Trądzik - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-14, 14:24   #571
anka!
Rozeznanie

Dot.: pryszcze :(

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
anka! - jak ciężki był twój trądzik?? zastanawiam się, czy też nie poprosić o Izotek... pozbyłabym się tego dziadostwa na twarzy raz na zawsze, a taka 3-4 miesięczna kuracja nie zrujnowałaby mojego budżetu...

no właśnie nie miałam zbyt ciężkiego trądziku, ropne zmiany na policzkach i brodzie, mnóstwo zaskórników, ale czoło np. miałam czyściutkie. Z tym, że u mnie po każdym leczeniu tymi popularnymi lekami (davercin, differin itp) po jakimś czasie był nawrót. No i u mnie jest dosyć duża tendencja do powstawania blizn.
Stary 2007-04-15, 13:13   #572
Milcząca
Raczkowanie

GG do Milcząca
Dot.: Trądzik

Dziewczyny -szczególnie EMILIA1 poradżcie mi bo nie wiem co robić

od 19 grudnia stosuję Unidoks (doksycylina-czytli prep z grupy tetracyklin) i moja terapia ma sie skonczyć 1 maja więc juz niedługo lecz problem polega na tym, ze teraz słońce zaczyna naprawdę mocno przygrzewać a przecież tetracykliny reagują fototrwale i ja nie chcę zyby zrobiły mi się brązowe plamy na policzkach.Wiem ,ze powinnam stosowac krem z filtrem ale sama nie wiem jaki byłby dla mnie dobry (cera mieszana-typowe "T") o jak dużej wysokości filtra i przede wszystkim nie chce wywalać duzo pieniędzy na krem który za 2-3 tygodnie nie bedzie mi do niczego potrzebny, bo najzwyczajniej mnie na to nie stać

..poradżcie cos proszę (tylko nie to,ze powinnam siedzieć w domu i nie wychodzić na słońce, bo staram się w miarę mozliwości tak robic a jednak mam tez obowiązki które nie pozwalają mi zamknąć sie w akademiku)
Stary 2007-04-15, 13:52   #573
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

Cytat:
Napisane przez anka! Pokaż wiadomość
no właśnie nie miałam zbyt ciężkiego trądziku, ropne zmiany na policzkach i brodzie, mnóstwo zaskórników, ale czoło np. miałam czyściutkie. Z tym, że u mnie po każdym leczeniu tymi popularnymi lekami (davercin, differin itp) po jakimś czasie był nawrót. No i u mnie jest dosyć duża tendencja do powstawania blizn.

u mnie WSZYSTKO bierze się z łojotoku... nierówności, rozszerzone pory, sporadyczne wypryski. Poprzez nadmierne wydzielanie łoju organizm sie oczyszcza... wiec staram się pić dużo wody i regolarnie ćwiczyć, żeby toksyny usuwaly się w inny sposób.

moje pytanie: czy Izotek (Roaccutane) leczą łojotok?

73->72->71->65->60
martina@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:20   #574
anka!
Rozeznanie

Martina mi dermatolog przy zapisywaniu izoteku tlumaczyl, ze ten lek ma za zadanie jakby "zamienić cerę tłustą w normalną" ( tak w wielkim skrócie) I rzeczywiście zauważyłam tą zmianę, przed kuracją świeciłam się jak bombka. Teraz mam normalną cerę, nawet muszę ja bardziej nawilżać niż kiedyś.
pozwolę sobie zacytować wypowiedź Katushki z jednego wątku:
"Izotretinoina jest jedynym lekiem działającym na wszystkie (poza hormonalnym) mechanizmy odgrywające rolę w patogenezie trądziku. Powoduje ona wybitne zmniejszenie wydzielania łoju, działa przeciwzaskórnikowo, redukuje liczbę bakterii Propionibacterium acnes, działa przeciwzapalnie. W trakcie leczenia izotretinoiną dochodzi do trwałego zmniejszenia gruczołów łojowych."

Boję się tylko, że jak mój organizm do końca pozbędzie się izotretinoiny, to tłusta cera wróci, tym bardziej że miałam naprawdę króciutką kurację. No ale nie ma co krakać
Stary 2007-04-21, 18:44   #575
yaminishi
Zadomowienie

Dawno nie pisałam więc chcę podzielić się z Wami pozytywnymi wiadomościami
Stan mojej skóry znacznie się poprawił.
Differin mi służy (zrezygnowałam z Duaca). Zrobiłam dwa peelingi kwasowe a teraz przymierzam się do domowego kwasowania migdałowcem Mam nadzieje, że nie wypale sobie twarzy a i zaoszczędzę 150 zł. miesięcznie
Zrezygnowałam całkowicie z używania podkładu, ograniczyłam puder ( też kiedyś sądziłam, że to niemożliwe). Doszłam jednak do wniosku, że w moim wypadku i tak nie ukrywał pryszczy (nie mam zbyt dużej wprawy w kamuflażu) a pewnie zapychał pory i na pewno robił więcej szkód niż pożytku.
Jednak największym odkryciem ostatnich miesięcy są dla mnie FILTRY. Jak się okazało zapewniają mi ochronę, której już od dawna potrzebuję przy stosowaniu drażniących środków przeciwtrądzikowych. Od kilku lat towarzyszył mi ciągły rumień na twarzy, podrażnienie, blizny były czerwone, miały już kilka lat a na pewno kilkanaście miesięcy a mimo to nie schodziły i nie bledły. Od niecałego miesiąca stosuje wysoką ochronę przeciwsłoneczną i moja twarz jest coraz ładniejsza Takie mam bynajmniej subiektywne odczucie (aczkolwiek TŻ też to zauważył, czym zapewnił mi dobry humor do końca dnia....ach te komplementy) Jednak to nie wątek dla 'filtromaniaczek' więc się nie rozpisuję, aczkolwiek polecam zapoznać się z działaniem tych preparatów może najpierw w teorii a później również w praktyce
Stary 2007-04-21, 23:35   #576
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

u mnie średnio
mam wrażenie, ze antybiotyk przestal dzialac... w przyszlym tygodniu wizyta u dermatologa

za to na plecach i dekoldzie wysyp :/

ale mama kazala powtarzac - 'mam piekna buzie' (to moja mantra )

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-21, 23:52   #577
prowokacja17
Zadomowienie

GG do prowokacja17

Chciałam sie trochę wyżalić więc pisze.....Już byla oprawa a teraz znow pelno tych potworkow malych i duzych ,chyba w kupie im razniej ehhhhh Pocieszam się ze moze to od tego ze zaczelam uzywac acne derm podobno na poczatku moze byc wysyp ale sama neiwiem.. Probuje sie nie zamykac w swojej skorupie i zmuszam sie cowychodzenia z domu, ale ciezako jest... buuuu Tez tak macie ze jak wasza cera przechodzi wysyp to macie ochote zamknac sie w pokoju i nikomu nie pokazywac? Dobrze ze chociaz TŻ ciaglę mi powtarza że piękna ejstem(neiwiem gdzie on to widzi) ale poprawia mi tym humor
Stary 2007-04-22, 12:18   #578
maltusia87
Rozeznanie

ja sie nie przejmuje pozatym przez ostatnie poł roku miałam na policzkach mocny wysyp ropne zmiany bardzo czerwone i chyba wogole nie mogła bym wychodzic .Ja sie juz przyzwyczaiłam ale teraz jest poprawa po uzywania mnóstwa maści a ostatnio byłam na oczyszczaniu i mam wreszcie czyste pory mam nadzieje tylko ze ten stan sie utrzyma ale masciami dalej musze sie smarowa niestety.
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 17:20   #579
ciumciak
Raczkowanie

słuchajcie ile macie teraz lat i ile lat już się leczycie?
ja mam 18, lecze się od pół roku, trądzik mam od okresu dojrzewania. Mam bardoz dużą poprawę po leczeniu, czy mogę liczyć ze ona jest stała?
Czy trądzik zawsze wraca?
ciumciak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 20:51   #580
yaminishi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ciumciak Pokaż wiadomość
słuchajcie ile macie teraz lat i ile lat już się leczycie?
ja mam 18, lecze się od pół roku, trądzik mam od okresu dojrzewania. Mam bardoz dużą poprawę po leczeniu, czy mogę liczyć ze ona jest stała?
Czy trądzik zawsze wraca?

Ja mam 22 lata a trądzik od ok. 15 roku życia. Ciężko mi stwierdzić czy wyleczony powraca bo jeszcze nigdy nie udało mi sie go zaleczyć do końca-cały czas walczę (z przerwami powodowanymi bezsilnością, bezsensownością i beznadziejnością leczenia )
Ogólnie spotkałam się ze stwierdzeniami, że trądziku nie da się wyleczyć można go jedynie zaleczyć-mam jednak nadzieje, że nie jest to prawdą
Stary 2007-04-22, 22:00   #581
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja w sierpniu skoncze 19 lat, a tradzik lecze hmmm od 6 lat? cos kolo tego

trądzik jak trądzik, nie umiem pozbyc sie lojotoku ktory powoduje DOSLOWNIE WSZYSTKO na mojej skorze... to przez niego dzieje sie to, co sie dzieje. Wlosy tez musze myc codziennie :/ i poki co zaden lekarz nie znalaz na to leku.

Tak jak pisala Anka!, IZotek tudziez Roaccutane ma rzekomo zmienic cere tlusta w normalna. Tylko glupio mi prosic o to lekarza, bowiem, ze przepisuje sie te leki w wybitnych przypadkach, a ja sie do takiego nie zaliczam (mimo tego, ze juz na prawde nie moge na siebie patrzec... )

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-22, 22:22   #582
mdz
Rozeznanie

A mnie dziwi jedno. Kiedys MUSIALAM myc glowe codziennie. Od kiedy biore tabletki anty, wystarczyloby co 3 dni, gdyby nie to ze mam wlosy cieniutkie i od razu sa klapniete. Ale nie tluste! Za to na twarzy dalej jedno wielkie tłuszczowisko i te grudki pelne łoju! Plecy natomiast czyściutkie i 'suche'. Nie wiem jak to sie dzieje, ze na glowie i pleach OK, a na buzi koszmarek... ehh. Derma powiedizala mi, ze wysyp na buzi spowodowany byl pierwszymi tabletkami ktore dostalam (Novynette) a teraz od 3 msc biore inne, rzekomo majace pomagac, a poprawy nie widze...

Ja wiem, ze niejedna osoba majaca PRAWDZIWY tradzik moze stwierdzic, ze ja mam wcale nie taka zla cere, no ale jak patrze na gladziutkie buzki kolezanek z klasy to...zalamka...
Stary 2007-04-22, 22:36   #583
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

mdz - mam to samo... Ktos patrzy na mnie i moze stwierdzic, ze nic mi nie jest, jednak bez makijazu czuję się paskudnie... Nie raz widzę jak kolezanki, siostra wstają rano po imprezie i mają piękne gładkie buzie bez niczego a ja? łój tłuszcz rozszerzone pory, czerwone plamy i tak całe życie :/

plecy to jedo wielkie pobojowisko, dekolt zawsze byl jakos w miare a teraz przy antybiotykach wysypy codziennie :/

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-23, 09:44   #584
maltusia87
Rozeznanie

ja mam 20 lat a tradzik od 8 lat lecze sie obecnie od pol roku w czesniej tez leczyłam sie ale nie moglam znalezc dobrego dermatologa.Teraz jezdże do fajnej dermatolog i widze poprawe ale tez sie boje bo nie wiem czy tradzik za jakis czas nie postanowi wrocić
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 11:54   #585
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

mam to samo, zaskorniki, rozszerzone pory, wszytsko przez lojotok. To jakby nie tradzik no ale jest! Nawet ramiona czasem mam tluste, dekolt i plecy to normalka. Ostatnio jakos to ograniczylam ale i tak sie swiece jak nie powiem co....... wrrrrrrr...... a najgorsze wlasnie jak Martina napisala, po imprezie, wtedy to ja nawet patrzec na siebie nie moge!!!
Stary 2007-04-23, 13:21   #586
Patrycjusia
Przyczajenie

kurcze,ja mam dokładnie tak samo...w makijaży wyglądam jakbym nic nie miała,ake jak go zmyje...czerwona plama na plamie,cholerne przebarwienia...masakra.. .też mam problem z tłustą cerą i włosami...Teraz smaruje się Brevoxylem i nawet mi pomaga,ale te plamy mnie dosłownie przerażają...
Patrycjusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 14:51   #587
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
mam to samo, zaskorniki, rozszerzone pory, wszytsko przez lojotok. To jakby nie tradzik no ale jest! Nawet ramiona czasem mam tluste, dekolt i plecy to normalka. Ostatnio jakos to ograniczylam ale i tak sie swiece jak nie powiem co....... wrrrrrrr...... a najgorsze wlasnie jak Martina napisala, po imprezie, wtedy to ja nawet patrzec na siebie nie moge!!!

dokladnie... syfy, zaskorniki tworza sie przez niekontrolowane wydzielanie loju :/ jesli dochodzi do tego wysilek fizyczny tluszcz styka sie z potem no i kolejne niespodzianki :/ cera szybko traci świeżość (po umyciu to jako tako wyglada), nawet z makijazem nie da sie tego wszystkiego ukryc ;(

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-23, 16:29   #588
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

no i co zrobic. Antybiotyki pomagaja chwilowo, licze na kwasy, ze jakos zweza pory i bedzie z nich mniej tego loju jak narazie widze poprawe, skora gladszam ale wkurza mnie to że chwila nieuwagi i cala pielegnacja poszla na marne tzn nie moge sobie pozwolic na chociaz jeden dzien w ktorym nie naloze kremy czy glinki punktowo, bez maseczek tez sie nie obejdzie. Niestety.
Stary 2007-04-23, 18:41   #589
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

Ewelka, kochana... mam dokladnie to samo. Przez kwasy pory oczyscili sie, ale co z tego jak codziennie trzeba filtr na twarz nakladac i dupa za przeproszeniem. Na maseczki to miesiecznie rujnuje moje kieszonkowe. Malowac sie nie maluje, swiece sie jak latarnia, wygladam okropnie a czuje sie jeszcze gorzej

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-23, 18:49   #590
mdz
Rozeznanie

Kurcze, zaczelo sie - co 1,5 tygodnia mam megałuszczenie, i modlę się za każdym razem, żeby nie wypadło na weekend - bo to wyjścia, kino, imprezy (bo naprawdę, wyglądam jak usmarowana lukrem, nie idzie się umalować). Teraz OK, wypało w poniedziałek.

Za to widzę poprawę w gładkości skóry. Nie ma już miliona grudek które były wyczuwalne przy dotknieciu policzka/brody. Może to zasługa tego, że je trochę podusiłam, a może tego differinu+zinerytu... Ale co z tego, że ona gładka, jak plamy czerwone okropne, i już na policzku czuję meeega gulę pod skórą = nowa plama. Eh. Ale liczę, że jak to wszystko wylezie, to bedzie dobrze. Oby nie wylazilo tylko do czerwca, wakacji i jeszcze dluzej!
A pomyslec, ze majac te 15-16-17 lat mialam sliczna gladka cere, i marudzilam na jakies pojedyncze krosteczki... ehh
Stary 2007-04-23, 18:54   #591
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

tez mam plamy

skórę wygładziło mi na początku. Teraz juz nie bardzo. Grudki widać spowrotem

W srode ide do dermatologa, zobaczymy co bedzie ...

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-23, 19:13   #592
mdz
Rozeznanie

Ja to licze jeszcze, ze te antykoncepcyjne mi pomoga... tak na dluzsza mete.
Stary 2007-04-23, 19:16   #593
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja bralam pol roku Diane i tylko mi 8 kg przybylo, ale nie sugeruj sie, kazdy ma inaczej licze ze Tobie pomogą

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-23, 20:48   #594
ciumciak
Raczkowanie

ja ni mam aż takiego problemu z łojotokiem, włosy myję co dwa dni, buzia świeci mi się tylko pod makijażem i to po kilku godzinach. Moim problemem jest naczynkowa cera- każdy prysz zostawia mi blizny i to one są moją zmorą bo odkąd stostuje izosterin pryszczy nie mam w ogóle
Stary 2007-04-28, 11:58   #595
Sana
Przyczajenie

hej chiałabym bardzo widzieć, czy stosował ktoś z Was antybiotyk Azitrox i jakie były efekty. bardzo bardzo bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
Sana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 14:57   #596
kasieńka_wieesz
Raczkowanie

witam,
chiałabym się zapytać czy teraz,w okresie wiosny i lata,mogłabym używać kwasów?i na to oczywiscie filtry?
i czy kwasy w ogole pomagają??
i ostatnie pytanko:jesli mam podkład bez talku i miki to mogę go użyć na filtr?
pozdrawiam
kasieńka_wieesz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 12:46   #597
ciumciak
Raczkowanie

moja dermatolog odradziła mi kwasy w tym sezonie. Kazała poczekać do września\października. Bo od ładnej słonecznej pogody (nie mówie o smazeniu się na słońcu) i tak buzia staje się gładsza, jędrniejsza.

Mam do Was pytanie. Od jakiegos czasu stan mojej skóry bardzo się poprawił. Jednak od kiluu dni powyskakiwały mi takie czerwione plamki przy nosie na policzkach. Sa na to jakies spodoby? moze potraktowac to czyms mocno antybakteryjnym>
Stary 2007-04-29, 21:27   #598
Magnifica
Zakorzenienie

Witam Was
Ja z trądzikiem walczę od sześciu lat i jak do tej pory to on wygrywał. Wydałam majątek na te wszystkie reklamowane żele, kremy etc. na trądzik. Robiły więcej szkody niż pożytku. Pamiętam, że jakieś pięć lat temu byłam u dermatologa. Czułam się jak królik doświadczalny, gdy stosowano na mnie coraz to nowe i wcale nie tanie leki. W końcu zrezygnowałam, zamiast na leczeniu skupiłam się na maskowaniu. Bez podkładu i pudru nie ruszałam się z domu. Przez trądzik nabawiłam się szeregu kompleksów, popadłam w istną trądzikową paranoję. Jakieś dwa tygodnie temu powiedziałam sobie dość, czas coś z tym zrobić, a nie siedzieć z założonymi rękoma.

Tydzień temu wybrałam się do dermatologa, dostałam tabletki Unidox i żel do codziennego smarowania wieczorem Duac. Skóra jest wysuszona i lekko podrażniona, ale już widać pierwsze efekty . Niestety pani dermatolog nic nie wspomniała o stosowaniu filtrów, o który się dowiedziałam z wizażu. Jutro zamierzam się wybrać do apteki po próbki

Mam też jedno pytanie. Wiele czytałam o wodzie termalnej. Chciałabym jej używać rano, że nie wysuszać skóry zwykłym myciem, stąd moje pytanie: czy woda termalna zmyje duac nałożony zeszłego dnia wieczorem?

Pozdrawiam
Magnifica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 21:43   #599
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

koncza mi sie antybiotyki... nie wiem co robic, jechac po nastepne, czy zmienic na inne... juz mam dosyc, do tego jeszcze matura, pelno stresu, wakacje przede mna a ja nie chce sie ludziom na oczy pokazywac

73->72->71->65->60
Stary 2007-04-30, 21:25   #600
Sana
Przyczajenie

hej chiałabym bardzo widzieć, czy stosował ktoś z Was antybiotyk Azitrox i jakie były efekty. bardzo bardzo bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
Sana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości