mocne daje się w NIEWIELKIEJ ilości tylko na same pryszcze. Zostaje dematolog, a jeśli skóra poparzona - szpital żeby coś dali na to
Stary 2009-11-27, 12:58   #202
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Czekaj, czekaj bo warto. Na pewno wysyp niedługo się skończy i skóra będzie wyglądała coraz lepiej. Jak dobrze reagujesz możesz dołączyć inny krem i stosować na zmianę na noc.
czekam czekam caly czas policzki mi ladnie przygasaja z kazdym dniem juz prawie 3 tygodnie smaruje ale stosuje tylko na noc tylko ciagle to czolo nie chce wrocic do normalnego stanu i czekam dalej na dzien nie stosuje takich kremow jakos typowo na tradzik tylko matujace (vichy promat) albo teraz stosuje perfecta no problem matujacy na przebarwienia i blizny bo po tym wysypie troche buzie pogniotlam (glupia bylam) i mam male plamki czerwone ale dam sobie z nimi rade a masz na mysli jakis konkretny fajny krem???
Stary 2009-11-27, 16:24   #203
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
czekam czekam caly czas policzki mi ladnie przygasaja z kazdym dniem juz prawie 3 tygodnie smaruje ale stosuje tylko na noc tylko ciagle to czolo nie chce wrocic do normalnego stanu i czekam dalej na dzien nie stosuje takich kremow jakos typowo na tradzik tylko matujace (vichy promat) albo teraz stosuje perfecta no problem matujacy na przebarwienia i blizny bo po tym wysypie troche buzie pogniotlam (glupia bylam) i mam male plamki czerwone ale dam sobie z nimi rade a masz na mysli jakis konkretny fajny krem???
Konkretny to nie. Ale często padają pytania czy można łączyć duo z innymi kremami na trądzik. Więc podpowiadam, że można, ale oczywiście trzeba obserwować reakcję skóry. Ja np. stosuję duo na zmianę z lysanel i sprawują się rewelacyjnie.

Duo mi się powoli kończy i kupiłam sobie effaclar K. Po dwóch zastosowaniach utwierdzam się w przekonaniu, że na mnie działa duużo lepiej. Szybciej wysusza wypryski i wyrównuje skórę.

Stary 2009-11-28, 21:18   #204
trillinka
Rozeznanie

hej dziewczyny i ja sie dolaczam do was. Effaclar d uzywam od trzech dni i cos mi sie wydaje ze powychodzilo mi troszke krostek .. wiec cos sie tam oczyszcza. Jestem cierpliwa ,bede czekac i obserwowac jego dzialanie. Mam nadzieje ze mi pomoze, jestem dobrej mysli

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 10:27   #205
ksenka
Zadomowienie

trillinka ja uzywam go juz 3 tygodnie i dalej mam wysyp ale tylko na czole bo z policzkow mi juz zszedl wiec ciebie pewnie czeka to samo jak ci juz sie lekki zaczal ale trzeba czekac cierpliwie ja caly czas czekam az to czolo mi sie unormuje...

antunka a ten lysanel to jak sie konkretnie nazywa bo wpisalam w google bo wczesniej nie slyszalam o nim wychodzi mi lysanel activ, mat, svr, active svr, active krem itd. heh o ktory to chodzi i ktory jest dobry???

a i jeszcze jedno jak zaczne teraz stosowac ten lysanel to nie bede miala znowu jakiegos wysypu???

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2009-11-29 o 12:35
Stary 2009-11-29, 12:58   #206
pandulek
Zadomowienie

chodzi o lysanel active firmy svr, ale z tego co się orientuję już go nie produkują. Teraz jest lysalpha active krem tej samej firmy.
Stary 2009-11-29, 13:35   #207
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
chodzi o lysanel active firmy svr, ale z tego co się orientuję już go nie produkują. Teraz jest lysalpha active krem tej samej firmy.
tak???? a to jest to samo tak samo dziala ??? czy calkiem co innego???
Stary 2009-11-30, 08:45   #208
trillinka
Rozeznanie

Cytat:
trillinka ja uzywam go juz 3 tygodnie i dalej mam wysyp ale tylko na czole bo z policzkow mi juz zszedl wiec ciebie pewnie czeka to samo jak ci juz sie lekki zaczal ale trzeba czekac cierpliwie ja caly czas czekam az to czolo mi sie unormuje...
mi powyskakiwalo troszke malutkich na czole i ze dwie na policzku , po przebudzeniu sie, tych na policzku juz nie ma no i na czole tez troszke mniej.
Wczesniej przed effaclar uzywalam zelu od mojej dermatolog ktory mi przepisala rok temu a w tubce jeszcze zostalo wiec go zuzylam do konca, ale nie lubilam go za bardzo bo nie dzialal rewelacyjnie.
Na pewno on tez mi troszke oczyscil buzke moj maz uwielbia mnie gdy nie mam grama makijazu na buzi .. wiec chyba jakies efekty sa
miejmy nadzieje ze po naszym DUO beda jeszcze lepsze

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 15:09   #209
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość
mi powyskakiwalo troszke malutkich na czole i ze dwie na policzku , po przebudzeniu sie, tych na policzku juz nie ma no i na czole tez troszke mniej.
Wczesniej przed effaclar uzywalam zelu od mojej dermatolog ktory mi przepisala rok temu a w tubce jeszcze zostalo wiec go zuzylam do konca, ale nie lubilam go za bardzo bo nie dzialal rewelacyjnie.
Na pewno on tez mi troszke oczyscil buzke moj maz uwielbia mnie gdy nie mam grama makijazu na buzi .. wiec chyba jakies efekty sa
miejmy nadzieje ze po naszym DUO beda jeszcze lepsze

no ja caly czas mam nadzieje tylko jakos powoli mi schodza te syfki jeszcze na czole zrobil mi sie wielki ropniak (na okres:/) ale duo na niego chyba nie dziala bo schodzi juz jakies 3 dni i po malutku sie goi tak zwyczajnie jakby sam, ja mysle nad tym czy nie dolaczyc nowego lysalpha active i stosowac na zmiane jedna noc duo a jedna lysalphe czy lepiej pozostac przy samym duo i czekac na efekty???
Stary 2009-12-01, 12:51   #210
pandulek
Zadomowienie

Cytat:
tak???? a to jest to samo tak samo dziala ??? czy calkiem co innego???
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16...-mieszanej.htm

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-33...radzikowej.htm

poza tym widzę że już odnalazłaś odpowiedni wątek o następcy lysanela
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości