masc na tradzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-22, 20:19   #1
misia3214
Przyczajenie

masc na tradzik

witam mam lekki problem z tradzikiem. niedawno kupilam masc benzacne, po tym jak przeczytalam w internecie o tym jak swietnie sobie radzi z pryszczami uzywam jej okolo miesiac i widze tylko nieznaczna poprawe. po wypowiedziach na forach oczekiwalam jakis bardziej spektakularnych zmian. ktoras z was uzywala benzacne? jesli tak to czy pozbylyscie sie dzieki niej pryszczy i ile to zajelo? moze poprostu benzacne nie dziala na mnie tak jak na wiekszosc moze znacie jakies podobne specyfiki sprzedawane bez recepty w miare niskiej cenie?
z gory dziekuje za odpowiedzi
Michalina
misia3214 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 12:23   #2
monisia811
Raczkowanie

Dot.: masc na tradzik

Cześć.
Ja uzywam brevoxyl okolo 20zl jest rewelacyjna juz po tygodniu zero pryszczochów-tylko UWAGA bardzo cieniutka warstwe sie naklada bo strasznie podraznia, skora jest zaczerwieniona po grubej warstwie.
Kiedys uzywalam ACNE-DERM tez około 20zł równiez sie sprawdza,ale jeśli mogę polecić to napewno BREVOXYL ja stosuje go na noc co drugi dzien,a i oczywiscie po zmyciu makijazu tonik IWOSTIN micelarny + BREVOXYL jak juz wspomniałam+ przed snem pije wapno rozpuszczone w wodzie. I buzia Cudeńko Choć wiadomo czasami pojawi sie wróg na skórze,ale maściocha BREVOXYL swietnie sobie z nimi radzi. POLECAM GORĄCO!!!!
monisia811 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 16:02   #3
izka19843
Przyczajenie

Trądzik?
hm, to nie takie proste, mogą być różne przyczyny .
polecam papkę z firmy Jadwiga .
izka19843 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 18:10   #4
karolanka
Raczkowanie

A ja użyłam już wszystkich dostępnych w drogeriach i aptekach "cudów" na pryszcze i było tylko gorzej. W stanie skrajnego załamania udałam się do dermatologa i dostałam receptę na świetną maść. Cudów nie ma i mojej twarzy jeszcze daleko do doskonałości, ale poprawa i tak jest widoczna. I wolę wydać raz na 4 miesiące 40 zł niż się co chwile rujnować na kosmetyki, które i tak nie pomagają.
Więc jeśli faktycznie masz problem z pryszczami to biegnij do dermatologa zamiast tracić czas na testowanie badziewia.
karolanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 21:42   #5
misia3214
Przyczajenie

dziekuje wszystkim za odpowiedzi ;* jak skonczy mi sie benzacne to kupie ten brevoxyl mysle, ze dermatolog nie jest jeszcze potrzebny bo moj problem jest maly. ale jestem okropna pedantka i wszystko co szpeci mi strasznie przeszkadza ))
pozdrawiam serdecznie
misia3214 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:23   #6
kaledonia
Zakorzenienie

Jeśli problem jest mały to ja polecam pastę cynkową (w pudełeczku),pastę,nie maść, bo maść jest tłusta i nie działa wg mnie jak trzeba Super wysusza wypryski,rozjaśnia blizny i rano nie ma po nich prawie śladu aha cena do 2 zł tylko w aptekach.
Stary 2009-09-24, 13:41   #7
Haggat
Zadomowienie

kaledonia dzięki Ci za tego posta Kiedyś właśnie miałam pastę cynkową(a myślałam ze to była maść bo napis zszedł) i ona działała świetnie a jak się skończyła poszłam do apteki i dali mi maść cynkową. Myślałam że będzie spox ale ta maść była dla mnie strasznie tłusta. Sądziłam ze zmienili recepturę a tu proszę :P Dzięki że mnie uświadomiłaś
Haggat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:18   #8
mariolka28
Przyczajenie

Witam
Ja ostatnio spróbowałam łagodzący krem kamuflujący niedoskonałości
z firmy MALU WILZ (cena ok 140zł)ale naprawde warto!!!
Leczy krostki w kilka godzin.cera po nim jest wygładzona a drogne podskórne krosteczki znikaja w oczach!!!Super
Pozatym ta pasta cynkowa tez dobra ale bardzo wysusza skóre.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

przypomniałam sobie jescze o mydle siarkowym ,tez dobre dla skóry tłustej i łojotkowej .Tylko nie przesadzac zeby nie wysuszyc bardzo skóry

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Jezlei chodzi o cos tańszego to CLINDACNE jest to maść dostepna w aptece bezbarwna z antybiotykiem wiec dobrze leczy.POLECAM
mariolka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 11:33   #9
pandulek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mariolka28 Pokaż wiadomość
Witam
Ja ostatnio spróbowałam łagodzący krem kamuflujący niedoskonałości
z firmy MALU WILZ (cena ok 140zł)ale naprawde warto!!!
Leczy krostki w kilka godzin.cera po nim jest wygładzona a drogne podskórne krosteczki znikaja w oczach!!!Super
Pozatym ta pasta cynkowa tez dobra ale bardzo wysusza skóre.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

przypomniałam sobie jescze o mydle siarkowym ,tez dobre dla skóry tłustej i łojotkowej .Tylko nie przesadzac zeby nie wysuszyc bardzo skóry

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Jezlei chodzi o cos tańszego to CLINDACNE jest to maść dostepna w aptece bezbarwna z antybiotykiem wiec dobrze leczy.POLECAM
wysuszającym dzialaniu mydla siarkowego zdązylam sie przekonac bo dermatolog mi każe stosowac dwa razy dziennie! :/ taką mam po nim suchą i szorstką skórę ale rozjaśnia przebarwienia i wypryski wysusza, jaki krem nawilżający polecacie aby poprawić kondycje skory?Co myslicie o Humektanie? czytalam o nim sporo ale czy nadaje się na ta porę roku i czy nie wyskocza mi po nim kolejne niespodzianki?

jeżeli chodzi o clindacne to mi dermatolog przepisal ale żel? czy to jest dostępne także w postaci maści? i z tego co się orientuję jest to na receptę, czy się mylę?
pandulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 15:32   #10
mariolka28
Przyczajenie

tak clindacne to zel tak napisalam z rozpedu
ja uzywam kremu z Deborah na dzien i na noc jest rewelaczjnz skora po nim jest miecutka idealnie nadaje sie pod makijaz.
pomimo ze jest do skorz norlmalnej i mieszanej bardzo dobrze nawilza ale nie pozostawia tlustej warstwy
mariolka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 20:39   #11
kosmetolog1
Raczkowanie

spróbujcie rozbić kapsułkę z witaminą A+E i nasmarować tym olejem intruza. powinien zniknąć po 2 dniach
kosmetolog1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 09:47   #12
neusia83
Rozeznanie

Ja też zmagałam się z problemem trądziku i to w dorosłym życiu. Niestety dermatolog mi nie pomógł. Wybrałam się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy a potem zaczęłam stosować rano i wieczorem płyn micelarny Sopot Spa Ziaji i krem antybakteryjny z serii Ziaja MED dostępny w aptekach i po jakimś czasie moją buzia stała się gładziutka, stare krostki zniknęły a nowe się nie pojawiają i jestem mega zadowolona. Do tego dodam że prawie w ogóle nie używam wody do twarzy a już w ogóle mydła. Teraz przymierzam się do kupna Peelingu bardzo mocnego Ziaja Pro. Jest to seria dla kosmetyczek ale czasem można ją gdzieś kupić a już na pewno na allegro. Podobno rewelacyjnie oczyszcza. Aha i co było dla mnie najważniejsze to ten krem antybakteryjny w ogóle nie wysusza mi skóry w przeciwieństwie do innych które próbowałam. W aptece można poprosić o próbki ale sam krem nie jest drogi bo w zależności od apteki waha się między 11-14zł. a Płyn micelarny ok 8zł. Polecam mi to naprawdę pomogło!!
neusia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 10:47   #13
PoProstuWiola
Przyczajenie

Wiem, że to stary wątek, ale na pewno wciąż aktualny. Za chwilę święta, a mnie jak na złość wysypało. U mnie jest tak : jak nie pojawia się nic, to nic, ale jak się pojawi, to od razu koszmar na twarzy. Wypryski plus dodatkowo podskórne guzy na czole i brodzie. Próbowałam wielu rzeczy(maści, kremów na cerę z niedoskonałościami, plastrów na wypryski), ale to nic nie daje. Idę do apteki po tą PASTĘ cynkową, oby była, bo naprawdę ciężko się pokazywać w takim stanie twarzy.

Pozdrawiam !
PoProstuWiola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 19:54   #14
GinaG
Przyczajenie

Piszę z mojego doświadczenia, ale jak wiadomo każda skóra reaguje inaczej na różne specyfiki: maść cynkowa raczej niewiele Ci da, tak samo jak Benzacne. Ale Brevoxyl, jak już wcześniej dziewczyny pisały, to już inna sprawa, pomimo tego, że to ta sama substancja czynna co w Benzacne. Brevoxyl to taki większy kaliber Jeśli nie dostaniesz Brevoxylu, co jest bardzo prawdopodobne, bo wydaje mi się, że powoli go wycofują, zapytaj o Acnecide, lub jakiś inny krem z nadtlenkiem benzoilu (tylko nie Benzacne, chyba, że masz dwa malutkie ledwo widoczne pryszczyki i na tym koniec). Mnie Brevoxyl, a później Acnecide baaaaardzo pomogły. Ja stosowałam je razem z Tormentile Forte (ewentualnie Tormentiol - zamiennik), który jest bardzo dobry na rany i zaczerwienienia - czyli dobry jeśli wyciskasz pryszcze, czego oczywiście nie powinnaś robić (łatwo mówić). Taki duet Brevoxyl (później Acnecide) & Tormentiol uratował moją twarz

Podobno bardzo dobry jest też krem Avene Triacneal (sprawdź na KWC). Na szczęście nie miałam okazji go wypróbować, jako, że po kilku ładnych latach walki z trądzikiem powyższe kosmetyki poradziły sobie z moimi wypryskami (a trochę ich było, oj było...).

Edytowane przez GinaG
Czas edycji: 2013-12-20 o 20:06
GinaG jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości