Puder do konturowania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-14, 11:41   #1
Maaczek
Rozeznanie

Puder do konturowania

Hej dziewczyny Znacie jakiś róż/puder do konturowania kości policzkowych ? Nie używam słowa bronzer bo nie o niego mi chodzi, mam jasną cere i wole ją podkreślić różem niż bronzerem a wiem że to sie często gryzie. Więc jeśli już użyć tego stwierdzenia to chodzi mi o jasny naturalny odcień takiego " bronzera " żeby nim po prostu wymodelować twarz Wiem o np o ton ciemniejszym pudrze ale jednak wolałabym coś konkretnego. I koniecznie musi być matowy !!! Bez drobinek świecidełek i tym podobnych! Pozdrawiam maaczek
Maaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 14:53   #2
edyt
Zadomowienie

Dot.: Puder do konturowania

Ja jestem rowniez bardzo blada i obecnie uzywam dwoch bezdrobinkowych, matowych brazerow. I akurat moim zdanie uzywanie brazera i rozu jednoczesnie nie kloci sie absolutnie.

Jeden to bardzo tania opcja odkryta calkiem przypadkiem w rossmanie - wibo golden glow - puder naturalny hypoalergiczny odcien nr 3. Jest to bardzo jasny odcien brazera, taki ktory bladolice moga nalozyc duzym pedzlem praktycznie na cala twarz i wyglada to mega naturalnie.

Natomiast drugi do typowego konturowania(zaznaczenia cienia pod koscia policzkowa) uzywam rimmel - natural bronzer + minerals - odcien 022 sun bronze. I moim zdaniem nie jest za ciemny nawet dla bladolicych - jednak wpada w cieple tony wiec jesli nie lubisz takich to nie polecam.

Jesli szukasz cos co zastapi roz i puder brazujacy jednoczesnie, tak zeby jednym pociagnieciem pedzla uzyskac kontur i kolor na policzkach to polecam roznego rodzaju kuleczki brazujace np. oriflame i avon maja takie w ofercie i nie sa bardzo blyszczace.
Albo zainwestowac w roz w kolorze biszkoptowym - z takich posiadam tylko roz joko virtual nr 09 - jest to matowy odcien, ktorym mozesz zastapic brazer i uzywac jako rozu do policzkow.

Jesli chcialabys cos z wyzszej polki to dziewczyny na pewno cos znaja i doradza.

P.S. Z ciekawosci sprawdzilam na rece i wibo jest najjasniejszy - ma taki zloto brazowy odcien, rimmel to typowy cieply brazer, a roz joko ma taka sama intensywnosc jak brazer rimmela , ale wpada bardziej w brzoskwiniowe tony.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-10-14 o 15:03
edyt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:01   #3
Maaczek
Rozeznanie

Edyt akurat mam tego rimmela 022 Na mojej twarzy wygląda zbyt ceglasto wg. mnie ... Wole bardziej złotawe odcienie bo twarz mam właśnie jasną o odcieniu żółtym/złotym. A to wibo chętnie bym wypróbowała ale w recenzjach coś piszą o brokacie :/ ???
Stary 2009-10-14, 15:07   #4
edyt
Zadomowienie

Ten wibo o ktorym mowie nie ma absolutnie brokatu. Sa dwa rodzaje brazerwo jeden jest plaski z wzorkami wytlaczanymi(o tym mowie), a drugi jest wypukly i ma sporo drobinek. Jak sie przejdziesz do rossmana to zobaczysz ze maja taka sama nazwe i cene ale to rozne produkty. I wlasnie ten brazer wibo nr 3 ma kolor brazu zlotawo - zolty, ja potrafie go nalozyc na cala twarz i wyglada naturalnie.
A rimmel rzeczywiscie troche ceglasty jest, ale ze uzywam go tylko jako kontur to przejdzie - jesli znajdziesz chlodny odcien matowego brazera to bardzo bym prosila.

P.S. Ja nie znalazlam go w KWC, nie wiem czy czasem to nie byla seria lovely...bo po zdarciu folii widze tylko ze firma wibo.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-10-14 o 15:11
Stary 2009-10-14, 17:06   #5
jamestown
Avada kedavra.

Jak widze z opisu mam jasniejsza skore niz wizaznka edyt. Szczerze powiem, ze jestem tak jasna, ze nie istnieje bronzer, ktory mi pasuje. Z drugiej strony nie znosze oplaenizny i bronzerow .
Szczerze polecam odstawic pomysl z bronzerem i zainwestowac w brzoskwioniowy roz. Jesli masz naprawde jasna skore nie ma lepszego rozwiazania.
Stary 2009-10-14, 19:37   #6
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Jak widze z opisu mam jasniejsza skore niz wizaznka edyt. Szczerze powiem, ze jestem tak jasna, ze nie istnieje bronzer, ktory mi pasuje. Z drugiej strony nie znosze oplaenizny i bronzerow .
Szczerze polecam odstawic pomysl z bronzerem i zainwestowac w brzoskwioniowy roz. Jesli masz naprawde jasna skore nie ma lepszego rozwiazania.
Tu nie chodzi o to kto ma jasniejsza skore twarzy, tylko o pomoc - pytanie dotyczylo jasnego, matowego pudru do konturowania.
Moim zdaniem to czy komus brazer pasuje zalezy bardziej od typu urody. Ja np. mam blond wlosy ze zlotymi reflaksami od slonca, wiec wszystko co brazowe, brzoskwiniowe mi pasuje. Prawdopodobnie typ krolewny sniezki z brazem na policzkach nie wygladalby juz tak dobrze.
A i tak chodzi bardziej o ilosc, jesli sie nie przesadzi i uzywa lekka reka, to kazdy moze uzywac brazera do konturowania.
Stary 2009-10-14, 20:02   #7
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o to kto ma jasniejsza skore twarzy, tylko o pomoc - pytanie dotyczylo jasnego, matowego pudru do konturowania.
Moim zdaniem to czy komus brazer pasuje zalezy bardziej od typu urody. Ja np. mam blond wlosy ze zlotymi reflaksami od slonca, wiec wszystko co brazowe, brzoskwiniowe mi pasuje. Prawdopodobnie typ krolewny sniezki z brazem na policzkach nie wygladalby juz tak dobrze.
A i tak chodzi bardziej o ilosc, jesli sie nie przesadzi i uzywa lekka reka, to kazdy moze uzywac brazera do konturowania.
Wlasniw w tym rzecz, ze nie kazdego. Jestem po prostu biala i wyglada to wstretnie na tak jasnej skorze. NA bialej skorze sprawdzi sie lepiej brzoskwiniowy roz.
Stary 2009-10-14, 20:22   #8
Maaczek
Rozeznanie

Nie wiem jaki mam typ urody, zdjęcia nie posiadam, ale skóre mam jasną, ciemne brązowe włosy, brwi i oczy. Z tego co mi wiadomo brzoskwiniowy nie służy bladej cerze, i u mnie sie to sprawdziło.
Stary 2009-10-14, 21:48   #9
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Wlasniw w tym rzecz, ze nie kazdego. Jestem po prostu biala i wyglada to wstretnie na tak jasnej skorze. NA bialej skorze sprawdzi sie lepiej brzoskwiniowy roz.
Wlasnie w tym rzecz ze ja nie zastepuje rozu brazerem i moje policzki nie wygladaja na brudne. Kontur pod koscia policzkowa robie brazerem, a rozem zaznaczam policzki. I uzywam brazera w minimalnych ilsciach tylko po to zeby stworzyc iluzje cienia. A skore mam w jasnosci revlon ivory, albo edm golden fair/sandy fair wiec nie sadze ze naleze do ciemniejszych baldolicych.
Jak juz pisalam to kwestia urody, co u jednego dobrze wyglada u innego moze szpecic.

Cytat:
Napisane przez Maaczek Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki mam typ urody, zdjęcia nie posiadam, ale skóre mam jasną, ciemne brązowe włosy, brwi i oczy. Z tego co mi wiadomo brzoskwiniowy nie służy bladej cerze, i u mnie sie to sprawdziło.
Z ta brzoskwinia to racja. I dopiero kiedy dostalam probke rozu edm new car smell dane bylo mi to sprawdzic. Na mnie wyglada okropnie - robi sie pomaranczowy i bardzo nienaturalny, zawsze wyglada na przesadzony z iloscia. Jesli brzoskwinia to tylko z dodatkiem rozu, albo wpadajaca w braz.
Ale ten brazer wibo mozesz obadac w rossmanie, to najjasniejszy znany mi brazer - za troche ponad 7 pln oplaca sie sprobowac.
Stary 2009-10-14, 22:02   #10
Maaczek
Rozeznanie

Edyt na pewno sprawdze, jak tylko będe miała czas jechać do rossmana Bardzo Ci dziękuje ;*
Stary 2010-07-12, 13:00   #11
martyna_op
Przyczajenie

Kupiłam sobie puder naturalny hypoalergiczny z dodatkiem nagietka i mam cerę trądzikową czy to będzie przeszkadzało żebym go używała?
martyna_op jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 14:48   #12
Queen
Wtajemniczenie

Polecam puder MAC Harmony, idealny do modelowania jasnej cery. Jest matowy i latwo sie nim pracuje.

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 09:52   #13
mandarynki
Raczkowanie

Czy moglabym poprosic Was o porade? Chodzi mi o matowy puder do konturowania. Chcialabym wyszczuplic i zwezyc twarz, wymodelowac tez troche nos; nie potrzebuje podkreslac kosci policzkowych (przypuszczam wiec, ze powinnam wybrac puder matowy). Bardzo dobrze nosi mi sie pudry Clinique. Mam cere typowej Polki czyli taki zupelnie normalny odcien (z Clinique uzywam pudru bez koloru, wiec ciezko podac mi dokladna tonacje). Czy moglabym uzyc do konturowania jakiegos pudru sypkiego Clinique w ciemnej wersji? (tutaj jest ich zestaw, jaki moge dostac w UK: http://www.clinique.co.uk/products/1...ers/index.tmpl)
Nigdy nie modelowalam twarzy, wiec prosze o porade zarowno co do stopnia krycia jak i tonacji (niektore z nich wygladaja na zdjeciach na bardzo ciemne i boje sie przesadzic).

Edytowane przez mandarynki
Czas edycji: 2012-11-26 o 10:00
mandarynki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 10:36   #14
rotten_lilly
Rozeznanie

Nie ma czegoś takiego jak 'taki zupełnie normalny odcień'. Jak ktoś Tobie może doradzić skoro nie wiadomo jaką Ty masz skóre?? Normalna dla jednego może być na poziomie CSa 110 albo i 180, a to są dwa zupełnie różne odcienie.

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości