Trądzik - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-30, 21:26   #601
Sana
Przyczajenie

Dot.: Trądzik

hej chiałabym bardzo widzieć, czy stosował ktoś z Was antybiotyk Azitrox i jakie były efekty. bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
Sana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 15:39   #602
azzis
Zakorzenienie

A ja po 2 miesiącach stosowania brevoxylu rezygnuję z jego stosowania Jest gorzej niż na początku. Kilka pierwszych dni jego stosowania tylko było mylnych i łudzilam się że coś mi pomoże, ale nie pomogło. Mam więcej grudek niż miałam i pełno czerwonych blizn. Teraz stosuję tylko krem na blizny żeby się tego pozbyć. Jutro idę do dermy i będę prosić o coś innego
azzis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 19:46   #603
azzis
Zakorzenienie

Coś żadna z Was już tu nie pisze... Czyżbyście się pozbyły trądziku?
To ja napiszę co u mnie nowego.
Jak pisałam, porzuciłam Brevoxyl. Zakupiłam sobie Acne-derm i stosuję już równe 2 tygodnie. Nie wiem czy jest poprawa... Widzę, że jak na razie wyciąga mi syfy jeden po drugim. Byłam dzisiaj u lekarza, przepisała mi Differin (tylko raz dziennie na noc). Powiedziała, że absolutnie nie przepisze mi antybiotyków doustnych (nie prosiłam jej o nie, ale może wyczuła, że bym chciała).Powiedziała, że w tym stanie co ja jestem nie widzi żadnych powodów do ich stosowania (za dużo jest skutków ubocznych- tak powiedziała) i dodała, że pomogły by mi tylko na trochę. Zapytałam, czy mogę isć na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki, bo powiedziała, że absolutnie nie. Że to jest największy błąd. To zapytałam o kwasy. Tego też nie mogę ;( To ewentualnie potem jak wyleczę trądzik i bede miala blizny. teraz nie moge. No nic. Bede stosowała ten Differin jak mi kazała a za miesiąc pojdę do kontroli pokazać jakie są efekty.

Pozdrawiam wszystkich walczących z trądzikiem.
Stary 2007-05-31, 21:01   #604
OrangeJuice
Raczkowanie

Dziewczyny, ja stosuje serie Avene Cleanance; na noc Cleanance K, na dzień Cleanance (emulsje matująco- tonującą). Preparaty te mają w swym składzie ok. 2% kwasów AHA i BHA i.... nie unikam słońca, nie stosuje filtrów i jeszcze czasami korzystam z solarium . Czym mi to grozi???
OrangeJuice jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 21:39   #605
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja stosuje serie Avene Cleanance; na noc Cleanance K, na dzień Cleanance (emulsje matująco- tonującą). Preparaty te mają w swym składzie ok. 2% kwasów AHA i BHA i.... nie unikam słońca, nie stosuje filtrów i jeszcze czasami korzystam z solarium . Czym mi to grozi???
Przebarwieniami w przyszłości
Stosując kwasy zawsze używamy filtrów!
Stary 2007-06-01, 13:04   #606
Patrycjusia
Przyczajenie

a jak uzywam brevoxyl lub duac,też musze kremu z filtrem używać?
Patrycjusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 16:07   #607
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patrycjusia Pokaż wiadomość
Ja stosując Brevoxyl używałam kremów z filtrem, bo on złuszcza naskórek.
Co do Duacu nie wiem- ale pewnie też. Poszukaj dokładnie na forum...
Stary 2007-06-03, 16:34   #608
monisiaaa1989
Raczkowanie

Witam wszystkie dziewczyny

Mam nadzieje ze bede mogla choc troszke pomoc Wam na podstawie tego czego sama dokonalam... Bo niewatpliwie osiagnelam wielki sukces

Meczylam sie z tradzikiem chyba od 13-14 rż. Nie cierpiałam swojej twarzy, zawsze miałam pełno wągrów i okropnych pryszczy. Myslalam, ze jak bede je "wyduszac" to pomoze i znikna. No, wtedy wydawalo mi sie ze to pomaga. Stosowalam dziesiatki albo i setki najrozniejszych kosmetykow, prawdopodobnie wszystkich mozliwych i dostepnych w sklepach. Nie pomagalo. Wspominam jedynie, ze pomogl mi Differin, ale byl to antybiotyk i po pewnym czasie jego dzialanie osłablo i musialam odstawic.

Jakis czas pozniej kolezanka mojej Mamy, pracujaca w aptece, polecila mi AKNEMYCIN PLUS. Mala buteleczka plynu z gabeczka aplikacyjna. Tez antybiotyk, ale sprzedala bez problemu bo widziala co mam na twarzy. Wysuszal pryszcze, byly mniejsze - to przyznaje. Ale tez bardzo przesuszal skore

Chodzilam kilka razy do kosmetyczki na oczyszczanie skory, ale nie pomagalo, a wrecz przeciwnie. Mimo zaplaconych 60zł, cierpien i bolow ktore znosilam, to po wizytach zawsze mialam nowy wysyp.

Rewolucja nadeszła rok temu na poczatku wakacji. Kolezanka Mamy przygotowala w aptece plyn na tradzik (z czystych skladnikow, czasami robi sie takie rzeczy ale na specjalne zamowienie i recepte). Byl genialny! Zlikwidowal cale to paskudztwo z mojej twarzy. I to w 2 tygodnie. Mial okropny zapach, dziwna konsystencje i na dodatek nie mozna bylo wystawiac skory na slonce (ale smarowalam tylko czoło i mialam wtedy grzywke wiec nie bylo problemu).

Po zlikwidowaniu tej masakry, przerzucilam sie na lzejszy krem ktory podtrzyma ten dobry stan skory. I byl to SEBOSTATIC, seria T, Pahrmaceris (z Erisa)
TUTAJ go obejrzycie.

Ale teraz najwazniejsze - JAKIEGO KREMU BYSCIE NIE UZYWALY, NIE SPRAWDZI SIE, JEZELI BEDZIECIE "DUSIC" TE PRYSZCZE ITD!!!!!! Absolutnie nie mozna tego robic, miazdzy sie tkanka, przenosza sie bakterie, ropa rozlewa sie pod skora, a zamiast 1 pryszcza macie w tym miejcu 5 nowych. Uwierzcie mi, ale to jest podstawa walki z tradzikiem. Wiem ze ciezko jest sie powstrzymac, bo jak sie patrzy na takiego "potwora" to chce sie go pozbyc, ALE NIE MOZNA BO TO POGARSZA SPRAWE!!!
Wiec pielegnacje zacznijcie od kompletnego NIEDOTYKANIA twarzy i pryszczy, no i trzeba znalezc kosmetyk dla siebie. Wiem co mowie - od roku ciesze sie ladna cera bez pryszczy, tylko nieco sie przetluszcza i teraz na to szukam sposobu. Ciesze sie, ze moge w koncu pokazywac twarz bez skrepowania.

POWODZENIA !
monisiaaa1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 21:50   #609
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

A jeśli ktoś potrzebuje wsparcia przy walce z wycikaniem to zapraszam tu: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=98069&page=174
(ja przestałam wyciskać głównie dzięki temu wątkowi )
sweet_white_chocolate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 14:32   #610
kasieńka_wieesz
Raczkowanie

czy to prawda,ze picie mleka nasila tradzik?i ostre potrawy?

bo ja dziennie wypijam okolo litra mleka
kasieńka_wieesz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:28   #611
Hairspray Queen
Raczkowanie

badania naukowe definitywnie zaprzeczają jakoby jedzenie miało wpływ na trądzik, ale jak jest u Ciebie, musisz sama zaobserwować
wydaje mi się, że akurat mleko nie powinno, bo przecież ma witaminy z grupy B, czyli właściwie wręcz przeciwnie

ja też stanowczo odradzam czyszczenie u kosmetyczki, czy to mechaniczne czy ultradźwiękami, szczególnie przy grudkach, bo stany zapalne to już broń boże

i staromodne picie rano drożdży z mlekiem
poza tym zieloną herbatę i mnóstwo wody!

ja męczyłam się kilka lat z trądzikiem- grudami, zaskórnikami przez dobre 5 lat, a mam dopiero 16 , poddawałam się nawet zabiegowi wykorzystującemu prąd elektryczny, ale na niewiele to wszystko się zdało, jednak odkąd nawilżam skórę głównie od wewnątrz i używam regularnie i sumiennie aptecznym maści i toników z alkoholem, od których tak stroniłam, po kilku miesiącach mam gładziutką i czystką skórę

Hairspray Queen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:55   #612
SophieNeveu
Rozeznanie

Łączę się z wami w cierpieniu, bo zmagam się z tym samym problemem. A razem to zawsze raźniej. Mam masakryczny trądzik, a moja twarz wygląda jakbym miała pizze na buzi ;/ Mimo młodego wieku (16) tosowałam mnóstwo kosmetyków, i prawie wszystkie bardziej mi zaszkodziły, niż pomogły. Jedyne, co mogę polecić to dobrej jakości kosmetyki z apteki, gorąco polecam przeciwbakteryjną oczyszczającą piankę do mycia twarzy Sebamed z serii Sebamed Clear Face (tu opis całej serii http://www.sebamed.pl/pl/clearface_p.php) Niewiele kosmetyków mi pomogło, ale to akurat jest godne polecenia. Stosowałam też tonik z tej serii, ale jakichś spektakularnych efektów mi on nie przyniósł. Ot i tonik, może i coś pom.ógł, ale w niezauważalny sposób. Od 2 tygodni sumiennie przemywam twarz jakimiś roztworami z apteki, specjalnie zrobionymi przez znajomą (może to jakieś podobne specyfiki do Hairspray Queen ). Też składają się m.in. ze spirytusu, ale reszty nie mogę się doczytać. Zeskanuję etykietki i wrzucę, to może Wy coś odcyfrujecie W każdym razie rano przemywam buźkę (po oczyszczeniu) jakimś nieznanym mi roztworem, wieczorem innym roztworem z erytromycyną i kładę na noc taką 'papkę', też aptecznej roboty. Po 2 tygodniach zauwarzyłam niewielką różnicę, ale widać juz pierwsze efekty i mam nadzieję, że tak dalej pójdzie
Stosowała któraś z Was Tormentiol? Kiedyś go używałam. Na początku był całkiem dobry, dobrze łagodził mi blizny i inne podrażnienia, ale po zużyciu 1/2 tubki jakby przestał działać. Mam zamiar znowu do niego powrócić, bo blizny mam straszne
Stary 2007-07-23, 08:31   #613
kasieńka_wieesz
Raczkowanie

Hairspray Queen dzieki za odpowiedz

ja mam 17 lat i od 3 mecze sie z tym czymsjednak gdybym nie trafila na wizaz to nie wiem co bym miala z twarzy.staram sie nie dotykac buzi,a dzieki kwc wiem,ktore z kosmetykow sa mozliwe polecenia i je probuje,bo jak wiadomo nie wszystko kazdemu pomoze.
tez goraco polecam zielona herbate,ale bez cukru!i nie moze byc zalana wrzatkiem,bo straci swoje wlasciwosci.i woda oczywiscie
Stary 2007-07-23, 10:25   #614
SophieNeveu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
Hairspray Queen dzieki za odpowiedz

ja mam 17 lat i od 3 mecze sie z tym czymsjednak gdybym nie trafila na wizaz to nie wiem co bym miala z twarzy.staram sie nie dotykac buzi,a dzieki kwc wiem,ktore z kosmetykow sa mozliwe polecenia i je probuje,bo jak wiadomo nie wszystko kazdemu pomoze.
tez goraco polecam zielona herbate,ale bez cukru!i nie moze byc zalana wrzatkiem,bo straci swoje wlasciwosci.i woda oczywiscie

Zielona herbatka? Chyba coś mi umknęło. O co z nią chodzi?
Stary 2007-07-23, 11:31   #615
kasia_1402
Rozeznanie

Heh witam wszystkie trądzikowo wymęczone ja po kilku latach męki wybrałam się do wypróbowanego dermatologa, a wcześniej ciągle miałam przed tym jakieś opory, i teraz bardzo żałuję ,że zrobiłam to tak późno.
Kuracje zaczęłam niedawno ,jakieś 3 tyg temu a efekty już są super.

Na twarz dostałam płyn "apteczny" , na alkoholu,wcześniej niezmiernie bałam się ,że będę mieć wysuszoną cerę i jeszcze więcej krostek,ale stosuje go raz dziennie nowe krosty się nie pojawiają ,a przedtem normą było kilka do kilkanaście dziennie.Poza tym płyn zlikwidował zaskórniki,zwęził pory i usunął grudki.

Na przebarwienia na plecach-wstrętne brązowe ,gęste plamy po zdrapywaniu ,dostałam krem Locacid 0,05% złuszczający,i działa na łopatkach nic nie ma,zostało coś na środku pleców ,ale damy radę i temu .
Takie same przebarwienia mam na ramionach,tu zostało już tylko kilka niewielkich ,najciemniejszych plamek.
Ten kremik działa przy współudziale delikatnie ścierającej myjki ,w którą zaopatrzyłam się oddzielnie.A i jeszcze jedno , "wyciąga " wszystkie krostki i grudki na wierzch, na początku się przestraszyłam, ale teraz postępuje z nimi delikatnie i same znikają.

Całą kurację dopełniają środki witaminowe:
inneov-włosy i paznokcie 2 razy dziennie
Capivit A +E -3 razy dziennie
żelazo 1 raz dziennie

Powodzenia kochane ,będę tu zaglądała.
kasia_1402 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:12   #616
Sławka2
Wtajemniczenie

GG do Sławka2

Cześć wszystkim
Ja też od wieków walcze z pryszczami z mniejszym i większym skutkiem i szczerze mówiąc byłam zupełnie załamana w tamtym roku bo w wieku 26 lat miałam trądzik jak nastolatka... Cierpiałam niesamowicie bo dość często wychodziły mi dwu tygodniowe pryszcze wielkie, czerwone i bolące że hej....
Żeby sie tego badziewia pozbyć używałam różnych cudow, chodziłam do dermatologa i w ogóle. To co mozna kupic w sklepie na pryszcze to w ogóle na mnie nie działało była poprawa na chwile ale potem sie te pryszcze uodparniały czy co i bylo ich jeszcze więcej
Trafiłam do dermatologa który nie pozostawił mi złudzeń mówiąc, że tego sie nie da wyleczyć
No więc co rok we wrześniu szłam do dermatologa zapisywał mi mnóstwo leków - oczywiście co rok to samo no i mniej więcej w marcu mogłam sie poczwalić ładną buzią zero pryszczy
Stan taki utrzymywał sie mniej więcej do sierpnia czasem krócej i już we wrześniu była spowrotem u lekarza i od początku ta sama akcja....
W tamtym roku troche sie wnerwiłam i postanowiłam iśc prywatnie i to był strzał w dziesiątkę...
Lekarka okazała sie fantastyczna z zupełnie innym podejściem - wyleczyła mnie w ciągu dwóch miesięcy - stosowałam Tetralysal - antybiotyk do picia i Duac do smarowania buzi... W tej chwili codziennie smaruje buzie Differinem i jest super pryszczy wyjdzie mi raz na czas najczęściej przy okresie co jest dość standardowe.... Jednym słowem zapomniałam co to pryszcze i bardzo sie ciesze
A pisze o tym bo differin jest dostępny bez recepty - przynajmniej ja go kupuje bez i bardzo go polecam choć myśle, że wizyta u dermatologa byłaby wskazana bo czasem trzeba coś od środka zdziałać
Sławka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 14:33   #617
kasieńka_wieesz
Raczkowanie

Thea sinesis (tak naukowo nazywa się zieloną herbatę) i zawarte w niej katechiny regulują proces przemiany materii już na poziomie pojedynczych komórek. Wspomaga to oczyszczanie organizmu z toksyn, co ma kolosalne znaczenie m.in. w walce z trądzikiem młodzieńczym, cellulitisem i nadwagą
Jest mnóstwo artykułów o tym jak zbawienny wpływ ma zielona herbata na nasz organizm. Wystarczy wpisać w google zielona herbata i można się dowiedzieć niesamowitych rzeczy

pozdrawiam
Stary 2007-07-23, 18:49   #618
Hairspray Queen
Raczkowanie

i oczywiście zieloną herbatę pić, nie wcierać

Hairspray Queen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 20:02   #619
SophieNeveu
Rozeznanie

No przecież nie wcierać Chociaż jak jakiś wkrem jest z zieloną herbatką to przecież się go nie wypije...
Dzięki bardzo. Od dzisiaj zaczynam pić zieloną herbatkę. Mam w domu zwykłą, sypaną, same liście i w torebkach z brzoskwinią. Będzie co degustować
Mój kolega przekonał mnie kiedyś do picia zielonej herbaty z mlekiem... Całkiem smaczna. Na początku byłam sceptycznie nastawiona, myślę sobie: zielona herbata z mlekiem? O fuuj, ble! Ale dopiero jak spróbowałam, to się do niej przekonałam. Niepowtarzalny smak. To zresztą wcale nie jest jakaś wariacja, niektóre ludy Azji piją herbatę z masłem i solą... To dopiero musi być mieszanka wybuchowa
<idzie zaparzyć sobie herbatkę>
Stary 2007-07-24, 18:29   #620
kapciuszek
Raczkowanie

[quote=ciumciak;4191689]słuchajcie ile macie teraz lat i ile lat już się leczycie?

Witajcie. Nie chcę Was przerażać lecz obecnie mam 34 lata,a trądzik pojawił się u mnie w wieku 13-14 lat. Wypróbowałam chyba wszystko co było i jest dostępne lecz nie mogę powiedzieć,że moja cera jest bezproblemowa. Największą masakrę miałam w pół roku po odstawieniu Diana 35 gdzieś 2 lata temu. Trzymam za Was kciuki i życzę wytrwałości w walce z tym obrzydlistwem
kapciuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 12:01   #621
azzis
Zakorzenienie

A ja się znowu załamałam
Po stosowaniu Differinu było juz lepiej, ale lekarka przepisała mi Isotrexin (powiedziała że nie jest za tym by kontynuować Differin) i jest gorzej Wyskoczyło mi pełno małych krostek Znowu wyglądam okropnie i tracę nadzieję na poprawę...
Stary 2007-07-26, 12:01   #622
aptekus
Rozeznanie

Red face Dot.: Trądzik

witajcie.

Przeczytałam cały wątek i łączę się z wami w bólu.

Dwa dni temu byłam u dermatologa pierwszy raz w życiu ze swoimi podskórnymi grudami i bolącymi wydobywającymi się z owych grud pryszczami.
Generalnie mam takie małe skupiska na policzkach przy skroniach i na żuchwie.

27 lat i ciągle problemy
.

Babka przepisała mi locacid na noc i Davercin na dzień miejscowo. Zastanawiam się nad wysypem, który mnie czeka... rozumiem, że on nastapi w miejscu skupisk zanieczyszczonych porów? Czy jest niebezpieczeństwo zakażenia pozostałej skóry bez grud??

Dzisiaj widze lekkie przesuszenie miejsc smarowanych davercinem.
aptekus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 15:33   #623
SophieNeveu
Rozeznanie

Ja nie miałam żadnego wysypu po Davercinie...
Ale po zużyciu ok. 1,5 tubki kompletnie przestał na mnie działać.
Stary 2007-07-26, 17:23   #624
kasiek87
Kokon pro

hyh mi davercin wypalil skore na twarzy latem nie polecam za to zielona herbata na tak ja pije z cukrem i dziala ;] tz. zaparzam bez cukru a pozniej go dosypuje :P nie wiem czy jest jakas roznica w zaparzaniu :P ja juz nie mam ropnych krost zostalo troche grudek czasem jakis zaskornik ale jest duzo lepiej od kiedy odstawilam te wszystkie kremy toniki i zele typowo przeciwtradzikowe i stosuje nawilzajace

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8
kasiek87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 22:06   #625
aptekus
Rozeznanie

Wink Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
hyh mi davercin wypalil skore na twarzy latem nie polecam
ja używam davercinu w płynie... dzisiaj we wszystkich miejscach smarowanych złuszcza się delikatnie skórka, nie wiem czy to po tym płynie czy po locacidzie...

czy któraś z dziewczyn jeszcze tego locacidu używała? to jest chyba jakaś nowość bo strasznie niewiele o nim w necie...normalnie ciężko cos o tym znależć
Stary 2007-07-26, 23:49   #626
kasiek87
Kokon pro

Cytat:
Napisane przez aptekus Pokaż wiadomość
ja używam davercinu w płynie... dzisiaj we wszystkich miejscach smarowanych złuszcza się delikatnie skórka, nie wiem czy to po tym płynie czy po locacidzie...

czy któraś z dziewczyn jeszcze tego locacidu używała? to jest chyba jakaś nowość bo strasznie niewiele o nim w necie...normalnie ciężko cos o tym znależć

ja tez mialam w plynie i pozniej leczylam skore ze 2 miechy ;/ bo byla czerwona w odchodzacymi platami sucha jak wior chodzilam z kremem i co pol godz musialam smarowac cala twarz ;/ a derma tylko stwierdzila ze no coz tak sie zdarza pf beznadziejna byla ;/ ale prywatnie to ona bardzo chetnie przyjmie i przyjrzy sie lepiej

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8
Stary 2007-07-27, 08:41   #627
aptekus
Rozeznanie

Wink Dot.: Trądzik

[quote=kasiek87;4863453]ja tez mialam w plynie i pozniej leczylam skore ze 2 miechy ;/ bo byla czerwona w odchodzacymi platami sucha jak wior chodzilam z kremem i co pol godz musialam smarowac cala twarz ;/ /quote]

ups.. nie strasz...

ja jestem czerwona z zasady, bo naczynkowa... wczoraj posmarowałam cincafate w nadzieji, że mnie troche załagodzi.
ale dzisiaj sie dalej łuszcze... z tym, że teraz wiem napewno, że to zdecydowanie po locacidzie
Stary 2007-07-27, 16:35   #628
kasiek87
Kokon pro

hyh nie strasze ;] ale wiem ze po odstawieniu tego mialam pozniej duze problemy zeby wyleczyc skore, zeby przestala sie luszczyc i byc koloru buraka ;/

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8
Stary 2007-07-27, 18:27   #629
podziomka
Zadomowienie

GG do podziomka

Cytat:
Napisane przez Patrycjusia Pokaż wiadomość
Tak ,bo one tez lekko zluszczaja naskorek.
podziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 12:50   #630
aptekus
Rozeznanie

dzisiaj mija 8 dzień kuracji locacidem (tretinoina)

Skóra sie ogólnie łuszczy i jest wrażliwa na dotyk, a juz broń boże żeby mnie dotknął zarośnięty mężuś, piecze jak cholera.

Czerwień ogólna zapanowała na twarzy i uczucie jak po poparzeniu słonecznym.

Powiedzcie jak długo wasza skóra sie przywyczajała do retinoidów
i czy to juz bedzie tak do ostatniego smarowania, czy przejdzie.

Wysypu nie mam,
właściwie to wszystko sie albo pochowało i wyskoczy ze zdwojona siłą później
albo da mi spokój i juz sie nie pojawi wysyp.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości