Naderwany pazur u psa :( - Wizaz.pl

Wr   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzta domowe - wiZOO > Weterynarz - dyskusje o chorobach

Notka

Weterynarz - dyskusje o chorobach Porady i dyskusje na temat chorb zwierzt domowych, porady i dyskusje na temat chorb naszych kotkw, pieskw, koni, chomikw, szczurw, krlikw, wi, fretek, winek morskich i innych zwierzt.

Odpowiedz

Narzdzia
Stary 2009-09-07, 21:05   #1
Licealistka18
Raczkowanie

Wiadomoci: 242
Unhappy

Naderwany pazur u psa :(

Mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Wasnie przed chwil byam z moim psiakiem na spacerze i by tam te inny piesek a raczej suczka moja tez jest suczka no i one sie wchay i nagle zaczey gry. Sunie zostay rozdzielone, wydawao mi si e jest jest wszystko ok, ale wrciam do domku i patrze e na przedniej apce moja psinka ma naderwanego pazura tzw. wilczego. Ten pazur jest nadamany tak e a przekrci si w bok. Krew si laa. No i wiadomo e w pazurze jest takie czarne, misie podaje no i z tego si krew laa. Ten pazur zama si zaraz na pocztku skd wyrasta tylko problem w tym e on wisi. No i teraz nie wiem co robi? Czy rano i z ni do weterynarza eby jej to obci? Czy to j boli? I jak on to obetnie skoro to jest ten misie??? Paka mi si tak mi jej szkoda. Pomcie
Dziki mojemu TAK kto przeyje....
~~~~~~~~~~~~
1 padziernik studentka U
3 wrzenia chyba cigamy aparacik
Licealistka18 jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2009-09-07, 21:15   #2
ag80
Raczkowanie

Wiadomoci: 226
Dot.: Naderwany pazur u psa :(

Wiem co czujesz, przerabiaam to z moim buldokiem w zeszym tyg. (te mi serce pkao bo go to bolao).Le do lekarza i nie czekaj na nic. Weterynarz oczyci kikutka i da antybiotyk, eby nie byo adnych zakae. (najlepiej jak da Ci antybiotyk w tabletkach bo to na 4 dni to nie bedziesz musiaa na zastrzyki biega). Ja miaam przykazane by na spacer nakadac tak frotk z dziecicej obcitej skarpety zawizanej zwykym plasterm bez opatrunku. po przyjciu do domu miaam to zdejmowa by by dopyw powierza i eby szybciej si goio. I po 4 dniach wszystko byo ok, a pazurek powoli odrasta. Trzymam kciuki za Twoja suni i mam nadziej,e wszystko si adnie wygoi. daj zna jak byo u weta.
ag80 jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2009-09-07, 21:34   #3
Licealistka18
Raczkowanie

Ale weterynarz to obetnie? Bo chyba nie bdzie tak wisie ten pazurek?? NAjgorsze e to pewnie boli bardzo a si serce ciska ju kiedy tak jej si naderwao ale nie naruszyo tego "minia" w rodku to moja mama jej to noyczkami docia, ale teraz ta krew
~~~~~~~~~~~~
1 padziernik studentka U
Stary 2009-09-08, 10:44   #4
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D

Wiadomoci: 11 216
Wpisy w blogu: 85

Mj Majlo te mia podobny problem, jeeli nie taki sam Tak, id do weta. Mojemu Majlowi wet obci pazurka- tego i pozostae. Jaki zadowolony wyszed z gabinetu
Cham
Figiel-z zepsut apk
Papugi 23
Krliki

Maksiu 20.11.2010
MaeKrliki
Nimfa20 jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2009-09-08, 11:23   #5
listopadowa80
Zakorzenienie

Wiadomoci: 5 297

To co tak krwawi to nie miesie tylko mocno unerwione i unaczynione tworzywo. Zgo si z suni u weta - lekarz przytnie pazur (odrasta), oczyci i odkazi to miejsce, prawdopodobnie zaleci antybiotykoterapi (lub same odkaanie) i noszenie bucika. Z pewnoci bdzie dobrze!
listopadowa80 jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2009-09-08, 14:51   #6
esfira
Zakorzenienie

Wiadomoci: 7 003

mona tez chyba usunc cay wilczy pazur- psu nie jest on do niczego potrzebny, a uniknie si kopotw na przyszo
edit: myslaam, ze to tylna koczyna, z przedniej lepiej paluszkw nie usuwa, moga si przyda :P

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2009-09-08 o 14:54 Powd: dopis.
esfira jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2009-09-08, 17:13   #7
Licealistka18
Raczkowanie

Byam dzisiaj u weterynarza i ona powiedziaa e nie moe tego narazie odci bo bdzie strasznie krwawi powiedziaa e albo samo odpadnie, albo si odbuduje i ewentualnie jak nic si nie bdzie dziao to zaoy si kaganiec i go odetnie. Zaozya jej te taki psaster na okoo apki eby ten pazur nie dotyka to trawy, ziemi. Boe! Jaki by krzyk i pacz wariowaa, biegaa po caym gabinecie wkocu zerwaa ten plaster :/. Jak myslicie czy moliwe e to samo odpadnie? Skoro to jest nadamane tylko?
~~~~~~~~~~~~
1 padziernik studentka U
Stary 2009-09-08, 18:04   #8
winogronek
Wtajemniczenie

Wiadomoci: 2 171
Wpisy w blogu: 1

Moja par miesicy temu amputowaa sobie caego pazura take wanie wygi si w druga stron odczekaam a si na tym strup zrobi i odpad rzeczywicie Teraz ma nowego pazurka ktry odrol
Ale tak jak poprzedniczka mwia jeli rzeczywicie jest to tak zwany wilczy pazur to usuneabym go hirurgicznie, bo przy wiekszych szalestwach sytuacja moe si powtrzy.

winogronek jest offline   Odpowiedz cytujc
Stary 2009-09-11, 19:20   #9
Zakochana18
Przyczajenie

Wiadomoci: 19

Wczoraj moja boksia zahaczya sobie zamanego pazurka . Wisia dosownie na wosku....pobiegam do weterynarza. Odbyo si bez wiekszego krzyku pazurka nie ma Co prawda teraz troch sczy si z rany ale boksia wylizuje sobie rank. Mam nadzieje e bdzie dobrze
Zakochana18 jest offline   Odpowiedz cytujc
Odpowiedz

Nowe wtki na forum Weterynarz - dyskusje o chorobach

Ten wtek obecnie przegldaj: 1 (0 uytkownikw i 1 goci)

Narzdzia

Zasady wysyania wiadomoci
Nie moesz zakada nowych wtkw
Nie moesz pisa odpowiedzi
Nie moesz dodawa zdj i plikw
Nie moesz edytowa swoich postw

BB code is Wczono
Emotikonki: Wczono
Kod [IMG]: Wczono
Kod HTML: Wyczono

Gorce linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.

Advertisement