Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-09, 11:23   #211
iwona200
Zakorzenienie

Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Smerfny_Paczus Pokaż wiadomość
Silica to krzemionka, jest na kolorówce http://www.kolorowka.com/79,krzemionka.html, ale nie wiem czy jest taka sama jak ta z CS, bo tej drugiej nie używałam, może są tu dziewczyny które miały obie i mogą porównać. Było trochę o krzemionce na forum, można poczytać. Ogólnie to w stężeniu 100% może być wysuszająca, choć były chyba osoby które uzywały jej solo i były zadowolone.
Mam tą krzemionkę z Kolorówki również Jeszcze nie prztestowałam, a ta z CS uzylam 2 razy i mnie nie wysuszyla Wyglądem wydają się takie same (bardzo drobniutko zmielone, to plus). Mam tłustą cerę może tak nie będzie mnie wyuszac
iwona200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 15:54   #212
iwona200
Zakorzenienie

Ingredients: Rice Powder, Silica, Sericite, Magnesium Stearate.

Co oznaczają te 2 ostatnie składniki?

http://moda.allegro.pl/item797080297...rs_gratis.html
iwona200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:42   #213
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Ingredients: Rice Powder, Silica, Sericite, Magnesium Stearate.

Co oznaczają te 2 ostatnie składniki?

http://moda.allegro.pl/item797080297...rs_gratis.html
sericite to mika a magnesium stearate to stearynian magnezu

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 16:47   #214
kurtyzana
Raczkowanie

A ja chciałam zapytać, czy można ukręcić jakiś primer na bazie dry flo? Mam cerę mieszaną (ale wysuszoną kwasami) i nie chciałabym czegos stricte matującego, tylko raczej coś.. matująco-sprawiającego że moja twarz wygląda świeżo i promiennie może i od tego jest podkład, ale czy dałoby się zrobić coś podobnego? wiem że dry flo jest troszkę przytępa i odrobinkę.. wysusza. co dodać do niej, żeby uzyskać opisany wcześniej efekt?

chciałam jeszcze ukręcić sobie róż, wg przepisu ze strony, tj:
sericite mica
dwutlenek tytanu
puder jedwabny
bronze fine (mogę zastąpić miką foliage?)
satin pearl mica (i tu pytanie: po co to, skoro składa się ona z dwutlenku tytanu i miki, a to już mamy przecież na początku przepisu...)
silk gold (ja bym zastąpiła silk blue - jestem blondynką o jasnej karnacji, zależy mi na jasnym, cukierkowym, ale chłodnym różu)
sienna fine (chciałabym zastąpić ją Cosmic Caroline, ponieważ foliage jest już dość ciemna, a gdybym kupiła jednak czerwień żelazowa, to mogłabym nią zastąpić tę mikę.)
czerwień żelazowa (czy jest konieczna?)

aha. czy może któraś z Was wie, co powinno wchodzić w skład mieszanki pigmentów do pudru, jeśli najlepiej się czuję w kolorze Linen EDM? napewno żółcień żelazowa, ale co później?
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie

drozdze od 24.01.11

wymiankowy: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2009-11-11 o 18:00
kurtyzana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 20:58   #215
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
satin pearl mica (i tu pytanie: po co to, skoro składa się ona z dwutlenku tytanu i miki, a to już mamy przecież na początku przepisu...)
Kolorowe pigmenty perłowe ("miki") nie są zwykłym miksem składników (takich jak mika, TiO2, tlenki żelaza), tylko efektem specjalnego procesu produkcyjnego. Mika jest powlekana tlenkami.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pigment_per%C5%82owy

Perłowe pigmenty w różu mają przede wszystkim rozświetlać. Wyraźniejszy kolor uzyskamy dzięki matowym tlenkom żelaza.

Najlepiej zrób małe próbki miksów, sama się zorientujesz, jaki efekt Ci odpowiada.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-11-12 o 18:41
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 07:45   #216
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
A ja chciałam zapytać, czy można ukręcić jakiś primer na bazie dry flo? Mam cerę mieszaną (ale wysuszoną kwasami) i nie chciałabym czegos stricte matującego, tylko raczej coś.. matująco-sprawiającego że moja twarz wygląda świeżo i promiennie może i od tego jest podkład, ale czy dałoby się zrobić coś podobnego? wiem że dry flo jest troszkę przytępa i odrobinkę.. wysusza. co dodać do niej, żeby uzyskać opisany wcześniej efekt?

dry flo to skrobia kukurydziana, sa z nią przepisy

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 23:12   #217
ultrafiolet88
Zakorzenienie

jestem pod strasznym wrazeniem jakie te mineralki są wydajne
pacne troszke i mam na cala buzie kolorek. a wiecie moze czym mozna przedluzyc trwalosc? znaczy zeby sie dluzej nie scieral taki puderek?

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 20:46   #218
cansada
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Wczoraj zlozylam zamowienie(sobota) a dzis dostalam odpowiedz (niedziela)
no po prostu szok.

W sumie chcialabym wszystko. Zobaczymy jsk przyjdzie i prosza aby sobie wybrac gratiska.....jak ja ich lubie....i ich gratiski
cansada jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:26   #219
elkaros
Przyczajenie

Dot.: kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

hej!!!
Ponoć dziś wysłano już moje zamówienie oto co zamówiłam :

Zamówione produkty

Artisan Coral ,
Tlenek ciemnobrązowy,
Dusty Rose, próbka
Sericite Mica, próbka
Dwutlenek tytanu,
Kaolin,
Krzemionka,
Tlenek morelowy,
Oriental Beige,
Puder jedwabny mikronizowany,
Puder ryżowy, 10 g
Tibetan Ochra, próbka
Winter Rose, próbka
Pojemniczek kosmetyczny
Pudełko na puder sypki z sitkiem 40 ml czarne
Pojemniczek z sitkiem 8 ml
Stary 2009-12-23, 15:57   #220
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Chciałabym sobie "podrobić" podkład mineralny meow

Skład: Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Boron Nitride, Iron Oxides

To podkład z malą ilościa bardzo drobno zmielononych drobinek rozświetlających, taki dość mocno kryjący, ktorym szybko mozna zafunodwac sobie maskę, dla cery tłustej/mieszanej...

Możecie mi podpowiedzieć ile czego kupić? Pomóc przygotować liste zakupów by niczego nie zabrakło?

Nie wiem na którą mikę się zdecydować, solo czy od razu z Titanium Dioxide... właściwie to mam problem z odczytaniem i właściwą interpretacją składu..

Czyli :
* która mika (wypelniacz)
* który tlenek cynku(zwykły, co nie?)
* który tlenek tytanu ( o co chodzi z tą dyspersją? Woda/olej - wybieram tu zaleznie od planowanej dla podkładu konsystencji?)
* ... i finalnie: co dla otrzymania efektu rozświetlającego? Zwykła mika się sprawdzi czy coś iskrzącego?

W ogóle w jakich ilościch musiałabym wszystkiego kupić, by uzyskac ok. 25g podkładu? Farbować bede tlenkiem cynamonowym... potrzebuje jasnego beżu o neutralnym odcieniu, bez dodatku różu....cos mi się zdaje, że bez zolcieni zelazowej się chyba nie obejdzie, co?

Chętnie bym zmieszała sobie również coś na wzór blended face powder/gentle light glow, czy zafarbowała mix dry-flo z hauschką, dodając tez nieco drobinek...

O ile z mazidlowymi recepturami nie mam problemów, tutaj mi ręce opadają

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2009-12-23 o 16:25
psycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 16:31   #221
ultrafiolet88
Zakorzenienie

ja moge polecic krzemionke do pochlaniania sebum i blyszczenia buzi lub juz mice z krzemionka 'mica and silica'.
mike bym wziela 'ektra bring' do lekkiego polysku (rozswietlenia) i takiego satynowego efektu.
do tego 'serecite mica mat', moze troche 'silk mica', tlenek cynku, puder jedwabny lub ryzowy. (lub oba)
tlenek morelowy dla barwienia.
tlenek cynku zwykly bo ten drugi ponoc szkodliwy.
no to tyle

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-12-23 o 16:32
Stary 2009-12-24, 10:17   #222
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ja moge polecic krzemionke do pochlaniania sebum i blyszczenia buzi lub juz mice z krzemionka 'mica and silica'.
mike bym wziela 'ektra bring' do lekkiego polysku (rozswietlenia) i takiego satynowego efektu.
do tego 'serecite mica mat', moze troche 'silk mica', tlenek cynku, puder jedwabny lub ryzowy. (lub oba)
tlenek morelowy dla barwienia.
tlenek cynku zwykly bo ten drugi ponoc szkodliwy.
no to tyle
Dziękuje za podpowiedz Co do połysku, to chodzi mi o konkretne drobinki odbijające światło, takie jak w gentle light, meteorytach, podkładzie maybelline smooth result.. nie potrafie sobie wyobrazic, jak może rozswietlać extra bright, czy takie rozswietlenie mi wystarczy...kusi też sparkle i starluster a szczególnie Ivory Lace (Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide, Boron Nitride) ...rozumiem że, w przypadku tworzenia podkładu mineralnego, te miki stosuję jako dodatek, do powiedzmy 3% ? One są, można powiedziec transparentne, tak?

Przechodząc teraz do wypełniaczy, najwięcej potrzebowałabym miki np. Sericite Mica co nie? Do 60% max, jest ona zupełnie transparentna, ma lekko rozswietlac. Kolejno dwutlenek tytanu, ktory jak dobrze rozumiem, sprawia że puder kryje....czy stopień krycia zależny jest od ilości własnie dwytlenku tytanu? W przepisach podaje sie max 25%, co stanie się jeśli przekorczę, dlaczego tylko 25%? Pytam ponieważ nie wiem jaką ma siłe kycia te 25%

Potem tlenek cynku do 15% powiedzmy, z uwagi na właściwosci antybakteryjne, kryjące, rojaśniające.
Nakońcu boron nitride, zwiększający przyczepnosc podkładu, powiedzmy do 3%...

Narazie zależy mi na prostym podkładzie, na wzor tego Meow, bez krzemionki i innych dodatków....
Zastanawia mnie ten tlenek morelowy, mam rude piegi, cere o lekko zoltawym zabarwieniu, dlatego wybieram zwykle podklady o odcieniu neutralnym, jakby z domieszką szarego, unikając wszystkiego w tonacji ciepłej......a wybierając wersje "cool"
Ciekawei zapowiada się też ten pastelowy...

Szkoda że nie mają w sklepie gotowych mieszanek mik do przygotowania podkładów...
Stary 2009-12-24, 13:01   #223
ultrafiolet88
Zakorzenienie

wiec tak:
ja mam extendera, to jest mica bez polysku z titanium doxide. myysle ze to odpowiada za krycie puderku. taki w kolorze bialy wpadajacy w kremowy proszek. dosc lepki (nie doslownie ale no wiesz) wiec mysle ze on odpowiada troche za przyczepnosc tez.
puder ryzowy jest sypki taki, zupelnie bialy, bez polysku.

ale niektore miki sa przeciez pochodzenia mineralnego. w opisie widac.
ivory lace jest bardzo ladna, amm ją, bezowo kromowa, moze delitaknie rozowa ale baardzo bardzo malo, taka pastelowa barwa. slicznie iskry i na rozswietlenie byla by fajna

krzemione polecam dlatego ze mowisz ze to tlistej skory, wiec ona by byla w sm raz

jesli chodzi o serecite mice to mam tą z methicone. ona ma lekki polysk ale taki delikatny, w barwie odrobine doslownie wpada w beez, ale odrobine. jesli chcesz lekko rozswietlajacy lekko bezowy podklad to bedzie dobra tak ajk mowisz.
odrobine w bez ale tez w atki bardzo delikatny roz wpada tez winter rose.blyszczaca sliczna.
te miki kolorowe nie kryją, tak jak mowisz, raczej tylko dodaja kolor i drobinki.

puder jedwabny nadaje taka satynowosc.

sama serecite mica tez ma polysk, jest takaa bardziej czysto perlowa w barwie od tej z methicone, tyle ze to wlasnie methikone ma powodowac przyczepnosc.

tlenek pastelowy jest ciemny, taki kolor gliny, morelowy jest jasniejszy, ja bym wybrala morelowy na twoim mijescu.

wydaje mi sie ze serecite mika (ew. pplus m.) da Ci takie rozwietlenie jak chcesz, a np silk gold albo ektra bright, albo wlasnie z kolorkiem ivory da ci takie drobinki delikatne ale skrząte. (nie ze jak choina tylko no takie delikatne)

jesli chodzi o sile krycia to w pudrze wykorzystalam tylko tyle titanium co w ekstederze jest, wiielka ona nie jest tzn kryje tyle ile moze kryc dobry puder. wiec mozesz sobie dorzucic czystego titanium. dlaczego akurat 25 nie wiem ten ekstender jest wlasnie jak pisalam lepki wiec pewnie dlatego wlasnie z tym T. ma kryć.

tlenek cynku i boron mysle ze ok tak jak napisalas.
jesli unikasz cieplych tonacji to wezpasetowy. morelowy jest bardziej rudy jak na moje oko i to sporo.

mam nadzieje ze cos pomoglam, pytaj jak cos, trudno tak mowic o tym jak sie mozna pokazac i dac podotykac

dyspresja to ze sie rozpusci, rozproszy w oleju. ja to tak rozumiem, wiec na podkald taki titanium olejowy bedzie pewnie ok. moze węglan wapnia? tez poprawia krycie

Czas edycji: 2009-12-24 o 13:03
Stary 2009-12-24, 14:01   #224
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Dziękuje bardzo za cenne informacje
Po świętach składam pierwsze zamówienie. Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej samemu sobie zmieszac pigment bazowy z ultramarynu, zolci i czerwieni..jesli nie uda mi sie podczepic pod zamowienie z conservatoire - mają tam gotową chłodną mieszanke która będzie w sam raz Mogli by wprowadzic cos takiego w oferte kolorowka.com -> http://www.theconservatorie.com/cata...ends-64-1.html
Znalazłam tez wątek poświecony tego typu miksturom, w związku z czym przepraszam za OT tutaj

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2009-12-24 o 14:05
Stary 2009-12-24, 14:21   #225
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Znacie może skład primera Diva Defence z CS??

i co dodać, żeby mój podkład mniał takie fajne delikatne drobinki jak ten primer z CS?
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 15:28   #226
psycha
Zakorzenienie

GG do psycha

Jaki stopień krycia ma Satin Pearl Mica, testowałyście może?
skład: połączenie dwutlenku tytanu (40-50%) i miki (50-60%)...wygląda to na formulację bazową co nie? Wystarczy dodac pigment i ewentualnie jakis dodatek... ?
Stary 2009-12-25, 22:54   #227
cziki
Zakorzenienie

Dziewczyny pomożecie skomponować mi podkład?
Cera mieszana, jasna i chodzi mi o taki podkład żeby krył ale leciutko rozświetlał. Myslałam nad takim mixem: puder ryżowy, krzemionka, stearynian magnezu, tlenek cynamonowy (najchłodniejszy z brązów chyba) i extra bright dla rozświetlenia- mogłoby być?
cziki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 10:02   #228
enaiv
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Znacie może skład primera Diva Defence z CS??

i co dodać, żeby mój podkład mniał takie fajne delikatne drobinki jak ten primer z CS?
skład: Mica, Boron Nitride, Methicone, Silica Spheres, Titanium Dioxide, a drobinki to zależą chyba od tego jakiej dodasz miki
enaiv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 11:55   #229
ultrafiolet88
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cziki Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomożecie skomponować mi podkład?
Cera mieszana, jasna i chodzi mi o taki podkład żeby krył ale leciutko rozświetlał. Myslałam nad takim mixem: puder ryżowy, krzemionka, stearynian magnezu, tlenek cynamonowy (najchłodniejszy z brązów chyba) i extra bright dla rozświetlenia- mogłoby być?
jeszczce moze wez sobie mike jakas np sericite a tak to ok

Stary 2009-12-26, 12:01   #230
cziki
Zakorzenienie

Cytat:
jeszczce moze wez sobie mike jakas np sericite a tak to ok

Ok dzieki. To wypróbuje taki mix
cziki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 15:54   #231
Pinusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez enaiv Pokaż wiadomość
skład: Mica, Boron Nitride, Methicone, Silica Spheres, Titanium Dioxide, a drobinki to zależą chyba od tego jakiej dodasz miki
a w jakich proporcjach te składniki zmieszać?
Pinusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 17:56   #232
enaiv
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pinusia Pokaż wiadomość
a w jakich proporcjach te składniki zmieszać?
Hmmm... nie mam pojęcia Ale najwięcej procentowo ma być miki, później boronu itd., sprawdź maksymalne stężenia i dozuj
enaiv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 19:37   #233
honey1012
Wtajemniczenie

Hey ja równiez zaintetesowalam sie tym sklepem dziewczyny czy jest jakis watek gdzie znajde info co i jak ? bo jestem zielona a chcialabym zrobic puder lub podklad

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 00:25   #234
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy jest jakis watek gdzie znajde info co i jak ? bo jestem zielona a chcialabym zrobic puder lub podklad
Na przykład:

Podstawowe informacje o kosmetykach mineralnych
Składniki kosmetyków mineralnych
A może chcesz sama zrobić kosmetyk mineralny? Dla początkujących i poszukujących
arat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 14:53   #235
ultrafiolet88
Zakorzenienie

no i przeciez przepisy bardzo dobre sa na ich stronie, co do czego i ile

Stary 2009-12-27, 16:50   #236
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
no i przeciez przepisy bardzo dobre sa na ich stronie, co do czego i ile
No owszem juz wiem ze zamówie do mojego puderku puder ryżowy,krzemionke i puder jedwabny ale hmm co by bylo dobre dla lepszej przyczepnosci i krycia? mam cere tlusta i mysle tez jakie kolorki wybrac moja cera jest nie blada ale i nie bardzo opalona taki delikatny braz ale cxzasem sie czerwienie to moze jakis dodatek żółtych kolorkow ?

SZCŚLIWA
Stary 2009-12-27, 19:01   #237
ultrafiolet88
Zakorzenienie

polecam extender i weglan wapnia dla krycia, tlenek cynamonowy albo pastelowy moze jakas serecite mike dla satynowosci?

Stary 2009-12-28, 19:50   #238
honey1012
Wtajemniczenie

Siedze na kolorówce i wymyslilam :
puder:
-3 objetosci pudru ryżowego
-1 objetosc weglanu wapnia i extender w
-1 objetosc dodatkow : krzmionka,puder jedwabny,kaolin ?
+ kolorki to tlenek pastelowy (lub cynamonowy) i oriental beige ?

Ultrafioletowa co myslisz ?

SZCŚLIWA
Stary 2009-12-28, 20:55   #239
ultrafiolet88
Zakorzenienie

mysle ze bardzo ok. a rozswietlania nie chcesz nie?
kaolin albo krzemionka, chyba ze masz bardzo tlusta skore. ale tak to za duzo troche, zeby nie wysuszylo.
ja bym dala jesczce troche miki np serecite dla takiego rozswietlenia ale to kto co lubi, w sumie oriental tez Ci troche blasku da.

bardzo ladnie jak masz fundusze to mozna niby antybakteryjnie tlenek cynku np, ale niekoniecznie. podstawa jest ok

Czas edycji: 2009-12-28 o 21:01
Stary 2009-12-28, 21:19   #240
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
mysle ze bardzo ok. a rozswietlania nie chcesz nie?
kaolin albo krzemionka, chyba ze masz bardzo tlusta skore. ale tak to za duzo troche, zeby nie wysuszylo.
ja bym dala jesczce troche miki np serecite dla takiego rozswietlenia ale to kto co lubi, w sumie oriental tez Ci troche blasku da.

bardzo ladnie jak masz fundusze to mozna niby antybakteryjnie tlenek cynku np, ale niekoniecznie. podstawa jest ok
Ojj dziekuje za pomoc co jeszcze dordzasz kupic ? akurat gotowka jest to moge poszalec

SZCŚLIWA
Odpowiedz

Tagi
minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości