Trądzik - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-24, 14:40   #451
organizm
Zakorzenienie

Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
no dość drogi jest. Mnie też szczypało przez 2 tygodnie ale jakoś wytrzymałam teeraz stosuję go już prawie pół roku
Czyli służy ci, jakaś poprawa jest na pewno Ja jestem bardzo zadowolona z Differinu.
Co do blizn, moja dermatolog mówi że najpierw trzeba zwalczyć trądzik, ognisko zapalne chyba to nazwała, a potem będziemy myśleć o przebarwieniach i bliznach..
organizm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 13:25   #452
malinka-1988
Raczkowanie

Hejka Wszystkim! Wiecie co ja juz nie wiem co to jest pryszcz, bo od jakiegoś czasu juz nic mi nie wychodzi tylko ślady mnie martwią. Jak byłam 2 tygodnie temu u dermy, to mi powiedziała że na przebarwienia narazie nic mi nie przepisze i że chyba będę musiała mimo wszystko brać Aknenormin żeby zwalczyć trądzik raz na zawsze, żeby nigdy już nie powrócił. Tylko że ja boję się go brać, bo ponoć na początku wywołuje wysyp, a ja nie chce przez to wszystko przechodzić jeszcze raz Co ja mam teraz robić.. obecnie biorę Diane-35 ( trochę czytałam o tym i większość która odstawiła Diane miała znowu problem z trądzikiem), Brevoxyl na rano i wieczorem Differin krem.

złamanie regulaminu!!!!!!!!

Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2007-02-26 o 11:06
malinka-1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 11:26   #453
mirela2001
Raczkowanie

cześć!
oj coś cicho sie zrobiło u nas ostatnio, jestem ciekawa jak dziewczyny po kwasach,czy juz buźki gładkie?
ja mam w piątek wizyte u dermy, ostatnio to żyje od wizyty do wizyty, chce zapytać o jakis peeling głębszy, bo rok stosowania skinorenu nie przyniósł efektów jesli chodzi o pozbycie sie plamek, a ma takie zadanie spełnic po kilku miesiacach, moze za słaby dla mnie.
piszcie co u was, jak postepy w leczeniu. pozdrawiam.
mirela2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 15:13   #454
varda
Raczkowanie

Z trądzikiem zmagam się od około czterech lat. Chodziłam o państwowych dermatologów, którzy, pomimo mojego młodego wieku, bezmyślnie przepisywali mi antybiotyki doustne oparte na tetracyklinie. Poza tym tak jak większość z Was używałam prawie wszystkich dostępnych na rynku maści czy płynów. W grudniu 2006, byłam na kolejnej wizycie i znów dostałam Tetralysal na 21 dni. Nie to jednak było najgorsze. Najgorsze było to, kiedy dermatolog przepisała mi Acne Derm i powiedziała, że mogę go użwać na dzień, PONIEWAŻ NIE KOLIDUJE ZE SŁOŃCEM. Powiedziała także, że spokojnie mogę na niego kłaść makijaż. To jest kompletna bzdura i postanowiłam, że nie będę chodziła do lekarza, przez którego właściwie moja choroba może sie pogłębiać. Antybiotyk wzięlam i tak na początku stycznia trafiłam z polecenia przyjaciółki do prywatnej pani dermatolog. Przepisała mi Metranidazol ze względu na to, że byłam świeżo po konkretnej kuracji antybiotykowej. Przepisała też robiony płyn i cudowną papkę (jest taka różowa, pudrowa, pytajcie o nią swoich dermatologów, b na prawdę świetna). po dwóch tygodniach nie umiałam poznać swojej twarzy. Skóra się uspokoiła, wągrw bylo zdecydowanie mniej. Obecnie jestem znów na antybiotyku na szczęście już nie na tetracyklinie a na dalacin C. Używam na noc żelu Duac, w ciągu dnia robionego płynu do przemywania i chozę na specjalną lampę antybakteryjną (Zepter Bionic z zielonym światłem) do mojej dermatolog. Lampa pomaga w dużej mierze na ropne wypryski więc polecam. ciesze się, że w końcu trafiłam na cudownego specjalistę i wierzę, że już niedługo wszystkie moje problemy z cerą się skończą. Krótko mówiąć: nie załamujcie się, trzeba szukać odpowiednich leków i odpowiedniego lekarza

Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 17:37   #455
dredz
Przyczajenie

Bardzo sie cieszymy varda, ze trafilas do tak swietnego dermatologa i widac juz efekty tylko zyczyc dalszej poprawy i powodzenia
ale widzisz.. nie kazdego niestety stac na wizyty u prywatnego lekarza.. kieszen nie ta. dlatego tak bladzimy po panstwowych ciamajdach :P

/ha.. troche sie dzis porzadzilam i wypowiedzialam sie w lb. mn. wybaczcie :P ale pewnie podpiszecie sie pod moja wypowiedzia../
Stary 2007-02-28, 17:45   #456
Milcząca
Raczkowanie

GG do Milcząca
Post Dot.: Trądzik

...tak, tak dredz-ja się pod tym podpisuje, ze tak rzekne, obydwoma rencami
Stary 2007-02-28, 19:20   #457
varda
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dredz Pokaż wiadomość
Bardzo sie cieszymy varda, ze trafilas do tak swietnego dermatologa i widac juz efekty tylko zyczyc dalszej poprawy i powodzenia
ale widzisz.. nie kazdego niestety stac na wizyty u prywatnego lekarza.. kieszen nie ta. dlatego tak bladzimy po panstwowych ciamajdach :P

/ha.. troche sie dzis porzadzilam i wypowiedzialam sie w lb. mn. wybaczcie :P ale pewnie podpiszecie sie pod moja wypowiedzia../
zgadzam się z tym. Nie należę do osób z wyjątkowo zasobnym portfelem i przed pierwszą wizytą byłam trochę przerażona. jednak okazało się, że w przeliczeniu wydawałam tyle samo u obu lekarzy. Prywatni mają podpisany z aptekami jakiś dokument dlatego też leki od prywatnych specjalistów są tańsze. Państwowi dostają jeszcze od apteki jakiś procent przynajmniej tak mówiła mi znajoma zagłębiona nieco w te tematy.

W temacie samych pryszczy: teraz wyglądam tragicznie. Urządziłam sobie małą sesję przed lustrem i choć wiem, że to największy grzech to wycisnęłam co nieco. Aż się boję wstać jutro rano i zobaczyć przeoraną twarz

Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 22:42   #458
asik86
Raczkowanie

Ja też mam problem z trądzikiem już od dłuższego czasu w końcu wybrałam sie do dermy stosowałam brevoxyl ale nie pomógł potem lekarka przepisała mi jakaś mieszankę proszków ale okazało się że jest drogi około 50 zł. a nie wiadomo czy pomoże :/ wiec na kolejnej wizycie poprosiłam o tańsze leki i przepisała mi dermaknel (6,80 zł.) i bardzo dobrze zadziałał na moją buzke lecz jeszcze mam problem z podskórnymi krostkami obecnie stosuję na nie benzacne ale nie pomoga chcę wybrać się na oczyszczanie do kosmetyczki... może to pomoże
asik86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 10:04   #459
talus
Wtajemniczenie

Także miałam trądzik.. i lekarka przepisała mi żel na recepte Clindacne z antybiotykiem i pomógł teraz też smaruje jak mi jakies paskudztwo wyskoczy..
talus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 11:41   #460
Misi
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Misi GG do Misi Wyślij wiadomość przez Yahoo do Misi

A ja mam pytanie z innej beczki. Mam problemy z tradzikiem mimo mojego 37 lat. Czy moglabym uzywac kosmetykow do tradziku niestety dla mlodziezy clearasil?
Misi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 16:25   #461
mirela2001
Raczkowanie

do MISI ja bym ci raczej odradzała tego typu kosmetyki, zależy jeszcze jaka masz cere, ale mimo wszystko nie radzę, myślę, że cera dojrzała jest bardziej wymagająca, a o tą z problemami trzeba jeszcze bardziej dbać.

ja mam 26 lat i też stosowałam kosmetyki typu clerasil zwłaszcza żele do mycia twarzy, ale bardzo podrazniały mi twarz o czym sie przekonałam jak je odstawiłam i zaczęłam używac żeli do mycia dla cery wrazliwej, ostatnio kupilam pharmaceris, jest ok. buzia jest po umyciu delikatna i "uspokojona". poza tym leki które stosujemy zewnetrznie na trądzik przeważnie wysuszaja skóre, a kosmetyki o których piszesz jeszcze potęguja wysuszanie.
nie wiem czy masz trądzik zwykły czy różowaty, bo przy tym drugim tego typu kosmetyki się zupełnie nie nadają. mam nadzieję choć trochę pomogłam
Stary 2007-03-01, 22:09   #462
dredz
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez varda Pokaż wiadomość
zgadzam się z tym. Nie należę do osób z wyjątkowo zasobnym portfelem i przed pierwszą wizytą byłam trochę przerażona. jednak okazało się, że w przeliczeniu wydawałam tyle samo u obu lekarzy. Prywatni mają podpisany z aptekami jakiś dokument dlatego też leki od prywatnych specjalistów są tańsze. Państwowi dostają jeszcze od apteki jakiś procent przynajmniej tak mówiła mi znajoma zagłębiona nieco w te tematy.

W temacie samych pryszczy: teraz wyglądam tragicznie. Urządziłam sobie małą sesję przed lustrem i choć wiem, że to największy grzech to wycisnęłam co nieco. Aż się boję wstać jutro rano i zobaczyć przeoraną twarz
co do tych profitow dla lekarzy.. to sie chyba zgodze.. zawsze zastanawialo mnie, dlaczego moja lekarka przy kazdym wreczeniu recepty, powtarzala: 'ale pamietaj Basiu.. na /tej i tej ulicy/ jest najtaniej! idz do tej apteki i sobie zakup' -'tak, tak pani doktor'. no coz.. widocznie dla niej istnieje tylko jedna apteka ja tam sie niekoniecznie stosowalam..
Stary 2007-03-03, 08:31   #463
Misi
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Misi GG do Misi Wyślij wiadomość przez Yahoo do Misi

Cytat:
Napisane przez mirela2001 Pokaż wiadomość
do MISI ja bym ci raczej odradzała tego typu kosmetyki, zależy jeszcze jaka masz cere, ale mimo wszystko nie radzę, myślę, że cera dojrzała jest bardziej wymagająca, a o tą z problemami trzeba jeszcze bardziej dbać.

ja mam 26 lat i też stosowałam kosmetyki typu clerasil zwłaszcza żele do mycia twarzy, ale bardzo podrazniały mi twarz o czym sie przekonałam jak je odstawiłam i zaczęłam używac żeli do mycia dla cery wrazliwej, ostatnio kupilam pharmaceris, jest ok. buzia jest po umyciu delikatna i "uspokojona". poza tym leki które stosujemy zewnetrznie na trądzik przeważnie wysuszaja skóre, a kosmetyki o których piszesz jeszcze potęguja wysuszanie.
nie wiem czy masz trądzik zwykły czy różowaty, bo przy tym drugim tego typu kosmetyki się zupełnie nie nadają. mam nadzieję choć trochę pomogłam
Mimo moich 37 lat mam strasznie tlusta cere i zawsze tak bylo. Nie wiem co to jest tradzik rozowaty a czym sie odroznia od zwyklego tradziku, ale to paskuctwo co mam na twarzy bardzo swedzi i zostawia slady w postaci dolkow. Te syfy wypelnione sa ropka. Usadowilo mi sie to na nosie i na brodzie szczegolnie. Moja cera jest tak tlusta jak i moje wlosy, ktore po jednym dniu musze juz myc. Katastrofa.
Misi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 19:04   #464
kaaSkaa
BAN stały

hm.. u mnie w walce z trądzikiem były momenty i lepsze i gorsze.. teraz jest zdecydowanie ten gorszy :/ Ale próbuje jakoś z tym walczyć, nawet domowymi sposobami. Codziennie robie sobie maseczke z drożdży, przemywam twarz Afrodytą Adonis i rumiankiem, pije bratek 2 razy dziennie, myje twarz mydłem siarkowym, a od wczoraj stałam się szcześliwą posiadaczką Sudocremu ale czy da to jakieś efekty zobacze dopiero za jakiś czas..
kaaSkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 23:01   #465
lida82
Rozeznanie

tez mam problemy z tradzikiem a tez nie jestem juz nastolatka oczywiscie nie potrafie sie powstrzymac od wyciskania
i tak jak wycisne to cos sie pojawi wlasnie dwa dni temu
zmasakrowalam sobie twarz teraz sie luszcze..
bardzo wiele sie dowiedzialam od WAs dziewczyny przeczytalam posty
ja stosuje kosmetyki vichy normaderm serie troche wysusza stosuje zamiennie z LRP na noc effaclar K
poszukuje toniku
obecnie tylko woda termalna
wybieram sie do Polski zainteresowana jestem polskimi kosmetykami i wszystkim na te paskudne niespodzianki
czytam WAS i robie liste zakupow
pozdrawiam
lida82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 08:10   #466
Sunflowerka
Raczkowanie

Dziewczyny! Nie wiedziałam gdzie to umieścić więc piszę tutaj.
CHCĘ WAS Z CAŁEGO SERCA OSTRZEC PRZED UŻYWANIEM KOSMETYKU GARNIER PEELING DWU FAZOWY. Przez ten kosmetyk właśnie przechodzę załamanie. Ja walczę z trądzikiem, jak wiele z was, baaardzo długo i też nie jestem już nastolatką. Ostatnio udało mi się tą walkę wygrywać. Nie miałam na twarzy ani jednego wyprysku, tylko rozszerzone pory. Doszłam do wniosku, że trzeba iść za ciosem i cały czas dbać o cerę jak najbardziej. Kupiłam wymieniony wyżej produkt bo miał zapobiegać nawrotom trądziku.. Drugą fazę tego produktu nakłada się na twarz i pozostawia na noc. Postąpiłam zgodnie z instrukcjami i ... obudziłam się z kilkunastoma bolącymi, czerwonymi wielkimi jak wulkan pryszczami, pory na reszcie mojej skóry są rozszerzone, nawet tam gdzie wczora była całkiem zdrowa. Jestem załamana, po wyciśnięciu kilku z tych pryszczy jest jeszcze gorzej. Jestem w szoku, że można sobie zniszczyć tak cerę przez jedną noc! Dziewczyny powtórzcie to wszystkim dookoła i nie kupujcie tego kosmetyku, żeby nie czekało was to co mnie.
Sunflowerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 11:51   #467
talus
Wtajemniczenie

a miałam sobie go kupić...
talus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 18:40   #468
azzis
Zakorzenienie

Witam Was

Od jakiegoś czasu pilnie śledzę posty na forum i dzisiaj postanowiłam zabrać głos
Może zacznę od tego, że podobnie jak Wy borykam się z pryszczami Nie są to takie ropne pryszcze, ale podskórne krostki, coś jak kaszaki ale spokojnie można je wycisnąć (no tylko nie wiem po co to cisnę jak i tak na drugi dzień jest wszystko na swoim miejscu a ja mam całe policzki czerwone - bo głównie mam je na policzkach i niewielkie ilości na brodzie). Wczesniej nie mialam takich problemów. Raczej mialam ropne krostki i na to po części pomogły mi Diane, które brałam jakieś 3 lata temu, ale po zaprzestaniu zażywania na jakiś czas był spokój, ale od niedawna syfy wrócily, ale w innej postaci. Już nie mogę patrzeć na swoją twarz i mam dość eksperymentów z różnymi kosmetykami, które jeśli dają jakis efekt to tylko krótkotrwały I własnie czytając któregoś dnia Forum zdecydowalam że pojdę do dermatologa. Dzisiaj byłam się zarejestrować i wizytę mam na czwartek. Ciekawa jestem co mi lekarka powie??? Muszę jeszcze sporo doczytać tu na forum żeby ewentualnie zaproponować kobiecie jakiś specyfik który pomógl którejś w Was (chociaż nie wiem czy to dobry pomysł, bo coś co komuś pomoglo nie znaczy że musi pomóc i mnie).
Zapytam ją o ten wymaz bo już wyczytałam, że to powinno sie zrobić.
Czy jeszcze o coś powinnam ja zapytać? I czy mogę w ogóle rozpoznać czy lekarz jest kompetentny? Jesli tak to po czym? Co jest punktem wyjścia przy takiej wizycie? czy lekarz zadaje tylko pytania? czy też powinien zrobić jakieś badania? Jakie? Powinnam zmyć makijaż? czy mogę pójść z podkładem na twarzy? Chyba to uniemożliwo jej dokladne przyjrzenie się krostom więc lepiej przyjść z "naturalną" twarzą
Pozdrawiam i dam znać jak się to dla mnie skończyło.
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 12:09   #469
mirela2001
Raczkowanie

cześć dziewczynki!
malinka gdzie jesteś, co u ciebie??
ja w zeszłym tygodniu byłam u dermy, poprawiła mi humor ta wizyta, ogólnie jest lepiej, zagadnełam o peeling jakiś głębszy. derma powiedziała że poprawił by stan cery jak najbardziej, drobne przebarwienia, zaskórniki pewnie by zeszły. jest tylko problem,że w moim miescie robi takie zabiegi tylko ona i ma dość wysokie ceny, wiadomo nie ma konkurencji. za peeling kwasem glikolowym 250 zł, zaglądalam do cenników gabinetów w necie i tam ceny są tak ok 150-200 zł za ten kwasik. teraz musiałabym się szybko zdecydować, żeby zdążyć przed słońcem, a derma zaleca żebym zrobiła 2 zabiegi tej wiosny, a później na jesieni. nie pytałam o steżenie kwasu itp, bo powiedziała, że jak się zdecyduję to mam zadzwonić, plus dla niej bo nie naciągała mnie nachalnie.
teraz przeglądam wszystko na forum co jest związane z tym kwasikiem, opinie sa bardzo skrajne, jak uda mi się uszczuplić marcowy budżet o 250 zł to zaszaleję, jak nie sprawdze jak to działa to się nie przekonam.

pozdrawiam. piszcie wiadomości z frontu
Stary 2007-03-07, 11:42   #470
mirela2001
Raczkowanie

do azzis
najważniejsze,że zdecydowałaś się iść do dermatologa!! z lekarzami bywa różnie o czym przekonałam się ja sama i sporo dziewczyn na forum, ale dużo dziewczyn trafiło na fajnych specjalistów którzy pomogli im sie uporać z problemem.
co do tego wymazu o który pytasz, to wiem,że robi się to raczej z ropnych krost przy nasilonym trądziku, żeby sprawdzic jaka bakteria go powoduje. nie obsypuj lekarza nazwami farmaceutyków, o których przeczytałas tu na forum, bo może go to troche zniesmaczyć, niech sam zaproponuje ci kurację, wkońcu to on jest lekarzem nie ty. jesli po jakimś czasie leczenie nie przyniesie efektów możesz zapytać o leki, które znasz z nazwy, czy czasem ich nie wypróbowac. na wizytę idź bez makijażu to podstawa, pamietam,że kilka razy dostało mi się za makijaż, no bo jak ma nam dokładnie cere obejrzec lekarz, jak ją zakamuflujemy . jak poznać dobrego lekarza, to się wyczuwa, powinien ci wszystko wytłumaczyć, to co masz na buzi i działanie leków, mozliwe przyczyny, wskazówki pielegnacyjne, poza tym powinnaś się czuc swobodnie i nie bac się pytać. najlepiej zapisz sobie pytania na kartce i staraj się nie zapomniec ich zadać, lekarz powinien rozwiac wszystkie twoje wątpliwości. sama z doświadczenia wiem, że nie tak łatwo o dobry kontakt z lekarzem i nie raz wychodziłam z wizyty niezadowolona, bo nie zadałam pytań z którymi przyszłam, bo się krępowałam, albo rozmowa wyglądała jak monolog ze strony lekarza, co i tak mi dużo nie dawało.
poza tym śmiało pytaj jeszcze w gabinecie o cene leków, wiem,że to dość krępujące, ale jako pacjenci mamy do tego prawo i unikniesz zdziwienia w aptece.
życze powodzenia na wizycie, głowa do góry, a i opisz nam jak poszło
Stary 2007-03-07, 13:45   #471
anka!
Rozeznanie

Hej!
ja nadal męcze się z tym izotekiem, dzisiaj kolejna wizyta i zobacze jak tam wyniki badań, czy sie za bardzo nie truje tym lekiem. Co do efektów to przestały mi wyskakiwać krosty (choc piszę to bardzo niepewnie bo boje się zapeszyć). Buzka jednak nie wygląda dobrze: jestem czerwona -szczególnie nos jak jakiś pijaczek, blizny i przebarwienia powolutku się cofają, ale naprawdę baaaardzo powoli. No i skóra jest bardzo sucha, muszę ją smarować tłustą maścią i przez to się świecę, no ale bez tego jest jeszcze gorzej.
Teraz zastanawiam sie czy nie powinnam przy tego rodzaju leku używać wysokich filtrów, bo słonko u mnie ładnie przygrzewa.
anka! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 17:04   #472
maltusia87
Rozeznanie

HEJ!
ja z trądzikiem męcze sie od 8 lat.Obecnie 3 miesiac jestem pod kontrolą dermatologa i stosuje masci.
Stosowałam wiele róznych specywików z różnym skutkiem.Ale wiem że mi szkodziły nie które z nich np. sudocrem najpierw pomagał bo syfki były mniej widoczne ale pożniej było jeszcze gorzej bo zatykał pory i mam mieszane uczucia co do mydła siarkowego bo mi nie pomogło tylko przesuszyło skore.
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 17:08   #473
maltusia87
Rozeznanie

uzywałam tez differinu przez pól roku i efekty były świetne ale pózniej gdy przestałam stosować krostki zaczeły wracac i jest gorzej niz było.Mam typ trądziku cystowego na bocznych stronach policzkow i teraz po 3 miesiacach wcierania masci sa dopiero efekty.Miałam tak ostry przebieg trądziku ze buzia swedziala mnie nonstop nie mogłam nawet nosic rozpuszczonych włosow bo mi podrazniały.Ale teraz naszczescie jest lepiej chociarz musze sie przygotowac na minum roczne leczenie jak nie dluzej
Stary 2007-03-07, 17:12   #474
maltusia87
Rozeznanie

dziewczyny nie wyciskajcie pryszczy!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gdy wyciskasz kroste to peka osłona chroniąca sasiednie pory przed zapaleniem i dlatego nastepnego dnia po wycisnieciu pojawia sie nowa krosta
lepiej nakłuc krostke igła i przetrzec woda utleniona lub spirytusem
Stary 2007-03-07, 22:32   #475
ewelinek
Przyczajenie

Hej dziewczyny stosowałam bratek i żadnej poprawy nie widze. co gorsze pryszczy jest coraz więcej!!!! I znów trace nadzieje, że kiedykolwiek będę mogła wyskoczyc gdzieś bez makijażu( 21 lat i jeszcze nigdy nie wyszłam z domu bez makijażu a jak byłam młodsza to miałam piękną cere, ciemną. .. a teraz blade pomieszane z czerwonym ). Ratuuuunku!!!!!!!!!!!!!!! !!! JA już nie moge , ale co trzeba próbowac daelj może jakiś cud się zdarzy.
ewelinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 07:49   #476
Sunflowerka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewelinek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny stosowałam bratek i żadnej poprawy nie widze. co gorsze pryszczy jest coraz więcej!!!! I znów trace nadzieje, że kiedykolwiek będę mogła wyskoczyc gdzieś bez makijażu( 21 lat i jeszcze nigdy nie wyszłam z domu bez makijażu a jak byłam młodsza to miałam piękną cere, ciemną. .. a teraz blade pomieszane z czerwonym ). Ratuuuunku!!!!!!!!!!!!!!! !!! JA już nie moge , ale co trzeba próbowac daelj może jakiś cud się zdarzy.
Ewelinek, bratek ma takie działanie, że <<oczyszcza krew>> co znaczy, że skóra pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń jakie w sobie nosi i to niestety potrwa, dlatego jest gorzej. Dlatego tak ważna jest dieta i zdrowy styl życia żeby nie zanieczyszczać organizmu, bo te toksyny przy takiej cerze idą w pryszcze. Ale jak przetrzymasz ten okres to powinno być lepiej.
Sunflowerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 14:40   #477
mirela2001
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewelinek Pokaż wiadomość
a leczysz się u dermatologa, bo ja bym na cud nie liczyła?
co do bratka i naturalnych metod to one jedynie wspomagaja leczenie, ale niestety leki to podstawa. pozdrowionka i sukcesów w walce!!
Stary 2007-03-08, 17:58   #478
Blair16
Raczkowanie

Ja miałam już bardzo ładną cerę, niestety przeziębiłam się trochę i to, co z moją twarzą zrobił Febrisan przechodzi ludzkie pojęcie !! tragedia poprostu. Z dnia na dzień cera z ładnej, w miare gładkiej i promiennej zrobiła się poszarzała, z kilkoma wielkimi bolącymi zmianami i wyskoczyło mase zaskórników. Widać czerwone guzy pod skórne[/I] . W dodatku żadnego podkładu czy korektoru NIE DA sie na niej rozprowadzić. Choćbym zdychała, żadnych leków na przeziębienie. W dodatku okresu nie mam już od ponad miesiąca. Zastanawiam się czy to nie sprawka czasem Poldanenu, który łykam już jakiś czas z polecenia znajomej dziennikarki?
Blair16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 18:19   #479
azzis
Zakorzenienie

Witam ponownie

Na początku chciałam podziękować Tobie mirelo2001 za porady- dodałaś mi otuchy i jakoś tak po tym co napisałaś łatwiej mi się szło na tą wizytę.

Teraz po krótce opowiem jak było dzisiaj na wizycie... Oczywiście zabrałam do pracy odpowiedni "sprzęt", niezbędny do zmycia podkładu (co uczyniłam w toalecie w przychodni ). Kobieta bardzo miła, ok. 55 lat, zapytała co mi dolega oprócz trądziku ( na to wygląda że moje syfy było widać z daleka). Powiedziałam, że to mój jedyny problem. Podeszła i popatrzyła na buzię, chciała również zobaczyć plecy (ale nie mam problemów na plecach). Zaczęła krótki wykład od odżywiania się- kazała mi zwrócić uwagę na to co jem,że po pewnych rzeczach syfów jest więcej. Zapytała o miesiączkowanie, ale i tu wszystko w normie Zapisała mi Brevoxyl (krem 4%- 20,72zł) i maść Unguentum Neomycini (7,76zł). Oczywiście (za poradą mireli2001) spytałam panią doktor o cenę leków. Brevoxyl mam używać tylko raz dziennie na noc, na miejsca zmian trądzikowych, a tą maść tylko miejscowo na zmiany ropne. Powiedzialam jej, że rzadko mam takie ropne pryszcze, że tylko wtedy jak wyciskam Jak to usłyszała to się za głowę złapała i następnym razem kazała mi przyjść z kijem i powiedziała że osobiście mnie nim zleje (wiem, że nie powinno się wyciskać, ale nie mogę się czasami powstrzymać... ale obiecuję poprawę i od teraz nic nie wycisnę ). Zapytałam jakie jest rozpoznanie mojej choroby? Powiedziała, że to zwykły trądzik i (tu juz się ze mnie nabijała) bardzo jej przykro, że to nic większego Oczywiście powiedziała że bardzo się cieszy że to nie jest nic większego (sypneła mi jakimiś łacińskimi nazwami) i kazała sie pojawić jak wykończę specyfiki. Co na pewno uczynię. na koniec spytałam po jakim czasie mi to zejdzie... Powiedziała, że nie jest mi w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi, ponieważ ta choroba zależy od tak wielu czynników, że u jednych można ją zwalczyć prostymi lekami, a u innych nawet najdroższe nie pomagają i już nie wiedzą co mają przepisywać, żeby pomogło.
Powiem Wam, że bardzo się boję co to będzie gdy tego użyję. Nie chcę, żeby mi więcej tego wywaliło na buzi, no ale jeśli i tak sie zdarzy to pewnie zniosę to dzielnie aby tylko się tego pozbyć raz na zawsze.
Dam sprawozdanie z mojej terapii...
A tymczasem dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkie czytelniczki Forum
P.S. I dziękuję, że dzięki Wam zdecydowałam się pójść do dermatologa
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 09:01   #480
maltusia87
Rozeznanie

Hej ja tez uzywam Brevoxylu juz 2 tygodnie i zaczynam zauwarzac poprawe .On raczej wysusza skóra i nie tworzy nowych krostek przynajmniej u mnie tak jest.Pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości