Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część IV - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-18, 16:25   #4621
cotka
Zadomowienie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część IV

Jak nalesniki nie wychodza z pelnoziarnistej to mozesz zmieszc pol na pol z biala maka
Stary 2009-10-18, 16:27   #4622
Viollet87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
Cisze sie ze jako palacz nie jestem potepiana jednak przez wszystkich Glupi nałog..
Jak już pisałam każdy decyduje o swoim zdrowiu, pieniądzach i zapachu - i jeśli jego palenie nie wpływa na moje zdrowie to niech pali.(bo gdy ktoś pali przy mnie to - oczywiście zachowując pokojowe relacje - przesiadam się / proszę by nie palił itp. Znajomi już wiedzą, że w mojej obecności nie wolno). ALE. Nie pogniewaj się Ty i reszta palących kobiet, ale wg mnie kobieta z papierosem wygląda źle... ani to ładne, ani seksowne.

Cytat:
właśnie sie poklocilam z moim przyjacielem. Kolejny raz. Chyba musi do mnie dotrzeć wreszcie ze nasze drogi sie rozeszły a to jest tylko przeciaganie na sile.. i sklejanie .. bez sensu..

doskonale wiem co czujesz. Ja rok temu "rozstałam się" ze szkolną przyjaciółką (przez 6 lat byłyśmy bardzo blisko), na dodatek bardzo boleśnie (jeśli można to tak nazwać - "z jej winy"). Do dzisiaj mnie to prześladuje, ale prosić się przecież nie będę... Poczułam się jakbym w jednej chwili dostała obuchem w głowę (sprawa była dla mnie niespodziewana i do dziś totalnie abstrakcyjna). Ehhh...

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
naleśniki uwielbiam... z serkiem mascarpone zmiksowanym z mango, imbirem do tego miód, orzechy, truskawki, czekolada i co tam jeszcze się znajdzie w kuchni ech... kiedyś zrobiłyśmy sobie z koleżanką taką ucztę naleśnikową, że nie mogłyśmy się potem ruszać <rozmarzyła się>
Łoooo jakie cuda wy dodajecie do tych naleśników ja to chyba mało kreatywna jestem, dobrze że mam was
bierze mnie na naleśniki nie-na-słodko, z szynką, papryką, kukurydzą, zapiekane z żółtym serem zrobię dla rodzinki i TŻ w któryś dzień

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Papierosów nie lubię i mdli mnie od tego "zapachu", Tż długo sobie nie popalił, bo nie mogłam z nim wytrzymać w jednym pokoju, co dopiero mówić o czymś więcej.

Na skutki "ale to tylko piwo" napatrzyłam się wystarczająco, alkohol pijam okazyjnie i tylko wtedy, kiedy mam smaka, bynajmniej nie dla towarzystwa czy rozluźnienia, choć tolerancję mam bardzo dobrą. Zwyczajnie mnie nie ciągnie.
Mój TŻ na początku naszego związku też podpalał do piwa. RAZ zapalił w mojej obecności, na ognisku. Miał później taką pogadankę (z elementami awantury i dramatu) że dla świętego spokoju rzucił, od tamtej pory nigdy nie zapalił przy mnie. Nie dam sobie ręki odciąć, czy nie pali na męskich piątkowych spotkaniach, ale w dni kiedy się widzimy na pewno nie - na bank od razu bym wyczuła

A co do "tylko jednego piwa" - to alkoholizm i to pewne. Niestety w mojej rodzinie sporo osób ze strony taty ma skłonności do nadmiernego picia, dla niektórych kiepsko się to kończy. Mój tata również czasem przesadza, na czym cierpi cała rodzina (urok własnej firmy, "flaszek dziękczynnych" od klientów itp.). Cieszę się, że mnie nie ciągnie. Na 99% imprez z własnej woli jeżdżę samochodem, bywa że jestem jedyną niepijącą. Czasem mnie to stresuje, że jako jedyna mam bystre oko i automatycznie łapię szklanki przerwacające się po stole po czyimś zamaszystym geście, ale wolę to ze świadomością, że bezpiecznie dostanę się do domu, zwłaszcza że bawić się bez alkoholu umiem doskonale (TŻ czasem próbuje to wykorzystywać "przecież Ty i tak będziesz się dobrze bawiła" ale nie ze mną te numery, ja tu kobietą jestem i też chcę być wożona )

Uf... przepraszam was, jak się rozpędzę to zatrzymać się nie mogę

Przed chwilą wróciliśmy z obiadu, jadłam fileta drobiowego saute z ryżem, gotowanymi warzywami i sosem czosnkowym
Rodzinka już ruszyła na Warszawę. Nie chcę żeby to źle zabrzmiało, bo nie przeszkadzali w niczym i miło było, ale jednak ulga jest wyznaję zasadę, że dobry gość to krótki gość

310813
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-18, 16:36   #4623
kamilawu
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Jak nalesniki nie wychodza z pelnoziarnistej to mozesz zmieszc pol na pol z biala maka
Staram się nie jadać białej mąki, zazwyczaj nie mam jej w domu. Do potraw, które wymagają zagęszczenia, używam mąki ryżowej.

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Rodzinka już ruszyła na Warszawę. Nie chcę żeby to źle zabrzmiało, bo nie przeszkadzali w niczym i miło było, ale jednak ulga jest wyznaję zasadę, że dobry gość to krótki gość
Dosłownie przed chwilą przeczytałam u Wojciechowskiej przysłowie etiopskie: gość jest najpierw jak złoto, potem - jak srebro, w końcu - ciąży jak żelazo.
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-18, 16:37   #4624
evelinek_r
Wtajemniczenie

Violl, trudno mi się z Tobą nie zgodzić. U mnie właśnie rodzice tak sobie z alkoholem. Mój mały czasem popalał w gimnazjum, ale że trenował, to za bardzo nie mógł Na studiach zaczął, a że ja nawet po 2 tyg czułam, że palił, to skończył przygodę po 3-4 miesiącach Dumna jestem z niego i siebie

Mięsko z sosem czosnkowym Ja chcę
evelinek_r jest offline  
Stary 2009-10-18, 16:45   #4625
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie

Oj co do alkoholu to się zgadzam, mnóstwo ludzi szuka wymówek, że a to są młodzi jeszcze, a to im wolno bo kiedy się wybawią, a to cośtam... znam dziewczyny, które muszą być parę razy w tygodniu w pubie, bo im się "nudzi", oczywiście przy okazji piwko.. to jest też takie uzależnienie od wychodzenia gdzieś, byleby nie siedzieć w domu.
Ja nieczęsto mam okazję pójść spokojnie do baru, bo moje studia dzienne to tak naprawdę wieczorowe-bo kończyłam rok w rok wieczorami, całe dnie na uczelni.. nie wiem kto mi plan układał, ale beznadziejny. Sprzyjający abstynencji
KawaMarcepanowa jest offline  
Stary 2009-10-18, 16:46   #4626
pranie
Wtajemniczenie

A ja wlasnie w temacie rozmowy - wczoraj spedzilismy przemily wieczor z przyjaciolmi u nas w domu, wypilismy 4 butelki dobrego wina Na babskich wieczorkach z winem albo wyjsciu z dziewczynami do knajpy przy piwie popalam i bez przesady - wszystko jest dla ludzi. Gdyby ktos z moich znajomych podczas imprez prosil palacych o niepalenie, to chyba byloby dretwo i sztucznie. Zawsze mozna wyjsc na balkon, nie? Dla mnie, przy moim trybie zycia z malym dzieckiem, wyrwanie sie z domu z dziewczynami to totalny relaks, lubie wypic dobrego drinka i zapalic, jesli mam ochote.
pranie jest offline  
Stary 2009-10-18, 16:51   #4627
Viollet87
Zakorzenienie

Kamila o to to to

Ev a na mięsko Cię zabiorę tylko przyjedź w tej restauracji w ogóle mają boskie jedzenie w rozsądnych cenach. A najlepsze to placki po węgiersku za przeproszeniem ale nawet moja mama (tradycjonalistka, gospodyni domowa) takich nie robi z TŻ czasem jeździmy celowo na placki. Ja zamawiam pół porcji (za 7,50!) a i tak prawie rodzę po zjedzeniu. I na dodatek mają bardzo ładnie i elegancko mogłabym tam swoje wesele urządzić

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
A ja wlasnie w temacie rozmowy - wczoraj spedzilismy przemily wieczor z przyjaciolmi u nas w domu, wypilismy 4 butelki dobrego wina Na babskich wieczorkach z winem albo wyjsciu z dziewczynami do knajpy przy piwie popalam i bez przesady - wszystko jest dla ludzi. Gdyby ktos z moich znajomych podczas imprez prosil palacych o niepalenie, to chyba byloby dretwo i sztucznie. Zawsze mozna wyjsc na balkon, nie?
Oczywiście że można kiedy goszczę kogoś palącego to nawet z nim na ten balkon do towarzystwa idę, ale w domu / aucie palić nie pozwalam. To samo kiedy siedzimy w pubie, wiadomo że nikomu nie zabronię ale przesiadam się jak najdalej od osoby palącej - a bliźsi znajomi już sami uciekają gdzieś na bok, z szacunku do osób niepalących. Nikt się nie obraża, nie patrzy krzywo i na pewno nie jest drętwo

acha a co do tych win mam jedną kumpelę z którą ZAWSZE jakieś wino pijemy (dobrze że spotykamy się dość rzadko ). Raz na czas też lubię, od święta bywa i tak że sama ze sobą jakiegoś dobrego drinka piję (jestem po kursie barmańskim i czasem mi się jakaś pyszna receptura przypomina). Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem i kulturą.

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2009-10-18 o 16:53
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-18, 16:58   #4628
pranie
Wtajemniczenie

Palenie jest dziwne, bo ja np. moge miesiacami nie spojrzec, w pracy poganiam wszystkich na taras i wrzeszcze, zeby zamykali drzwi za soba, a po alko nagle cos mnie podkusi i.. jakies takie to przyjemne, to zaciaganie sie i puszczanie kolek moze sie przerzuce na cygara, bede elegantsza Nie toleruje natomiast palenia przy dzieciach, zreszta to oczywiste. Moj facet nie znosi papierosow, nigdy przy nim nie pale, jemu ojciec wlasnie prosto w twarz dmuchal, jak siedzieli z lekcjami Inne czasy wtedy troche byly..
pranie jest offline  
Stary 2009-10-18, 17:31   #4629
selene211
Zakorzenienie

GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211

DZieńdobry kochane , przepraszam ze nie pisałam wcześniej ale nie byłam po pierwsze w stanie , a po drugie znieczulenie ogólne wykańczA Nie mogę pisać bo nie mogę schylac głowy w dół wiec jest mi bardzo cięzko pisać. Dziękuję za trzymanie kciuków.Może jutro dam radę popisać więcej bo teraz nie mam siły i muszę sie położyć..papa kochaniutkie .Nie boli nic a nic ale czuję się wykonczona więc idę sie położyc. Buziaki
Stary 2009-10-18, 17:35   #4630
kamilawu
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
DZieńdobry kochane , przepraszam ze nie pisałam wcześniej ale nie byłam po pierwsze w stanie , a po drugie znieczulenie ogólne wykańczA Nie mogę pisać bo nie mogę schylac głowy w dół wiec jest mi bardzo cięzko pisać. Dziękuję za trzymanie kciuków.Może jutro dam radę popisać więcej bo teraz nie mam siły i muszę sie położyć..papa kochaniutkie .Nie boli nic a nic ale czuję się wykonczona więc idę sie położyc. Buziaki
Selena, wracaj szybko do formy Myślałyśmy o tobie i trzymałyśmy mocno kciuki Dobrze, że się odezwałaś, przynajmniej wiemy, że wszystko w porządku. Czekamy tu na ciebie!
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-18, 17:39   #4631
ferguusson
Zakorzenienie

Cytat:
selenko Dobrze ze wszystko ok.. Czekamy na dalsze wieści..

A tak z innej beczki:
Butterscotch toffee mieszac z Colombianem, czy Vanillia Latte z English Toffee? Omg.. Nudzilo mi sie chyba jak sobie wymyslilam zmienic dostawce minerałkow....

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-18, 17:56   #4632
cotka
Zadomowienie

ja tez nie uzywam bialej maki raczej. mi wychodza nalesniki z razowej
kurcze zjadlabym nalesniki..
napisalam te fizyke, ale cos ogolnie wrazenia nie robi.. ale mi wszystko jedno juz..

ja odstawiam alkohol powyzej 1 piwa, bo mi ostatnio szkodza nawet 2
ja nie pale, ale wczoraj zapalilam do piwa i nie mam ochoty na wiecej
za to lubie czasem e-papierosa zapalic. pali sie jak szisze
Stary 2009-10-18, 17:57   #4633
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Selene szybkiego powrotu do formy
Stary 2009-10-18, 18:00   #4634
pranie
Wtajemniczenie

Selene, wracaj do siebie
Ferg, zapodam Ci nowy temat: ananas galaretka z Lure Beauty cudo, krem Multiwitaminowy poezja; no to wyrzucilam to z siebie, bo nie mialam gdzie napisac
pranie jest offline  
Stary 2009-10-18, 18:13   #4635
ferguusson
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Selene, wracaj do siebie
Ferg, zapodam Ci nowy temat: ananas galaretka z Lure Beauty cudo, krem Multiwitaminowy poezja; no to wyrzucilam to z siebie, bo nie mialam gdzie napisac
no dzieki
wlasnie tego potrzebowałam: pretekstu do kolejnych zakupów... Zaraz po tym gdy z mina zwyciezcy oznajmiłam tżtowi ze... :"mam wszystko"..

Uwierzył

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

http://www.lurebeauty.com/ to oni ...?

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-18, 18:17   #4636
Viollet87
Zakorzenienie

Nie mówicie o zakupach, bo właśnie z grubsza podliczyłam, ile wydałam na kosmetyki "wizażowe" w tym miesiącu a to jeszcze nie koniec, na BU jeszcze się czaję w przyszłym tygodniu moje konto kwiczy

310813
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-18, 18:30   #4637
IlonaP
Zakorzenienie

a mnie tam z razowej mąki wychodzi wszystko - grunt to pociąg do eksperymentów

olej kokosowy to jednak nie jest najszczęśliwszy tłuszcz w zdrowej diecie, do smażenia jednak canola / rzepak, pestki winogron, arachidowy
pomijając już fakt, że smażenie tez nie jest najszczęśliwsza formą obróbki
ale okazyjnie jak najbardziej drobnych przyjemności od czasu do czasu nie należy sobie odmawiać
ja tam naleśniki smażę bez dodatku tłuszczu, ewentualnie łyżka do ciasta
bielej mąki nie używam, jedynie orkisz i pszenną pp
ryżowa, owszem ale razowa
Stary 2009-10-18, 18:33   #4638
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Nie mówicie o zakupach, bo właśnie z grubsza podliczyłam, ile wydałam na kosmetyki "wizażowe" w tym miesiącu a to jeszcze nie koniec, na BU jeszcze się czaję w przyszłym tygodniu moje konto kwiczy
ja już nawet nie podliczam...A pamiętam ten moment kiedy po raz pierwszy tu weszłam i żyłam w szczęśliwym dla mojego portfela przeświadczeniu, że zamówienia organizowane są b. rzadko i to z jednej firmy
Stary 2009-10-18, 18:59   #4639
Viollet87
Zakorzenienie

Taaa... z jednej firmy
Kawo... wiesz, że ja dopiero teraz uzmysłowiłam że to na Twoim avku to nie kwiat?

310813
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-18, 19:04   #4640
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie

lepiej późno niż wcale
Stary 2009-10-18, 19:16   #4641
ferguusson
Zakorzenienie

stek marynowany od wczoraj w przyprawach, oliwie i czosnku,teraz podany z sosem pieprzowym, mash potatoes i surowka z marchewki z czosnkiem i jogurtem/majonezem

do tego lampka wina i dobry film.. ide oddawać sie błogości....

A gdzie Aljaka i jak sie córa czuje...?

I Agabil i jej remont......?

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-18, 19:39   #4642
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Przez weekend chyba z 10 stron natłukłyście...

Co do alkoholu - niestety ja bardzo lubię niektóre alkohole ze względu na smak (martini ze sprite'm...), ale odkąd jestem kierowcą na swoim aucie to mniej piję, raczej okazjonalnie. I jak rzuciłam infolinię to też alkohol przestał mi byś potrzebny do relaksu.

Wróciliśmy z tż od teściów. Byliśmy na zakupach w galerii w Płocku - i muszę przyznać, ze u nas to nie ma nic porządnego z ciuchów w galerii, jak były wyprzedaże to nawet nie bardzo było za co się złapać. A w Płocku - proszę, wchodzimy do C&A i zostawiliśmy 600 zł na ciuchy. I całkiem sporo kupiliśmy - TŻ 3 bluzy, a ja 2 bluzki, 2 sweterki i 1 sweter-narzutkę skrzyżowany z poncho (fotki tomorow, dziś mi się nie chce). W Olku najwyżej w bezcłówkach coś się znajdowało, ale co czasu trzeba było poświęcić na przejrzenie iluś sklepów - masakra. Dlaczego w tej głupiej alfie otworzyli Kappahla a nie C&A? BEz sensu kompletnie...

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Stary 2009-10-18, 19:43   #4643
vril
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
Vril, ja palę tylko w towarzystwie, przy piwie/winie... nie uważam siebie za uzależnioną bo mogę bez problemu nie palić przez kilka tygodni zapalić jednego/dwa i nadal nie czuję potrzeby palenia codziennie. Palę tylko w miejscach gdzie można palić, gdzie nikt tego nie zabrania. Na uwagi bądź dziwne spojrzenia z otoczenia mam komentarz jeden - tu wolno palić. Wszyscy palacze, których znam respektują zakazy więc bardzo proszę nie uogólniaj.
Nie zamierzalam ani ogolniac ani nie ogolniac, wyrazilam wlasne zdanie - nie znosze palenia. Do miejsc dla palacych sie nie pcham, niech sie tam truja, co ja o tym mysle zostawiam sobie, nie wlaze im przeciez miedzy popielniczki z transparentem, ani im to potrzebne ani mnie. Jesli jednak ide ulica albo stoje na przystanku i ktos obok mnie pali to mnie wnerwia. Niestety zdarza mi sie to niemal codziennie, wiec owszem, istnieje masa ludzi, ktorzy prawo innych do nie bycia biernym palaczem ma gleboko w odwloku. Pewnie nie dozyje ale wierze, ze kiedys nadejdzie dzien, ze palenie (solarium tez!) bedzie zabronione przez prawo. Nic mnie nie obchodzi, ze to mzonki, pomarzyc sobie moge.
Prosze bardzo mozna mnie potepiac za brak tolerancji

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
olej kokosowy to jednak nie jest najszczęśliwszy tłuszcz w zdrowej diecie, do smażenia jednak canola / rzepak, pestki winogron, arachidowy
pomijając już fakt, że smażenie tez nie jest najszczęśliwsza formą obróbki
ale okazyjnie jak najbardziej drobnych przyjemności od czasu do czasu nie należy sobie odmawiać
ja tam naleśniki smażę bez dodatku tłuszczu, ewentualnie łyżka do ciasta
bielej mąki nie używam, jedynie orkisz i pszenną pp
ryżowa, owszem ale razowa
A podobno olej kokosowy to najlepszy olej na swiecie i nie utlenia sie jak reszta podczas pichcenia Wsio rawno, jem smazone raz na kilka miesiecy i to wlasnie nalesniki, mieso zapomnialam jak wyglada, strasznej zbrodni na organizmie zatem nie popelniam Prawdopodobnie zakupiony jutro olej nie zuzyje przed terminem ale co tam, raz na te kilka miesiecy moge miec fanaberyjna zachcianke
Co do maki - kupuje pszenice i zyto i sama miele, wychodzi mi maka najpodlejszej kategorii i o to chodzi Tez jej strasznie duzo uzywam na te kilka nalesnikow pare razy w roku

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-10-18 o 19:48
vril jest offline  
Stary 2009-10-18, 19:54   #4644
Lemirka
Zakorzenienie

Wróciłam po weekendzie i dopiero nadrobiłam

co pamiętam - papierosom mówię NIE, alkohol od czasu do czasu, cola też najlepiej wiśniowa i wygazowana.

Z innej beczki - szukam dobrego banku tzn. przyjaznego klientowi

Właśnie się dowiedziałam, że BZWBK nie spełnia moich wymagań, tzn. mają kiepski regulamin kart bankomatowych. Robiąc zakupy kartą blokuje się kwota jaka została wydana - i to jest logiczne. Po zaksięgowaniu kasy na koncie blokada powinna zostać automatycznie zdjęta. I tak jest w innych bankach, ale nie w BZWBK. Oni blokadę zdejmują po 7 dniach - zatem bank blokuje tą kwotę na parę dni 2 razy, poszłam do banku i pytam się co np. w sytuacji w której ma 1800 zł na koncie i robię zakupy na 1000 zł? Zaksięgują 1000 zł i drugie 1000 zł zablokują zostawiając mnie bez pieniędzy na kilka dni - co usłyszałam - że przy małych kwotach na koncie to jest bardzo odczuwalne ale przy dużych już nie
no i szukam nowego banku bo na razie dużych kwot na koncie się nie spodziewam .

I drugie pytanie - poszukuję pidżamy batman, spider man albo power rangers. Gdzie takie coś dostanę? Prezent dla mojego 6 letniego chrześniaka.

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2009-10-18 o 19:55
Lemirka jest offline  
Stary 2009-10-18, 19:54   #4645
ferguusson
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Nie zamierzalam ani ogolniac ani nie ogolniac, wyrazilam wlasne zdanie - nie znosze palenia. Do miejsc dla palacych sie nie pcham, niech sie tam truja, co ja o tym mysle zostawiam sobie, nie wlaze im przeciez miedzy popielniczki z transparentem, ani im to potrzebne ani mnie. Jesli jednak ide ulica albo stoje na przystanku i ktos obok mnie pali to mnie wnerwia. Niestety zdarza mi sie to niemal codziennie, wiec owszem, istnieje masa ludzi, ktorzy prawo innych do nie bycia biernym palaczem ma gleboko w odwloku. Pewnie nie dozyje ale wierze, ze kiedys nadejdzie dzien, ze palenie (solarium tez!) bedzie zabronione przez prawo. Nic mnie nie obchodzi, ze to mzonki, pomarzyc sobie moge.
Prosze bardzo mozna mnie potepiac za brak tolerancji

nigdy nie pale w miejscach gdzie moge przeszkadzać innym, nie pale idąc ulicą czy stojąc na przystanku, więc nie czuje sie winna rozumiem niepalących i nigdy nie robie nic co mogłoby im przeszkadzać, bo nawet mi-palaczowi-przeszkadza dym lecący na mnie na stacji..

ale.. dlaczego solarium ma być zabronione przez prawo? To nie afektuje nas-innych ludzi, tylko osobe korzystającą z tego.. wymysłu szatana (fyi-nigdy nie chodze na solarium, ale dopoki nie widze kobiety w zawaansowanej ciąży, spalonej na brudny brąz, i placącej za 15 minut-co miało miejsce kiedys w Poznaniu, gdzie czekałam na kolezanke-dopóty nic mi nie przeszkadza. Ta patologiczna matka to już inna historia.)

MAC

exchange

Edytowane przez ferguusson
Czas edycji: 2009-10-18 o 19:56
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-18, 20:06   #4646
Krystle Carrington
Rozeznanie

Vril, owszem wyraziłaś swoje zdanie, jednak w takiej formie która mnie osobiście dotknęła. Jeśli już palę to najczęściej w zaciszu własnego balkonu bądź w miejscu do tego wyznaczonym i nie identyfikuję się z "przystankowymi palaczami" a mimo to zostałam wrzucona do jednego worka razem z nimi.
A co do zakazów to uważam, że lepsze efekty da odpowiednia edukacja i uświadomienie (zwłaszcza dzieci) niż jakaś decyzja administracyjna.
Stary 2009-10-18, 20:08   #4647
vril
Zakorzenienie

Lemirka - na all w dziale odziezy dzieciecej jest tego pelno

Ferguson - zapomnialam dopisac "solarium dla osob niepelnoletnich". Panstwo ma chronic swoich obywatelli, szkodliwosc solarium dowiedziono, wiec... jesli nie da sie zapanowac nad wszystkimi wolnymi ludzmi, to niech pod ochrona (chociazby tymczasowa) beda przynajmniej nastolatki.

Krystle co do edukacji - swieta prawda (przydalaby sie we wszystkim). Co do worka - a czy ja ci kaze w nim siedziec? Nie toleruje palenia w ogole, uwazam to za zbrodnie wobec ludzkosci, nikt sie nie musi ze mna zgadzac ani tym bardziej czuc sie urazony, kazdy zyje jak chce, niemniej nie bede sie kajac i ukrywac, ze mysle tak jak mysle

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-10-19 o 14:54
vril jest offline  
Stary 2009-10-18, 20:10   #4648
IlonaP
Zakorzenienie

gabs, też wczoraj snuliśmy się po galerii
a swoja drogą - no wiesz!!!

vril, no się tak nie utlenia bo to tłuszcz nasycony, z tej kategorii niezły jest też olej palnowy - dorwalam ostatnio taka mieszankę: palmowy i canola, niezły jest
jak napisałam raz na jakiś czas nie ma bólu, ale nagminnie to już nie bardzo

a i jeszcze jedno, na oliwie się właściwie nie powinno smażyć, jedynie krótko i w niskiej temp

nie palę, nie paliłam i palić nie będę
Stary 2009-10-18, 20:18   #4649
ferguusson
Zakorzenienie

ah.. teraz rozumiem, i zgadzam sie. Cos mi jeszcze zostało z mlodzienczego buntu, ktory nie pozwala ograniczac praw i glosno oponuje przeciwko kolejnym nakazom i zakazom-ale jesli spoleczenstwo JEST rzekomo uswiadomione, a statystyki pokazują nadal cos innego(statystyki i zachorowań na raka i liczna korzystających z solarium)-to jestem jak najbadziej za zakazem. W Niemczech to funkcjonuje, UK i Irlandia maja w planach(dobrze mowie? Czy juz wprowadzili?) wiec licze ze i w Polsce przyspiesza tempo, i zamiast idiotycznych ustaw o zakazie handlu w niedziele wprowadza ograniczenia w korzystaniu z solarki.

Swoja droga, czy one(czytaj "spalone na brąz") naprawde uwazaja ze sa atrakcyjne..?

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-18, 20:20   #4650
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
gabs, też wczoraj snuliśmy się po galerii
a swoja drogą - no wiesz!!!
Nie wiem...

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
mineraloholiczki, mineraly, plotki, plotkowy

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości