Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > wiZOOż

Notka

wiZOOż Wymiana doświadczeń i informacji na wszelkie tematy związane ze zwierzakami w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-07, 20:05   #1
Licealistka18
Raczkowanie

Unhappy Naderwany pazur u psa :(

Mam pytanie i potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Własnie przed chwilą byłam z moim psiakiem na spacerze i był tam też inny piesek a raczej suczka moja tez jest suczka no i one sie wąchały i nagle zaczeły gryść. Sunie zostały rozdzielone, wydawało mi się że jest jest wszystko ok, ale wróciłam do domku i patrze że na przedniej łapce moja psinka ma naderwanego pazura tzw. wilczego. Ten pazur jest nadłamany tak że aż przekręcił się w bok. Krew się lała. No i wiadomo że w pazurze jest takie czarne, mięsień podajże no i z tego się krew lała. Ten pazur złamał się zaraz na początku skąd wyrasta tylko problem w tym że on wisi. No i teraz nie wiem co robić? Czy rano iść z nią do weterynarza żeby jej to obciął? Czy to ją boli? I jak on to obetnie skoro to jest ten mięsień??? Płakać mi się tak mi jej szkoda. Pomóżcie
Dzięki mojemu TAK ktoś przeżyje....
~~~~~~~~~~~~
1 październik studentka UŁ
3 września chyba ściągamy aparacik
Licealistka18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 20:15   #2
ag80
Raczkowanie

Dot.: Naderwany pazur u psa :(

Wiem co czujesz, przerabiałam to z moim buldożkiem w zeszłym tyg. (też mi serce pękało bo go to bolało).Leć do lekarza i nie czekaj na nic. Weterynarz oczyści kikutka i da antybiotyk, żeby nie było żadnych zakażeń. (najlepiej jak da Ci antybiotyk w tabletkach bo to na 4 dni to nie bedziesz musiała na zastrzyki biegać). Ja miałam przykazane by na spacer nakładac taką frotkę z dziecięcej obciętej skarpety zawiązanej zwykłym plasterm bez opatrunku. po przyjściu do domu miałam to zdejmować by był dopływ powierza i żeby szybciej się goiło. I po 4 dniach wszystko było ok, a pazurek powoli odrasta. Trzymam kciuki za Twoja sunię i mam nadzieję,że wszystko się ładnie wygoi. daj znać jak było u weta.
ag80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 20:34   #3
Licealistka18
Raczkowanie

Ale weterynarz to obetnie? Bo chyba nie będzie tak wisieć ten pazurek?? NAjgorsze że to pewnie boli bardzo aż się serce ściska już kiedyś tak jej się naderwało ale nie naruszyło tego "mięśnia" w środku to moja mama jej to nożyczkami docięła, ale teraz ta krew
~~~~~~~~~~~~
Stary 2009-09-08, 09:44   #4
Nimfa20
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 81

Mój Majlo też miał podobny problem, jeżeli nie taki sam Tak, idź do weta. Mojemu Majlowi wet obciął pazurka- tego i pozostałe. Jaki zadowolony wyszedł z gabinetu
Nimfa20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 10:23   #5
listopadowa80
Zakorzenienie

To co tak krwawi to nie miesień tylko mocno unerwione i unaczynione tworzywo. Zgłoś się z sunią u weta - lekarz przytnie pazur (odrasta), oczyści i odkazi to miejsce, prawdopodobnie zaleci antybiotykoterapię (lub same odkażanie) i noszenie bucika. Z pewnością będzie dobrze!

I coraz mniej
listopadowa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 13:51   #6
esfira
Zakorzenienie

można tez chyba usunąc cały wilczy pazur- psu nie jest on do niczego potrzebny, a uniknie się kłopotów na przyszłość
edit: myslałam, ze to tylna kończyna, z przedniej lepiej paluszków nie usuwać, moga się przydać :P

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2009-09-08 o 13:54 Powód: dopis.
esfira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 16:13   #7
Licealistka18
Raczkowanie

Byłam dzisiaj u weterynarza i ona powiedziała że nie może tego narazie odciąć bo będzie strasznie krwawić powiedziała że albo samo odpadnie, albo się odbuduje i ewentualnie jak nic się nie będzie działo to założy się kaganiec i go odetnie. Załozyła jej też taki psaster na około łapki żeby ten pazur nie dotykał to trawy, ziemi. Boże! Jaki był krzyk i płacz wariowała, biegała po całym gabinecie wkońcu zerwała ten plaster :/. Jak myslicie czy możliwe że to samo odpadnie? Skoro to jest nadłamane tylko?
~~~~~~~~~~~~
Stary 2009-09-08, 17:04   #8
winogronek
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Moja parę miesięcy temu amputowała sobie całego pazura także właśnie wygiął się w druga stronę odczekałam aż się na tym strup zrobi i odpadł rzeczywiście Teraz ma nowego pazurka który odrośl
Ale tak jak poprzedniczka mówiła jeśli rzeczywiście jest to tak zwany wilczy pazur to usunełabym go hirurgicznie, bo przy wiekszych szaleństwach sytuacja może się powtórzyć.
winogronek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 18:20   #9
Zakochana18
Przyczajenie

Wczoraj moja boksia zahaczyła sobie złamanego pazurka . Wisiał dosłownie na włosku....pobiegłam do weterynarza. Odbyło się bez wiekszego krzyku pazurka nie ma Co prawda teraz trochę sączy się z rany ale boksia wylizuje sobie rankę. Mam nadzieje że będzie dobrze
Zakochana18 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum wiZOOż

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości