Problem z nosem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-22, 20:41   #1
gino
Przyczajenie

Problem z nosem

Witam. Jestem facetem i mam 21 lat. Mam problem, który zapewne dla niektórych wyda sie głupi i śmieszny ale może ktos bedzie coś wiedział na ten temat i mi pomoze. Gdzies z 4 lata temu zauważyłem ze na moim nosie są małe czarne kropki z których rosną włosy. Nie były duze, ale z czasem zaczeły robić sie dłuższe i ciemniejsze. W wieku dojrzewania nie miałem problemów z pryszczami i innymi takimi rzeczami wiec jest to dla mnie dziwne, bo ten okres przechodziłem bardzo dobrze. Własnie tak z 4 lata temu mój nos zacza sie strasznie tłuścic (ale wiadomo jako facet nie zwracałem na to zbytniej uwagi).Zaczeła schodzic mi z niego skóra, wiec spytałem ojca co to moze byc. On poradział mi zebym sobie przecierał nos spirytusem salicylowym i zebym nie przejmował sie pierdołami. No ale jak widać problem nie zniknał. Zaznacze ze nigdy nie wyciskałem zadnych syfów (no może z kilka razy), ale uwazam ze jak cos wyszło to i samo zejdzie. Z moich obserwacji dostrzegłem ze jak zejdzie mi jakis syfek to na jego miejscu póxniej wyrasta ciemny włosek. Podczas przemywania twarzy tonikiem staram sie uważac poniewaz te włoski sa delikatne i później odrastaja coraz dłuższe i ciemniejsze. Jeśli ktos wie cos na ten temat byłbym wdzieczny za pomoc. Najzwyczajniej w świecie chciałbym wygladac normalnie i estetycznie, bo boje sie że z czasem moze byc coraz gorzej!
gino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 12:49   #2
Linssi
Raczkowanie

Dot.: Problem z nosem

Coz moge poradzic... Najlepiej skonsultuj sie z dermatologiem, lub idz do kosmetyczki. Nie wstydz sie - panowie tez tam chodza i jest to jak jakbardziej normalne
Linssi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:28   #3
anett89
Raczkowanie

Problem z nosem

Witam chciałabym opowiedzieć o moim problemie, który ostatnio coraz bardziej mnie denerwuje, a tym probemem jest nos. Jest on wiecznie czerwony, tzn nie cały ale jego skrzydełka.. Nie wiem..może to wina popękanych naczynek?? Na dodatek mam na nim masę małych wulkaników (czyt. wągrów) przez co mój nos jest yyyy... "chropowaty". Jakby tego było mało jest on jeszcze strasznie suchy..tak suchy że aż skóra mi z niego schodzi... nie wiem co jest grane bo ten problem występuje tylko na nosie... Stosowałam masę peeling'ów, kremów, maści i nic... Może któraś z Was ma podobny problem i wie jak jemu zaradzić?
anett89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:42   #4
Flossy15
Rozeznanie

oj znam ten problem, mam nos podobny do twojego i niestety nic mi na razie nie pomaga, dlatego przylaczam sie do pytania/
Flossy15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 00:31   #5
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪

Skrzydełka mojego nosa również są czerwone - to niestety problem z naczynkami, na który nie znalazłam jak dotąd innej rady, poza stosowaniem zielonego korektora
GretchenSp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 09:46   #6
anett89
Raczkowanie

no to chyba pozostaje mi tylko papier ścierny i szlifierka na ten mój nieszczęsny nos...może wtedy będzie taki gładziutki.... ;p a co do tego korektora to jakiego Ty używasz? ja używałam z Bell i Vipery ale jestem średnio zadowolona :/ lepsze są te w sztyfcie czy w płynie?
Stary 2009-09-18, 22:21   #7
Fuzukatsu
Zadomowienie

Skrzydełka mojego nosa niestety też są czerwone
Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 08:44   #8
wioolusiaaa
Zakorzenienie

hej poszukaj czy jest z dax'a zielony, bo ja jetem bardzo zadowolona ze zwykłego
Stary 2009-09-20, 13:16   #9
kawa.
Raczkowanie

Miałam ten sam problem co wy.
Dopiero kiedy dowiedziałam się, że mam łojotokowe zapalenie skóry na skrzydełkach nosa, zaczęłam ją pielęgnować najpierw kremami tłustymi do skóry wrażliwej, a następnie Pharmaceris Octopirox kojącym. Teraz nie mam już czerwonej łuszczącej się skóry na skrzydełkach nosa, ale rozszerzone naczynka po zbyt agresywnym traktowaniu peelingamii kremami matującymi pozostały
Więc zabierajcie się za uspokajanie skóry i łagodzenie jej, a nie ciągłe złuszczanie i wysuszanie, zobaczycie efekty po miesiącu kuracji
Powodzenia
kawa. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 13:32   #10
anett89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wioolusiaaa Pokaż wiadomość
hej poszukaj czy jest z dax'a zielony, bo ja jetem bardzo zadowolona ze zwykłego
dziękuję za rekomendację ale myślę że każda firma ma szeroki asortyment korektorów więc nie powinno być problemu z znalezieniem tego zielonego z dax'a

Cytat:
Dopiero kiedy dowiedziałam się, że mam łojotokowe zapalenie skóry na skrzydełkach nosa
a możesz dokładniej określić czym się charakteryzuje to łojotokowe zapalenie skóry? bo może i mnie to dotyczy? i wtedy dostosuję się do Twojej kuracji i wszystko będzie już ładnie i pięknie

Cytat:
rozszerzone naczynka po zbyt agresywnym traktowaniu peelingamii kremami matującymi pozostały
to mówisz że peelingi i kremy matujące też lepiej odstawić...?
Stary 2009-09-21, 01:01   #11
kawa.
Raczkowanie

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) na skrzydełkach nosa objawia się zaczerwienieniem skóry, łuszczeniem się naskórka, podrażnieniem i nadmiernym wydzielaniem sebum. Pomimo tego, że skóra jest tłusta "na wierzchu" to jest przesuszona. No i do tego dochodzą te wszystkie "wypukłości" o których pisze anett89 - czyli zatkane pory i inne niespodzianki. Próby wygładzenia peelingami kończą się na kolejnym podrażnianiu skóry, na to matowienie kremami pozostawia skórę bezbronną na warunki pogodowe czy zmiany temperatury i rozszerzone naczynka gotowe, a wydzielanie sebum jeszcze większe.
A taką skórę należy uspokajać i natłuszczać, pomimo wrażenia, że skoro jest łojotok, to tłuszczu nie trzeba. Dlatego polecam Octopirox z Pharmaceris T, na KWC ma świetne komentarze.
ŁZS nie musi występować na nosie, może być też np. między brwiami i na czole, nasila się szczególnie zimą.
kawa. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 13:45   #12
anett89
Raczkowanie

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź zaczynam oszczędzać i pielęgnować mój nosek ale ostatnio zauważyłam że na powiekach mam podobny problem... :/ od czsu do czasu są zaczerwienione i łuszczą się... nie całe ale tylko wewnętrzne kąciki... może to faktycznie jest to ŁZS...wyczytałam że niestety nie da się tego pozbyć na zawsze ale można tylko załagodzić objawy
Stary 2009-10-26, 12:25   #13
Marina25
Raczkowanie

Mam podobny problem. Nie dosc, że skrzydelka nosa mam zaczerwienione jak przy katarze, to jeszcze pod nosem to samo. Do tego schodzi mi stamtad skora, a jak naloze podklad, to te skorki robia sie takie pomaranczowe i wyglada to okropnie. Mam cere sucha i naczynkowa wiec uzywam kremu AA Therapy nawilzajacego do cery naczynkowej. Jednak na nos to nie pomaga. Pytalam w aptece i pani kosmetolog doradzila mi krem Sensibio do cery wrazliwej. Koszytowal on jednak 44 zl, wiec na razie zrezygnowalam, ale te skorki doprowadzaja mnie do szalu i pewnie w koncu go kupie.
A i jeszcze jedno: ten moj nieszczesny nos mnie dodatkowo swedzi. Tez tak macie?
Stary 2009-10-26, 12:36   #14
anett89
Raczkowanie

z tym nosem to masakra....jak się pomaluję to za 5min nos i tam mam czerwony, bo wszytko zbiera się na tych nieszczęsnych skórkach ( i od razu mówię, że nie zależy to od podkładu, bo stosowałam naprawdę wiele, i za każdym razem był ten sam problem) i do tego dochodzi tak jak napisałaś to swędzenie, ale tylko na skrzydełkach ;/
Stary 2009-11-03, 11:43   #15
Kasika
Rozeznanie

GG do Kasika

No to i ja dołączam się z tym problemem :/
Latem nie było problemu, ale jak tylko przyszły chłodniejsze dni to znowu klapa..
Latem używałam Humektanu i bardzo mi pomógł, ale teraz juz moja cera się chyba do niego przyzwyczaiła, albo poprostu jest za lekki i znowu te nieszczęsne skórki zaczeły złazić i skrzydełka nosa mam w fatalnym stanie..
Używam pellingu enzymatycznego z Dermiki i mam trochę próbek kremów aptecznych.
Po przeczytaniu KWC chyba zdecyduję się na krem CERALAN firmy Orion i AA Therapy Naczynka, Krem łagodzący do cery naczynkowej - mam nadziję że pomogą bo zaczyna mnie to już dobijać

Może któraś z Was stosowała te kremiki?

Edytowane przez Kasika
Czas edycji: 2009-11-03 o 11:46
Kasika jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
nos, sucha skóra, wągry

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości