Trądzik - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-31, 19:10   #271
odwiedzająca5
Raczkowanie
 
Avatar odwiedzająca5
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 43
Dot.: Trądzik

Nie wiem czy dobrze wybrałam wątek, ale jeszcze słabo się orientuję w tym mocno rozdudowanym forum, więc wybaczcie Otóż bardzo chciałabym zapytać się czy któraś z Was używała podkładu Revlon ColorStay z kompleksem SoftFlex przy cerze trądzikowej?? Ma on bardzo dobre recenzje na KWC i zastanawiam się nad kupnem, jednak po większości podkładów (właściwie jedynie poza Sorayą antybakteryjną i Oceanic AA kryjąco - matującym) mam nowy wyspy pryszczy, gdyż zatykają pory Będę wdzięczna za odpowiedź jeśli ktoś używał Revlonu
odwiedzająca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 13:38   #272
millenia
Raczkowanie
 
Avatar millenia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Winne Wzgórza
Wiadomości: 170
Dot.: Trądzik

Piszemy tu przede wszystkim o metodach walki z trądzikiem , może spróbuj zadać to pytanie w wątku kosmetycznym.
millenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 15:56   #273
mirela2001
Raczkowanie
 
Avatar mirela2001
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik

hej dziewczyny!!! jestem po wizycie u mojej dermatolog. rozczarowałam się, sama nie wiem co mam robić. więc tak, pani doktor stwierdziła, że wysyp jaki miałam jest spowodowany dietą, mam unikac wielu potraw, ponieważ jestem uczulona na nikiel, lista zakazanych produktów jest długa,( min: jajka, ser, cytrusy, kawa, mocna herbata,wszelkie marynaty, czekolada, kakao, konserwy, pomidory, groch,marchew, sałata, orzechy,cebula, kukurydza,gruszki, alkohol,) załamka co? ale pani "miła" doktor wyjaśniła, albo ładna buzia, albo przyjemności.
zaleciła: miesięczną kurację tetralysalem, już przechodziłam i wiadomo jak się go odstawia to problemy z cerą wracają, więc po co mam wydawać ponad 100 zł na te kurację?
i niezmiennie skinoren + rozex, tym razem 2 razy dziennie.
pani dermatolog sama powiedziała, że stosując antybiotyk pokaże mi,że można mieć ładną buźkę, ale jak później wrócę do jedzenia tego czego nie powinnam to będę miała to samo.
za wiele pytań to jej nie zadałam, bo zapomniałam i wogóle jak mi lekarz nie podejdzie to nie potrafie z nim rozmawiać- z nia nie potrafię!
pytałam o fluid, bo wcześniej kazała mi kupić LRP,według niej tylko ten fluid chroni moją buzię, bo nie ma składników uczulających, jak zapytałam o VICHYto odradziła. TYLKO LRP!!!
CO MAM ZROBIĆ? zastanawiam się czy nie wybrac się do innej pani doktor, w moim mieście już chyba nie mam kogo szukać. ale znalazłam w necie klinikę DERMA NOVUM w gdańsku( 60 km od mojego miasta), przyjmuje tam pani doktor, ma pozytywne opinie, konsultacja kosztuje 50 zł, czyli taniej niz mój wypad do apteki z receptą dzisiejszą. co o tym myślicie? jeśli ktoś zna tę klinie to też proszę o odzew. dzięki, papa.
mirela2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 16:19   #274
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Mirela czyli wszystko co najlepsze tego nie możesz jeść. Mi w szpitalu powiedzieli że mam zrezygnować ze słodyczy. Może miesiąc nie jadłam słodkiego, a potem znowu zaczęłam. Jeśli naprawdę mam mieć extra buźke wyrzekając się słodyczy to może bym się postarała, ale sama nie dam rady. Może jakiś klubik bez słodkiego?? Co Wy na to??

Mirela może idź po radę do jeszcze jednego dermatologa, bo ta Twoja derma to ma chyba opsesje na punkcie LRP!
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 16:25   #275
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez odwiedzająca5 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze wybrałam wątek, ale jeszcze słabo się orientuję w tym mocno rozdudowanym forum, więc wybaczcie Otóż bardzo chciałabym zapytać się czy któraś z Was używała podkładu Revlon ColorStay z kompleksem SoftFlex przy cerze trądzikowej?? Ma on bardzo dobre recenzje na KWC i zastanawiam się nad kupnem, jednak po większości podkładów (właściwie jedynie poza Sorayą antybakteryjną i Oceanic AA kryjąco - matującym) mam nowy wyspy pryszczy, gdyż zatykają pory Będę wdzięczna za odpowiedź jeśli ktoś używał Revlonu
Ja nie używam Revlonu ani żadnego innego podkładu. W sumie to bym chciała jakos pozakrywać blizny trądzikowe, ale boję się że jak nałożę sobie na twarz jakiś podkład to znowu jakiegoś wysypu dostanę. Odwiedzająca5 jak znajdziesz coś dobrego to daj znać
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 17:46   #276
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Smile Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez odwiedzająca5 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze wybrałam wątek, ale jeszcze słabo się orientuję w tym mocno rozdudowanym forum, więc wybaczcie Otóż bardzo chciałabym zapytać się czy któraś z Was używała podkładu Revlon ColorStay z kompleksem SoftFlex przy cerze trądzikowej?? Ma on bardzo dobre recenzje na KWC i zastanawiam się nad kupnem, jednak po większości podkładów (właściwie jedynie poza Sorayą antybakteryjną i Oceanic AA kryjąco - matującym) mam nowy wyspy pryszczy, gdyż zatykają pory Będę wdzięczna za odpowiedź jeśli ktoś używał Revlonu
Ja używam tego podkładu już od miesiąca i co więcej śpię z nim na twarzy (nie linczować ) Typowego trądziku nie mam ale mam straszne zaskórniki. Kupiłam ten podkład po wielkim wysypie gdy zakończyłam złuszczanie glikolem u niedouczonej pani doktor. No i pomimo że spałam w tym podkładzie wysyp się bardzo bardzo zmniejszył także mogę śmiało polecić jako podkład który nie zapycha. Wogóle to jest mój zdecydowany faworyt wśród podkładów
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 00:15   #277
odwiedzająca5
Raczkowanie
 
Avatar odwiedzająca5
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 43
Dot.: Trądzik

O, dzięki za odpowiedź W takim razie chyba kupię ten podkład, skoro już tyle dobrego o nim słyszałam

Do malinki-1988:

Ja też jeszcze niedawno nie używałam żadnych podkładów, bo wiadomo - zapychanie cery trądzikowej czymkolwiek nie jest dobrym pomysłem. Jednak kiedyś użyłam jakiegoś podkładu od mamy na imprezę, potem kolejną... Cóż, widok swojej buzi o niebo ładniejszej z podkładem w dobrze dobranym kolorze.. uzależnia. Od tego czasu nie wychodze bez podkładu z domu. Jednak poza tym że mam trądzikową cerę w postaci rozszerzonych porów z zaskórnikami, przetłuszczającą się i do tego gdzieniegdzie wyskoczą ropne pryszcze to jeszcze jest bardzo wrażliwa. I mimo tego przetłuszczania wysuszają ją wszelkie żele do mycia, drażniące maście itd. No i kwestia kluczowa - dobrać podkład który nie zapcha porów i nie spowoduje mega wysypu oraz nie przesuszy... Niełatwe.

Wypróbowałam kilkanaście podkładów, jednak na razie tych tanich, do 20 zł. Teraz kupię Revlon, bo ma dużo dobrych opinii. Z moich dotychczasowych doświadczeń mogę doradzić tyle:

Najlepszy okazał się Oceanic AA matujący podkład kryjący, do cery tłustej i mieszanej, do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Na opakowaniu pisze że nie zatyka porów, nie podrażnia spojówek i był testowany na osobach z atopią i trądzikiem. I musi być to prawda, bo NIE powoduje u mnie powstawania żadnych nowych krostek.

Na drugim miejscu jest antybakteryjny make up Soraya. Jest bardzo leciutki, nie kryje za bardzo, ale ładnie ujednolica kolor i jest praktycznie niewidoczny. Również nie powoduje żadnego wysypu, jednak troszkę wysusza.

Wszelkie pozostałe w mniejszym lub większym stopniu pogarszały stan cery i zwiększały ilość pryszczy. Szczególnie radzę uważać na Lirene nature matt foundation 7h, paskudztwo... Po dwóch dniach używania wielki wysyp ropnych podskórnych krost... ;/
odwiedzająca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 14:56   #278
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

No i nazbierało mi się dzisiaj na płacz. Dziewczyny jak długo tak można?? Ja chcę w końcu spokojnie spojrzeć w lustro.

Co byście mi poleciły
na usunięcie blizn po trądziku: głęboki peeling, laser, czy coś innego??
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 20:43   #279
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

Cześć dziewczyny! Dołączam do Was! super że jest takie forum .
Podobnie jak wiele z Was pisze zaraz po wizycie u dermatologa... oczekując wsparcia, rady, pomysłu...
Ale najpierw parę słów o mnie. Z trądzikiem walczę już z 10 lat... Byłam już chyba u wszystkich najlepszych specjalistow i używałam wszystkiego. Generalnie nigdy nie było spektakularnych efektów. W tej chwili mam już 24 lata i moja cera wygląda o tle fatalnie, że jest bardzo zanieczyszczona. Nowe zmiany pojawiają się rzadko, ale koszmarem są głęboko tkwiące grudki, które są tam od zawsze i już zwątpiłam, że kiedykolwiek znikną.
Ale... w piątek nowa pani doktor powiedziała - yellow peel - koniecznie!!!
No i super, tylko to kosztuje kupę kasy... trochę szkoda byłoby wyrzucać tyle pieniędzy w błoto. Boje się że to nie pomoże. a nawet jak pomoże, to tylko na chwilę i wszystko wróci po miesiącu ... Pomóżcie! powiedzcie co robić? Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi?
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 15:58   #280
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Ewak16 kliknij w te linki i poczytaj. Mnie też to zaciekawiło

http://www.bio-med.pl/yellow%20peel_1.html

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85060
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 17:38   #281
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

Ok... dzięki. Podjełam decyzję . Po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam, że zrobię ten peeling. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może pomoże. Już za tydzień sie okaże. Chociaz podchodze bardzo sceptycznie , żeby przypadkiem się nie rozczarować.
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 20:16   #282
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

A Ty już masz wyleczony trądzik Malinka? Borykasz się teraz z pozostałościami?
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 16:51   #283
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Trądzik

Witajcie dziewczyny
Przyłączam się do wątku, ponieważ problem z trądzikiem nie jest mi obcy. Choruje od ok.14 roku życia, obecnie mam 22 lata. Leczyłam się już u 4 dermatologów. Niestety nie miałam szczęścia do lekarzy, może dlatego że mieszkam na wsi, daleko od cywilizacji
Przyznaje szczerze, że pewnie jak wiele z Was miewałam przerwy w leczeniu gdy po długim czasie nie było widać ŻADNYCH efektów (poza tym lekarstwa,które dostawałam były dość przestarzałe pomijając pielęgnacje odnośnie której nigdy nie dostawałam żadnych pożytecznych wskazówek)
Obecnie leczę się u nowego dermatologa z prywatnej przychodni (pierwsza wizyta). Trapi mnie trądzik w postaci grudkowo-krostkowej a więc można by uznać, że jego lżejsza postać
Obecnie od 2 tygodni stosuję na noc żel Differin, który dobrze mi służy i wogóle nie podrażnia a na dzień jakieś połączenie klindamycyny i nadtlenku benzoilu w postaci żelu o nazwie Duac. Cynk do ustnie, żel do mycia twarzy i kremy silnie nawilżające.
Od 2 tygodnie nie wyskoczyło mi nic nowego na twarzy, stare wypryski się podleczyły niestety grudki i zaskórniki zadomowiły się chyba u mnie już na wieczność ale mimo to jest lepiej niż na początku. Nie popadam w euforię ponieważ wiem co to znaczą złudne nadzieje...aż do miesiączki...
Za tydzień jestem umówiona na jakiś zabieg, jeszcze nie wiem konkretnie co bo będzie to zależeć od stanu mojej skóry.
Mogę Wam jedynie przekazać czerpiąc z własnego doświadczenia , że trądzik naprawdę trzeba leczyć!!! Spotkałam się z opiniami, że nie leczony sam znika... Jakoś u mnie nie zniknął...
Jednoczę się z Wami w bólu dziewczyny!
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 17:38   #284
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez ewak16 Pokaż wiadomość
A Ty już masz wyleczony trądzik Malinka? Borykasz się teraz z pozostałościami?
Teraz już jest lepiej.. raz na jakis czas wyjdzie mi pryszcz i to nie taki wielki jak miałam jakieś 2 miechy temu, tylko malutkie, aż miło sie patrzy.
Tylko że to wszystko jeszcze schodzi.. no i nie wiem co zrobić ze śladami.. w czwartek idę do dermatologa, więc zobacze co mi powie.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 17:42   #285
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Przyłączam się do wątku, ponieważ problem z trądzikiem nie jest mi obcy. Choruje od ok.14 roku życia, obecnie mam 22 lata. Leczyłam się już u 4 dermatologów. Niestety nie miałam szczęścia do lekarzy, może dlatego że mieszkam na wsi, daleko od cywilizacji
Przyznaje szczerze, że pewnie jak wiele z Was miewałam przerwy w leczeniu gdy po długim czasie nie było widać ŻADNYCH efektów (poza tym lekarstwa,które dostawałam były dość przestarzałe pomijając pielęgnacje odnośnie której nigdy nie dostawałam żadnych pożytecznych wskazówek)
Obecnie leczę się u nowego dermatologa z prywatnej przychodni (pierwsza wizyta). Trapi mnie trądzik w postaci grudkowo-krostkowej a więc można by uznać, że jego lżejsza postać
Obecnie od 2 tygodni stosuję na noc żel Differin, który dobrze mi służy i wogóle nie podrażnia a na dzień jakieś połączenie klindamycyny i nadtlenku benzoilu w postaci żelu o nazwie Duac. Cynk do ustnie, żel do mycia twarzy i kremy silnie nawilżające.
Od 2 tygodnie nie wyskoczyło mi nic nowego na twarzy, stare wypryski się podleczyły niestety grudki i zaskórniki zadomowiły się chyba u mnie już na wieczność ale mimo to jest lepiej niż na początku. Nie popadam w euforię ponieważ wiem co to znaczą złudne nadzieje...aż do miesiączki...
Za tydzień jestem umówiona na jakiś zabieg, jeszcze nie wiem konkretnie co bo będzie to zależeć od stanu mojej skóry.
Mogę Wam jedynie przekazać czerpiąc z własnego doświadczenia , że trądzik naprawdę trzeba leczyć!!! Spotkałam się z opiniami, że nie leczony sam znika... Jakoś u mnie nie zniknął...
Jednoczę się z Wami w bólu dziewczyny!
No to witaj w klubie Daj znać jaki to był zabieg i jakie są efekty. Powodzenia

PS. Też kiedyś używałam Differinu w żelu i Duac.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 20:04   #286
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez malinka-1988 Pokaż wiadomość
No to witaj w klubie Daj znać jaki to był zabieg i jakie są efekty. Powodzenia

PS. Też kiedyś używałam Differinu w żelu i Duac.

Jeśli mogę zapytać to jakie efekty zaobserwowałaś?
Mnie po tym Duacu strasznie swędzi twarz i jest zaczerwieniona (a w przypadku nakładania kremu jest jeszcze gorzej) nie wiem czy się dalej z tym męczyć. Czy Ty stosowałaś do tego połączenia jakiś krem nawilżający?
Dla mnie blizny to równie ogromny problem, żeby się ich pozbyć nie dość że trzeba wydać mnóstwo pieniędzy to jeszcze nie dość że mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto, to można jeszcze pogorszyć stan skóry (ale mówie tutaj o ekstremalnych przypadkach, zaniedbaniach lekarzy itp. ale przy moim szczęściu to pewnie byłabym tym ułamkowym procentem...)
A przebieg i efekty kolejnej wizyty na pewno opisze
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 20:54   #287
isaemail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Trądzik

hey dziewczyny,
niedawno przeczytalam cos na temat wplywu ph srodkow myjacych na stan skory. wynika z tego , ze zwykle mydla i wszystkie srodki myjace majace odczyn powyzej 5.5ph, tzn. odczyn zblizony do zasadowego,powoduja wzrost bakterii tradzikotworczych.
nie myjcie sie wiec zadnymi mydlami, nawet tymi, ktore sa dla dzieci albo lecznicze, bo zadne z nich nie ma odczynu co najmniej 5.5ph tylko zasadowy.
sprobojcie zele do twarzy, ale te ktore maja 5.5ph albo nawet mniej.

ja od dzisiaj probuje .

zycze wszystkim porcelanowej skorki!

Isahttp://pretty.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif
isaemail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:31   #288
mirela2001
Raczkowanie
 
Avatar mirela2001
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik

cześć dziewczyny!!
witam nowe walczące z naszym wrogiem!!
ja zadecydowałam, że nie wykupię tetralysalu, szkoda mi kasy, a doświadczenia z nim juz miałam i to chwilowa poprawa, zreszta sama derma tak powiedziała.
skinoren i rozex używam rano i wieczorem i tak pozostanie, tylko następnym razem wykupię w aptece tańszy odpowiednik skinorenu polski acne derm, dowiedziałm się o nim tu na forum, skład ma taki sam, a cenę o 1/3 mniejszą. no cóż derma nie poinformowała mnie o tym, wredna.
zamierzam odwiedzic tą panią dermatolog w GDAŃSKU, tylko trochę to potrwa, bo muszę ustawić sobie wolne w pracy i wogóle to całodniowa wyprawa, ale mam nadzieję,że mi się w lutym uda.
odstawiłam dotychczasowy żel do mycia twarzy, zawsze kupowałam do cery z problemami, ale jak wszystkie wiemy one wysuszają skórę i jak się w moim przypadku okazało podrażniały ją, po umyciu buzie miałam jak burak. szukam teraz jakiegoś fajnego żelu do cery wrażliwej, moze nawet naczynkowej bo często mam zaczerwienienia spowodowane chociażby zmianą temperatury(mróz itp), jakbyście znały coś fajnego to dajcie znać proszę! teraz myje buzię płynem do higieny intymnej, słyszałam,że nie zaszkodzi.
ale poradźcie coś dziewczyny proszę, bo nie moge poradzic sobie z wysypem na plecach i na dekolcie. robiłam peelingi maseczki z glinki zielonej, ale ciągle mi coś wyskakuje, mam już dość!! czym potraktować te partie, może żelem benzakne, co myslicie?
mirela2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 12:47   #289
mirela2001
Raczkowanie
 
Avatar mirela2001
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik

jak byłam u dermy w zeszły czwartek, powiedziałam jej,że nie mogę opanować pleców i dekoltu, a dłuuugo nie mialam z nimi problemu, nawet nie obejrzała, nie powiedziała nic, że mam się czymś smarować, zadnej wskazówki.
licze na was, POMOCY, poradzcie coś. mam juz dość chodzennia w golfach
mirela2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 13:42   #290
frimi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 138
Dot.: Trądzik

To i ja opowiem swoja historie.
Dawniej nie miałam trądziku, raczej delikatne krostki. Wszystko przebiegało w maire łagodnie. Stan mojej cery zacząl sie pogarszac oststnio-tzn. ok5 misiecy temu. Buzia była czerwona, piekaca, i z licznymi wypryskami. Wszystko jednak dało siem w maire opanowac. Gwoździem do trumny okazał sie mój pobyt w szpitalu-zapalenie teczówki. Prawie przez dwa miesiace dostawałam sterydy, najpierw dozylnie ,potem doustnie. Mozna sobie wyobrazic jak wygladalam po wyjsciu1! Oczywiscie lekaze z tego szpitala twierzili że nic nie widza. Twarz była zsypana czerwonymi krostkami. Jedna przy drugiej. Skóra piekła i swedziała. Nie dało sie tego niczym zatuszowac MASAKRA! Co nie zjdałam krostki robiły siem jeszcze bardziej czerwone i gorace. Wszystko było maksymalnie rumiane. Z psychika tez było bardzo żle. Za kazdym razem gdy spogladałam w lustro, łzy same napływały do oczu. Przez pierwsze dni nie miałam ochoty pokazywac siem komukolwiek. Miałam ochote umrzec. Udałam siem do dermatologa-prywatnie.Co usłyszłam?? ze jest fatalnie. Nadala musialam brac sterydy. Wiec leczenie buzki było tylko dorazne. Dostalam Metronidazol i Triderm. Najgorsze było to ze wszystko podrazniało moja buze, kazdy krem, zel, a co dopiero środki przeciwtrdzikowe. Jak zbawienia oczekiwalam dnia kiedy odstwaia mi sterydy. Lekarze ze szpitala powiedizeli ze wszystko zejdzie jak tylko skończe nimi leczenie. I przed świtami mi odstawili Trądzik nie schodzil. Zero poprawy. A ja zanowu załamana. Nadzieje legły w gruzach. Ograniaczyłam wizyty ze znajomymi. Wstydziłam im siem tak pokazac. Potem dostałam Unidox. Miał pomóc...a ja dostalam wysypu...brak poprawy. Kolejne zalamanie. Zastanawiałam siem ile to moze trwac. Zaczeły dobijac mnie zdjecie wylansowanych panienek w gazetach. Teraz dostalam izotek. Biere go juz 14 dzien. Mam mega wysyp. Bolace pryszcze. Mialam tradzik grudkowo-krostkowy, teraz wyskakuja mi obrzydliwe ropniaki. Mam nadzieje zę on mi pomoze. Bo jedyne co moge miec to nadzieje.

Kiedys pracowałam jako modelka, najgorsze ejst teraz gdy dzwonia z agencji. Pomyslec Że keidys moja buzka byla taka ładna....

Najgorsi sa ludzie na ulicy i moje własne odbicie w lustrze
frimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 15:34   #291
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Jeśli mogę zapytać to jakie efekty zaobserwowałaś?
Mnie po tym Duacu strasznie swędzi twarz i jest zaczerwieniona (a w przypadku nakładania kremu jest jeszcze gorzej) nie wiem czy się dalej z tym męczyć. Czy Ty stosowałaś do tego połączenia jakiś krem nawilżający?
Dla mnie blizny to równie ogromny problem, żeby się ich pozbyć nie dość że trzeba wydać mnóstwo pieniędzy to jeszcze nie dość że mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto, to można jeszcze pogorszyć stan skóry (ale mówie tutaj o ekstremalnych przypadkach, zaniedbaniach lekarzy itp. ale przy moim szczęściu to pewnie byłabym tym ułamkowym procentem...)
A przebieg i efekty kolejnej wizyty na pewno opisze
Co do Differinu w żelu to nie pamiętam (chociaz ja wole żele niz kremy). Duac używałam zaraz po wyjściu ze szpitala, tubka starczyła mi na jakiś m-c. Efektów nie widziałam żadnych może dlatego że w szpitalu podawali mi taki antybiotyk, który wywołał jeszcze większy wysyp żeby to wszystko wyszło spod skóry i to wszystko długo schodziło.
Chociaż napewno cos mi pomógł tylko że ja z natury jestem niecierpliwa i może dlatego nic nie zauważyłam, bo to wszystko wymaga czasu.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 15:36   #292
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez isaemail Pokaż wiadomość
hey dziewczyny,
niedawno przeczytalam cos na temat wplywu ph srodkow myjacych na stan skory. wynika z tego , ze zwykle mydla i wszystkie srodki myjace majace odczyn powyzej 5.5ph, tzn. odczyn zblizony do zasadowego,powoduja wzrost bakterii tradzikotworczych.
nie myjcie sie wiec zadnymi mydlami, nawet tymi, ktore sa dla dzieci albo lecznicze, bo zadne z nich nie ma odczynu co najmniej 5.5ph tylko zasadowy.
sprobojcie zele do twarzy, ale te ktore maja 5.5ph albo nawet mniej.

ja od dzisiaj probuje .

zycze wszystkim porcelanowej skorki!

Isahttp://pretty.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif
A ja właśnie myję twarz mydłem chyba przestanę.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 15:45   #293
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez mirela2001 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!!
witam nowe walczące z naszym wrogiem!!
ja zadecydowałam, że nie wykupię tetralysalu, szkoda mi kasy, a doświadczenia z nim juz miałam i to chwilowa poprawa, zreszta sama derma tak powiedziała.
skinoren i rozex używam rano i wieczorem i tak pozostanie, tylko następnym razem wykupię w aptece tańszy odpowiednik skinorenu polski acne derm, dowiedziałm się o nim tu na forum, skład ma taki sam, a cenę o 1/3 mniejszą. no cóż derma nie poinformowała mnie o tym, wredna.
zamierzam odwiedzic tą panią dermatolog w GDAŃSKU, tylko trochę to potrwa, bo muszę ustawić sobie wolne w pracy i wogóle to całodniowa wyprawa, ale mam nadzieję,że mi się w lutym uda.
odstawiłam dotychczasowy żel do mycia twarzy, zawsze kupowałam do cery z problemami, ale jak wszystkie wiemy one wysuszają skórę i jak się w moim przypadku okazało podrażniały ją, po umyciu buzie miałam jak burak. szukam teraz jakiegoś fajnego żelu do cery wrażliwej, moze nawet naczynkowej bo często mam zaczerwienienia spowodowane chociażby zmianą temperatury(mróz itp), jakbyście znały coś fajnego to dajcie znać proszę! teraz myje buzię płynem do higieny intymnej, słyszałam,że nie zaszkodzi.
ale poradźcie coś dziewczyny proszę, bo nie moge poradzic sobie z wysypem na plecach i na dekolcie. robiłam peelingi maseczki z glinki zielonej, ale ciągle mi coś wyskakuje, mam już dość!! czym potraktować te partie, może żelem benzakne, co myslicie?
Jak przeczytałam wiadomośc Isaemail to też sobie pomyślałam o płynie do higieny intymnej
Acne Dermu nie mogę używać. bo mam po nim wysyp.
Co do Twoich plecków i dekoldu to nie mam pojęcia, a może wysmaruj się pastą do zębów.. zawsze to wysuszy i może nie będzie się tak roznosić.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 15:52   #294
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez frimi Pokaż wiadomość
To i ja opowiem swoja historie.
Dawniej nie miałam trądziku, raczej delikatne krostki. Wszystko przebiegało w maire łagodnie. Stan mojej cery zacząl sie pogarszac oststnio-tzn. ok5 misiecy temu. Buzia była czerwona, piekaca, i z licznymi wypryskami. Wszystko jednak dało siem w maire opanowac. Gwoździem do trumny okazał sie mój pobyt w szpitalu-zapalenie teczówki. Prawie przez dwa miesiace dostawałam sterydy, najpierw dozylnie ,potem doustnie. Mozna sobie wyobrazic jak wygladalam po wyjsciu1! Oczywiscie lekaze z tego szpitala twierzili że nic nie widza. Twarz była zsypana czerwonymi krostkami. Jedna przy drugiej. Skóra piekła i swedziała. Nie dało sie tego niczym zatuszowac MASAKRA! Co nie zjdałam krostki robiły siem jeszcze bardziej czerwone i gorace. Wszystko było maksymalnie rumiane. Z psychika tez było bardzo żle. Za kazdym razem gdy spogladałam w lustro, łzy same napływały do oczu. Przez pierwsze dni nie miałam ochoty pokazywac siem komukolwiek. Miałam ochote umrzec. Udałam siem do dermatologa-prywatnie.Co usłyszłam?? ze jest fatalnie. Nadala musialam brac sterydy. Wiec leczenie buzki było tylko dorazne. Dostalam Metronidazol i Triderm. Najgorsze było to ze wszystko podrazniało moja buze, kazdy krem, zel, a co dopiero środki przeciwtrdzikowe. Jak zbawienia oczekiwalam dnia kiedy odstwaia mi sterydy. Lekarze ze szpitala powiedizeli ze wszystko zejdzie jak tylko skończe nimi leczenie. I przed świtami mi odstawili Trądzik nie schodzil. Zero poprawy. A ja zanowu załamana. Nadzieje legły w gruzach. Ograniaczyłam wizyty ze znajomymi. Wstydziłam im siem tak pokazac. Potem dostałam Unidox. Miał pomóc...a ja dostalam wysypu...brak poprawy. Kolejne zalamanie. Zastanawiałam siem ile to moze trwac. Zaczeły dobijac mnie zdjecie wylansowanych panienek w gazetach. Teraz dostalam izotek. Biere go juz 14 dzien. Mam mega wysyp. Bolace pryszcze. Mialam tradzik grudkowo-krostkowy, teraz wyskakuja mi obrzydliwe ropniaki. Mam nadzieje zę on mi pomoze. Bo jedyne co moge miec to nadzieje.

Kiedys pracowałam jako modelka, najgorsze ejst teraz gdy dzwonia z agencji. Pomyslec Że keidys moja buzka byla taka ładna....

Najgorsi sa ludzie na ulicy i moje własne odbicie w lustrze
Doskonale Cię rozumiem. Ja po powrocie ze szpitala zamiast wrócic w lepszym stanie to wróciłam ale z okropnymi wielkimi pryszczami. Też nie wychodziłam z domku.. byłam załamana na maxa! Teraz mam trądzik schodzi i jest lepiej niż przed tem. Mam dużo śladów na policzkach, ale to wszystko jeszcze schodzi.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 15:55   #295
malinka-1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 224
Dot.: Trądzik

Hey Babki! Juz od piątku nie jem słodyczy i czuję się z tym genialnie
Może ktoś się przyłączy?? Razem jest lepiej.
malinka-1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 16:58   #296
frimi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 138
Dot.: Trądzik

Hej Ja przez pół roku nie jadłam słodyczy, z napojów piłam tylko wode. Co prawda nie było spektakularnej poprawy na buźce, ale mialam lepsze samopoczucie. Macie jakies pomysly na taki typowo zdrowy typ życia? Ogranicze słodycze, chipsy, fast-foody, bede pic wode, moze ćwiczyc...:P

A tak w ogóle Malinko czym siem leczysz??
frimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 22:30   #297
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: Trądzik

Hej dziewczyny
Widze,że ciężki temat malinka poruszyłaś ehhhhh -;(
Rówież się borykam z tym problemem ale cóż może teraz wygram "walkę" .
Jakoś pod koniec 2005 zaczełEm się leczyć na ten shit ;/ poszedłem do dobrej hmm przynajmniej tak twierdzą ludzie Pani dermatolog - nie miałem że takich niewiadomo jakich nasileń trądzika tylko zaskórniki które niestety albo stety musiały "wyjść" nawierzch no i się robiły syfki które widać no ale do konkretów- więc dostałem antybiotyk żeby znikł stan zapalny - to takie tabletki koloru różowego coś podobnego do tetracykliny i co 8 godzin miałem zażywać+ kurde niepamiętam co za żel coś podobnego do Differinu ale strasznie szczypie po nałożeniu na skórę;/ więć przyznam się bez bicia że trochę poużywałem a później przestałem antybiotyk pomógl ... syfki zapalne mi się nie robiły miałem tam kilka zaskórniaków ale to normalne człowiek nie ideał w końcu więc po stosowaniu chyba 5 miesięcznym tych tabletek postanowiłem sobie fudnąć peeling chemiczny ... pomęczyłem się [miałem robionych co dwa tygodnie aż albo TYLKO 5 zabiegów ] trochę mi łzy poleciały ale co tam jak trzeba to trzeba fajnie wszystko ok aż do momentu gdy zaczeły mi syfki się robić kilka ale jednak !
zaczełem brać tetracykline raz dziennie no i tak biorę 4 miesiąc w dodatku zaczełem stosować deifferin żel na noc póki co jest ok - widać efekty - differin ponoć wyciąga wszystko spod skóry a tetracyklina wydziela się przez skórę z łojem i działa Najgrosze jest co później będzie jak będę musiał odłożyć tabletki - ale jestem dobrej myśli wcześniej nie staosowałem nic dodatkowo na zew. skóry tylko sam antybiotyk - teraz w połączeniu z differinem może pomoże na antybiotyku pewnie pojadę jeszcze z 2 miesiące a differin będę używać zaniedługo zaś pójdę na peeling chemiczny się pomordować ale mus to mus :P
Jeśli ktoś ma pytania służę "doświadczeniem"
Ps. nie ma co się poddawać
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 08:24   #298
yarowisnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik

Polecam kremowy żel do twarzy Clearasil, jest antybakteryjny, ale nie wysusza, a wręcz nawilża skórę, i jest bardzo wydajny. Poza tym żel-krem Nivea Young Control IT z minerałami morskimi, bardzo odświeżający i kontrolujący wydzielanie sebum. Poza tym mi zawsze pomaga śłońce, no ale z tym trzeba jeszcze poczekać.
yarowisnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:07   #299
ewak16
Przyczajenie
 
Avatar ewak16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 27
Dot.: Trądzik

Wszystko ładnie pieknie ale ww kosmetyki, to tylko kosmetyki pielęgnacyjne, które skórze trądzikowej z zaawansowanymi problemami nie pomogą. Dlaczego dermatolodzy tak lubią LRP i Avene? bo to jedyne dobre firmy na rynku produkujące dermokosmetyki, czyli kosmetyki lecznicze. Na początku też byłam zła jak od każdego lekarza słyszałam LRP... kupa kasy :/. No ale coś za coś. Przynajmniej pomagają.
Nie oszczędzajcie na kosmetykach dziewczyny, kuracja to kuracja. Ze wszystkich stron!
ewak16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 11:45   #300
booM
Rozeznanie
 
Avatar booM
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pOkoju
Wiadomości: 523
Dot.: Trądzik

Do yarowisnie no nie opowiadaj bzdur że słońce pomaga - taaa "pomaga" prócz tego że zaskórniki wrócą ze zdwojona siłą jak tylko przestaniesz się opalać to jeszcze nabawisz się przebarwień :P
Co do kosmetyków codziennego użytku polecam Żel złuszczający do codziennego oczyszczania skóry z wygładzającymi mikrogranulkami [Vichy] bądź z Garniera Czysta skóra
__________________
booM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.