Urzad Skarbowy a stylizacja paznokci???? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-26, 14:30   #31
anick88
Wtajemniczenie

Dot.: Urzad Skarbowy a stylizacja paznokci????

no mysle, ze profesjonalistka nie powinna pozwalac sobie na zart tego typu.
chyba, ze nie jest profesjonalistka.
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 12:19   #32
misiu235
Rozeznanie

GG do misiu235

anick88, czy Ty musisz w każdym temacie wylewać swoje żale do Albertyny?
To już jest naprawdę niesmaczne - już wszyscy wiemy, że nie lubisz tej pani i wg. Ciebie robi pakudne pazury i wystarczy - nie rób już proszę offtopów....
misiu235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 21:23   #33
anick88
Wtajemniczenie

czy zauwazylas, ze przede mna to samo napisaly 3 osoby, czy to juz uszlo twojej uwadze?

o przepraszam nawet 4..

a po drugie, prosilabym abys nie demonizowala.
jesli dla ciebie JEDEN watek, w ktorym wyrazilam swoje zdanie na temat pani agnieszki jest KAŻDYM TEMATEM, to coz ..

i off top nie ja zaczelam natomiast wlasnie pani agnieszka swoja uwaga o oszczedzaniu na produktach.. wiec nie wiem o co ci chodzi..

nie wiem tez o co chodzi z tym zalem.. jaki zal? ja mam do niej jakis zal? ja tej kobiety nie znam..

Edytowane przez anick88
Czas edycji: 2009-10-27 o 21:30
Stary 2009-10-28, 06:42   #34
misiu235
Rozeznanie

GG do misiu235

Dobra, pisz co uważasz, ja nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, napisałam, że to poprostu niesmacze, a skoro kilka osób przed Tobą już to pisało, to po co jeszcze dorzucać ten sam komentarz, który nic nie wnosi - psujesz atmosferę na forum i jest to niefajne. Tyle mojego zdania i sorry za offtopa
misiu235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:06   #35
anick88
Wtajemniczenie

wg mnie atmosfere na forum psujesz TY jątrzeniem nie swoich spraw i bardzo cie prosze zejdz ze mnie.. mam prawo miec swoje zdanie na ten temat i mam prawo je wyrazic.

jesli jedyna rzecza, ktora potrafisz wniesc na forum jest obrona pani agnieszki, to daruj sobie.

bardziej interesuje mnie jednak stylizacja paznokci niz twoje problemy w zwiazku z niekompetencja tej pani. tyle na ten temat.
Stary 2009-10-28, 15:25   #36
foxica
Raczkowanie

Zejdę ponownie na temat wątku, bo się zaczyna robić nieprzyjemnie... Swoją drogą, ostatnio na wizażu trzeba bardzo uważać na słowa, bo można oberwać, tak chyba być nie powinno ???

Pracuję w punkcie ksero, przy samiutkiej skarbówce, mamy w usłudze również przepisywanie pism i prac. Zdarzało się, że przychodzili do mnie "życzliwi" ludzie z prośbą o przepisanie i wydruk "donosa"... Za pozwoleniem szefostwa odmawiam .

Również zajmuję się robieniem pazurków w domku i również byłam straszona opowieściami o takowych kontrolach, czytając to, co napisałyście troszkę się uspokoiłam

Pozdrawiam
Aga

foxica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:37   #37
anick88
Wtajemniczenie

noo, akurat w naszym kraju na "zyczliwych" mozna baaardzo liczyc

kompletnie nie rozumiem jednak donoszenia na stylistki.. jak dla mnie kompletnie bez sensu
Stary 2009-10-28, 22:52   #38
LadyBane
Rozeznanie

mysle ze urząd ma mnóstwo "bardzo waznych spraw" i nikt nie siedzi z anonsami i nie tropi domowych stylistek, ale jesli do urzedu wpłynie własnie donos, nawet anonimowy , oni mają obowiązek to sprawdzić,. tu by sie przydało wiedziec jaka jest dopuszczalna przez prawo sumka ktrórą mozna sobie zarobic nigdzie tego nie zgłaszajac, cos mi sie wydaje ze jest to ok tys zł rocznie ( ale ręki uciąc sobie za to dzisiaj nie dam)

www.serce-oliwki.pl

LadyBane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 23:34   #39
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

nie ma żadnego magicznego tysiaca złotych który by upowazniał do prowadzenia DG bez rejestracji. Zasadniczo powinno się zarejestrować DG zanim jeszcze zacznie się ją faktycznie prowadzić.

Co to znaczy prowadzić DG ? Co wskazuje na to, ze nasze czynnosci mają znamiona prowadzonej DG?

muszą być powtarzające się (czyli np. 3 stałe Klientki przychodzą co miesiąc)
prowadzone w sposób zorganizowany (czyli mamy jakąś forme tej działalności, np. wykonywanie stylizacji, umawianie się na telefon, na okreslony termin i dzien, z konkretną osobą, w konkretnym miejscu i celu)
prowadzenie tej działalności jest nastawione na osiaganie zysku (ale wcale nie zwlania nas z zarejestrowania DG fakt, że ponosimy tylko stratę finansową - np. koszty są wyższe niż przychody, gdyz domniemywa się, że po jakimś czasie zaczniemy osiagać dochód).

czyli jeśli Wasza dzialałność spełnia wszystkie trzy warunki - powinnyście prowadzić DG.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

co do anonimów: jak najbardziej, każdy anonim (donos) i nieanonim (donos podpisany) musi byc przez US zarejestrowany na Dzienniku Podawczym i rozpatrzony.

Na kontrolę zawsze przychodzą 2 osoby, zawsze mają legitymacje i zlecenie kontroli (czyli dokument stanowiący o zakresie kontroli - z jakich podatkow, za jaki okres). Opowieści o Pani która po zrobieniu paznokci wyciaga legitymację i robi jakieś jaja - to najwieksza bzdura jaką mozna sobie wymyslec
Nie ma takiej możliwości, zaręczam. Nigdy.
I nigdy w takie brednie nie uwierzę. Jest ustawa - Ordynacja Podatkowa i tam jasno i wyraźnie jest okreslone postepowanie podatkowe i kontrolne i zapewniam, że takie zachowanie nigdy nie będzie mieć miejsca.

Zresztą nawet gdyby był jakis donos, to US na 100% wezwie do siebie taką osobę na którą coś doniesiono, będzie musiała złozyć zeznania, wezwą świadków (jeśli w donosie będą oni podani z imienia i nazwiska i ZECHCĄ świadczyć). Jesli w donosie nie będzie podanych świadków, a osoba donosząca pozostanie anonimowa - taka stylistka bez DG idzie do US i oświadcza, że ktos jej zrobił głupi żart i tyle.

A jak czytam o tych karach
no bez jaj

w US ludzie pracują, urzednicy a nie smoki.
Poza tym ONI nigdy nie pracują bez papierów, a jak nie ma papierów (dokumentów, faktur, dowodów wpłat, wyciągów bankowych itd...) to NIC nie ma. Bo US-y w Polsce pracują NA PAPIERACH.

I wszystko to mówie Wam, bo pracowałam 15 lat jako głowny księgowy, zwykły księgowy itd... i przeszłam kilkanascie kontroli z US na własnej skórze (ostatnią w ubiegłym roku w grudniu).

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

a jeszcze na koniec dodam na marginesie:

nigdy nie popierałam i popierać nie będę "szarej strefy'"
dość się musimy wszyscy nawojować z takimi szarakami np. na Allegro. My, żeby cos sprzedać i zarobić musimy tak skalkulowac cenę aby opłacić Vat (22%) i dochodowy (18-19%) więc jesli zarabiam na czymś 10 zł. to dla mnie zostaje:
6,72 zł.
bo 10 zł. pomniejszyc muszę o
1,48 zł. pod.doch. do US
1,80 zł. Vat do US

a szarak nie odprowadza NIC, więc mu zostaje dycha, więc spokojnie może obnizyć cenę o np. 2 zeta, zostanie mu 8 złotych

a CENĘ ma niższą od mojej o 2 złote
a ZAROBIŁ i tak WIĘCEJ ode mnie.
Dlatego ja szaraków tępię i wcale nie czuję żalu do ludzi którzy donoszą na konkurencję która działa na czarno. Oni nie donoszą, oni po prostu są UCZCIWI. I brawo im za to.
Punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia. A Ci wspaniali właściciele ksero pierwsi by polecieli do US jakby pod ich nosem ktos sobie na czarno otwarl punkt ksero i na lewo prowadzil interesy. GWARANTUJĘ.

Wychodzę z założenia, że mozna prowadzić DG uczciwie, rezygnując z bycia płatnikiem podatku Vat, wybierając ryczałt ewidencjonowany i opłacając ZUS z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. Kosztuje to wówczas conajwyzej 200-300 zł. miesięcznie z tytułu ZUS i to wszystko. A spimy spokojnie
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 19:54   #40
martz123
Przyczajenie

a jak do tego wszystkiego ma się sanepid? przypuśćmy, że robię tipsy w domu, i w domach klientek. czy muszę powiadamiać sanepid o rozpoczęciu prowadzonej w domu takiej działalności?

edit: a więc znalazłam potrzebne informacje, czym podzielę się z innymi, które mogłyby tej informacji szukać.

otwarcie "studia stylizacji paznokci" w domu musi być zgłoszone do sanepidu. Lokal musi zostać przez nich odebrany. Wymogi takie same jak w normalnych salonach (ubikacja dla klienta, okapy, wentylacje, poczekalnia). Jednak kontrola w domach klientek nie wchodzi w grę.

Edytowane przez martz123
Czas edycji: 2010-02-17 o 21:12
martz123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 22:55   #41
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Podepne sie pod watek i dorzuce swe trzy grosze)
Otoz przez ostatni miesiac uczeszczalam na kurs pt "ABC dzialanosci gospodarczej plus cos tam jeszcze...", na kurs skierowal mnie UP, w ktorym sie zarejestrowalam. Na tym szkoleniu mialam zajecia z wykladowcami, ktorzy z US maja do czynienia przynajmniej pare razy w tygodniu i kazdy z nich powiedzial, ze US sam do nas nie przyjdzie, ze zazwyczaj kontrole sa spowodowane wlasnie "uprzejmie donosze, aczkolwiek sie wstydze.." przez naszych zazdrosnych sasiadow, kolezanki, niezadowolone klientki...itd...
Konkretne kontrole maja zazwyczaj firmy, ktore maja bardzo wysokie dochody miesieczne i to tymi przedsiebiorstwami US zawraca sobie glowe najczesciej!
jeste jeszcze cos co musze napisac, chociaz niekoniecznie z US zwiazane.. moze troche nie na temat, ale ... otoz w zwiazku z tym kursem i moja checia zarejestrowania dzialanosci gospodarczej postanowilam napisac wniosek o dotacje finansowa do UP - kwota we Wroclawiu to ok. 18 tysiecy, oczywiscie bezwrotna, jezeli w ciagu roku utzrymam firme i bede ja prowadzic wedlug tego, co we wniosku napisalam.. Dopiero na tym szkoleniu, kiedy to odbywaly sie zajecia pt."jak ten wniosek wypelnic, zeby bylo dobrze", moje oczy zostaly otworzone i kolejny raz przekonalam sie, ze w urzedach pracuja ludzie najczesciej niekompetetni i na niewlasciwych stanowiskach...
Zawod stylistki paznokci opiera sie przede wszystkim na doswiadczeniu, ktore wiekszosc z nas zdobywa przez prace w domu, lub jezdzac do klientek, niewiel z nas pracuje w salonach, aby zdobywac doswiadczenie potrzebne sa rozne akcesoria., np. lampa uv, zele, pedzle, pilniki itd... wiadomo, ze ja to wszystko mam, ale nie moge o tym wspomniec w takim wniosku , bo jakas nadgorliwa pani z UP, ktora nie ma zadnych kwalifikacji i ktora bedzie moj wniosek analizowac i to do niej zalezec bedzie czy ja te kwote dostane czy tez nie, moze zawiadomic US o tym, ze ja wykonywalam prace na czarno, bo jezeli ona doda te akcesoria + moje dyplomy od 2006 roku to wyjdzie jej wlasnie takie cos!

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyBane Pokaż wiadomość
mysle ze urząd ma mnóstwo "bardzo waznych spraw" i nikt nie siedzi z anonsami i nie tropi domowych stylistek, ale jesli do urzedu wpłynie własnie donos, nawet anonimowy , oni mają obowiązek to sprawdzić,. tu by sie przydało wiedziec jaka jest dopuszczalna przez prawo sumka ktrórą mozna sobie zarobic nigdzie tego nie zgłaszajac, cos mi sie wydaje ze jest to ok tys zł rocznie ( ale ręki uciąc sobie za to dzisiaj nie dam)
ta sumka to ok 300 zl rocznie - kwota od ktorej nie musisz odprowadzac podatku i nikt z tych pieniedzy nie bedzie ci sie kazal spowiadac.

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2010-02-17 o 23:06
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 23:12   #42
byliczka
Zakorzenienie

Sun naturalnie że US bardziej zwraca uwagę na firmy, których przychody liczą się w setkach jak nie więcej tysięcy przychodu, z reguły taki mały salonik, nawet dobrze prosperujący to dla nich "pierdek" do którego nawet nie przyszło by im do głowy zaglądać, gdyby nie zgłoszenie! Przez niezadowoloną klientkę, byłego pracownika czy życzliwego sąsiada i konkurencję.

Co do DG w salonie w domu, oczywiście że trzeba zgłaszać. Adaptujesz lokal w identyczny sposób gdyby był on w biurowcu czy gdziekolwiek indziej. Fakt faktem, dojazd do klienta nie podlega sanepidowi, no bo niby w jaki sposób mieli by to sprawdzić.
Stary 2010-02-18, 08:39   #43
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

A propo sanepidu i dg Powiedzcie mi czy mając działalność gospodarczą osoba/firma u której wykonywałabym sterylizację w autoklawie musi mi wystawiać fakturę? Czy z punktu widzenia sanepidu wystarczy umowa i zwykłe rachunki? (ta firma nie może wystawiać faktur). Może to głupie pytanie, ale ja się nie znam :P

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 09:43   #44
nattaliah
Rozeznanie

Nie sądzę. Moje nawet sterylizacji nie chciały, a następna wizyta za pół roku. Zresztą sanepidowi VAT do szczęścia nie wystarczy i nawet gdyby były najzłośliwsze na świecie, to rachunek wystarczy.
Stary 2010-02-20, 14:14   #45
RoksiSK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
A propo sanepidu i dg Powiedzcie mi czy mając działalność gospodarczą osoba/firma u której wykonywałabym sterylizację w autoklawie musi mi wystawiać fakturę? Czy z punktu widzenia sanepidu wystarczy umowa i zwykłe rachunki? (ta firma nie może wystawiać faktur). Może to głupie pytanie, ale ja się nie znam :P
Myślę, że to zależy głównie od pani, która by Cię kontrolowała. Wiadomo, jedna stwiedzi, że nie potrzeba a druga wlepi karę za brak papierka.

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości