Kłopotliwy paznokieć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-10, 17:00   #1
kened
Przyczajenie

Kłopotliwy paznokieć

Witam wszystkich , może rok temu uderzyłem sie mocno lewym dużym palcem u nogi w krzesło , od tamtej pory moj paznokiec byl w dobrym stanie ale bolal , moze pol roku temu zaczął boleć mocno i od tamtego czasu praktycznie nie rosnie teraz przestal juz rosnąć , na dodatek na koncu paznokcia mam malutki rozstęp może 1 mm , nie wyrasta za nim żaden nowy paznokieć tak jak by się skończył chyba nie muszę dokładniej tłumaczyć . Co z nim może być nie tak ? Grzybicy stóp nigdy nie mialem i wyglada na to ze teraz tez nie mam :/:conf used:
kened jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 13:19   #2
Patrick Wolf
Raczkowanie

Dot.: Kłopotliwy paznokieć

Orany. Może być nieciekawie. Nie polecam leczyć tego domowymi sposobami. Radzę iść do kosmetyczki, która wykonuje pediciure. Możliwe, że ona Ci coś na to poradzi. A jeśli nie, to może zerwą Ci paznokieć.. Mnie zrywali. Nic nie czułam. Odrósł ładnie i nie mam z nim już problemów. Tyle, że ja uderzyłam się w wystającą płytę chodnikową (taka ze mnie niezdara:P) gdy szłam w klapkach japonkach i cały pękł prawie, że na pół. To było coś strasznego. Ale nie było tak źle
"A nic nie jest tak jałowe i pozbawione życia, nic nie jest tak bezczelnie kłamliwe i destruktywne jak mdłe uśmiechy z plakatów i bezmyślne zadowolenie tygodników, które zapewniają nas, że jesteśmy bezgranicznie szczęśliwi."

Wiatr na drutach - westchnienie dzikiej elektryczności.
Patrick Wolf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 16:59   #3
KasiaW_88
Przyczajenie

sie dopisuje, aby nie mnozyc watków na potege.

od jakiegos czasu paznokiec na kciuku rosnie mi pofałbowany jakis jaki. wyglada to paskudnie, a do tego jak rosnie i bruzdka dohodzi do konca paznokcia to potrafi sie dziad ułamac. wybieram sie z tym do dermatologa/kosmetyczki, ale sie wybrac nie moge, bo ciagle cos wazniejszego. w ogóle moje paznokcie to o pomste do nieba wołaja, lakieruje odzywkami i super cudnymi specyfikami ale nie bardzo widze poprawe
KasiaW_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:40   #4
kened
Przyczajenie

Wlasnie spytalem sie mamy co z nim mozebyc nie tak i powiedziala mi ze dlatego schodzi bo 2 taki sam paznokiec wypycha go i bedzie wszystko ok
Stary 2009-09-28, 19:38   #5
spinka202
Przyczajenie

[QUOTE=KasiaW_88;14204230]sie dopisuje, aby nie mnozyc watków na potege

Witam
Ja też mam podobny problem - Drzwiami od samochodu przytrzasnęłam kciuk prawej ręki. Paznokieć odrósł ale mniej więcej połowa paznokcia nie jest zrośnięta z "podłożem". Czytałam,że jest to tzw.onycholiza Może ktoś ma na to sposób? może jest jakiś lek?
Zaznaczam,że bardzo dbam o dłonie ( i nie tylko) i wszystkie pozostałe paznokcie są zdrowe i zadbane. Ten na kciuku jest brzydki....co robić?
Z góry dziękuję za każdą wskazówkę i poradę
spinka202 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 19:29   #6
kened
Przyczajenie

spinka202 , chyba najprosciej bedzie stuknac go jeszcze raz drzwiami puki da sie odratowac i poczekac pare tygodni az wyrosnie nowy. U mnie podobnie to wyglada bo ten stary paznokiec nie rósł wcale i odpieru zauwazyłem go kiedy brakowalo mi z 3 mm paznokcia , nie z przodu tylko z konca i podnobnie to wyglada jak u ciebie przypuszczam , kiedy sie kąpie woda sie dostaje za paznokiec i wtedy widac ze jest on pusty w tym miejscu jak narazie z moim paznokciem wszystko dobrze bo juz myslalem ze bede bez paznokcia u nogi i odrazu przychodzila mi mysl jak beda ludzie na mnie patrzyc kiedy przyjde na plaże bez paznokcia (pewnie tak jak na kogos bez palca albo nogi) .
Stary 2009-10-01, 11:19   #7
spinka202
Przyczajenie

Dzięki Kened za radę...ale stuknięcie ponowne drzwiami nie wchodzi w grę-to strasznie bolesne było! Na samo wspomnienie - błyskawice pod powiekami!
Paznokieć normalnie rośnie, tylko w połowie , tak mniej więcej po przekątnej, odstaje od podłoża. Ostatnio wyczytałam,że olejek z drzewa herbacianego może pomóc. Zaczęłam więc wraplać pod ten odstający fragment paznokcia.Zobaczymy czy będzie jakiś efekt.Pozdrawiam
Stary 2009-10-04, 23:15   #8
kened
Przyczajenie

Spinka ale moze to tak nie zostanie , ja przez 3 miesiace bylem pewny ze on zginie i nic na jego miejscu nie urosnie nowego . Schodził mi ten paznokiec na poczatku tylko z poczatku , coraz dalej to sie przesuwalo a teraz juz tylko na srodkowej czesci sie trzyma ale nie ruszam go , raczej jest stabilny najwazniejsze ze juz nie boli. Teraz widaz juz 2 paznokiec po tym starym , dlugo na niego czekalem ^.*
Stary 2009-10-06, 09:29   #9
malina1908
Przyczajenie

Hmm.. Ciężka sprawa.. Lepiej może zgłoś sie do lekarza z tym, bo możesz mieć kłopoty, a po co sie niepotrzebnie martwic Ja to mam problemy z łamaniem paznokci i rozdwajaniem się i tyż nie wiem cu robić...
malina1908 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 10:06   #10
Albertyna
Zakorzenienie

Podejrzewam, że Wasze paznokcie rosną "dziwne", bo zostały uszkodzone i mogły sie pod nimi pojawić krwiaczki, czy zrobiła sie onycholiza.
Jezeli, paznokciec odrasta zdrowy- wsio powinno byc ok, jezeli nadal rośnie pofałdowany, peknięty, czy innej barwy- niestety- mogła zostac uszkodzona macierz i jedyne co nam pozostanie to "pokochac" swój nowy paznokciec, albo udac sie na jego usunięcie mając nadzieje, że odrośnie ładny- nie musi.
I jak zawsze w takich wypadkach- polecam wizyte u lekarza, jak bedzie ok, to nic nie stracicie, a jezeli cos się dzieje- lekarz zapewni Wam odpowiednie leczenie.
Stary 2009-10-06, 12:23   #11
Cassi
Zadomowienie

GG do Cassi

hmm... wg mnie lepiej oszczędzić sobie tłuczenia się drzwiami po palcach Są 2 wyjścia, lekarz, albo przyzwyczajenie się do "nowości"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 20:19   #12
spinka202
Przyczajenie

Kochani bardzo dziękuję za wsparcie i rady - wybiorę się do lekarza. Co prawda paznokieć nie jest ani pofałdowany ani nie rośnie krzywo, prawie normalny ale wiadomo.... prawie! ten jeden mankament, o którym pisałam wcześniej. Trwa to już zbyt długo i dlatego chyba tylko lekarz mógłby pomóc, no chyba,że ten wkraplany olejek z drzewa herbacianego.... zobaczę jeszcze. Odezwę się za jakiś czas. Pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości