problem w grzywką... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-10, 23:29   #1
MadameButterfly6
BAN stały

problem w grzywką...

Hej dziewczyny! Mam dlugie wlosy i grzywke od prawie czubka glowy az do brwi. Kiedy podcinalam grzywke ok. 1 cm ponad brwiami wszystko było ok. Jednak moje włosy bardzo szybko rosną i musiałabym chodzic z nia do fryzjera co tydzien lub moze dwa. Szkoda mi na to czasu i pieniedzy. Jednak ta grzywka gdy tylko trochę podrośnie wyglada i uklada sie fatalnie. Nie wiem co z nia zrobic. Mam wysokie czolo i mysle ze jakby ja calkowiecie zapuscic wygladalabym niezbyt fajnie. Poza tym nie mam chyba a z tyle cierpliwosci. Podcinalam ja kiedys tez na skos, jednak byla ona niewygodna. Dodam ze wlosy mi sie szybko przetluszczaja i na drugi dzien z tej grzywki robia sie taki "flaki". Pomozcie mi jak mam sie obciąć by włosy sie ladnie ukladaly i uczesanie bylo wygodne. Dołączam zdjęcie żebyście miały obrazowe pojęcie o moim problemie. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady i wskazówki. Liczę na Was

MadameButterfly6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 21:50   #2
patyczki8
Raczkowanie

Dot.: problem w grzywką...

Kurczę, ciężka sprawa z tą grzywką bo masz jej obcięty spory kawał tzn. jest bardzo gęsta i dość głęboko wycięta z boków. Ciekawa ale przypuszczam, że uciążliwa.
Hm.. cieżko powiedzięc. Ja kiedyś miałam podobną, tylko zupełnie prostą i też obcięta była tak jakoś przesadnie, za dużo jej było więc ja po prostu starałam się zaczesywać część grzywki do tyłu głowy tak jakby i była rzadsza (podpinałam wsuwkami, tapirowałam)i wyglądałam o niebo lepiej bo czy zawiał wiatr czy nie to była to taka luźna grzywka po prostu. Też mam wysokie czoło no i niestety grzywka w naszym przypadku musi być chybaże chcesz w jakiś sposób poczekać aż odrośnie podpinając ją , kombinując- a mówisz, że szybko rośnie to dobrze.. i wykombinować coś takiego jak dodam.
Zdjątko w załączniku. O ile Twoje włosy sa podatne na takie układanie. Wtedy trzebaby je również trochę potapirowac po całości.

pozdrawiam!
patyczki8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 22:21   #3
goo_girl
Raczkowanie

masz bardzo ładne włosy przede wszystkim kolor, bardzo mi się podoba
grzywka jak dla mnie jest trochę za "ciężka" i moim zdaniem nie pasuje do całej fryzury, popracowałabym troszkę nad objętością, może jakieś lekkie cieniowanie... myślałaś o tym?
goo_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:34   #4
visionAM
Zakorzenienie

Nie wiem czy to wina zdjęcia czy tak Ci się ta grzywka układa, ale wygląda jakby była krzywo ścięta... i moim zdaniem jest jakby jednak za krótka, jakaś taka wywinięta pod spód - nie podobasz mi się w tej grzywce... wyobrażałam sobie taką mega prostą do linii brwi, a Twoja jest hmm jakaś taka dziwna (?)

Proponowałabym ją rozrzedzić tak jak pisała koleżanka wyżej - podpiąć nadmiar włosów, pomęczyć się z nimi aż trochę odrosną i np wtedy pocieniować schodkowo całe włosy - jedną warstwę zrobić na długość tych odrastających z grzywki.
Albo zapuścić grzywkę i układać ją na bok, bo może prosta grzywka to jednak nie jest dobre rozwiązanie dla Ciebie? Skoro włosy Ci się przetłuszczają i zwykle grzywka wygląda najgorzej to możesz codziennie myć tylko ją. Po prostu spinasz resztą włosów i myjesz tylko grzywkę - dzięki temu będzie zawsze świeżo wyglądać
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:56   #5
MadameButterfly6
BAN stały

Po pierwsze - dziekuje za odzew

Cytat:
Napisane przez patyczki8 Pokaż wiadomość
Kurczę, ciężka sprawa z tą grzywką bo masz jej obcięty spory kawał tzn. jest bardzo gęsta i dość głęboko wycięta z boków. Ciekawa ale przypuszczam, że uciążliwa.
Hm.. cieżko powiedzięc. Ja kiedyś miałam podobną, tylko zupełnie prostą i też obcięta była tak jakoś przesadnie, za dużo jej było więc ja po prostu starałam się zaczesywać część grzywki do tyłu głowy tak jakby i była rzadsza (podpinałam wsuwkami, tapirowałam)i wyglądałam o niebo lepiej bo czy zawiał wiatr czy nie to była to taka luźna grzywka po prostu. Też mam wysokie czoło no i niestety grzywka w naszym przypadku musi być chybaże chcesz w jakiś sposób poczekać aż odrośnie podpinając ją , kombinując- a mówisz, że szybko rośnie to dobrze.. i wykombinować coś takiego jak dodam.
Zdjątko w załączniku. O ile Twoje włosy sa podatne na takie układanie. Wtedy trzebaby je również trochę potapirowac po całości.

pozdrawiam!
O tak, jest bardzo uciazliwa. Tez juz nauczylam sie ja zaczesywac, odgraniam jej ponad połowe (!) i jest ok Chyba nie mam innego wyjscia jak tylko ja zapuscic. Dzieki za propozycje

Cytat:
Napisane przez goo_girl Pokaż wiadomość
masz bardzo ładne włosy przede wszystkim kolor, bardzo mi się podoba
grzywka jak dla mnie jest trochę za "ciężka" i moim zdaniem nie pasuje do całej fryzury, popracowałabym troszkę nad objętością, może jakieś lekkie cieniowanie... myślałaś o tym?
Dziekuje Nie myslaalm, ale po Twoim poscie juz tak Musze sie udac do fryzjera i reszte wlosow pocieniowac bo sa bardzo ciezkie i jest ich duzo i sie brzydko ukladaja.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to wina zdjęcia czy tak Ci się ta grzywka układa, ale wygląda jakby była krzywo ścięta... i moim zdaniem jest jakby jednak za krótka, jakaś taka wywinięta pod spód - nie podobasz mi się w tej grzywce... wyobrażałam sobie taką mega prostą do linii brwi, a Twoja jest hmm jakaś taka dziwna (?)

Proponowałabym ją rozrzedzić tak jak pisała koleżanka wyżej - podpiąć nadmiar włosów, pomęczyć się z nimi aż trochę odrosną i np wtedy pocieniować schodkowo całe włosy - jedną warstwę zrobić na długość tych odrastających z grzywki.
Albo zapuścić grzywkę i układać ją na bok, bo może prosta grzywka to jednak nie jest dobre rozwiązanie dla Ciebie? Skoro włosy Ci się przetłuszczają i zwykle grzywka wygląda najgorzej to możesz codziennie myć tylko ją. Po prostu spinasz resztą włosów i myjesz tylko grzywkę - dzięki temu będzie zawsze świeżo wyglądać
Moze byc krzywo scieta... Kiedy usiadlam na krzesle u fryzjera akurat braklo prądu i bez prostowania mi ja sciela na szybko, nie wziela za to nic kasy i kazala przyjsc na drugi dzien zeby ja poprawic, ale wg mnie ukladala sie po tym scieciu ladnie wiec nie poszlam drugi raz. Ona jest scieta tak na półokrągło, że końce przy bokach twarzy sa troche dluzsze. Ukladam ja na szczotce okrągłęj i może za to się tak układa. Jak ją prostuje to też się brzydko układa i wchodzi w oczy. Preferowałam przez kilka lat mycie tylko grzywki i nadal czasem tak robie. Dziekuje za zdjecia i propozycje
Stary 2009-09-17, 14:13   #6
caarolaaa
Zakorzenienie

Witam
Nie chcę zaśmiecać wątku, więc przedstawię Wam mój problem z grzywką tutaj. Otóż chodzi o to, że jak byłam młodsza miałam zawsze przedziałek w jednym miejscu, tak bardziej z boku. Od prau lat próbuję mieć grzywkę taką pod ukosem - coś takiego jak na tych 2 zdjęciach. Niestety moja grzywka obcięta pod ukosem rozdziela się w miejscu przedziałku sprzed lat i powstaje wtedy taka "dziura". Czy istnieją jakieś sposby, żeby te włosy trzymały się "kupy" ? Moje włosy nie są proste tylko bardziej takie lekko kręcone, gdy wyprostuję grzywke to ona tak okropnie sterczy, nie układa się w ogóle ;/
caarolaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 16:04   #7
malinowydzemx3
Wtajemniczenie

zeby sie uklada sprobuj przypiac na noc spinka do wlosow. ja tak robilam
Stary 2009-09-19, 13:17   #8
kasia9513
Zakorzenienie

jak dla mnie to to twoja grzywka jest za ''ciężka'', spróbuj z mniejszą ilością włosów i ''potargaj'' ją, ja tak właśnie robię i jest ok

Świeżynka
kasia9513 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 22:27   #9
Sunday Rose
Zakorzenienie

Czytając pierwszego posta miałam wrażenie, że ja sama go napisałam ;D wszystko się zgadzało do momentu, kiedy włączyłam zdjęcie. Moja grzywka jest dłuższa, zwykle obcinam ją tak, by sięgała do brwi, ale tez niestety bardzo rzadka. zagarnęłam już mnóstwo włosów na koszt grzywki i mam ją dosłownie od połowy głowy. zaczyna mnie wkurzać ciągłe podcinanie i tak myślę, co by z nią zrobić. bardzo fajnie wygląda grzyweczka podana kilka postów wyżej w załączniku, ale co mam zrobić, żeby uzyskać taki efekt? w jaki sposób zapuszczać?
Stary 2009-09-28, 22:48   #10
Zafirah
Rozeznanie

A ja właśnie widziałabym Cię w całkiem krótkiej grzywce i zapuszczanie jej na jeszcze dłuższą uważam za zły pomysł. Długa grzywka wymaga modelowania, prostowania i całej masy zachodu a na drugi dzień często juz jest nieestetyczna po wchłaniając sebum z czoła staje sie po prostu tłusta. Krótka grzywka do połowy czoła albo i krótsza, półokrągła, nadaje twarzy charakteru, uwydatnia oczy i nic nie trzeba przy niej robić. A to moje propozycje:
Załącznik 2549640 Załącznik 2549631 Załącznik 2549632 Załącznik 2549633 Załącznik 2549639

Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2009-09-28 o 22:53
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 22:55   #11
Sunday Rose
Zakorzenienie

Mmm, nie ma takiej opcji.. mam pociągła buzię i z taka grzywka chyba wyglądałabym jak szczurek
Stary 2009-09-28, 22:58   #12
MadameButterfly6
BAN stały

Mialam taka króciutką Czulam sie i wygladalam w niej dobrze. Niestety moje włosy bardzo szybko rosną, wręcz błyskawicznie. Szkoda mi czasu i pieniedzy chodzic do fryjzera co tydzien lub dwa i szukam jakiejs alternatywy.... Na pewno bede cieniowac wszystkie włosy i te z przodu pdcinać krócej, ale nie wiem co z ta grzywką
Stary 2009-09-29, 18:31   #13
Romanaccia
Zakorzenienie

patyczki8czy to Ty jestes n tym zdjeciu ? ,a wlasciwie czy to twoja grzywka ? ,jesli tak to chcialabym wiedziec jak zrobic taka grzywke ,taka "polokragla" ,zeby mozna ja bylo troszke a bok zaczesac... bo ja mam raczej prosta ... jak moge sama taka grzwke zrobic ?

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości