Trądzik - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-13, 13:02   #391
ewak16
Przyczajenie

Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez malinka-1988 Pokaż wiadomość
Ewak16 wszystko będzie oki!!!

Siedzę na praktykach i umieram z nudów.
Dobrze ze masz dostep do netu Malinka
ewak16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 13:09   #392
aniak81
Przyczajenie

Cool Dot.: Trądzik

A ja byłam wczoraj u swojej p.dermatolog.Hmm...nie uwierzycie !
na te moje grudkowe pryszcze,które pojawiaja sie w tym samym miejscu na policzku i cały czas jest blizna, radzila:
przykładać ciepłe okłady tzn.siemie lniane zalac wrzatkiem,powstała papkę owinac w gaze i wraz z ugotowanym jajkiem ze skorupką przykładac do policzka.
kupiłam siemię jeszcze tylko gaze kupie i zaczne działać.
mam nadzieje ze mi pomoze
aniak81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 19:39   #393
ewak16
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez booM Pokaż wiadomość
do Ewak16

heheeh trzymaj się fotela xD bo to "troche" pali xD
Przyznam że myslałam że przesadzasz
Ale w mordkę jeża myślałam że zwieję z tego fotela i zanurzę twarz w najbliższym zbiorniku wodnym
Szczypało jak cholera! Miałam 7 warstw. Z czego 4 ostatnie to już yellow maseczka. Nie bardzo szczypie. Najgorsza była druga warstwa... jakieś kwasy alfa i beta... niby kilka minut, ale myslałam że mi twarz wyżarło
Najgorsze jest to, że teraz wyglądam niedobrze . Czerwona. Zmasakrowana. Czekam na jakieś efekty.
Stary 2007-02-13, 20:04   #394
malinka-1988
Raczkowanie

Ewak16 jak Ty to wytrzymałaś ? Jak byłam na oczyszczaniu skóry to się wywijałam na fotelu. Naprawdę podziwiam
malinka-1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 08:34   #395
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniak81 Pokaż wiadomość
A ja byłam wczoraj u swojej p.dermatolog.Hmm...nie uwierzycie !
na te moje grudkowe pryszcze,które pojawiaja sie w tym samym miejscu na policzku i cały czas jest blizna, radzila:
przykładać ciepłe okłady tzn.siemie lniane zalac wrzatkiem,powstała papkę owinac w gaze i wraz z ugotowanym jajkiem ze skorupką przykładac do policzka.
kupiłam siemię jeszcze tylko gaze kupie i zaczne działać.
mam nadzieje ze mi pomoze

Też robiłam coś z siemienia lnianego.. taką maseczke. I też głupio się ją zmywa.
Stary 2007-02-14, 09:11   #396
ewak16
Przyczajenie

Wygladam fatalnie... nie oszukujmy się.. No ale czekam tylko aż skóra zacznie schodzić. Dobrze, że mam wolne do końca tygodnia . No ale z psem wychodzić trzeba. Zaraz się zakapturzę i idę
I już widzę że moich grudek wspaniałych to to nie zniszczy... ale może łatwiej bedzie dotrzeć do nich teraz lekami.
Stary 2007-02-14, 09:24   #397
malinka-1988
Raczkowanie

Ewak16 spokojnie na to wszystko trzeba troche czasu.. może grudki nie zeszły, ale skórka napewno jest gładsza.
Stary 2007-02-14, 11:32   #398
Patrycjusia
Przyczajenie

a ile kosztuje taki zabieg kwasami i po ilu dniach schodzi zaczerwienienie?
wiecie stosowałam ponad miesiąc elicine...żałosny krem,odłożyłam go,nie zauważyłam żadnych efektów,oprócz tego,że potwornie wysusza skórę,ja mam skóre tłustą i mi wysuszył,to co dopiero jakby go stosowała osoba z suchą cerą! No może po nim troche pory sa mniejsze,ale nie opłaca sie wg.mnie tego kupować.
Kiedyś byłam na mikrodermabrazji,mysle,że wybiore sie jeszcze raz,choć drogie to jest ehh,ale niestety skóra trądzikowa wymaga wieluuu wydatków...
Patrycjusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 11:59   #399
ewak16
Przyczajenie

Pilingi lekarskie sa bardzo drogie. od 250 do 500 zł za zabieg. Zależy od kwasu. Zaczerwienienie schodzi po 1-2 dniach. Zależy od skóry. Ja wczoraj wróciłam do domu jak burak, a dzisiaj rano to tylko miałam taką przyciemniona skórę, ale nie czerwoną. No ale na pewno nie warto się łudzić, że następnego dnia wygląda się świetnie. Wcale nie. Najlepiej jak nie trzeba wtedy nigdzie wychodzić. Jakbym nie miała teraz tygodnia wolnego to na pewno bym się podłamała. Nawet makijażu nałożyć nie można.
Tez miałam kiedyś mikrodermabrazję, serię kilku zabiegów co parę dni. Efekt był świetny i to od razu po, ale niestety krótkotrwały
Stary 2007-02-14, 12:03   #400
ewak16
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez malinka-1988 Pokaż wiadomość
Ewak16 spokojnie na to wszystko trzeba troche czasu.. może grudki nie zeszły, ale skórka napewno jest gładsza.
Własnie dokładnie się obejrzałam, tak na spokojnie. Muszę powiedzieć że skóra jest gładziutka, chociaż nie zaczęła jeszcze schodzić Tylko tam gdzie miałam takie większe syfki to mam plamy, ale to pewnie przejdzie. No i te grudki też się w większości wygładziły Więc po złuszczeniu może jednak będzie dobrze. Na razie siedze z wazelinka na buzi i czekam
Stary 2007-02-14, 12:44   #401
k.a.s.i.a
Raczkowanie

GG do k.a.s.i.a

Bedac "szczesliwa" posiadaczka tradziku stosowalam przez jakis czas Differin(noc) i Brevoxyl(dzien), ale dzieki Wizazance carolinascotties dowiedzialam sie, ze nie mozna ich razem stosowac. Potwierdzila to inna pani dermatolog i zamiast brevoxylu kazala aplikowac rano zel clindacne. Tylko, ze Clindacne to antybiotyk. Na ulotce pisze, ze moze wniknac do ustroju, a ja biore pigulki anty. Czy clindacne moze oslabiac dzialanie antykoncepcyjne?dziekuje z gory za pomoc!
k.a.s.i.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 15:28   #402
ewak16
Przyczajenie

Clindacne zawiera klindamycynę. Stosowany na skórze osiąga w niej wysokie stężenia, a do krwioobiegu wchłania się w nieznacznym tylko stopniu, dlatego nie wydaje mi się żeby miał wpływ na działanie antykoncepcyjne hormonów. W swoich źródłach nie znalazłam też informacji, żeby wchodził w jakiekolwiek interakcje ze środkami anty. Ale może powinnaś na wszelki wypadek zapytać lekarza.
Stary 2007-02-14, 17:35   #403
Hairspray Queen
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez k.a.s.i.a Pokaż wiadomość
Bedac "szczesliwa" posiadaczka tradziku stosowalam przez jakis czas Differin(noc) i Brevoxyl(dzien), ale dzieki Wizazance carolinascotties dowiedzialam sie, ze nie mozna ich razem stosowac. Potwierdzila to inna pani dermatolog i zamiast brevoxylu kazala aplikowac rano zel clindacne. Tylko, ze Clindacne to antybiotyk. Na ulotce pisze, ze moze wniknac do ustroju, a ja biore pigulki anty. Czy clindacne moze oslabiac dzialanie antykoncepcyjne?dziekuje z gory za pomoc!
O. Ja stosuje Brevoxyl i Differin razem. Kurcze. Dobrze, że to przeczytałam. Co konkretnie się dzieje?

Hairspray Queen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 18:22   #404
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Ja również stosuję Differin żel (na noc) i Brevoxyl (na dzień) razem tak jak Hairspray Qeen. Dlaczego nie można ich razem stosować??
Derma kazała mi nakładać Brevoxyl punktowo.. ale ja nakładam cienką warstwę na cała twarz.. wiem wiem czasmi nie słucham swojej dermy, ale ja ze swoją buźką to mam duże doświadczenie
Stary 2007-02-14, 18:27   #405
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewak16 Pokaż wiadomość
Własnie dokładnie się obejrzałam, tak na spokojnie. Muszę powiedzieć że skóra jest gładziutka, chociaż nie zaczęła jeszcze schodzić Tylko tam gdzie miałam takie większe syfki to mam plamy, ale to pewnie przejdzie. No i te grudki też się w większości wygładziły Więc po złuszczeniu może jednak będzie dobrze. Na razie siedze z wazelinka na buzi i czekam
Widzisz.. a jednak Myślę że taki zabieg wiele zmienia mimo to że odrazu nie widać efektów, to skóra napweno jest bardziej oczyszczona. Pozdro.
Stary 2007-02-14, 18:30   #406
Patrycjusia
Przyczajenie

szczęśliwy będzie dzień kiedy wynajdą lekarstwo na trądzik,które skutecznie go usunie w tydzień ..hehe marzenia wiem...a jak juz znajdą,to pewnie nie będzie mnie na świecie hahaha
Patrycjusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 18:55   #407
yaminishi
Zadomowienie

Ja też przeszłam wczoraj "kwasowanie", wiem co czujesz ewako16
Tuż po zabiegu wyglądałam FAAAATALNIE, jeszcze nigdy nie widziałam siebie w takim stanie. Poza tym sam proces nakładania kwasów był dla mnie strasznie niekomfortowy. Cudem przeżyłam
Obecnie jestem na etapie II-twarz wygląda jak podsmażona. Miałam nadzieje że będzie się szybciej regenerować i już dziś zacznie się złuszczać (ale nie panikuje mam czas do poniedziałku, tylko nie wiem jak wykombinuje czas na godne nieupublicznione przejść kolejnego "kwasowania":confused : chyba wylece z uczelni za nieobecności)
Stary 2007-02-14, 19:29   #408
ewak16
Przyczajenie

Ojej... właśnie mam apetyt na jabłko... tylko że jak je gryzę to mi wszysko pęka . Chyba zetrę na tarce, jak dzidzia
Już ładnie się łuszczę na brodzie... ale dzisiaj to wyglądałam okropnie... twarz ni to czerwona ni bązowa, rzeczywiście taka przysmażona.
No i też nie wiem kiedy będe mogła pozwolić sobie na kolejny kwas... nieprędko. Bo to jakby nie było tydzień wyjęty z życiorysu, żeby czuć się komfortowo.
Stary 2007-02-14, 20:08   #409
yaminishi
Zadomowienie

Ewko16 jesli mogę spytać czym nawilżasz twarz? Bo sama nie wiem czy nie przesadzam z tym nawilżaniem, pewnie przez to skóra później zacznie mi się łuszczyć.
Stary 2007-02-14, 20:29   #410
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Ewko16 jesli mogę spytać czym nawilżasz twarz? Bo sama nie wiem czy nie przesadzam z tym nawilżaniem, pewnie przez to skóra później zacznie mi się łuszczyć.
Wtrącę się do wątku.

A propos nawilżaczy - to musi byc coś o prostym, w miarę krótkim składzie, aby nie gryzło się z preparatami dermatologicznymi. Proponowałabym wybrać się do apteki po lekki krem nawilżający. Wybór jest ogromny, najpopularniejsze [na Biochemii, jako uzupełnienie kuracji kwasowych albo retinoidowych] to:
- Hydrance Optimnale Legere lub Riche od Avene
- Hydraphase Legere albo Riche od La Roche Posay
- Xerial 5 od SVR
- Ex-Omega A-dermy
- oliwka Hipp
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 21:04   #411
ewak16
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez yaminishi Pokaż wiadomość
Derma zaleciła mi Cicalfat lub Cicaplast - kremy rgenerujące naskórek i antybakteryjne. Ale jako że już nie miałam kasy, bo taki krem to oczywiście 40 zł, to kupiłam zwykłą wazelinę. Czytałam że dermatolodzy to własnie zalecaja po yellowie.
Stary 2007-02-15, 09:54   #412
yaminishi
Zadomowienie

Cytat:
Derma zaleciła mi Cicalfat lub Cicaplast - kremy rgenerujące naskórek i antybakteryjne. Ale jako że już nie miałam kasy, bo taki krem to oczywiście 40 zł, to kupiłam zwykłą wazelinę. Czytałam że dermatolodzy to własnie zalecaja po yellowie.
Co do wazeliny to moja pani dermatolog też ją poleciła, dostałam też dość dużą próbkę jakiegoś kremu z La roche posay.
Ja też jestem spłukana więc wazelina uratowała mi życie
Też już łuszcze się na brodzie, pewnie dzięki ruchom szczęki gorzej będzie w innych miejscach

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wtrącę się do wątku.

A propos nawilżaczy - to musi byc coś o prostym, w miarę krótkim składzie, aby nie gryzło się z preparatami dermatologicznymi. Proponowałabym wybrać się do apteki po lekki krem nawilżający. Wybór jest ogromny, najpopularniejsze [na Biochemii, jako uzupełnienie kuracji kwasowych albo retinoidowych] to:
- Xerial 5 od SVR
- Ex-Omega A-dermy
- oliwka Hipp
L_V dzięki za listę kosmetyków, mam nadzieje że przy drugim złuszczaniu uzbieram więcej pieniędzy to napewno wybiorę coś z tej listy
Stary 2007-02-15, 11:25   #413
ewak16
Przyczajenie

No właśnie przez trądzik moj portfel cierpi na anoreksję . Ale ważne żeby były efekty.
Dzisiaj już cała buzia ładnie się łuszczy. Myślę że do poniedziałku skórka zejdzie juz cała i odsłoni nową, lepszą twarz . Wtedy sięgnę znowu do differinu, żeby nic nie zdążyło wyskoczyć
Stary 2007-02-15, 16:26   #414
ewak16
Przyczajenie

Witam wszystkich w Tłuściutki Czwartek
Cały czas się łuszczę, i to tak na maxa. Nie wiem kto wymyślił, ze po tym pilingu można normalnie funkcjonować. Nie można.
Nowa skórka jak pupcia niemowlęcia. Żadnych wągrów. Ciekawe na jak długo
No ale na brodzie najgłębsze białe grudki siedzą... aż mnie korci żeby się ich pozbyć!Albo nigdy nie będzie idealnie, albo muszę w siebie jeszcze trochę zainwestować. Ważne że jest nadzieja.
Stary 2007-02-15, 16:43   #415
k.a.s.i.a
Raczkowanie

GG do k.a.s.i.a

Jedna z Wizazanek podeslala mi linka do artykulu (tylko teraz nie moge go znalezc ) dr Rozanskiego, w ktorym pisalo, ze nie mozna laczyc adapalenu (differin), nie wiem czy dobrze nazwe tego zapamietalam, z nadtlenkiem benzoilu (brevoxyl). Skore za bardzo sie podraznia. A moja nowa dermatolog dodala, ze te leki dzialaja w podobny sposob i bez sensu jest je obydwa stosowac i skore podrazniac no i przepisala mi ten clindacne, ktory ma lagodzic to co differin wyciagnie. Ile dermatologow tyle opinii... Okazuje sie ze do wszystkiego trzeba samemu dojsc.
Co do nawilzania: ja bardzo polecam Avene Hydrance Optimale Legere. Bardzo mi przypasowal mimo ze jest do cery normalnej i mieszanej a ja mam tlusta. Oprocz tego Cicalfate, tez Avene na podraznienia.
k.a.s.i.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 16:57   #416
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Ojej... właśnie mam apetyt na jabłko... tylko że jak je gryzę to mi wszysko pęka . Chyba zetrę na tarce, jak dzidzia
Już ładnie się łuszczę na brodzie... ale dzisiaj to wyglądałam okropnie... twarz ni to czerwona ni bązowa, rzeczywiście taka przysmażona.
No i też nie wiem kiedy będe mogła pozwolić sobie na kolejny kwas... nieprędko. Bo to jakby nie było tydzień wyjęty z życiorysu, żeby czuć się komfortowo.

Jak napisałaś że Twoja buźka wygląda jak przsmażona, to mi się odrazu przypomniało jak dzisiaj spaliłam cebulkę do pierogów kucharka to może ze mnie nie jest ale piec lubię i nawet mi to wychodzi. Sory że odbiegam od tematu
Stary 2007-02-15, 17:02   #417
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Wtrącę się do wątku.

- Xerial 5 od SVR
- Ex-Omega A-dermy
- oliwka Hipp
Ależ zapraszamy serdecznie.. mądre rady zawsze są mile widziane
Kiedyś po brevoxylu skóra mi się mocno łuszczyła i była czerwona.. użyłam kremu nawilżającego (nie pamiętam jakiego, ale napewno nie była z apteki) i skórę miałam na maxa czerwoną i tak jakby mnie swędziała a nawet szczypała
Stary 2007-02-15, 17:08   #418
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Jedna z Wizazanek podeslala mi linka do artykulu (tylko teraz nie moge go znalezc ) dr Rozanskiego, w ktorym pisalo, ze nie mozna laczyc adapalenu (differin), nie wiem czy dobrze nazwe tego zapamietalam, z nadtlenkiem benzoilu (brevoxyl). Skore za bardzo sie podraznia. A moja nowa dermatolog dodala, ze te leki dzialaja w podobny sposob i bez sensu jest je obydwa stosowac i skore podrazniac no i przepisala mi ten clindacne, ktory ma lagodzic to co differin wyciagnie. Ile dermatologow tyle opinii... Okazuje sie ze do wszystkiego trzeba samemu dojsc.
Co do nawilzania: ja bardzo polecam Avene Hydrance Optimale Legere. Bardzo mi przypasowal mimo ze jest do cery normalnej i mieszanej a ja mam tlusta. Oprocz tego Cicalfate, tez Avene na podraznienia.
To jest prawda że co lekarz to inna diagnoza. Moja skóra nie jest tak mocno podrażniona.. wyglądam jak po solarium i chyba zostanę przy tej wersji, bo skóra delikatnie mi się łuszczy, a to oznacza nową skórkę
Stary 2007-02-15, 17:25   #419
spoczko_loczko
Raczkowanie

Ja polecam maść ALANTAN 2% mi pomogła w walce z trądzikiem . Bardzo skuteczna przynajmniej jak dla mnie . Polecam .
spoczko_loczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 18:59   #420
niepełnosprawna kobietka
Przyczajenie

Znacie jakiegoś dobrego państwowego lekarza dermatologa z Krakowa.?
niepełnosprawna kobietka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości