Jak szybko zrobic tipsy, wszystkie porady!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-24, 11:59   #31
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Jak szybko zrobic tipsy, wszystkie porady!!!

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Zapaliłaś mi światełko nadziei Bo ja marzę o tym, żeby przejść na formy. Wydaje mi się, że mają więcej...hm...potencjału. Więcej się da na nich stworzyć, bardziej dostosować kształt paznokcia do dłoni i do płytki.
Ale.... Na tipsie robię szybko i pewnie. Wypiłowanie progu to minuta osiem. Ciachu rachu i jest pazurek jak malowanie. A jak mam podkleić formę to mam dreszcze z niefajności. Po pierwsze muszę zdjąć rękawiczki jednorazowe, bo inaczej zaraz mam szablon na amen do nich przyklejony. Potem dopasowanie brzegu do krzywizny paznokcia zajmuje mi dwieście lat. Jak już zdejmę szablon to i tak się okazuje, że pod spodem zrobił się glut, więc kolejne dwa stulecia cyzeluję paznokcie frezarką od spodu. Suma sumarum - używam szablonu tylko do swoich paznokci lub do małych napraw paznokci klientek.
Czekam, aż któregoś dnia przyjedzie na białym koniu klientka i powie - mam tydzień czasu, możesz zrobić mi wszystkie paznokcie na formie...
moja koleznak, ktoregos pieknego dnia schowala wszystkie pudelka z tipsami a mialam dwie klientki (bylam juz po kursie szablonowym) no i trzeba bylo cos zrobic. Pierwsza byla na uzupelnienie, ale druga.. a ze babeczka lubi innowacja i eksperymenty to bez wachania na formy sie zgodzila, a ja strach w oczach i zaczelam sie tlumaczyc, ze to moje pierwsze itd...ale poszlo jakos i wazne, ze klientka byla zadowlona i jest nia do dzis) mojej mamie tez robilam tylko na tipsie, ale pierwsze formy tak jej przypadly do gustu i przede wszystkim polowa czasu zaoszczedzona, ze teraz robie jej tylko na formach... trzymam kciuki)
p.s. ja zakladam rekawiczki dopero wtedy jak zaczynam opracowywac juz zazelowanego pazurka) bo w rekawiczkach nie podkleisz nawet najlepszych form swiata)

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2009-10-24 o 12:01
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 11:45   #32
irelax
Raczkowanie

Co sądzicie by kamuflażem pokryć nieopiłowany próg tipsa?
Sprawdza sią w praktyce?
irelax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 12:16   #33
AmazingStudio
BAN stały

nieopilowany-tu nie chodzi nawet o estetyke ,ale i trwalosc tego tipsa Opracuj prog i pokryj kamuflazem, a bedzie super
AmazingStudio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 13:01   #34
irelax
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedż, myslałam o skróceniu sobie czasu w przygotow. tipsa.)
Z estetycznego punktu widzenia ,to byłoby to widać pod tym kamuflażem?
Stary 2009-10-26, 14:48   #35
paula211
Rozeznanie

hmm no podejrzewam że byłoby go czuć bo byłoby w tym miejscu zgrubienie. Poza tym nie wytrzymałby taki paznokieć zbyt długo
paula211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 15:29   #36
irelax
Raczkowanie

pracuje obecnie na tipsach, jak klijentka wraca na odnowe i chce skrócic pazurki to zrobic to najlepiej od razu gilotyną(tak jest szybciej ale czy czegos nie sknocę?), czy dopiero po ściągnieciu żelu ?
Obeznane pomóżcie
Stary 2009-10-30, 11:43   #37
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez irelax Pokaż wiadomość
pracuje obecnie na tipsach, jak klijentka wraca na odnowe i chce skrócic pazurki to zrobic to najlepiej od razu gilotyną(tak jest szybciej ale czy czegos nie sknocę?), czy dopiero po ściągnieciu żelu ?
Obeznane pomóżcie
mnie uczono, ze nie powinno skracac sie takich pazurkow gilotyna (niewazne czy przed czy po opilowaniu z zelu), gilotyna moze powodowac mikropekniecia samego tipsa. Ja to zawsze robie pilnikiem po opracowaniu frezarka.
Ale bylam kiedys u stylistki, ktora skracala pazurki gilotyna i nic nie popekalo - nie wiem czy to kwestia szczescia czy materialu.. ale moze niech wypowiedza sie dziewczyny, ktore prowadza szkolenia)
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 13:33   #38
byliczka
Zakorzenienie

irelax gilotyną obcinamy tipsa TIIPSSAA bez żelu. Jeśli obetniesz tipsa z żelem może on pęknąć i nawet jego kawałek może wbić się w płytkę i w tedy kuku bardzo bolesne
Stary 2009-10-30, 13:44   #39
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Jeżeli klientka chce bardzo skrócić pazurki to robię to frezarką i wyrównuję pilnikiem (mówię oczywiście o już przedłużonych paznokciach). Zajmuje to chwileczkę, ja się nie męczę i niczego nie uszkadzam.

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 19:40   #40
irelax
Raczkowanie

Dzięki za wzystkie podpowiedzi baaardzo. No ale przyznam sie bez bicia instruktorka mówiła .....
No a ja siup i chciałam szybciej i nawet mi to wychodziło jak na naturalne tipsy ciachałam gilotyną, no ale jak ostatnio ciachnęłam cleary to dupa blada,klijentka nie wróci bo możliwe,ze chyba trzasnęło.
Jesli tak to pazur odpadnie czy połamie sie do konca?
Dałam ciała na całego .
Stary 2009-10-30, 22:10   #41
Helka 20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez irelax Pokaż wiadomość
Dzięki za wzystkie podpowiedzi baaardzo. No ale przyznam sie bez bicia instruktorka mówiła .....
No a ja siup i chciałam szybciej i nawet mi to wychodziło jak na naturalne tipsy ciachałam gilotyną, no ale jak ostatnio ciachnęłam cleary to dupa blada,klijentka nie wróci bo możliwe,ze chyba trzasnęło.
Jesli tak to pazur odpadnie czy połamie sie do konca?
Dałam ciała na całego .
Pierwsza zasada: Nie skracać czasu pracy NA SIŁĘ.
Człowiek uczy się na błędach.
Helka 20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 12:56   #42
slon trabalski
Raczkowanie

Witam Was kochane. Jestem załamana. Kupiłam zestaw startowy do robienia tipsów, ale okazuje się to strasznie trudne dla mnie. Jestem początkująca w tym temacie. Robiłam kilka razy tipsy, jako tako trzymały się, ale po 2 tyg muszę je skócic no i powiem , że gilotyna mi się w tym przypadku nie sprawdza, żel pęka i odpada.... jak skrócic? piłowac? toż to można sie zapiłowac na śmierc
ostatnio chciałam pokryc żelem swoje naturalne paznokcie i wyszła kaszana, na drugi dzien w pracy mi się odkruszyły niektóre miejsca. Która dziewczyna mi napisze przepis od A do Z, kiedy pomalowac, kiedy opiłowac i kiedy przetrzec cleanerem i kiedy dac ozdoby, bo ja nic nie rozumiem już z tego, czy trzeba przecierac za każym razem czy własnie nie, żeby żel dobrze wiązał.... lepiej zrobic to dobrze, bo masakrą jest gdy trzeba zdjąc to z paznokci... proszę o pomoc
slon trabalski jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 13:33   #43
byliczka
Zakorzenienie

No bardzo interesujące.
A myślisz że my wiedzę mamy skąd?
Idź na kurs jak się chcesz tego dowiedzieć, albo rusz tyłkiem i włóż trochę pracy czytając forum.
Jezzzzuu ja nie wiem, czy na podforum paznokcie jest dodatkowo gdzieś nagłówek caritas?
Stary 2009-11-01, 13:57   #44
slon trabalski
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
No bardzo interesujące.
A myślisz że my wiedzę mamy skąd?
Idź na kurs jak się chcesz tego dowiedzieć, albo rusz tyłkiem i włóż trochę pracy czytając forum.
Jezzzzuu ja nie wiem, czy na podforum paznokcie jest dodatkowo gdzieś nagłówek caritas?
Czytałam ten wątek to widziałam, ze co druga dziewczyna pisała, że robi paznokcie swojej klientce, więc wynika z tego , że chyba macie uskonczone kursy.Jezu skąd w drugim człowieku tyle jadu, żeby ukąsic drugiego? Czy to zazdrośc? widocznie babska. Bo na forum smochodowym na przykład jeden facet drugiemu bezinteresownie pomoże, doradzi, a tu to tylko walka, żeby miec wszystko dla siebie.Pozdrawi am
Stary 2009-11-01, 14:01   #45
charolina
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez slon trabalski Pokaż wiadomość
Witam Was kochane. Jestem załamana. Kupiłam zestaw startowy do robienia tipsów, ale okazuje się to strasznie trudne dla mnie. Jestem początkująca w tym temacie. Robiłam kilka razy tipsy, jako tako trzymały się, ale po 2 tyg muszę je skócic no i powiem , że gilotyna mi się w tym przypadku nie sprawdza, żel pęka i odpada.... jak skrócic? piłowac? toż to można sie zapiłowac na śmierc
ostatnio chciałam pokryc żelem swoje naturalne paznokcie i wyszła kaszana, na drugi dzien w pracy mi się odkruszyły niektóre miejsca. Która dziewczyna mi napisze przepis od A do Z, kiedy pomalowac, kiedy opiłowac i kiedy przetrzec cleanerem i kiedy dac ozdoby, bo ja nic nie rozumiem już z tego, czy trzeba przecierac za każym razem czy własnie nie, żeby żel dobrze wiązał.... lepiej zrobic to dobrze, bo masakrą jest gdy trzeba zdjąc to z paznokci... proszę o pomoc
o mamo.... wiesz co to google?? wystarczy wpisać żele krok po kroku i masz tego w pip i nazad... nie nauczysz się robić paznokci od przeczytania teorii jak powinno się je robić... ja jestem samoukiem... uczę się dobry rok na próbach i błędach i szczerze to nie mam się co porównywać z niektórymi dziewczynami bo aż wstyd.... lata praktyki.... marzy mi się kurs ale na razie się uczę a chętnych sponsorów jak na razie brak... dużo by pisać... skorzystaj z wyszukiwarki...
charolina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 14:04   #46
slon trabalski
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez charolina Pokaż wiadomość
o mamo.... wiesz co to google?? wystarczy wpisać żele krok po kroku i masz tego w pip i nazad... nie nauczysz się robić paznokci od przeczytania teorii jak powinno się je robić... ja jestem samoukiem... uczę się dobry rok na próbach i błędach i szczerze to nie mam się co porównywać z niektórymi dziewczynami bo aż wstyd.... lata praktyki.... marzy mi się kurs ale na razie się uczę a chętnych sponsorów jak na razie brak... dużo by pisać... skorzystaj z wyszukiwarki...
Skrzystam, dzięki
Stary 2009-11-01, 18:58   #47
tynnkaaa
Raczkowanie

Niektóre dziewczyny na tym forum sa niezbyt mile, a same za pewne kiedyś zaczynały i miały z paznokciami nie jeden problem.
Wiadomo, nie popieramy pseudostylistek, bo zabieją klientki, a przy okazji odwalają jeden wielki kicz.
Ale są też dziewczyny, które mimo, że są samoukami robią o stokroć lepsze paznokcie niż niejedna dziewczyna po kursie.

Myslę, że google mogą Ci pomoc w uzyskaniu odpowiedzi. Sama z nich bardzo często korzystam. A poza tym w internecie umieszczone są filmiki instruktażowe - wystarczy poszukać. A później ćwiczyc, ćwiczyć..
tynnkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 19:52   #48
slon trabalski
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Niektóre dziewczyny na tym forum sa niezbyt mile, a same za pewne kiedyś zaczynały i miały z paznokciami nie jeden problem.
Wiadomo, nie popieramy pseudostylistek, bo zabieją klientki, a przy okazji odwalają jeden wielki kicz.
Ale są też dziewczyny, które mimo, że są samoukami robią o stokroć lepsze paznokcie niż niejedna dziewczyna po kursie.

Myslę, że google mogą Ci pomoc w uzyskaniu odpowiedzi. Sama z nich bardzo często korzystam. A poza tym w internecie umieszczone są filmiki instruktażowe - wystarczy poszukać. A później ćwiczyc, ćwiczyć..
Dziękuję, ze napisałaś słowa pociechy.Ja nikomu nie zabiorę klientki, bo nikomu nie będę robic paznokci. Daleka droga, do tego,ażeby wynik było można pokazac publicznie.Sama czytałam i oglądałam filmiki jak robic tipsy, ale informacje jakieś znajduję rozbieżne... A cwiczyc to pewnie, ze cwiczę tylko na Boga, strasznie się zdejmuje żel w razie klapy no ale trudno, będę próbowac

Edytowane przez slon trabalski
Czas edycji: 2009-11-01 o 19:55
Stary 2009-11-01, 20:03   #49
SMAKUSIA
Rozeznanie

To kup lepszy pilnik jeśli tak strasznie Ci się ten żel zdejmuje.
A co do rzekomej "WREDNOŚCI i ZAWIŚCI" na forum to nie o to chodzi.
Dziewczyny zrozumcie, że wiedza kosztuje. Naprawdę większość z nas dała kupe kasy na szkolenia,warsztaty itp , a po mimo tego cały czas przeczesujemy różne fora strony i filmiki cały czas sie doszkalając ale nikogo nie prosimy żeby nam napisał od a do z co i jak bo to jest nie feer.

Tak więc odrobinę wysiłku.

SMAKUSIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:17   #50
Natii890706
Zadomowienie

Pilnik w dłoń i piłować;p
Natii890706 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:43   #51
slon trabalski
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Natii890706 Pokaż wiadomość
Pilnik w dłoń i piłować;p
Ok piłuję
Stary 2009-11-01, 21:06   #52
tynnkaaa
Raczkowanie

No fakt zdięcie żelu jeszcze tak, aby nie uszkodzić naturalnej płytki nie jest tak proste jakby się wydawało, lecz to chyba kwestia wprawy i wyczucia.

Tak, ja rozumiem. Szkolenia = kasa, ale dobra rada chyba nikogo nie kosztuje, a tak jak to ktoś wcześniej powiedział z pisania się i tak nie da nauczyć.
Stary 2009-11-01, 21:33   #53
SMAKUSIA
Rozeznanie

Tyle, że już milion razy było na tym forum pisane co i jak...

Więc jeśli ktoś jest dociekliwy, a chce żyć w zgodzie, to niech poszuka, poszpera itp, a nie - ej napiszcie mi krok po kroku bo mi sie czytać nie chce wszystkiego :/

SMAKUSIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:40   #54
tynnkaaa
Raczkowanie

Więc dziewczynoooo szukaj )

Fakt, ja na tym forum znalazłam dużo ciekawych i przydatnych rzeczy )
Stary 2009-11-01, 22:04   #55
byliczka
Zakorzenienie

Booożżż masakra jakaś.
Zielenieje z zazdrości że odbierzesz mi klientki których aktualnie nie ma bo nie przyjmuję

Smakusia po co Ty się wysilasz? Takie te dziewuchy wredne i zazdrosne że człowiekowi biednemu, uciemiężonemu życiem nie pomogą, nie powiedzą dobrego słowa.

A dziesiątki, jak nie setki tysięcy postów na forum się samo napisało, niepokalanie się poczęły! Serio. Nie kpię.
Stary 2009-11-01, 22:08   #56
slon trabalski
Raczkowanie

Cytat:
Booożżż masakra jakaś.
Zielenieje z zazdrości że odbierzesz mi klientki których aktualnie nie ma bo nie przyjmuję

Smakusia po co Ty się wysilasz? Takie te dziewuchy wredne i zazdrosne że człowiekowi biednemu, uciemiężonemu życiem nie pomogą, nie powiedzą dobrego słowa.

A dziesiątki, jak nie setki tysięcy postów na forum się samo napisało, niepokalanie się poczęły! Serio. Nie kpię.
No na pewno Ci ulżyło jak tak napisałas, Prawda? To i ja się cieszę z Twojego szczęscia
Stary 2009-11-01, 22:32   #57
byliczka
Zakorzenienie

Jeśli wydaje Ci się że będę się wdawać w pyskówki i odpowiadać na posty na poziomie gimnazjum to się mylisz. Wiele padło już takich pytań jak Twoje i zawsze spotykają się one z tą samą odpowiedzią: WYSZUKIWARKA. Nic w tej materii się nie zmienia i mniemam że zmianie prędko nie ulegnie. A robienie z siebie ofiary, bo nagle nie ma chóralnego głosu "pomocy" i wystarczy poszukać jest słabe. Bardzo słabe.

Zachęcam do powrotu do docelowego tematu jakim były sposoby na SZYBKIE wykonanie paznokci, a nie opracowywanie PRZEPISU jak krok po kroku piłować i skracać paznokcie.

Pragnę również zaznaczyć że zgodnie z przeznaczeniem forum, dzielimy się doświadczeniem, pomysłami itp. A NIE UCZYMY PRZEDŁUŻANIA STEP BY STEP.

E.O.T

Tynnkaa masz rację jestem nie miła. Jestem cholernie nie miła odpisując codziennie na kilka PW które wysyłają mi dziewczyny. To straszne jak można być tak nie miłym i bezdusznym. Chyba przestanę odpisywać. Wtedy będę trendi dżezi i kul.

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2009-11-01 o 22:34
byliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 22:43   #58
slon trabalski
Raczkowanie

Cytat:
Jeśli wydaje Ci się że będę się wdawać w pyskówki i odpowiadać na posty na poziomie gimnazjum to się mylisz. Wiele padło już takich pytań jak Twoje i zawsze spotykają się one z tą samą odpowiedzią: WYSZUKIWARKA. Nic w tej materii się nie zmienia i mniemam że zmianie prędko nie ulegnie. A robienie z siebie ofiary, bo nagle nie ma chóralnego głosu "pomocy" i wystarczy poszukać jest słabe. Bardzo słabe.

Zachęcam do powrotu do docelowego tematu jakim były sposoby na SZYBKIE wykonanie paznokci, a nie opracowywanie PRZEPISU jak krok po kroku piłować i skracać paznokcie.

Pragnę również zaznaczyć że zgodnie z przeznaczeniem forum, dzielimy się doświadczeniem, pomysłami itp. A NIE UCZYMY PRZEDŁUŻANIA STEP BY STEP.

E.O.T

Tynnkaa masz rację jestem nie miła. Jestem cholernie nie miła odpisując codziennie na kilka PW które wysyłają mi dziewczyny. To straszne jak można być tak nie miłym i bezdusznym. Chyba przestanę odpisywać. Wtedy będę trendi dżezi i kul.
Najlepiej to jest jak zawsze jest wytłumaczenie na swoje zachowanie. Jakbyś nie zauważyła to od kilku juz postów nie proszę juz o napisanie mi czegokolwiek. Masz rację, chcę zakończyc ten temat tutaj i bądź tak miła i uznaj że go tu nie było.Ja nikogo nie zmuszam, żeby mi ktoś odpisywał na pytania w poście. Jesli ktoś, nie zna odpowiedzi, bądź nie chce odpowiedziec, niech po prostu pozostawi post bez odpowiedzi
Stary 2009-11-02, 10:31   #59
tynnkaaa
Raczkowanie

Cytat:
Przecież nikt Cię do odpisywania nie zmusza. Poza tym nie wnikam w to czy jesteś miła czy nie, czy odpisujesz czy nie. Ja po prostu zaaragowałam na to co było wyżej napisane. Proste.
I po co wprowadzać taką "atmosferę"?
Stary 2009-11-02, 11:49   #60
byliczka
Zakorzenienie

No więc właśnie. Nikt mnie nie zmusza, a mimo to robię to bo jeśli ktoś mnie pyta to odpowiadam. Ale na głupie pytania, zadawane codziennie, a nawet kilka razy dziennie się przestaje odpisywać mądrze i proponuje się wyszukiwarkę i nie widzę w tym nic NIEMIŁEGO.
A co do atmosfery, pominę w ogóle ten temat, bo gdyby się komuś chciało minimum pracy włożyć, a nie liczyć że się wiedzę dostanie pod nos podstawioną, to nie było tych wszystkich niepotrzebnych postów.
Ale czasem zastanawiam się czy dziewczyny piszą cyrylicą czy jakimiś hieroglifami.. Nie wiem..

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości