Sk鏎a g這wy - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2005-03-30, 14:27   #1
marciiia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 43

skora glowy

moj kolega ma na glowie cos przypominajace strupy co to jest i jak to leczyc????
dziekuje
marciiia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-03-30, 17:54   #2
charlotta1
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 399
Re: skora glowy

to mo瞠 by 逝szczyca, wrzu w google, na pewno znajdziesz du穎 informacji.

pozdr
lotta
charlotta1 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-03-30, 18:07   #3
AgnieszkaW.
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 87

A ja s康ze, 瞠 z takim problemem najlepiej jest wybra si do dermatologa. Porozmawiaj z koleg i nak這 go do wizyty.
Pozdrawiam.
AgnieszkaW. jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-03-30, 21:33   #4
marciiia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 43

on by z tym u dermatologa i to nie jednego i nikt nie wie co to jest
marciiia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2005-03-30, 21:56   #5
gaga
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 305
GG do gaga

barzdo mnie to dziwi ze dermatolog nie mogl pomoc, moze zwroc sie z tym problemem do naszej Pani dermatolog na forum dermatologia
trudno jest cos pomoc zgadujac co to moze byc, me盧zy幡i maja czasem problem z 逝piezem t逝stym , i to wyglada ja strupy a szczegolnie jak sie zadrapia, mimo ze myja czesto glowe ., 這jotok tez moze spowodowac takie objawy
Stary 2006-04-07, 15:05   #6
Gabinet Optimum Lodz
Sponsor
reklama op豉cona

Wiadomo軼i: 71
GG do Gabinet Optimum Lodz
Question Sk鏎a G這wy

Witam, mam na imie Mariusz, 31lat i problem z 逝szcz帷ym sie nask鏎kiem na g這wie.
w wieku 18 lat zacz彬em 造siec(podobno to wplyw testosteronu) teraz juz niewiele zostalo z mojej niegdys bujnej czupryny, strzyge sie regularnie 2razy w tyg na 2milimetry, jednak skora glowy kiedy s dluzsze ma sklonnosc do luszczenia, myje szamponami przeciwlupiezowymi- seboradin,i innym ktorych nazw nie pamietam.
czy jest jakis trwaly, skuteczny sposob ,zeby pozbyc sie tej dolegliwosci?
dziekuje.
0601775733
Mariusz Adamczewski

http://www.masaze-lodz.pl

gg: 1911129
Gabinet Optimum Lodz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-04-07, 15:12   #7
taszkin
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 769
Dot.: Sk鏎a G這wy

Jedyny, najskuteczniejszy jaki znam to Nizoral i niedopuszczanie do zbytniego przet逝szczania si w這sk闚. Pom鏬 w bardzo trudnych, znanych mi przypadkach, wi璚 z czystym sumieniem moge go poleci jako jedyn rzecz, kt鏎a naprawd "co robi", a nie daje efekt na tydzie. Substytuty polecane w aptece nie maj takiej "mocy" Wazne jest, by dostosowac si do producenta, ale z tego co wiem, potem to juz nie takie konieczne bo efekt jest do嗆 d逝gotrwa造.

Polecam jednak najpierw konsultacj z dermatologiem, bo jesli przyczyna jest inna niz przyczyna 逝pie簑, nawet Nizoral nie pomo瞠.
Pozdrawiam!
taszkin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-04-07, 15:40   #8
Gabinet Optimum Lodz
Sponsor
reklama op豉cona

dziekuje, fakt,stosowalem nizoral i bylo ok ale po jakims czasie wraca, dermatolog powiedzial ,ze to lojotokowe zapalenie skory... a ja mam sucha skore a ta nazwa kojarzy mi sie raczej z tlust glow...
0601775733
Mariusz Adamczewski

Stary 2006-04-07, 15:50   #9
taszkin
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 769

Niekoniecznie. Przy tym schorzeniu sk鏎a moze byc wr璚z przesuszona, a luszczenie si to jeden z licznych objaw闚 LZS. Jest to choroba trudna do wyleczenia, w niekt鏎ych przypadkach to wr璚z graniczy z cudem i jedynym ratunkiem s leki dora幡e, kt鏎e 豉godza jedynie uci您liwe skutki choroby.
Polecam Ci przegl康ni璚ie tych link闚

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=542&w=15863917
http://www.wizaz.pl/forum/archive/in...p/t-14936.html
http://www.wizaz.pl/forum/archive/in...p/t-35806.html
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=49805&page=1
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56811&page=2 (post#44)
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4778
taszkin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-04-07, 15:57   #10
Gabinet Optimum Lodz
Sponsor
reklama op豉cona

super, jestes wielka, dzieki
0601775733
Mariusz Adamczewski

Stary 2006-07-17, 08:56   #11
Kwikwi
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 39
sk鏎a g這wy sw璠zi

czy kt鏎a z was mia豉 taki problem 瞠 drugiego dnia po umyciu w這s闚 sk鏎a sw璠zia豉 i trzeba si by這 po g這wei podrapa zeby zniwelowa ten dyskomfort? dodam jeszcze 瞠 przy tym wypadaja mi w這sy no i jak sie tak troche podrapie to na paznokciach zostaja mi takie bia貫 ma貫 kropeczki ale nie suche tylko zlepione. co to moze by??kiedys pr鏏owa豉m przesta drapa si po g這wei ale to jest silniejsze ode mnie. Czasami te w sytuacjiach stresowych tak robie. MO瞠 mnie ta g這wa tak naprawde nie swedzi tylko mi sie tak wydaje. A do dermatologa nie chce is bo nie znam dobrego w warszawie a tak naprawde im nie ufam bo juz s造sza豉m nie raz 瞠 po ich specyfikach to w這sy jeszcze bardzieh wypadaja. Na pocz徠ku ich kondycja sie poprawia ale gdy tylko od這篡 sie te koszttowne mazidla wypadaj jeszcze bardziej. O teraz np. cos mnie na g這wie zaszczypa這( tak jakby cos p瘯a這 :P) no i reakcja natychmiastowa. martwei sie te bo mo瞠 to g逝pie ale kiedys moje czo這 by這 na 3 palce a teraz jest na 4 i kawa貫k. :/ dodam te 瞠 w豉郾ie na lini pomiedzy w這sami a czo貫m czasami mi sie robia pryszcze albo te minimalnie ale we w這sach no a potem jak one znikaja to tam w這s闚 nie ma, albo jestem juz przewrazliwiona. :/ dorad嬈ie cos. prosze. a i dodam z uzywam teraz juz tak od trzech lat 豉godnych szampon闚 zio這wych albo obecnie bambiono dla dzieci. :P
Kwikwi jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-17, 09:18   #12
vesenka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 883
Dot.: sk鏎a g這wy sw璠zi

Mi to wygl康a na 逝pie t逝sty, albo 這jotokowe zapalenie sk鏎y... spr鏏uj poszuka w徠k闚 na ten temat i por闚naj objawy... ale bez dermatologa raczej si nie obejdzie, chyba,瞠 marzy ci si 造sinka. Samo raczej nie przejdzie.
vesenka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-17, 09:37   #13
Mariah
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 050

Kwikwi nie zwlekaj z wizyt u dermatologa! Objawy, o kt鏎ych piszesz wyra幡ie wskazuj na 這jotokowe zapalenie sk鏎y, a tego sama nie wyleczysz!
Aby troch z豉godzi 鈍i康 polecam wywar z rumianku - polewa豉m nim g這w po tym jak jeden z szampon闚 wysuszy mi sk鏎 g這wy na wi鏎 Dwie saszetki herbatki rumiankowej zalewasz wrz徠kiem ( tak ze 2 szklanki), odstawiasz do wystygni璚ia. Po umyciu i sp逝kaniu w這s闚 wod na sam koniec polewasz g這w rumiankiem. Nie sp逝kuj! (tylko uwaga, mo瞠 brudzi r璚znik na 鄴速o). U mnie 豉godzi這 to troch sw璠zenie.Poza tym rumianek dzia豉 antyseptycznie, bakteriob鎩czo, 豉godz帷o
Mariah jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-17, 16:37   #14
Mariti
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 431

Cytat:
Napisane przez Mariah
Kwikwi nie zwlekaj z wizyt u dermatologa! Objawy, o kt鏎ych piszesz wyra幡ie wskazuj na 這jotokowe zapalenie sk鏎y, a tego sama nie wyleczysz!
Aby troch z豉godzi 鈍i康 polecam wywar z rumianku - polewa豉m nim g這w po tym jak jeden z szampon闚 wysuszy mi sk鏎 g這wy na wi鏎 Dwie saszetki herbatki rumiankowej zalewasz wrz徠kiem ( tak ze 2 szklanki), odstawiasz do wystygni璚ia. Po umyciu i sp逝kaniu w這s闚 wod na sam koniec polewasz g這w rumiankiem. Nie sp逝kuj! (tylko uwaga, mo瞠 brudzi r璚znik na 鄴速o). U mnie 豉godzi這 to troch sw璠zenie.Poza tym rumianek dzia豉 antyseptycznie, bakteriob鎩czo, 豉godz帷o
Mariah dobrze prawi !! je郵i uzywasz drogeryjnych szampon闚 i odzywek odstaw je i do czasu wizyty u dermatologa zafunduj sobie jakis w aptece po uzgodnieniu z pani farmaceutk.
Mariti jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-19, 14:56   #15
ewelink_a
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 68
GG do ewelink_a

Polecam Seboradin Niger g堯wnie odrzywke bez sp逝kiwania, koszt oko這 12 z.
ewelink_a jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-04-26, 14:41   #16
Dominikaaa
BAN sta造

Wiadomo軼i: 21

jak chcecie 陰godny szampon dla dzieci i dla wrazliwej sk鏎y to najlepsiejszy jest firmy Hipp ma same naturalne sk豉dniki
http://www.hipp.pl/tce/frame/main/22.htm
Dominikaaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-16, 16:35   #17
Arietta
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 52
Sk鏎a g這wy

Tak sobie my郵 - aplikujemy na twarz r霩ne kosmetyki i specyfiki, 瞠by by豉 np dobrze nawilzona, od篡wiona itd. natomiast jesli chodzi o wszelakiego rodzaju od篡wki i proteiny na tzw. ow這sion sk鏎 g這wy , to z czyms takim si nie spotka豉m. Zawsze dotyczy to bezposrednio samego w這saa nie sk鏎y.
Czy sk鏎a w tym miejscu nie wymaga od篡wienia/piel璕nacji?
Arietta jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-16, 17:00   #18
an0138
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 383
Dot.: Sk鏎a g這wy

Oczywiscie, bo przesuszenie skory glowy moze spowodowac lupiez-tak samo jak jej lojotok, rowniez nieprawidlowa reakcja.
Jesli skora glowy jest slucha trzeba ja nawilzac.Masz racje ze malo jest na rynku preparatow ktore maja takie przeznaczenie. Glownie polecane jest nakladanie na same wlosy,czesciej na koncowki.
W aptece mozesz kupic maseczke WAX, wyraznie pisze w ulotce ze przeznaczona jest rowniez do skory glowy i nalezy ja wcierac Ta konkretna odzywka bardzo intensywnie nawilza tez wlosy. Jesli zas skora ma problem lojotokowy to nie zaleca sie stosowania jakis dodatkowych preparatow
an0138 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-16, 19:30   #19
Arietta
Raczkowanie

Dzi瘯uj za informacj Czy je郵i poprosz w aptece o maseczk Wax, to b璠zie wiadomo o co chodzi? Nie musz podawa producenta?
Stary 2009-10-17, 09:44   #20
motylek1007
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 26 651

najpierw poczytaj o waxie, bo jest ich kilka rodzaj闚 z bardzo r騜nym sk豉dem (polski, zagraniczny itp).
Na sk鏎e g這wy s r霩ne wcierki robione samodzielnie albo kupne (tylko na alkohol trzeba uwa瘸c przy przesuszeniu), lub emulsje na bardzo przesuszon sk鏎e g這wy np Emolium

[*] 11.09.2012
jeszcze si kiedy spotkamy...
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-17, 11:42   #21
an0138
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 383

podobno najlepszy jest wax polskiej firmyl'biotica <---jakos tak ^^
an0138 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-17, 11:54   #22
motylek1007
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 26 651

zdania na temat wax闚 s podzielone

[*] 11.09.2012
jeszcze si kiedy spotkamy...
motylek1007 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-18, 14:48   #23
Arietta
Raczkowanie

Ch皻nie poczytam na temat wax闚, zaraz zaczn szuka informacji.
Nie b璠 pyta o to kt鏎e polecacie, bo pewnie jest to pytanie bez sensu, bo np. ka盥a z nas ma odmienn cer, do kt鏎ej potrzebne s konkretne kosmetyki a inne nie dzia豉j, mimo 瞠 te same pomagaj komu innemu - pewnie jest podobnie ze sk鏎 g這wy. Nie mo積a wi璚 (tak mi si wydaje) - powiedzie - ten jest rewelacyjny, a ten do bani. Zale篡 dla kogo.

Jednak wa積e 瞠 w og鏊e co takiego istnieje, bo temat jest taki troch jakby zaniedbany, nieznany, marginalny - ma這 wi璚 wiadomo軼i. O ile mo積a si zorientowa czego potrzeba sk鏎ze twarzy o tyle nie spotka豉m si z tym, 瞠by kto potrafi oceni sk鏎 na kt鏎ej rosn w這sy. A przecie ona te chyba wymaga piel璕nacji (bo czemu nie, skoro jest tyle r騜nych ser闚 i krem闚 na ka盥 niemal parti cia豉? powieki, szyja, biust, piety itd.).
Ciekawe czy kto (kto?) potrafi to oceni.

Edytowane przez Arietta
Czas edycji: 2009-10-18 o 15:32
Stary 2009-10-30, 10:40   #24
Arietta
Raczkowanie

Znalaz豉m co takiego

http://esentia.pl/Dermaglin_Maseczka...owy_p26224.htm

na razie u篡豉m tylko raz, trudno wi璚 wyrokowa z ca陰 pewno軼i o efektach. Na razie jednak jestem zadowolona, bo faktycznie daje uczucie 鈍ie穎軼i i oczyszczenia. Jedynym minusem jest to, 瞠 do嗆 ci篹ko si aplikuje - jest g瘰ta wi璚 ci篹ko jest dotrze do sk鏎y, sporo jej zatrzymuje si u nasady w這s闚 i nie jest 豉two j wetrze.
Jednak najwa積iejsze jest to, 瞠 przeznaczona jest nie do w這s闚, a do sk鏎y g這wy w豉郾ie.
A o to chodzi這.
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.