Trądzik - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-11-18, 10:25   #91
Anita_Brief
Przyczajenie

Dot.: Trądzik

Hm.... Ja jush się zmagam z tym moim trądzikiem ze trzy-cztery lata:/ i to jest uciążliwe bardzo... miałam jak to powiedział mój dermatolog wszytskie leki antytrądzikowe:/ przez pewien czas po antybiotyku doustnym nie było go ale po odstawieniu znowu powrócił, w zmniejszonej formie ofkoz... ale jednak.... na włąsną ręke zaczełam brać sulfur 28 dagomed... który pomógł jako tako.. ale jednak biore go już 4miesiące... ponad... a można chyba tylko 3miesiące... chcodziłam do kosmetyczki, parówki nie chce robić bo to poszerza naczynka hm... a na homeopate nie mam na razie kasy:/ szto poradzicie
Anita_Brief jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 12:35   #92
jaka_kaya
Raczkowanie

Przeparszam bardzo, co to za dermatolog, który mówi, że nie widzi potrzeby zrobienia wymazu bakteriologicznego? Rentgen ma w oczach i widzi co to za bakteria? Dlatego dla mojego świętego spokoju sama na własną rękę sobie takie badanie zrobię i już. Wtedy może będzie wiadomo jakie leki zastosować bo nie stać mnie na wyrzucanie pieniędzy w błoto.
jaka_kaya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 16:33   #93
jennuś
Zakorzenienie

dziewczyny a probowałyście ten zestaw Zincetral + Aknemycin na początek?? mojej koleżance naprawde pomogło, miała na twarzy pełno krost i jakiś zmian i to nie wyglądało zbyt fajnie, teraz dziewczyna ma śliczną cerę, żadnej najmniejszej krostki i przestałą jej się świecić, a wszystko po 2 miesiącach. Ja zaczęłam ten zestaw stosować od 4 dni i widze poprawe. Moze warto sprobować, t leki nie są na receptę, chyba ale nawet jeśli to możecie zapytać waszych dermatologow o to.
Stary 2006-11-18, 17:44   #94
jaka_kaya
Raczkowanie

Hej babki: oto jaką wypowiedź znalazłam na innym forum. Konkluzja jest jedna: nie żałujcie kasy na badania nie wierzcie dermatologom (czytaj:konowałom) że badnie jest niepotrzebne tak jak ja usłyszałam od swojej wczoraj, bo można wtedy się jej w twarz zaśmiać!!!

"Słuchajcie,zawsze mialam piękną cere i pewnego dnia wszystko się zmieniło. Chodziłam po najlepszych specjalistach,mialam tysiące maści,płynów,żelów i innych cudaków i nic nie pomagało.Moja twarz wyglądała naprawde strasznie,mialam z tego powodu depresje! Moje "pryszcze" usuwano chirurgicznie bo tylko wtedy moglam odczuc ulge! Trwało to 2 lata,a mój chirurg miał mnie po dziurki w nosie,kiedy odwiedzałam jego gabinet 3 razy w tygodniu! Wreszcie pobrał wymaz z rany i dał na badania bo jak przypuszczał nie był to trądzik, tylko gronkowiec! Bo dwóch badaniach nic nie wykazało, na szczęscie za 3 razem wynik był pozytywny!!! Byłam zarażona gronkowcem, i nie miałam żadnego trądziku!! Słuchajcie lekarze się nie znają. Bylam u tylu lekarzy,kazdy z nich mówił , że to tradzik, trądzik,a gówno sie znają na trądziku, bo gołym okiem było widać, że zmany na skórze to nie trądzik. Dzięki mojemu lekarzowi poddałam się leczeniu, dostałam serie 50 zastrzyków 2 razy dziennie! dzięki niemu uśmiecham się jak kiedyś,jestem pewniejsza siebie,a moja cera z dnia na dzień staje się taka jak kiedyś! Poddajcie sie badaniu, by wykryc jakies bakterie, ktore wcale sie są bakteriami trądziku!! Mogę podać wam nazwę tabletek , które stosowałam na początku,by wyleczyć niby ten mój trądzik, odczułam po nich zmiane, ale lekką! jednak uważam ze są dobre! To jest TETRALYSAL, płaci sie za nie 100%, dobra też jest maść AKNEMYCIN i płyn złuszczający AKNEROXID L, który lekko wybiela zaczerwienioną skóre twarzy!!"
Stary 2006-11-18, 18:19   #95
frimi
Raczkowanie

Czy takie badania powinien wykonac kazdy?? I czy macie zdjecia tego gronkowcA?? jak on siem objawia na skórzE??
frimi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 18:21   #96
malinka-1988
Raczkowanie

Wiecie co Dziewczyny, ja już mam tak namieszane w głowie, że aż mi ręce opadają, a o tym że lekarze na niektórych rzeczach się nie znają, to już zdąrzyłam się przekonać Dermatolodzy robią tak: przepisze jeden lek czekasz na rezulataty ok. 3 m-cy.. teraz przepiszemy to..- 3 m-ce minęło ojjj nie pomogło, to może to i można się leczyć latami aż się trafi na odpowiedni lek, których są tysiące.. podobnie jakby grało się w lotka!! Sory ale ja już czasami nie mam sił!!
malinka-1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 18:23   #97
malinka-1988
Raczkowanie

Jennuś bardzo się cieszę że Twojej koleżance udało wyleczyć się z trądziku w tak krótkim czasie Ma święty spokój dziewczyna..
Stary 2006-11-18, 18:25   #98
frimi
Raczkowanie

ja tam moge chyba tylko pomarzyc o ładnej bużce...
Stary 2006-11-18, 18:25   #99
malinka-1988
Raczkowanie

Mam ochotę zrobić sobie ten wymaz.. jak nie załatwię sobie skierowania to najwyżej zapłacę za to badanie.. A tak w ogóle to gdzie wykonuje się taki wymaz??
Stary 2006-11-18, 18:27   #100
malinka-1988
Raczkowanie

Frimi nie poddawaj się dasz radę!!!
Stary 2006-11-18, 18:33   #101
malinka-1988
Raczkowanie

Z jednej strony to powiinyśmy się cieszyć, że dopadł nas trądzik a nie coś znacznie cięższego.. inni mają gorzej, bo ciężko chorują , ale z drugiej strony trądzik jest uciążliwy i trzeba z nim walczyć!!!
Stary 2006-11-18, 18:42   #102
frimi
Raczkowanie

A ja mysle że tradzik ejst bardoz powazna przypadłoscia. i w bardzo duzym stopniu dizała na psychike. Mi po prostu nie chce sie wychodzic na dwór....bo jak mysle o tych pryszczach...to zygac sie chce. najchetniej bym łaziła w jakiejs masce zeby nikt nie widizał moje czerwonego ryja
Stary 2006-11-19, 16:24   #103
malinka-1988
Raczkowanie

Zgadzam się z tym że trądzik jest uciążliwy.. ja też czasami już nie mam sił i chce mi się ryczeć, ale wiem że to i tak nic nie da. Ludzie którzy bardzo ciężko chorują wiele dali by za to żeby zamiast swojej choroby mieć trądzik..
Stary 2006-11-19, 19:23   #104
jaka_kaya
Raczkowanie

Od jutra zacznę pewną kurację: kupię w sklepie otręby pszenne lub płątki owsiane i będę robić z tego maseczkę na twarz na przemian z maseczką z drożdzy. Trzeba to zalać wodą lub mlekiem. Dodatkowo wypróbuję jeszcze pewnego specyfiku: rozkuszone drożdze zalane wrżącą wodą lub mlekiem odsatwić na jakiś czas a potem to wychlać. Ciekawe, czy da się to przełknąć? He he Na niektórych to działa więc można wypróbować - przynajmniej naturalny sposób.
Stary 2006-11-19, 21:54   #105
niuniaania
Raczkowanie

GG do niuniaania

Witam i pozdrawiam wszystkie wizażanki

frimi trzymam kciuki
niuniaania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-19, 22:04   #106
niuniaania
Raczkowanie

GG do niuniaania

Cytat:
Napisane przez malinka-1988 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym że trądzik jest uciążliwy.. ja też czasami już nie mam sił i chce mi się ryczeć, ale wiem że to i tak nic nie da. Ludzie którzy bardzo ciężko chorują wiele dali by za to żeby zamiast swojej choroby mieć trądzik..
Masz rację, ja właśnie dowiedziałam się, że moja koleżanka jest ciężko chora. Nowotwór . Nic dodać nic ująć. Jestem podłamana, trądzik przy tym jest niczym.
Trzeba pamiętać, nie wolno się poddawać! A z trądzikiem trzeba walczyć, i doświadczyć satysfakcji, że można go wyleczyć. Walczcie, leczenie może potrwać lata, ale warto!
Jestem z wami.
niuniaania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 14:51   #107
jaka_kaya
Raczkowanie

Witam! Dziś byłam na pobraniu wymazu z takiego jednego upierdliwego syfa na gębie. Koszt badania 29 zł. pojutrze po południu już będzie wynik.
Ciekawe co to z tego wyjdzie?
Dodatkowo kupiłam drożdże w sklepie - koszt 0,50 zł. za kostkę 100 gram. Do kuracji pitnej potrzeba mniej więcej łyzeczkę lub dwie na szkalnke wrzącej wody. Od dziś wieczór próbuje i dam wam znać czy w moim przypadku zadziała. Bo wiadomo - każdy jest inny
Stary 2006-11-20, 17:15   #108
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez niuniaania Pokaż wiadomość
Masz rację, ja właśnie dowiedziałam się, że moja koleżanka jest ciężko chora. Nowotwór . Nic dodać nic ująć. Jestem podłamana, trądzik przy tym jest niczym.
Trzeba pamiętać, nie wolno się poddawać! A z trądzikiem trzeba walczyć, i doświadczyć satysfakcji, że można go wyleczyć. Walczcie, leczenie może potrwać lata, ale warto!
Jestem z wami.
Dziękuję o to chodzi żeby się wspierać.. przykro mi z powodu Twojej koleżanki
Stary 2006-11-20, 17:26   #109
malinka-1988
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jaka_kaya Pokaż wiadomość
Witam! Dziś byłam na pobraniu wymazu z takiego jednego upierdliwego syfa na gębie. Koszt badania 29 zł. pojutrze po południu już będzie wynik.
Ciekawe co to z tego wyjdzie?
Dodatkowo kupiłam drożdże w sklepie - koszt 0,50 zł. za kostkę 100 gram. Do kuracji pitnej potrzeba mniej więcej łyzeczkę lub dwie na szkalnke wrzącej wody. Od dziś wieczór próbuje i dam wam znać czy w moim przypadku zadziała. Bo wiadomo - każdy jest inny
Jak oni Ci pobrali ten wymaz?? Wycisnęli pryszcza do jekiegoś pojemnika?? Daj znać jaki jest wynik. Kiedyś piłam drożdże z mlekiem.. brrrr jak sobie o tym pomyślę jakie to nie dobre, ale czego się nie robi żeby pozbyć się tego świństwa z twarzy. Płatki owsiane z mlekiem też może z 2 razy sobie nałożyłam na twarz.. najgorsze jest to, że to wszystko tak trudno się zmywa. Teraz co kilka dni nakładam na twarz maseczkę z siemienia: 2 łyżki tych nasionek + szklanka wody, gotować 15 minut.. też ciężko sie zmywa, ale po tej maseczce moja skórka jest taka gładziutka i wysusza pryszcze! pozdro
Stary 2006-11-20, 22:45   #110
jaka_kaya
Raczkowanie

Z tym wymazem to jest tak, że zmywasz makijaż (nie wyobrażam sobie wyjścia bez podkładu) wybierasz jakiegoś syfa z pielęgniarą, dezynfekujesz go, potem pielęgniara igłą nakuwa go i na pałeczkę z watką wyciska zawartość, wkłada do pojemnika i już. Czekasz 3 dni. NIe boli. I to wszystko. Żadna filozofia przynajmniej bede wiedziała co za bakterie posiadam na twarzy.

"Kiedyś piłam drożdże z mlekiem.. brrrr jak sobie o tym pomyślę jakie to nie dobre, ale czego się nie robi żeby pozbyć się tego świństwa z twarzy. "

CZyli,że Ci nie pomogło? Jak długo je piłaś?
Stary 2006-11-21, 16:42   #111
malinka-1988
Raczkowanie

Może i jakąś różnicę było widać.. tyle że ja widzę siebie codziennie w lustrze więc nigdy nie widzę różnicy, a piłam tą miksturkę z jakiś miesiąc.. Najlepiej jest sobie zrobić zdjęcie przed kuracją, a następne po jakimś miesiącu i sprawdzić różnicę.. tylko że ja nie mam odwagi zrobić sobie fotek i w ogóle staram się teraz unikać zdjęć..
Stary 2006-11-22, 00:56   #112
jaka_kaya
Raczkowanie

Moze warto zmienić kosmetyki typu krem do twarzy lub podkłąd? To one mogą przecież zapychac pory a dalej w efekcie pryszcze ...
Stary 2006-11-22, 14:55   #113
frimi
Raczkowanie

A jak juz bedixesz znała te bakterie to bez problemu bedizesz mogła wybrac leki??

Edytowane przez frimi
Czas edycji: 2006-11-22 o 17:12
Stary 2006-11-22, 19:59   #114
Myrtale
BAN stały

Ja zwalczam pryszcze maścią cynkową.Jak przychodze ze szkoły to od razy nakladam sobie maseczke i tak do rana.I musze przyznać ze pomaga!Działa ona na zasadzie że wysusza pryszcze.Polecam!
Myrtale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:17   #115
Anheles
Rozeznanie

ogólnie zauważyłam że po soku pomarańczowym moja cera wariuje
- chyba w żołądku jest nadmiar kwasów bo jednak soki kwaszą - prawda?
i wtedy odbija się to na wyglądzie cery - jak myślicie czy coś w tym jest????
Ogólnie czy zgaga, nadkwasota itepe nasilają zmiany skórne? nigdy nie miałam żadnych proeblemów, ot tam tylko przed miesiączką cos się na buzi brzydkiego pojawiło ale tak ma chyba każda z nas, a teraz gdy pije soki widze że chyba musze przestać - i ogólnie ostre przyprawy, kwaśne rzeczy
- jak myślicie?????????
Anheles jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:45   #116
anka!
Rozeznanie

witam drogie Wizażanki
i łączę się w bólu powodowanym uporczywą walką z trądzikiem. Trafiłam do dobrego lekarza, nie naciąga mnie (płacę tylko co drugą wizytę), ale niestety leki nie pomagają. Tylko że u mnie jest taka dziwna sprawa, że ja mam ten trądzik tak jakby pod skórą, pełno kropek, krostek, plamek itp. Dostałam skierowanie do szpitala, czekam tylko na telefon i muszę przyznać, że wiążę z tym szpitalem ogromne nadzieje (zrobia badania, znajdą przyczynę i wyleczą).
Dobrze was rozumiem. Staram sie nie myśleć o tym co mam na buzi, są przecież gorsze tragedie, nowotwory itp, ale przychodzą momenty załamania. Trzymam kciuki za te które walczą tak jak ja ;-) Bądźmy dzielne!
A jak wrócę ze szpitala podzielę się z wami efektami leczenia.
anka! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:23   #117
anniaa

witam kiedys miałam trądzik ale go wyleczyłam tak jak wy nic mi nie pomagało i było to dla mnie katastrofa ( miałam 14 lat ) wybrałam sie do dermatologa i on polecił mi : łykanie witaminy A , tabletki silica , i do tego krem na dzien ( Metronidazol ) i maść na noc - Aknemycn i tonik Acnosan ( jest on z alkocholem i nie chciałam nim czyścic twarzy bo mnie piekło ale lekarz nalegał) i do tego myłam rano i wieczorem twarz mydłem antybakteryjnym , na poczatku było okropnie było owiele wiecej tego ale to było spowodowane tym że wszystko z mojej skóry wychodziło ( tak tłumaczył mi dermatolog) i napoczatku chciałam z tego zrezygnowac ale po tyg juz owiele lepiej poprawiła sie cera po czym wyleczyłam :d i do dzisiaj nie mam juz tradzika

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:35   #118
Anheles
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Anheles Pokaż wiadomość
ogólnie zauważyłam że po soku pomarańczowym moja cera wariuje
- chyba w żołądku jest nadmiar kwasów bo jednak soki kwaszą - prawda?
i wtedy odbija się to na wyglądzie cery - jak myślicie czy coś w tym jest????
Ogólnie czy zgaga, nadkwasota itepe nasilają zmiany skórne? nigdy nie miałam żadnych proeblemów, ot tam tylko przed miesiączką cos się na buzi brzydkiego pojawiło ale tak ma chyba każda z nas, a teraz gdy pije soki widze że chyba musze przestać - i ogólnie ostre przyprawy, kwaśne rzeczy
- jak myślicie?????????
powiedzcie kochani co o tym myślicie
Stary 2006-11-22, 22:39   #119
AgatkA_01
Raczkowanie

GG do AgatkA_01

Niestety musze Was zmartwić,bo to prawda Moja Pani dermatolog,która jest dobra w tym co robi już na samym początku powiedziała mi,że wszystkie cytrusy (tj. wszelkiej maści cytryny,grejpfruty, pomarańcze itp. ) oraz ostre potrawy nasilaja () wysyp krostek
AgatkA_01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 10:01   #120
Anheles
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AgatkA_01 Pokaż wiadomość
Niestety musze Was zmartwić,bo to prawda Moja Pani dermatolog,która jest dobra w tym co robi już na samym początku powiedziała mi,że wszystkie cytrusy (tj. wszelkiej maści cytryny,grejpfruty, pomarańcze itp. ) oraz ostre potrawy nasilaja () wysyp krostek
o nie ja się załamię czy to znaczy że sok grepfrutowy bez cukru i mandarynki też? matko...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości