Trądzik i zęby - Pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-08, 23:17   #1
Prawie Kobitka
Przyczajenie

Trądzik i zęby - Pytania

Witam,

Mam kilka pytań, mogą one być mało konkretne ale bardzo trudno mi określić o co mi chodzi ; D A więc, mam twarz trądzikowatą.
www.dermart.pl/pic/acne-papul2.jpg

Coś na takim poziomie. Teraz mam szereg pytań, otóż:

1) Chciałbym zastąpić mydło jakimś żelem. - Jak profesjonalnie nazwać taki kosmetyk? - Żel myjący? Tonik?
2) Co zawiera pełny zestaw anty trądzikowy? Wiem że maseczka raz na tydzień/dwa tygodnie. Tonik i co dalej? Jak je stosować?
3) Słyszałem o paskach wybielających zęby za 60zł Teraz pytanie ile razy je się stosuje? Co jaki czas i ile jest ich zazwyczaj w pudełku? Czy to równa się myciu zębów 6 razy dziennie przez 2 miesiące? Ponieważ ja strasznie często myłem zęby w wakacje i nie ma zbyt dużej różnicy.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Edytowane przez Prawie Kobitka
Czas edycji: 2009-09-08 o 23:19
Prawie Kobitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 00:01   #2
nattaliah
Rozeznanie

Dot.: Trądzik i zęby - Pytania

Z trądzikiem koniecznie idź do dermatologa, bo żaden żel nie pomoże. Ja męczyłam się od okresu dojrzewania, dopiero kuracja w wieku 24 lat pomogła i wyglądam "jak człowiek".
nattaliah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 18:50   #3
Prawie Kobitka
Przyczajenie

Ale chyba takie żele toniki i maseczki pomagają?
Prawie Kobitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:00   #4
Hedonia
Zadomowienie

Poczytaj trochę forum, polecam biochemię kosmetyczną, tam jest mnóstwo rozwiązań. Wizaż to ogromna skarbnica wiedzy na takie tematy, wystarczy poszukać.

Hedonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:40   #5
lwipyszczek
Raczkowanie

Fajny nick. ;d
A co do Twoich pytań - po własnych doświadczeniach wiem, że te drogeryjne kosmetyki są większości nieskuteczne. Wywaliłam naprawdę mnóstwo kasy w błoto, wypróbowując markę za marką i wymieniłabym na palcach produkty, które cokolwiek dały (a zwykle zmiana była znikoma). Jeżeli już naprawdę uparłeś się na to, żeby spróbować, wiele z moich znajomych chwali serię Garniera - mi bynajmniej nie pomógł.
Tak czy inaczej, kiedyś Babcia poleciła mi szare mydło i od miesięcy do mycia twarzy stosuję tylko to (ostatnio na przemian z siarkowym). I efekty są lepsze niż po tych wszystkich pachnących żelach, piankach itd.
PS. A tak wracając do zdjęcia, które dodałeś - moim zdaniem, najlepszym wyjściem będzie wizyta u dermatologa.

(A. Einstein)
lwipyszczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:09   #6
Elciako
Przyczajenie

GG do Elciako

Również mam problemy z trądzikiem, ja stosuję tonik, którym przemywam twarz, potem myję dokładnie żelem, a na koniec krem. Co do pasków to również chciałabym je stosować z innych wątków wiem, że stosuje się je przez tydzień rano i wieczorem.

pozdrawiam.
Elciako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 14:28   #7
Fuzukatsu
Zadomowienie

Ja mogę polecić maseczkę drożdżową. Zrobiłam pierwszy raz wczoraj, sama nie byłam do niej przekonana. Rewelacja! Pory ładnie domknięte i skóra oczyszczona, rano wypryski były zmniejszone i mniej widoczne.
Rozpuść w łyżce mleka drożdże(taką ilość, żeby wyszła konsystencja kisielu) pozostaw na 20-25 minut i zmyj tą 'skorupę'
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:34   #8
I_hate_you
Zadomowienie

a ja polecam maseczke z glinki zielonej, widzialam tez mydlo glinkowe

I_hate_you jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 21:52   #9
nattaliah
Rozeznanie

Wszystko fajnie. Może to pomóc na małe krostki, które czasem wyskoczą przed miesiączką, ale nie na trądzik. Maski, toniki... Hm... Żaden dermatolog nie zalecił mi toniku ani maseczki. Teraz, kiedy wyleczyłam trądzik stosuję na noc Epiduo, na dzień krem Effaclar M albo Rozex i podkład Toleriane z La Roche. Żel do mycia twarzy Toleriane albo Effaclar. Kazdy dermatolog oprócz produktów na receptę zalecał mi produkty La Roche, a odradzał Vichy. Tyle mogę podpowiedziec z doświadczenia w walce z trądzikiem. Jeśli nie chcesz zacząć kuracji leczniczej, to może wybierz się do sauny. Po saunie wszystko "wychodzi do wierzchu" i trochę to oczyszcza pory, a krostki się wysuszają. W czasie kuracji niestety nie mogłam chodzić ani do sauny ani do solarium.
nattaliah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 11:09   #10
dymka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nattaliah Pokaż wiadomość
Wszystko fajnie. Może to pomóc na małe krostki, które czasem wyskoczą przed miesiączką, ale nie na trądzik. Maski, toniki... Hm... Żaden dermatolog nie zalecił mi toniku ani maseczki. Teraz, kiedy wyleczyłam trądzik stosuję na noc Epiduo, na dzień krem Effaclar M albo Rozex i podkład Toleriane z La Roche. Żel do mycia twarzy Toleriane albo Effaclar. Kazdy dermatolog oprócz produktów na receptę zalecał mi produkty La Roche, a odradzał Vichy. Tyle mogę podpowiedziec z doświadczenia w walce z trądzikiem. Jeśli nie chcesz zacząć kuracji leczniczej, to może wybierz się do sauny. Po saunie wszystko "wychodzi do wierzchu" i trochę to oczyszcza pory, a krostki się wysuszają. W czasie kuracji niestety nie mogłam chodzić ani do sauny ani do solarium.
Ja już co prawda mam starszą cerę - choć wciąż tłustą i zanieczyszczoną, i podpisuje się obiema łapkami pod tym co Nattaliah napisała - seria Effaclar jest świetna (zresztą inne produkty LPR też) natomiast Vichy strasznie podrażniają, jeden uczulenie wywołał - po kremach aptecznych spodziewałam się znacznie więcej.
Stary 2009-09-15, 11:17   #11
joyka
Raczkowanie

Na taki trądzik to kosmetyki nie pomogą Miałam dużo mniejszy trądzik niż ty, a pomogła mi dopiero wizyta u dermatologa i antybiotyk Jezeli już koniecznie nie chcesz iść do lekarza to tak jak poprzedniczki polecam effeclar, albo coś z bardziej "aptecznych" - np. Akneroxid, Acne Derm czy Benzacne. Podczas stosowania takich specyfików pamiętaj o unikaniu słońca, bo mogą ci zostać przebarwienia.

A co do zębów - Ja polecam Białą Perłę - taki zel wybielający z nakładkami. Mi dała całkiem sporo, aż znajomi sie pytali co z zębami zrobiłam
joyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 16:31   #12
n-nika
Zadomowienie

Ja też kiedyś chodziłam do dermatologa, ale jakoś mi to nie pomagało i odstawiłam... teraz normalnie mam swoje zasady dbania o cere z trądzikiem..... żel, tonik, maseczki......
ważne jest też nawilżanie cery nawet ta z trądzikiem powinna być odpowiednio nawilżona!
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości