Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-16, 15:35   #1
xxSHINeexx
Wtajemniczenie

Praca w Zabce

Dziewczyny mam takie pytanie. Znalazlam prace w Zabce. Poki co ilosci godzin mi nie podali, placa 1275 brutto. I tu jest moje pytanie: czy za te pieniadze mi sie oplaca? Dodam, ze sklep jest umieszczony na nieciekawym osiedlu pelnym alkoholikow. Szefowa jak i pracownice ostrzegly mnie, ze bedzie ciezko. Pod lada sa schowane roznego rodzaju "przedmioty do obrony" typu gaz pieprzowy itd. Mowily ze czasami ktos wchodzi, bierze piwo i probuje wyjsc, wtedy musze podejsc do niego, wyrwac piwo, jak bedzie trzeba to szarpnac. Pokazaly mi guzik, ktory mam wciskac w trudniejszych sytuacjach (na policje/ochrone). Jedna powiedziala, ze na poczatku miala ciezko ale jak sie pokaze "pazur" to sie odczepia. Jesli ktos jest mily, to beda krasc, a jak umie 'zawalczyc' to powinno byc w porzadku i nie bedzie wiekszych problemow.
Powiem szczerze, ze troche sie boje pracowac w TAKIM miejscu za TAKIE pieniadze. Az nie chce mi sie wierzyc w to, co te kobiety mowily Co o tym myslicie?
xxSHINeexx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:45   #2
Claaudiaa
Zadomowienie

Dot.: Praca w Zabce

Nie dziwię się bo też bym się bała.. Najlepiej zastanów się nad + i - tej sytuacji. Zawsze można spróbować, jak nie będzie Ci się podobało to możesz poszukać innej pracy Może okaże się że wcale nie będzie tak źle ?

Trzymam kciuki żeby wszystko było ok
Jak się zdecydujesz to napisz jak było
Claaudiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:48   #3
ever-dream
Wtajemniczenie

Po co miałyby Cię okłamywać w takiej sprawie? Ja bym na Twoim miejscu zrezygnowała. Przecież to nie przelewki! Wiem, że o pracę trudno, ale chyba zdrowie jest ważniejsze. Możesz się zatrudnić jeszcze na jakiś czas i sprawdzić.
Stary 2009-09-16, 15:57   #4
PPP90
Zakorzenienie

na Twoim miejscu bym zrezygnowała i to chyba od razu lepiej poszukać w innym sklepie pracy, jakiejś spokojniejszej okolicy. Użerać sie z pijakami to nic przyjemnego i na dodatek narażać zdrowie chyba nie warto.
PPP90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:57   #5
xxSHINeexx
Wtajemniczenie

Dziekuje za odpowiedzi. Szukalam innej pracy ale niestety nic innego nie moge znalezc, a prace potrzebuje od zaraz. TZ chwilowo nie ma pieniedzy, mieszkamy razem i trzeba miec na rachunki (co gorsza, wynajmujemy mieszkanie a to rowniez wiaze sie z duzymi kosztami ). Jakos bede musiala wytrzymac, ale raczej jestem baaardzo spokojna osoba, cicha... Strasznie sie boje jak to bedzie. Zaczynam w piatek, wtedy tak naprawde sie wszystkiego dowiem. TZ powiedzial zebym probowala, on po pracy moze chwile tam ze mna siedziec jak bede na druga zmiane. Ale jak poradzic sobie z tymi, ktorzy beda przychodzic krasc?
xxSHINeexx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 15:58   #6
szajajaba
Zakorzenienie

W Żabce - NIE. Koleżanka pracowała 4 lata - koszmar. Sklep naprzeciwko mojego domu, widziałam codziennie, co robi. Teoretycznie 8 godzin dziennie, praktycznie - nawet 12 w czynie społecznym, dźwiganie skrzynek z piwem (z każdą dostawą - po pół roku plecy do remontu gruntownego), użeranie się z pijusami, nieletnimi złodziejami... A ów sklep nie był położony w kryminogennej dzielnicy. Z daleka od Żabki.
Stary 2009-09-16, 16:10   #7
Nija_
Zakorzenienie

Zrezygnowałabym od razu. Z tego co czytałam na różnych forach akurat praca w Żabce ma fatalną opinię I do tego wszystkiego (użeranie się z alkoholikami itd.) jestem pewna, że będziesz odpowiedzialna za skradziony towar tzn. będziesz musiała pokryć te straty z własnej kieszeni (do podziału z innymi pracownicami). Zapytałaś o to na rozmowie z szefową
Stary 2009-09-16, 17:14   #8
greenka19
Rozeznanie

GG do greenka19

Edytowane przez greenka19
Czas edycji: 2014-07-02 o 16:07
greenka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:31   #9
kasiab-89
Przyczajenie

Ja bym zrezygnowała...
kasiab-89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:32   #10
wsiowy_gupek
Zakorzenienie

GG do wsiowy_gupek

Moja ciotka ma żabkę, wspołczuje jej pracownicom. Przewalone, oni wszytsko tam muszą mieć na glanc, cały czas się prawie coś robi...

A do Żabki zawsze przychodzą złodzieje, menele i inne drobne pijaczki...

Zreszta moja ciotka njałatwiejszego charakteru też nie ma, więc może dlatego tak namęczyć się pracownice muszą...?

Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:37   #11
madzia2306
Zakorzenienie

Smaczny profil madzia2306
Smaczne przepisy1

u mnie na osiedlu chyba 5 razy zmieniał się właściciel żabki bo nikt tego ni umiał ogarnąć, lubią kraść i upatrzyli sobie właśnie naszą żabkę dlatego ja bym nie chciała tam pracować, nie mam zamiaru sie szarpac ze złodziejami bo jeszcze oberwę i mi coś złego zrobi

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:31   #12
eyo
Zakorzenienie

minimalna krajowa plus fatalne warunki = nie

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

Rico - Yorkshire Terrier Biewer
eyo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:40   #13
SOCKI
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
minimalna krajowa plus fatalne warunki = nie
Zgadzam się w 100%. Nie ma co ryzykować jak i tak po trzech razach uciekniesz z krzykiem.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...3#post44413363
SOCKI jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 19:11   #14
rimlora
Zadomowienie

Szczerze odradzam ! pracowalm w niej pare dni , po czym zrezygnowalam , bylo to pare lat temu , nie sadze alby do tego czasu sie cos zmienilo.Nie wiem jak w Twoim przypadku bedzie , ale u mnie bylo tak ,ze pracownaice odpowiadaly za skradziony towar. Zerabia sie grosze ,a nacharuje sie czlowiek jak wol. Nie wiem jak w innych zabkach ,ale u mnie krecilo sie mase alkoholikow , zlodzieji, a sklep polozony byl w bardzo ladnej dzielnicy.Bylam tak bardzo krotko , ale zobaczylam wystarczajaco duzo.
Wiec jesli chodzi o prace w zabce jestem stanowczo na NIE .Zwroc uwage w zabkach bardzo czesto szukaja pracownikow , a czemu ? bo nikt nie chce tam pracowac ,zarobki sa smieszne , gdyby ta praca byla w miare normalna nie poszukiwano by tak czasto pracownikow.Poszukaj czegos innego , a ta prace podejmij tylko kiedy bedziesz w sytucaji krytycznej.
rimlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 19:19   #15
nieprzytomna
Wtajemniczenie

Smaczny profil nieprzytomna
Smaczne przepisy1

To, czy sklep położony jest w "dobrej" czy "złej" dzielnicy, nie ma aż takiego znaczenia. Faktem jest, że Żabki mają długie godziny otwarcia, także w weekendy. W mojej okolicy jest to poza marketami najdłuzej otwarty sklep. Kupuję tam właśnie w nocy, gdy inne sklepy zamknięte - normalnie wolę iść do innego sklepu, gdyż uważam, że w Żabkach są mocno zawyżone ceny.
No i tu jest właśnie odpowiedź na to, dlaczego o późnych porach kręcą się po Żabkach nieciekawe typki. Żabki są czesto małe, więc doskonale zdają sobie sprawę, że pracownica jest tylko jedna...

Ja bym nie ryzykowała.
Stary 2009-09-16, 19:27   #16
rimlora
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
To, czy sklep położony jest w "dobrej" czy "złej" dzielnicy, nie ma aż takiego znaczenia. Faktem jest, że Żabki mają długie godziny otwarcia, także w weekendy. W mojej okolicy jest to poza marketami najdłuzej otwarty sklep. Kupuję tam właśnie w nocy, gdy inne sklepy zamknięte - normalnie wolę iść do innego sklepu, gdyż uważam, że w Żabkach są mocno zawyżone ceny.
No i tu jest właśnie odpowiedź na to, dlaczego o późnych porach kręcą się po Żabkach nieciekawe typki. Żabki są czesto małe, więc doskonale zdają sobie sprawę, że pracownica jest tylko jedna...

Ja bym nie ryzykowała.
ok, tylko te zle typy nie koniecznie kreca sie o poznych porach. Nawet bym powiedzila , ze pojawiali sie w bardziej normalnych godzinach , jak np 13.00 lub tez rano , nie koniecznie w poznych godzinach. Nie zawsze jest jedna pracowanica , bardzo czasto sa dwie .Nie pamietam dokladnie , bo bylo to pare lat temu, jesli pamiec mnie nie myli , jedna pracownica jest tylko rano.
rimlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 20:41   #17
joplin
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez szajajaba Pokaż wiadomość
W Żabce - NIE. Koleżanka pracowała 4 lata - koszmar. Sklep naprzeciwko mojego domu, widziałam codziennie, co robi. Teoretycznie 8 godzin dziennie, praktycznie - nawet 12 w czynie społecznym, dźwiganie skrzynek z piwem (z każdą dostawą - po pół roku plecy do remontu gruntownego), użeranie się z pijusami, nieletnimi złodziejami... A ów sklep nie był położony w kryminogennej dzielnicy. Z daleka od Żabki.
Cytat:
Napisane przez greenka19 Pokaż wiadomość
Moja mama kiedyś pracowała w Żabce... Wiecie co, nikomu nie radzę się tam zatrudniać. Szkoda zdrowia po prostu, psychicznego i fizycznego. Tam naprawdę trzeba się narobić, a pieniądze, które się za to dostaje nie są tego warte. Wiem, że czasami sytuacja finansowa zmusza żeby tam pracować ale jeśli ktoś nie musi niech tam nie idzie.
Nie wrzucajcie wszystkich sklepów z sieci do jednego worka. To, że znajomy, znajomy znajomej, bądź siostra czy ktokolwiek inny, o którym słyszeliśmy, trafił na takie warunki i taką harówkę jeszcze nic nie znaczy .

Tak się składa, że pracuję w Żabce i nie mogę narzekać.
Nie wiem skąd Wam się wzięło to 12 godzin - owszem, zdarza się, że nie wychodzę o równej godzinie zakończenia pracy, ale tylko dlatego, że z własnej woli chcę np. uzupełnić towar, którego nie zdążyłam wcześniej, żeby ktoś na porannej zmianie nie musiał już tego robić. Ale nikt mnie do tego nie zmusza; teoretycznie każdy powinien sam na swojej zmianie uzupełniać.
Nie twierdzę, że tylko siedzę na stołku za ladą i obsługuję klientów i nic więcej, ale nie muszę np dźwigać ciężarówki czy busa dostawy do magazynu, jak jedna z Wizażanek twierdzi powyżej.
A jeśli zdarzają się kłopotliwi klienci (choć wyrywać złodziejowi butelki z piwem nie miałam okazji) to jestem po prostu stanowcza i do tej pory to działa.

A do autorki - jeśli same pracownice powiedziały Ci jaka jest sytuacja to nie pakuj się w to; chyba, że naprawdę nie masz wyjścia i potrzebujesz pieniędzy.

Edytowane przez joplin
Czas edycji: 2009-09-16 o 20:42
joplin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 20:52   #18
nieprzytomna
Wtajemniczenie

Smaczny profil nieprzytomna
Smaczne przepisy1

Cytat:
Napisane przez rimlora Pokaż wiadomość
ok, tylko te zle typy nie koniecznie kreca sie o poznych porach. Nawet bym powiedzila , ze pojawiali sie w bardziej normalnych godzinach , jak np 13.00 lub tez rano , nie koniecznie w poznych godzinach. Nie zawsze jest jedna pracowanica , bardzo czasto sa dwie .Nie pamietam dokladnie , bo bylo to pare lat temu, jesli pamiec mnie nie myli , jedna pracownica jest tylko rano.
U mnie w mieście są 3 Żabki - jedna w "złej" dzielnicy, na dość niebezpiecznym osiedlu, jedna w dzielnicy dość... hm.. opustoszałej, no i ostatnia w centrum - tam jest dosyć bezpiecznie, tzn nie ma żadnych rozrób itp. I nigdy w żadnej z nich nie widziałam dwóch pracownic, nie ważne czy rano, czy po południu, czy wieczorem...
Stary 2010-04-28, 17:32   #19
joplin
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Paczuli Pokaż wiadomość
Praca fizyczna w tej sieci to podstawa żabka oszczędza na transporcie. Dostawa tylko pod drzwi sklepu. Dalej pracownicy i ajent na plecach wnoszą skrzynki z piwskiem na magazyn.
I tak dwa razy w tygodniu....
Nie jest to standard. Dzisiaj większość dostawców wnosi towar na magazyn.

Złodziejstwo i napady na żabki to już epidemia zobacz .
Sieć wprowadziła usługi finansowe chwali się na stronach internetowych, co nęci bandziorów. Sklep spożywczy nie ma zabezpieczeń tak jak bank i nie obroni się przed napadami. Twierdzenie że wystarczy być stanowczą śmieszy. Bandziory noszą noże,pały,broń...
To bardzo niebezpieczna praca...napady mają miejsce w godzinach wieczorowych ok 23.00

Dużo informacji można znaleźć na temat działalności sieci żabka na http://ajenci.cba.pl
Ja swoje, a Ty swoje... Powtarzam, wszystko zależy od miasta i od sklepu, więc nie wrzucaj do jednego worka. Ja w swojej Żabce nie musiałam praktycznie nic dźwigać, wszystkim zajmował się szef i jego pomocnicy. Złodziejstwo, owszem, jest, ale ostatnio coraz więcej ludzi przyłapujemy i za każdym razem policja idzie w ruch. Napadów żadnych, więc nie mów o epidemii. To, co w jednym sklepie jest normą i codziennością nie znaczy, że w pozostałych jest tak samo .

joplin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 14:34   #20
gryzelda
Zadomowienie

Podbijam watek. Czy cos sie zmienilo w zabkach? czekam na opinie! jestem tez ciekawa jak pracujecie gdy jestescie przyjete na caly etat? robicie w kazde weekendy 7 dni w tygodniu po 8godzin ? jak to mniej wiecej wyglada? wiem ze co sklep to inaczej w zaleznosci jak kierownik ustali ale chetnie sie dowiem jak to jest...

Ostrożności i zaufania nigdy za wiele
gryzelda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 12:25   #21
gryzelda
Zadomowienie

Up! a co to ?!żadna wizazynka juz nie pracuje w Żabce??
interesuje mnie jeszcze jedno sklep jest czynny od 6 do 23 a wiec po ile godzin zwykle chodzilyscie? czy jest to zgodne z prawem aby pracownicy pracowali 8, 5 godziny?
wiem tez ze do pracy w świeta moga isc tylko wlasciciele a jak wygladaja realia?

Ostrożności i zaufania nigdy za wiele

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2012-01-20 o 12:33
gryzelda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 00:21   #22
kasiuleczka160
Przyczajenie

Witam to może ja się wypowiem jako, że od dwóch miesięcy pracuję w Żabce. Na szczęście znalazłam już nową lepszą pracę bo takiej jaka jest w Żabce nikomu nie polecam. Praca zmianowa u nas po 1 osobę na zmianę a więc jedna osoba odpowiedzialna jest za dokładanie towaru obsługę klienta a jeśli przyjdzie dostawa to dodatkowo za sprawdzenie jej. U mnie praca ciężka właściciele nie robią dosłownie nic. Wpadają codziennie na chwilę po pieniądze i to wszystko. W święta również pracujemy my.Trudno generalizować bo pewnie wiele zależy od tego na jakich trafi się ajentów. Ja jestem pewna- nigdy więcej.
kasiuleczka160 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:25   #23
pani_karolina
Przyczajenie

tak jak piszecie, wszystko zależy od ajenta (szefa). Ja pracuję w Żabce dorywczo, z racji, że stałej pracy podjąć nie mogę. Przepracowałam 2 miesiące na pełnym etacie i trafiłam do szpitala z rozwalonym kręgosłupem (mam skoliozę, fakt, powinnam bardziej dbać o siebie, ale no to co miało być zrobione, trzeba było zrobić).
Żabka, w której pracuję jest w samym centrum miasta, więc kręcą się różne typy- u nas tak jest, że od 18 do 22 jesteśmy we dwie na sklepie, jednak gdy wbije ci na sklep 30 kibiców po meczu, to nawet dwie dziewczyny sobie nie poradzą :P ale nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś napadał na nas z nożem itp. Owszem, kradzieży jest dużo, ale kasjerki odpowiadają materialnie tylko za towar położony za kasą - wódki itp i papierosy, ponieważ nie ma możliwości aby ktoś oprócz pracowników coś stamtąd ukradł.
Czas pracy - teoretycznie 8 godzin, praktycznie prawie 9, ponieważ jak sklep jest czynny od 6, to trzeba być conajmniej o 5.40 w sklepie, żeby ogarnąć pieczywo, gazety itp. Tak samo wieczorem - sklep do 22, ale o 22 można dopiero wyłączyć kasę, więc trzeba jeszcze ją policzyć, umyć podłogę itp. A płacone jest tylko za 8 godzin, jak dla mnie mega przegięcie, no ale cóż.
Dostawy - podjeżdza kierowca z dostawą, parkuje, a pracownica z ajentem wszystko muszą wnieść do magazynu, transportery z piwami, zgrzewki, kartony z wódkami, zgrzewki z wodą - masakra.
Na dodatek wspaniała Żabka S.A. z siedzibą w Poznaniu, wkółko utrudnia życie ajentom i pracownicom, i przynajmniej raz w miesiącu chodzi tajemniczy klient, który sprawdza czy kasjerka poleca klientom, to co akurat Poznań sobie zażyczył. Sprawdza, czy są dostępne produkty (jeśli są na magazynie, a ty ich nie zdążyłaś wyłożyć - tłumacz się później szefowi).
Ogólnie na głowie masz cały sklep - przez te 8 godzin masz wszystko dołożyć, sprawdzić daty nabiału i daty na swojej półce (jakoś zawsze pracownice się dzielą półkami w sklepie, która jest za co odpowiedzialna), obsługiwać klientów, użerać się z menelami, polecać jakieś głupie ptasie mleczka ludziom którzy kupują paczkę zapałek, dwa razy w tygodniu pobawić się w strong mana, ogarnąć magazyn, dobrze wydawać i jeszcze być cały czas miła i uśmiechnięta.
Dla mnie, jako że pracuję dorywczo, raz na jakiś czas to odpowiada, ale na pełnym etacie nie wytrzymałam. Zdecydowanie nie polecam na takich warunkach, jakie panują w mojej Żabce, jeśli w którejś szef bierze dostawy na siebie to super.
pani_karolina jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości