Cera naczynkowa - puder na zimę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-15, 08:25   #1
jagosiak
Raczkowanie

Cera naczynkowa - puder na zimę

Hej,
mam cerę naczynkową i uzywam kremów Pharmaceris, ale słyszałam, że zimą powinno sie chronic twarz dodatkowo pudrem. Zaznaczam, że nigdy nie używałam niczego prócz kremu do twarzy, ale zastanawiam sie nad zakupem tej dodatkowej ochrony. czy któraś z was mogłaby mi poradzic jakis puder?

jagosiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 15:45   #2
ladybalbina
Raczkowanie

Dot.: Cera naczynkowa - puder na zimę

Jak najbardziej tak. Co do marki. zalezy jaka kwote jestes gotowa przeznaczyc na ten cel?
ladybalbina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 17:13   #3
agutka_90
Przyczajenie

Podpisuję się pod pytaniem. No i wogóle jakieś rady na zimę dla naczynkowców? szczególnie co do kosmetyków... Pozdrawiam
agutka_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 18:05   #4
xxSHINeexx
Wtajemniczenie

Ja widzialam kilka dobrych w Sephorze. Moze warto pojsc i sprobowac? Zazwyczaj maja tam lusterka i mozna sie pomalowac i zobaczyc jak sie czuje w tym
xxSHINeexx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 12:12   #5
jagosiak
Raczkowanie

Dzięki,

na taki puder chcę wydać do ok 70 zł, ale nie wiem czym sie kierowac przy wyborze. chodzi mi o dobry specyfik.
w sephorze byłam ale przeglądając pudry nie zauważyłam żeby były konkretne polecane do cery naczynkowej.

Stary 2009-10-16, 13:16   #6
ladybalbina
Raczkowanie

Napisz mi czy poza naczynkami masz z nia jakis problem? chodzi mi, czy jest sucha, czy sa na niej jakiekolwiek zmiany skorne? czy czujesz jakikolwiek dyskomfort? np. swedzenie? czym wiecej informacji tym bardziej bede mogla ci pomoc. Zwykle w gabinecie przed diagnoza rozmawia sie z klientka, obserwuje reakcje skorne itd zanim cokolwiek sie poleca. Tu na forum nie ma takiej mozliwosci dlatego te moje dodatkowe pytania.

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

W preparatach do pielegnacji cery naczynkowej nie wolno stosowac preparatow sterydowych, z alkoholem lub substancjami rozgrzewajacymi. W profilaktyce stosuje sie flawonoidy,garbniki,zwiaz ki krzemu,czerwona glinke kosmetyczna, witaminy C i K. Wsrod surowcow roslinnych wymienia sie kokoryczke, cyprys,chaber blawatek,hibiskus,winoros l, arnike gorska,kasztanowiec,milor zab japonski,mirt,oczar wirginijski,przywrotnik,s wietlik,chmiel,dab,nagiet ek i karczoch

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

PUDRY: polecam podklady kremowe zawierajace duzo lipidow, nawilzajace-kwas hialuronowy i pielegnujace-wit.a i e.Podklady powinny miec dobre wlasciwosci kryjace ,by zatuszowac zaczerwienienia
http://www.styl24.pl/article.php/art...Cala-w-pasach/

Edytowane przez ladybalbina
Czas edycji: 2009-10-16 o 13:52
ladybalbina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 15:15   #7
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

W przypadku cery naczynkowej dolegliwości mają różne podłoże. Najczęściej pękanie naczynek jest spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia lub zmianami hormonalnymi, występującymi szczególnie w okresie menopauzy. Problem ten dotyka kobiet w różnym wieku, a tendencja do powstawania tak zwanych pajączków dodatkowo nasila się u osób cierpiących na alergię. Na pękanie naczynek skarżą się również pacjenci z nadciśnieniem tętniczym oraz wrodzoną wrażliwością naczyń krwionośnych.
Za nasilanie się dolegliwości są odpowiedzialne czynniki atmosferyczne, takie jak bardzo niskie oraz wysokie temperatury, wiatr , a także długotrwałe przebywanie na słońcu. Osoby z tendencją do pękania naczynek powinny unikać narażania skóry na tak zwane szoki termiczne – dotyczy to zarówno okresu zimowego, kiedy z nagrzanych pomieszczeń wychodzimy na mróz, jak również korzystania z sauny, solarium czy intensywnego opalania się. Powstawaniu pajączków mogą sprzyjać również nieodpowiednio dobrane kosmetyki, dlatego należy zwrócić uwagę, czy w stosowanych przez nas preparatach nie ma substancji, które mogłyby dodatkowo podrażniać skórę.
Paola28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 17:52   #8
jagosiak
Raczkowanie

Moja skóra jest przede wszystkim sucha (miejscami lekko tłusta), ale nie mam z nią większych problemów. Odkąd używam serii pharmaceris to zmniejszył mi się trochę nawet rumień.

Stary 2009-11-24, 21:08   #9
Igra
Raczkowanie

moja mama ma cerę naczynkową i używa podkładu La Roche Posay, owszem nie jest to najtańszy podkład, ale maskuje naprawdę dobrze, moim zdaniem wart jest tych 70 zł

odchudzanie !
60 --> 57--->55

Photo Sessions - love, love, love!
Zmieniam swój wygląd, zmieniam siebie
Igra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 09:31   #10
żurawinka
Zakorzenienie

Ja używam na noc kremiku Weledy z dziką różą, a przed wyjściem obowiązkowo podkład ( recover rimmel) i puder - akurat tu różne. Zero opalania na soli, tylko latem trochę. Acha. czasem też mleczko z kasztanowca do demakijażu i toniki z oczarem.
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 10:05   #11
agathey
Przyczajenie

Ja mam sklonnosc do naczynek i codziennie nakladam na cala twarz PODKLAD FIRMY M.A.C. jest świetny!! Ten ktorego uzywam jest 100% matowy, bez drobinek swiecacych i nie nawilza. Sa nawilzające MAC ale z tego co wiem to efekt jest pół-matowy.
Niestety kosztuje 105 zł z pompką. Ale ja zawsze kupuje bez pompki za 90.
Polecam.
agathey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 13:00   #12
asik123456789
Zakorzenienie

Podklad napewno dobrze chroni, wiec uwazam, ze na zime jest niezbedny. Polecam raczej kremowe konsystencje. A jesli chodzi o puder to clinique ma nowosc-specjalny zolty puder sypki do cery naczynkowej. Zolty kolor tuszuje zaczerwienienia i dodatkowo ma jakies wlasniwosci pielegnacyjne. Jednak to jets taki typowy puder na podklad.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 23:41   #13
Maripossa
Zakorzenienie

Ja uzywam podkladu Avene couverance do cery naczyniowej jest naprawde super, kosztuje ok.50-60zl. Kupilam go zachecona b.dobrymi opiniami na KWC i musze przyznac ze rzeczywiscie jest super.
Z tym ze musialabym go sobie wyprobowac - najlepiej jakas probke dostac w aptece - bo jest on taki pol tlusty i troszke sie swieci na twarzy - mnie to jednak odpowiada, bo skora ma wtedytaki ladny blask i jest taka swieza ja mam do tego skore b.sucha a on tez dodatkowo lekko natluszcza a przez to chroni przed warunkami pogodowymi.
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości