Clinique - ankieta skuteczności '3 KROKÓW' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Pokaż wyniki sondy: Czy zestaw "3 kroków" Clinique uważasz w całości za skuteczny?
Zestaw '3 króków' Clinique w ogóle się nie sprawdził. 13 19,70%
Cały zestawa działa skutecznie. 37 56,06%
Odpowiada mi oraz działa tylko Mydełko. 6 9,09%
Odpowiada mi oraz działa tylko Tonik. 6 9,09%
Odpowiada mi oraz działa tylko Krem. 4 6,06%
Głosujący: 66. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-05, 22:39   #1
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Clinique - ankieta skuteczności '3 KROKÓW'

Zapraszam do głosowania, ponieważ opinie na KWC są tak podzielone, że może dopomoże nam ankieta
mmm3m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 06:50   #2
LaylaDamment
BAN stały

Dot.: Clinique - ankieta skuteczności '3 KROKÓW'

Miałam kiedyś parę próbek wszystkich 3 kroków,używałam ich chyba tydzień a skóra była piękna i czysta przez najbliższy miesiac...

Na razie zbieram na zestaw mini
LaylaDamment jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 18:03   #3
kiciaaa87
Rozeznanie

Też się zastanawiam nad zakupem tego zestawu. Wiecie może ile mniej więcej może kosztować mini zestaw? I czy jest to w miarę wydajne?
kiciaaa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 19:53   #4
LaylaDamment
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam nad zakupem tego zestawu. Wiecie może ile mniej więcej może kosztować mini zestaw? I czy jest to w miarę wydajne?
39 zł w Sephorze
Stary 2009-10-06, 20:25   #5
elly2
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez LaylaDamment Pokaż wiadomość
39 zł w Sephorze
Ostatnio robiąc zakupy w Douglasie w Lubinie (baza pod cienie art deco), Pani zaproponowała mi jeszcze kupno maseczki za 4 zł i gratis dostałam właśnie zestaw tych miniaturek...

elly2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 15:57   #6
LaylaDamment
BAN stały

Cytat:
Napisane przez elly2 Pokaż wiadomość
Ostatnio robiąc zakupy w Douglasie w Lubinie (baza pod cienie art deco), Pani zaproponowała mi jeszcze kupno maseczki za 4 zł i gratis dostałam właśnie zestaw tych miniaturek...
Jesus,następnym razem robię zakupy w Douglasie
Stary 2009-10-10, 21:14   #7
anuanusia
Zadomowienie

polecam krem bardzo dobrze nawilża
anuanusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 19:34   #8
mmm3m
BAN stały

Ja właśnie w innym wątku na wizażu czytałam, że ten krem sam w somie nie jest do nawilżania tylko do przygotowywania skóry na nałożenie swojego kremu nawilżającego, by lepiej wchłaniała jego dobre składniki. Więc jak to jest?

Myślę nad kupnem kostki myjącej albo żelu - co jest bardziej wydajne i czy w ogóle dobre?
Mam tonik 3 i póki co nie jest źle ale nie wiem czy tonik to nie za mało;/
Stary 2009-10-11, 23:33   #9
asik123456789
Zakorzenienie

Dziewczyny jest caly watek o pielegnacji clinique. Pisalysmy tam o wszystkim. 3 kroki TRZEBA stosowac razem i musza byc odpowiednio dobrane bo tylko wtedy dzialaja prawidlowo. W przeciwnym razie mozemy sobie zaszkodzic. Jesli ktos ma naczynka to 3 kroki szkodza. Wowczas polecam te z serii anti blemish- wg mnie sa najlepsze i nie podrazniaja tak jak zwykle. To jest seria na wypryski ale oprocz tego dziala tak samo jak normalne 3 kroki. 3 kroko stosuje sie tak: najpierw oczyszczamy skore mydelkiem (w plynie lub kostce), nastepnie uzywamy plynu zluszczajacego, ktory nazywacie tonikiem (on nim nie jest) a na koncu emulsji przywracajacej skorze rownowage czyli wg was kremu Tak przygotowana skore dopiero traktujemy wszelkimi rodzajami serum, kremami nawilzajacymi itp. Jesli chcemy zrobic peeling to przed 3 krokami. Podobno nasze kremu i sera po 3 krokach dzialaja o 60% lepiej po 3 krokach. Nie ma sensu stosowac 3 krokow pojedynczo!!! Najmniej wazne jest mydelko ale tonik i zolty kremik musza isc w parze.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 09:48   #10
mmm3m
BAN stały

a mnie się wydaje (może się mylę), że nie ma sensu kupować tego serum, tylko prędzej tonik i mydełko. Bo w sumie to serum nie ma jakiegoś ważnego działania, a to, że ma poprawić działanie naszych kremów to mi właśnie nie robi, bo krem jaki używam bez tego specyfiku jest dobry. Dlatego za bardzo nie czuję potrzeby jego ulepszania i wydawania kolejnej kasy. Zależy mi bardziej na oczyszczeniu więc mam już płyn-tonik i tak powoli myślę czy kupić mydełko.

Moim wiernym mydełkiem jest Dove niebieskie, jeśli to z Clinique ma być lepsze w oczyszczani a przy okazji nie wysuszać, to Dive może pójdzie na jakiś czas w odstawkę, ale ciężko rezygnować mi z czegoś co już mnie przekonało i ceną i delikatnym-niewysuszającym działaniem

Dlatego wszelkie dyskusje na temat tych 3 kroków pewnie pomogą wielu osobom.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2009-10-12 o 09:51
Stary 2009-10-12, 19:30   #11
asik123456789
Zakorzenienie

Tylko ze ten zolty kremik to nie zadne serum ktore poprawia dzialanie innych kosmetykow. To jest emulsja ktora przywraca skorze rownowage. Kiedy uzyjesz mydelka i toniku clinique to skora ozstaje pozbawiona ochrony, traci rownowage. 3 kroki sa dosc drastyczne w oczyszczaniu. Mozna sobie latwo zepsuc skore przy dluzszym niewlasciwym uzywaniu. Mi sie to zdarzylo jak sie nie znalam. Na taka pozbawiona rownowagi skore nalezy nalozyc wlasnie ten zolty kremik. On wtedy to wszystko ladnie zlagodzi. Dla mnie jest idealny nawet jak mam katar i czerony nos bo ladnie mi to lagodzi. Jednak trzeba wiedziec ze nazwa jest mylaca bo on wcale tak dobrze nie nawilza. Konieczne jest uzycie kremu. A dzialanie innych kosmetykow naprawde zostaje wzmocnione (sama zaobserwowalam) ale po uzyciu ogolnie 3 krokow. Nie tylko samego DDML/DDMG. Mydelko jest bardzo fajne bo dobrze oczyszcza, fajnie sie pieni i na dlugo starcza. Napewno jest lepsze od tego w plynie ale skoro dove Ci sluzy to nie zmieniaj. To mydelko clinique jest najmniej wazne z calych 3 krokow i tylko oczyszcza. Nic innego nie robi. Ja bardzo cenie clinique. Jak narazie jestem wierna ale chyba sprobuje czegos innego Jakbyscie chcialy dowiedziec sie o dzialanie jakiegos produktu to pytajcie bo sporo przetestowalam
Stary 2009-10-12, 23:16   #12
sss7
Zadomowienie

Jestem na NIE. W ogóle nie lubie clinique. Moja cera totalnie go odrzuca. Miałam duzo ich produktów i zadowolona bylam tylko z maskary. Jesli chodzi o same 3 kroki, to mydełko zrobiło mi suszarke z buzi, nawilzacz byl bardzo sredni, jedynie tonik był w miare przyjemny, łagodził podraznienia.
Stary 2009-10-27, 09:48   #13
efci_a
Przyczajenie

witam. mam pytanko, na ile użyć mniej wiecej wystarcza ten mini zestaw? i czy w ogóle opłaca sie go kupic? to co ostatnio dzieje sie z moja cera to jakas masakra, czytam opinie na temat "3kroków" i widze ze sa dosyc podzielone wiec nie wiem czy ryzykowac i od razu wydac wiecej pieniedzy czy moze najpierw przetestowac
efci_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:43   #14
asik123456789
Zakorzenienie

nie opalaca sie kupowac mini zestawu jesli nie zamierzasz pozniej kontynuowac pielegnacji. 3 kroki nie pomoga szybko.Na efektu trzeba czekac. Ja w ogole uwazam, ze one na wypryski i zaskorniki nie pomagaja. Jedynie oczyszczaja twarz i dodaja blasku. Jesli masz problemy z cera to lepiej isc do dermatologa na porzadna kuracje. Zalezy o ktorym zestawie mini mowisz. Jesli o tym za 29zl to wystaczy gora!!! na 2 tygodnie. Jesli o tym za 99zl to na miesiac.
Stary 2009-10-28, 14:54   #15
Ray
Zakorzenienie

ja jestem fanka clinique, mialam problemy z cera bo nie biore tabletek anty w mlodosci mialam okropny tradzik. Teraz od okolo2 lat uzywam clinique produkty do twarzy i jestem zadowolona. Cera wlasnie sie unormowala, ani sie nie przesusza ani nie tlusci, jest rozjasniona i krostek prawe w ogole nie mam. Jak dla mnie bomba.
Mini zestaw moze wystarczyc na mc jak nie wiecej bo kosmetyki sa bardzo wydajne.
Ja osobiscie uwazam ze warto kupic mini zesatw i wyprobowac sobie mc czy dwa. Niz wydawac na pelnowymiarowe flakoniki tym bardziej ze cena nie jest niska. Ja wlasnie tak zrobilam i dopiero pozniej kupilam pelno wymiarowe kosmetyki. Teraz wczesniej prosze o proboki zanim cos kupie bo nie usmiecha mi sie wyrzucic 150 zl za krem tak wiekszosc produktow sobie dopasowalam sama.

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

asik skoro sporo przetestowalas a mozesz mi polecic jakis fajny krem na zime z tej seri?? mysle o superdefence ale sama juz do konca nie wiem, mialam probke i niby jest ok
Stary 2009-10-29, 17:14   #16
Chaaiir
Raczkowanie

GG do Chaaiir

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Jakbyscie chcialy dowiedziec sie o dzialanie jakiegos produktu to pytajcie bo sporo przetestowalam
A więc :
Jaki żel, krem, tonik polecasz do skóry wrażliwej ( atopowej ) ? O działaniu nawilżającym i do młodej cery ( mam 15 lat ) : )
Stary 2009-11-09, 17:50   #17
mmm3m
BAN stały

możecie sprawdzić moją opinię o emulsji na KWC, jednak mi ciężko oceniać w ankiecie ;p

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-10326-rec-353523.htm

a o to co sądzę o mydełku z serii anti blemish

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-23771-rec-353529.htm

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2009-11-09 o 18:40
Stary 2011-09-20, 14:45   #18
Eshi
Zadomowienie

Przed kupnem mogę doradzić, aby na początku zamiast pełnowartościowych produktów kupować mini produkty- 15ml, 30ml a nawet próbki. Przede wszystkim dobrać odpowiedni zestaw do swojego typu cery, co jest najważniejsze- sprawdziłam na sobie.
Polecam również eksperymentowanie z tonikami, bo część dziewczyn pisze, że mydło i krem ok, ale tonik za mocny. Ja początkowo używałam mydła i lotionu typu. 2 a toniku typu. 3.
A czytałam również, że zalecany początkowy zestaw jest taki, aby mydło i lotion/żel były dobrze dobrane do typu cery, a tonik z zestawu niżej.
Ja używałam odwrotnie bo taki zestaw miałam początkowo
Eshi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 14:52   #19
boangelina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Eshi Pokaż wiadomość
Przed kupnem mogę doradzić, aby na początku zamiast pełnowartościowych produktów kupować mini produkty- 15ml, 30ml a nawet próbki. Przede wszystkim dobrać odpowiedni zestaw do swojego typu cery, co jest najważniejsze- sprawdziłam na sobie.
Polecam również eksperymentowanie z tonikami, bo część dziewczyn pisze, że mydło i krem ok, ale tonik za mocny. Ja początkowo używałam mydła i lotionu typu. 2 a toniku typu. 3.
A czytałam również, że zalecany początkowy zestaw jest taki, aby mydło i lotion/żel były dobrze dobrane do typu cery, a tonik z zestawu niżej.
Ja używałam odwrotnie bo taki zestaw miałam początkowo

Zgadzam się. Moja mieszana skóra z tendencja do przetluszczania po tej "kuracji" masakrycznie sie pogorszyła, pod sucha warstwa zaczely rosnąc gule. Moze nr 1 byłby dobry, ale wszystko jest za mocne a krem wg mnie nie działa.

moje recenzje -> http://wizaz.pl/kosmetyki/recenzentk...ent=boangelina
boangelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 22:24   #20
mmm3m
BAN stały

nie wiem co jest fajnego w używaniu toniku, który jako drugi w składzie ma alkohol? toż to przegięcie jest. Mydło drogie i wysusza, ściąga skórę. krem nic nie robi- ale łaaaadnie pachnie.
Stary 2011-09-20, 23:55   #21
alkaxy
biegam dla Zabawy

To nie jest tonik a płyn złuszczający. I tak trzeba go stosować. Według mnie działa - oczyszcza i sprawia, że skóra jest taka błyszcząca. Żelu używam innego, krem żółty wymaga dodatkowego nawilżacza, więc przerzuciłam się na inny krem - z lenistwa, nie chce mi się 2 rzeczami smarować. Ale uważam, że te zestawy są całkiem niezłe.
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 17:01   #22
mmm3m
BAN stały

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
To nie jest tonik a płyn złuszczający. I tak trzeba go stosować. Według mnie działa - oczyszcza i sprawia, że skóra jest taka błyszcząca. Żelu używam innego, krem żółty wymaga dodatkowego nawilżacza, więc przerzuciłam się na inny krem - z lenistwa, nie chce mi się 2 rzeczami smarować. Ale uważam, że te zestawy są całkiem niezłe.
TONIK TO TEŻ PŁYN.. I TEŻ ZŁUSZCZAJĄCY JAK MIAŁBY TYLE ALKOHOLU CO CLINIQUE
co za sztuka kupić drogi clinique z alkoholem by złuść skórę, jak można ją potraktować spirytusem i osiągnąć ten sam (marny)efekt?
Stary 2011-09-23, 15:08   #23
Eshi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
co za sztuka kupić drogi clinique z alkoholem by złuść skórę, jak można ją potraktować spirytusem i osiągnąć ten sam (marny)efekt?
przeczytaj skład toniku Clinique to sama znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie
poza tym znajdź mi tonik oczyszczający i złuszczający niezawierający alkoholu, ja przynajmniej takiego nie widziałam. Nawet tonik dla cery wrażliwej z AA, który teoretycznie jest bezalkoholowy posiada w swoim składzie związki chem. z grupy alkoholi.

Tonik oprócz alkoholu zawiera również m.in. kwas salicylowy, który działa dezynfekująco i oczyszczająco oraz Oczar wirginijski, który działa leczniczo, przyśpiesza proces regeneracji skóry i odmładza. To są pierwsze 2 składniki (po alkoholu) prosto z ze składu mojego toniku Clinique.
Wystarczy się troszkę zainteresować i poczytać, zanim się wysnuje głupie wnioski

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2011-09-23 o 15:22
Stary 2011-09-23, 16:05   #24
kaja2301
Zakorzenienie

dla mnie to jedne z lepszych kosmetyków jakie uzywalam, zwlaszcza mydło. Super oczyszcza twarz.
Mialam na buzi wokol ust takie zaczerwienienia schodzacą skore itp i po 3 krokach one zniknely
krem pewnie nie dla kazdego bedzie super (mojej przyjaciolce np on nie pasuje), ale dla mnie byl ok.
problemy w postaci pryszczy tez zniknely, pamietam ze jak tego uzywalam, mialam tez peeling clinique 'pore minimizer', drogi jak cholera, ale dzialal i faktycznie wagry znikaly. nie na zawsze niestety
kaja2301 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 00:24   #25
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Nie wiem po co ten caps lock
Trochę dziwne zarzucać płynowi złuszczającemu, że ma alko w składzie. Choćby kwas salicylowy w czymś rozpuszczony musi być.
I jak tak czytam ten wątek i patrzę na ankietę, to jednak widzę, że efekt niekoniecznie marny.

Jakby ktoś miał ochotę przetestować to widziałam w douglasie minizestawy w promocji - 29 zł.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2011-09-24 o 00:29
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 01:12   #26
Eshi
Zadomowienie

A tak z innej beczki to uważajcie na produkty Clinique na all, tzn chodzi mi o cenę. Zdarzają się produkty, których ceny są mocno zawyżone, więc zanim zdecydujecie się na zakup akurat tej marki na all to porównajcie ceny z kosmetykiem.
Zauważyłam to przy kupnie pierwszego pełnowartościowego toniku, w Douglasie za tonik 200ml +15ml mydełko i 15ml żel zapłaciłam 60zł (jakiś zestaw), a na all jak ostatnio oglądałam toniki, to ceny przeważnie idą od ok. 69zł w górę (+koszt przesyłki co daje jeszcze wyższą cenę) za sam tonik 200ml. To samo z mydłami. I ludzie to kupują, nie wiem czemu (?) może nie zdają sobie z tego sprawy, jak ja na początku...

Dlatego jak macie taką możliwość to najpierw porównajcie ceny w sklepach, a później decydujcie się na internet

Edytowane przez Eshi
Czas edycji: 2011-09-24 o 01:28
Stary 2011-09-24, 01:26   #27
guacamole
Wtajemniczenie

Często kupuję zestawy mini, bo wychodzą najtaniej. Miałam kilka róznych wersji zestawów Clinique i choć nie wszystko mnie powaliło na rzęsy, byłam zadowolona z ceny i przyzwoitego rezultatu. Na pewno tak jest taniej i poręczniej, bo mozna zabrać w podróż. Cena ok. 35-45 złotych za zestaw: typowo: 20ml kremu, żel 30 ml lub krem pod oczy 7 ml i jakis tonik też ok. 30 ml.
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 14:10   #28
Eshi
Zadomowienie

To również zależy od sprzedającego, widziałam zestawy 3x30ml za 30zł, a widziałam również 3x15ml za 45zł, więc na all też trzeba troszkę poszperać. Ale min. cena dla zestawu mini 3x30ml to ok. 38-40zł (dla typu 3), ja przynajmniej niższej ceny nie widziałam do tego dochodzą koszty przesyłki ok. 8-10zł, więc nie wiem czy tak do końca się opłaca.
A w Douglasie nie widziałam miniaturek jak ostatnio patrzyłam dwa razy.

Poza tym zauważyłam znaczną różnicę właśnie w cenach tego samego zestawu, ale innego typu skóry, u tego samego sprzedawcy typ 1 kosztuje 35zł, a typ 3 już 46zł, czy ktoś wie skąd to wynika? Czyżby żel był droższy od lotionu?

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl
Stary 2011-10-15, 21:16   #29
margoltka
Wtajemniczenie

3kroki stosowałam ładnych parę lat. zawsze podstawowe trzy produkty (mydło, tonik i nawilżacz) + odpowiedni krem, zawsze dobierane odpowiednio do potrzeb skóry. dziś dziwię się, że tak długo używałam. szału nie robi. ot podstawowa pielęgnacja jaką można odnaleźć w wielu seriach kosmetycznych.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 14:51   #30
Eshi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
3kroki stosowałam ładnych parę lat. zawsze podstawowe trzy produkty (mydło, tonik i nawilżacz) + odpowiedni krem, zawsze dobierane odpowiednio do potrzeb skóry. dziś dziwię się, że tak długo używałam. szału nie robi. ot podstawowa pielęgnacja jaką można odnaleźć w wielu seriach kosmetycznych.

Widzisz, moim zdaniem ważna jest również kwestia marki i ceny. Moim zdaniem, a wręcz jestem tego pewna-znajdzie się większa grupa ludzi, którzy patrzą na markę, cenę i robią sobie z takich kosmetyków po prostu reklamę czy wystawkę na półce. Sama znam dwie takie osoby "bo ładnie wygląda". Poza tym dziewczyny piszą, że wydały kupę kasy, która poszła w błoto, bo się nie sprawdził zestaw. Więc o czym to świadczy? Właśnie o tym co pisałam. Chęć posiadania ekskluzywnego zestawu kosmetyków, albo mają za dużo kasy i nie mają co z nią robić. Bo ja przed zakupem droższego całego zestawu używałam przez parę miesięcy próbki i miniaturki.

Teraz moje pytanie, jak sama napisałaś "dziś dziwię się, że tak długo używałam. szału nie robi. ot podstawowa pielęgnacja jaką można odnaleźć w wielu seriach kosmetycznych." to dlaczego tak dłuugo używałaś 3 kroków i wydawałaś na to tyle kasy? Nie była to przypadkiem kwestia marki, a nie działania kosmetyków?

P.S. w Douglasie są mini zestawy -3x30ml w kosmetyczce za 29zł.

www.pustamiska.pl

www.karmimypsiaki.pl
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości