Domowe sposoby na przesuszoną skórę - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-12, 21:56   #1
kamila901
Zakorzenienie

Exclamation Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Szukałam, szukałam (może nie dość dokładnie), ale niestety nie znalazłam w żadnym wątku odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy. Macie może jakieś domowe sposoby na suchą skórę? Albo sprawdzone, dobre kosmetyki, które dość mocno nawilżają? Moim problemem jest sucha skóra- na całym ciele, ale na nogach-szczególnie od kolan w dół jest już wyjątkowo sucha. Gdy nadchodzi jesień skóra zaczyna mnie okropnie swędzieć Chwilami staje się to po prostu nie do zniesienia. Mogę rysować po łydkach paznokciem, zostawiając białe ślady I okropnie wygląda- jakby miała zaraz zacząć pękać Próbowałam już wszelkich balsamów, tłustych kremów typu nivea, nawet oliwki. Gdzieś nawet wyczytałam, żeby zrobić napar ze skrzypu polnego, kory dębu i kwiatów rumianku i przecierać wacikiem. Niestety nic nie pomaga. Kilka godzin po posmarowaniu balsamem owszem jest ok, ale później znów jest to samo. A przecież balsam ma na celu nawilżać, a nie tylko natłuszczać.
Proszę poradźcie coś, bo kolejnej zimy ze swędzącą skórą już chyba nie zniosę

kamila901 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 22:03   #2
Kathrina1986
Zadomowienie

Dot.: Domowe sposoby na przesuszoną skórę

polecam Ci i to bardzo gorąco "masło kakaowe" Ziaja- balsam do ciała- jest tani, świetnie nawilża, pięknie pachnie. Jak dla mnie naj kosmetyk do suchej skóry. Pozdrowionka dodam jeszcze, że trzeba poczekac aż się wchłonie-wtedy są najlepsze efekty

Edytowane przez Kathrina1986
Czas edycji: 2009-10-12 o 22:04
Kathrina1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 08:17   #3
Eti_
Rozeznanie

Kamila901 polecam dodać do kąpieli łyżkę oleju z pestek winogron - nie wiem ile dajesz wody więc musiałabyś sobie sprawdzić - tak by nie było oleju zbyt mało, ani zbyt dużo - jak dasz odpowiednią ilość to po wytarciu nie będziesz miała tłustej skóry tylko taką super nawilżoną i przestanie swędzieć. Bardzo polecam właśnie ten olej - nie ma nieprzyjemnego zapachu i ma super właściwości nawilżające. Nie zatyka porów skóry, nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Wysmarowanie się nim na suchą skórę nie da takiego efektu(wtedy nawet może wysuszyć) jak właściwa ilość właśnie w kąpieli - wtedy najbardziej działa. Sprawdź i napisz, bo jestem pewna że będziesz zadowolona. Ja do takiej kąpieli daje jeszcze olejki eteryczne - kilka kropel, najczęściej lawendowego albo z drzewka herbacianego.
Eti_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 09:33   #4
kamila901
Zakorzenienie

Katharina, dzieki
Eti spróbuje i dam znać wszystko byleby przestało swędzieć

Stary 2009-10-13, 17:31   #5
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 9

Jest taki balsam jak OILLAN firmy oceanic , do kupienia w aptece , 250 ml kosztuje około 15 zł. Mi pomagał jednak trzeba używać systematycznie . Jest z tej serii również emulsja do kąpieli , troszkę droższa , 500ml około 38 zł. Myślę, że w połączeniu efekt byłby jeszcze lepszy (ja nie próbowałam połączenia) Pozdrawiam

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 08:52   #6
kropka75
Zakorzenienie

Mam to samo z łydkami i próbowałam już wszystkiego. Trzeba ciągle smarować i smarować...

Najlepiej na mnie działa czerwony Garnier. Z takich produktów ogólnie dostępnych.

A najskuteczniejsze są produkty z mocznikiem. Do znalezienia w aptece.

Najważniejsze - nie moczyć się w wannie. Woda zabiera wilgoć ze skóry! Krótka kąpiel i uciekamy.

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."
-------------------------------

"Masz świra to go hoduj."
"Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 383 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:46   #7
carolinascotties
Zakorzenienie

do balsamów dodaję mocznik z mazideł - to najlepszy, a zarazem najprostszy sposób
Stary 2009-10-14, 11:16   #8
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Tak z doświadczenia - domowego. Dobrze nawilża oliwka. I kosmetyk ten można bezpiecznie stosowac w domu - nawet jeżeli jest się w ciąży. Olikwa naprawde dobrze napina i nawilża. fakt faktem - jest nieco tłusta, dlatwgo nie nadaje się do smarowania twarzy Dobre sa również kosmetyki nawadniające -od zewnątrz - kremy, żele oraz od wewnątzr w postaci kapsułek
Paola28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 12:57   #9
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
do balsamów dodaję mocznik z mazideł - to najlepszy, a zarazem najprostszy sposób
Mocznik z mazideł? A można wiedzieć skąd to bierzesz?

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Tak z doświadczenia - domowego. Dobrze nawilża oliwka. I kosmetyk ten można bezpiecznie stosowac w domu - nawet jeżeli jest się w ciąży. Olikwa naprawde dobrze napina i nawilża. fakt faktem - jest nieco tłusta, dlatwgo nie nadaje się do smarowania twarzy Dobre sa również kosmetyki nawadniające -od zewnątrz - kremy, żele oraz od wewnątzr w postaci kapsułek
No właśnie jak już napisałam balsamy niewiele mi pomagają, na góra kilka godzin- fakt muszę się przyznać, że nie jestem jakoś specjalnie systematyczna, że się uprę i smaruję po kilka razy dziennie, z resztą tak jest z większością rzeczy np. braniem witamin. Chyba, że mam je pod ręką.
Oliwka- ostatnio kupiłam sobie taką w żelu- johnsons, ale raz, że się słabo wchłania, a 2 naprawdę mnie dziwi, że efekt nawilżenia po niej się tak krótko utrzymuje
A stosowałaś może Capivit Hydrocontrol?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mam to samo z łydkami i próbowałam już wszystkiego. Trzeba ciągle smarować i smarować...

Najlepiej na mnie działa czerwony Garnier. Z takich produktów ogólnie dostępnych.

A najskuteczniejsze są produkty z mocznikiem. Do znalezienia w aptece.

Najważniejsze - nie moczyć się w wannie. Woda zabiera wilgoć ze skóry! Krótka kąpiel i uciekamy.
wole prysznic niż kąpiel więc akurat z tym nie ma problemu

Stary 2009-10-17, 08:49   #10
pandulek
Zadomowienie

Kamila a w jaki sposob stosowalas tą oliwkę?ja rownież stosuje od czasu do czasu oliwkę johnsons i dla mnie efekty są bardzo zadowalajace. Tylko nie czekam aż sie ona wchlonie...po prostu po kąpieli jak wyjdę spod prysznica smaruję cale cialo oliwką i wtedy delikatnie wycieram się ręcznikiem...wtedy mam wrazenie że osuszylam skorę ale oliwka sięwchonęla- moja skora jest super dlugo przyjemnie nawilzona i napięta, a do tego gladziutka
pandulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 21:19   #11
Filip_inka
Raczkowanie

a cos co idealnie nawizly buzke?
mam cere tradzikowa czasem tak przesusze buzke masciami ze robi mi sie taka skorupa....po solarium tez czasem skora schodzi platami i wyglada to fatalnie macie jakies sposoby zeby szyko ja nawilzyc..?
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 21:37   #12
kamila901
Zakorzenienie

Filip_inka przede wszystkim jak stosujesz maści na trądzik musisz jednocześnie nawilżać skórę, stosować kremy nawilżające . Ja od czasu do czasu smaruję twarz jedwabiem do włosów biosilk. A przed solarium stosuj koniecznie kremy z wysokim filtrem!!
Duży masz problem z trądzikiem?

Stary 2009-10-18, 10:00   #13
Filip_inka
Raczkowanie

nawilzam buzie caly czas i kremy z filtrem rowniez.....
wiesz co jakiejsc tragedii z cera nie mam bo tylko w okolicach ust brody mi wyskakuja...ale najgosze jest to ze sa poskorne i ciezko ise ich pozbyc wiec te maci non stop sa uzywane i mimo wszystko wysuszaja
Nie chciała nic...
Filip_inka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 12:34   #14
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Filip_inka Pokaż wiadomość
nawilzam buzie caly czas i kremy z filtrem rowniez.....
wiesz co jakiejsc tragedii z cera nie mam bo tylko w okolicach ust brody mi wyskakuja...ale najgosze jest to ze sa poskorne i ciezko ise ich pozbyc wiec te maci non stop sa uzywane i mimo wszystko wysuszaja
Spróbuj sobie taki płyn Davercin (jest też żel, ale ja używam płyn) kosztuje coś koło 14 zł/30 ml, dla mnie bardzo dobry (przed okresem zwykle miałam wysyp pryszczy a tu nic ) i nie wysusza skóry w takim stopniu jak większość maści na trądzik. Nasączam płatek kosmetyczny, przecieram 2 razy dziennie- rano i wieczorem. Minus jest taki, że to niestety na receptę

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
Kamila a w jaki sposob stosowalas tą oliwkę?ja rownież stosuje od czasu do czasu oliwkę johnsons i dla mnie efekty są bardzo zadowalajace. Tylko nie czekam aż sie ona wchlonie...po prostu po kąpieli jak wyjdę spod prysznica smaruję cale cialo oliwką i wtedy delikatnie wycieram się ręcznikiem...wtedy mam wrazenie że osuszylam skorę ale oliwka sięwchonęla- moja skora jest super dlugo przyjemnie nawilzona i napięta, a do tego gladziutka
Spróbowałam Twojego sposobu i jestem baaaardzo zadowolona Dzięki za radę

Edytowane przez kamila901
Czas edycji: 2009-10-18 o 12:36
Stary 2009-10-18, 13:20   #15
pandulek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Filip_inka Pokaż wiadomość
a cos co idealnie nawizly buzke?
mam cere tradzikowa czasem tak przesusze buzke masciami ze robi mi sie taka skorupa....po solarium tez czasem skora schodzi platami i wyglada to fatalnie macie jakies sposoby zeby szyko ja nawilzyc..?
filip_inka polecam poczytać watek "terapie przeciwtrądzikowe Differin" dziewczyny służa pomocą i polecają specyfiki pomocne na przesuszona masciami buzke- sama mam ten problem, warto poczytać

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Spróbuj sobie taki płyn Davercin (jest też żel, ale ja używam płyn) kosztuje coś koło 14 zł/30 ml, dla mnie bardzo dobry (przed okresem zwykle miałam wysyp pryszczy a tu nic ) i nie wysusza skóry w takim stopniu jak większość maści na trądzik. Nasączam płatek kosmetyczny, przecieram 2 razy dziennie- rano i wieczorem. Minus jest taki, że to niestety na receptę

Spróbowałam Twojego sposobu i jestem baaaardzo zadowolona Dzięki za radę
cieszę się że moglam pomóc ) a co do Davercin- również stosowalam, fakt pomocny na wypryski, ale w moim przypadku również buźkę niemilosiernie wysuszał :/ teraz stosuję inne maści ktore znowu mi robią wior z twarzy ale dziewczyny na wczesniej wspomnianym przeze mnie wątku polecily kilka kiosmetykow- mam nadzieję ze pomogą

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Filip_inka przede wszystkim jak stosujesz maści na trądzik musisz jednocześnie nawilżać skórę, stosować kremy nawilżające . Ja od czasu do czasu smaruję twarz jedwabiem do włosów biosilk. A przed solarium stosuj koniecznie kremy z wysokim filtrem!!
Duży masz problem z trądzikiem?
jak to jedwabiem? szok, mam biosilk ale uzywam tylko na wlosy, w zyciu nie przyszloby mi do glowy zeby tym twarz wysmarować to pomaga? nic po tym nie wyskakuje?
Stary 2009-10-18, 20:56   #16
kamila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
jak to jedwabiem? szok, mam biosilk ale uzywam tylko na wlosy, w zyciu nie przyszloby mi do glowy zeby tym twarz wysmarować to pomaga? nic po tym nie wyskakuje?
Wiesz w sumie to nie smaruję regularnie, to były 3-4 razy, jak miałam naprawdę wysuszoną buzię z resztą też po maściach na trądzik, do tego stopnia, że w miejscu gdzie był pryszcz odchodził mi płatek skóry. Wyskakiwać po tym nic nie wyskakuje- pewnie masz wątpliwości, czy nie zatyka porów. Myślę, że to też zależy od skóry. Każdy na różne rzeczy reaguje inaczej. Ale wiesz... nie smarowałam się nie wiadomo jaką ilością
A kiedyś po kąpieli i peelingu z kawy (daje boski efekt ) nasmarowałam biosilkiem dekolt, ramiona i skóra w tych miejscach była mięciutka, nawilżona i baaardzo gładka.

Stary 2009-10-19, 11:55   #17
pandulek
Zadomowienie

kiedyś na pewno spróbuję ale tylko wtedy kiedy sytuacja będzie naprawdę awaryjna na dekolt na pewno, na buzię się boję-wrażliwiec ze mnie i wszystkiego mogę się spodziewać po takich eksperymentach a peeling z kawy- zgadzam się boski
Stary 2009-10-21, 18:03   #18
Martini17
Raczkowanie

Nawilżaj skórę od środka.
Nieźle sprawdza się branie tabletek z tranem i ogólnie tabletek na poprawę cery.
Najpewniej brak Ci jakiś witamin i minerałów i trzeba zadziałać od środka.
Pozdrawiam

P.S. I może maseczki nawilżające;
http://www.kobieta-facet.pl/

Edytowane przez Martini17
Czas edycji: 2009-12-18 o 12:12
Martini17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 21:22   #19
ManY?
Raczkowanie

Smaruj się zwykłym olejem kuchennym słonecznikowym to nie żart !
ManY? jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:27   #20
ulola
Przyczajenie

Wiem, że może trochę późno piszę ale odkryłam świetny sposób na przesuszoną skórę , może komuś się przyda.
Kupujemy w aptece parafine płynną / płyn doustny/ za ok 3 zł i dodajemy kilka do kilkunastu kropel do wanny. Będą pływały na powierzchni oleiste placki ale po roztrzepaniu ręką będą sie rozdzielać na mniejsze plamki .
Potem trzeba się trochę pomoczyć i gotowe.
Ewentualnie godne polecenia jest oillatum i tego typu rzeczy ale o tym ktoś juz pisał.
Aha parafina nie zapycha i nie uczula.
ulola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości