Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > wiZOOż

Notka

wiZOOż Wymiana doświadczeń i informacji na wszelkie tematy związane ze zwierzakami w domowym zaciszu.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-20, 21:52   #1
Romanaccia
Zakorzenienie

świnka miniaturka gdzie kupić ?

Zakochalam sie w swinkach miniaturkach http://larrestodelcarlino.myblog.it/...1966716982.jpg

te swinecki sa przekochane chcialabym taka przygarnac tylko nie wiem gdzie i jak ? .... moza je gdzies kupic ,zaadoptuje swineczke i bedziemy sobie razm mieszkac
Stary 2009-10-21, 11:53   #2
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Kolejna ofiara ludzkich modyfikacji genetycznych smutne.

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 13:38   #3
Romanaccia
Zakorzenienie

Ale skoro juz takie swineczki istnieja na tym swiecie o chcialabym jedna przygarnac....
Stary 2009-10-21, 14:47   #4
Ismenkusia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do Ismenkusia

to jeszcze małe dziecko urośnie jeszcze
Ismenkusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 14:55   #5
Romanaccia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
to jeszcze małe dziecko urośnie jeszcze
Wiem o tym
Stary 2009-10-21, 14:59   #6
Ismenkusia
Zakorzenienie

GG do Ismenkusia

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Wiem o tym
zerknij na ten wątek

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...light=%B6winka
Stary 2009-10-21, 15:04   #7
carolinascotties
Modscott

Zastanawiam sie, jak duzo wiesz o tych swinkach - jak dlugo zyja, na jakie choroby zapadaja, co jedza, jak duze rosna... bo to, ze sa przekochane to zbyt maly powod do "przygarniecia"

zamiast kupna - mozesz zadoptowac swinke, ktorej ktos nie chce...
Stary 2009-10-21, 15:07   #8
Ismenkusia
Zakorzenienie

GG do Ismenkusia

ja bym nie wiedziała jak do takiej świnki "podejść" bym się nawet bała jej dotknąć
Stary 2009-10-21, 19:03   #9
esfira
Zakorzenienie

mnie zastanawia co innego- w końcu świnie są w Polsce zwierzętami gospodarskimi, więc trzeba mieć gospodarstwo, żeby ja nabyć (przynajmniej od strony prawnej, wiadomo przepisy można obejść). Poza tym co z leczeniem takiej świnki jak zachoruje- czy trzeba jechac na wieś do weta od 'normalnych' świń? Przeciez swinia, mała czy duża, to świnia, a nie pies czy kot, leczy się ją inaczej
Stary 2009-10-24, 12:23   #10
andere
Rozeznanie

Łoo matko, ta świnka ze zdjęcia pochodzi z Anglii, tam jest ta słynna 'hodowla' zmodyfikowanych świń. Paris Hilton sobie do męczenia taką kupiła. Słodkie są, ale to nie wystarczy żeby ją trzymać. Ile wiesz o świniach? Od jak dawna się nimi interesujesz?
Lepiej nie kupuj, szkoda zwierzęcia.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3lfcfzpa7.png
andere jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 11:16   #11
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
mnie zastanawia co innego- w końcu świnie są w Polsce zwierzętami gospodarskimi, więc trzeba mieć gospodarstwo, żeby ja nabyć (przynajmniej od strony prawnej, wiadomo przepisy można obejść). Poza tym co z leczeniem takiej świnki jak zachoruje- czy trzeba jechac na wieś do weta od 'normalnych' świń? Przeciez swinia, mała czy duża, to świnia, a nie pies czy kot, leczy się ją inaczej
mój weterynarz jeździ do takich zwierząt a obydwa gabinety ma w mieście- myślę że weterynarz to najmiejszy problem przy tym

zdjęcia

klik Gramo-sztuczki część pierwsza klik Kwintesencja inteligencji Szczurzego
tinkussia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:54   #12
Garadiela
Zadomowienie

kolejna ludzka zachcianka a cierpia zwierzaki
Moja sasiadka taka kupila,wszystko fajnie jak byla malenka...Ale male swinki tez rosna...Upasla swiniaka tak ze ledwo sie ruszala
Nie wnikalam w szczegoly ale swinke uspiono

Rozumiem jak ktos ma duuzy plac,czy np konie i chce miec mile zwierze do towarzystwa...Ale jako domowy pulilek
Jakos sobie tego nie wyobrazam
Garadiela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 16:24   #13
andere
Rozeznanie

Teraz mi się przypomniało, że kiedyś oglądałam film w którym ludzie wyhodowali świnię giganta^^ Trzymali ją w bloku i wychodzili na spacery jak z psem kilka razy dziennie. Prosiak miał swój pokój i 'łóżko'. Tak zdemolowanego mieszkania nigdy nie widziałam! To łóżko było doszczętnie pogryzione nie mówiąc o innych sprzętach! Podobno w napadach agresji i zabawy niszczyła wszystko co stanęło jej na drodze

http://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3lfcfzpa7.png
andere jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 19:21   #14
Romanaccia
Zakorzenienie

Cytat:
Nie mieszkam w Polsce,mieszkam we Wloszech,swinka nie swinka,ale ona mniejsza od kota,z tego co wiem i co widzialam,ludzie normalnie w domach je trzymaja ....
a co do leczenia,weterynarz zwierzeta leczy,kot czy pies to zwierze tak samo jak swinka...
Stary 2009-10-26, 19:42   #15
carolinascotties
Modscott

Cytat:
Nie mieszkam w Polsce,mieszkam we Wloszech,swinka nie swinka,ale ona mniejsza od kota,z tego co wiem i co widzialam,ludzie normalnie w domach je trzymaja ....
a co do leczenia,weterynarz zwierzeta leczy,kot czy pies to zwierze tak samo jak swinka...
mam wrażenie, że - albo się z nas nabijasz, albo naprawdę nie masz pojęcia o tej śwince-która ma być zabawką...

nie istnieją świnki mniejsze od kota - chyba, że pod uwagę bierzemy świnkę małą, kilkutygodniową... miniaturowe świnki są wielkości małego psa.

skąd chcesz wziąć ową świnkę? czy istnieją hodowle z "papierami" - które dadzą Ci pewność, że zwierzą będzie zdrowe i ... "małe"... pytam, bo znam osobę, która spełniła swoją zachciankę i ze świnki, która miała byc miniaturowa wyrosła... duża świnka... tak duża, że trzeba było na gwałt szukać jakiegoś gospodarstwa i gwarancji, że nie trafi na stół - ale będzie traktowana, jak pies... wyobrażasz sobie, jak było to trudne...?

rozumiem, że najpierw jest myśl "chcę..." - ale jeśli jesteśmy odpowiedzialni to zaraz za tą myślą powinno iść działanie mające na celu zgłębienie tematu...

wiekszość z nas zastanawia się w tym wątku - CO wiesz o tych świnkach... niestety nie odpowiedzialas..
Stary 2009-10-26, 20:49   #16
Romanaccia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
mam wrażenie, że - albo się z nas nabijasz, albo naprawdę nie masz pojęcia o tej śwince-która ma być zabawką...

nie istnieją świnki mniejsze od kota - chyba, że pod uwagę bierzemy świnkę małą, kilkutygodniową... miniaturowe świnki są wielkości małego psa.

skąd chcesz wziąć ową świnkę? czy istnieją hodowle z "papierami" - które dadzą Ci pewność, że zwierzą będzie zdrowe i ... "małe"... pytam, bo znam osobę, która spełniła swoją zachciankę i ze świnki, która miała byc miniaturowa wyrosła... duża świnka... tak duża, że trzeba było na gwałt szukać jakiegoś gospodarstwa i gwarancji, że nie trafi na stół - ale będzie traktowana, jak pies... wyobrażasz sobie, jak było to trudne...?

rozumiem, że najpierw jest myśl "chcę..." - ale jeśli jesteśmy odpowiedzialni to zaraz za tą myślą powinno iść działanie mające na celu zgłębienie tematu...

wiekszość z nas zastanawia się w tym wątku - CO wiesz o tych świnkach... niestety nie odpowiedzialas..
Znasz mnie i wiesz ,ze traktuje zwierzeta jak zabawki ? ,jakim prawem w ogole tak twierdzisz i na jakiej podstawie ?

zadalam konkretne pytanie,jesli nie potrafisz na nie odpowiedziec to dziekuje i dowidzenia, a reszta nie powinna Cie interesowac.

pozdrawiam
Stary 2009-10-26, 21:12   #17
tinkussia
Zadomowienie

Cytat:
Znasz mnie i wiesz ,ze traktuje zwierzeta jak zabawki ? ,jakim prawem w ogole tak twierdzisz i na jakiej podstawie ?

zadalam konkretne pytanie,jesli nie potrafisz na nie odpowiedziec to dziekuje i dowidzenia, a reszta nie powinna Cie interesowac.

pozdrawiam
mi nie pasuje samo stwierdzenie ''gdzie kupić''
dla mnie to traktowanie zwierzecia przedmiotowo

zdjęcia

klik Gramo-sztuczki część pierwsza klik Kwintesencja inteligencji Szczurzego
tinkussia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 22:10   #18
carolinascotties
Modscott

Cytat:
Zakochalam sie w swinkach miniaturkach http://larrestodelcarlino.myblog.it/...1966716982.jpg

te swinecki sa przekochane chcialabym taka przygarnac tylko nie wiem gdzie i jak ? .... moza je gdzies kupic ,zaadoptuje swineczke i bedziemy sobie razm mieszkac
dziękuję -i jak to napisałaś - "dowidzenia" - możesz pisać/mowić na swoim terytorium, którym ten wątek nie jest - ponieważ jesteśmy na forum. Rozumiem, że nie przyszłaś tu po rzeczowe odpowiedzi - ale po to, by uzyskac poparcie dla swojego pomysłu - lecz prawo dla wygłoszenia mojej opinii dałas pisząc pierwszy post. Interesuje mnie wszystko, co związane jest ze zwierzętami i ich dobrem, więc nie martw się - bo zupełnie nie chodzi o Ciebie, a o życie za które możesz stać się odpowiedzialna... oby tak było...
Stary 2009-10-31, 22:42   #19
aaaneee
Przyczajenie

Cytat:
dziękuję -i jak to napisałaś - "dowidzenia" - możesz pisać/mowić na swoim terytorium, którym ten wątek nie jest - ponieważ jesteśmy na forum. Rozumiem, że nie przyszłaś tu po rzeczowe odpowiedzi - ale po to, by uzyskac poparcie dla swojego pomysłu - lecz prawo dla wygłoszenia mojej opinii dałas pisząc pierwszy post. Interesuje mnie wszystko, co związane jest ze zwierzętami i ich dobrem, więc nie martw się - bo zupełnie nie chodzi o Ciebie, a o życie za które możesz stać się odpowiedzialna... oby tak było...
nie mogę z takimi ludźmi jak, tylko żeby sie doczepić, dziewczyna zadała konkretne pytanie, gdzie kupić zwierzaka, a jakby zapytała gdzie znajduje sie hodowla owczarków niemieckich i gdzie można takiego kupic to tez źle?. Tak jak mówi, nie znasz jej zupełnie a madrzysz się i od razu traktujesz jakby zwierzę na mydło chciala przetopić co najmniej. Ja też uwielbiam zwierzęta i nie moge znieśc ludzi jak sadystka Paris Hilton, ale dlaczego ty sie tak tej dziewczyny uczepiłas. Ma racje nie znasz odpowiedzi to nie odpowiadaj na jej post i tyle, bo nie odpowiadasz na temat. A jak masz cos do powiedzenia w tym temacie i znasz sie na świnkach to podziel sie wiedza i udziel rad a nie potępiaj.
aaaneee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 22:47   #20
Romanaccia
Zakorzenienie

Cytat:
ja nie pytalam o to,co myslicie na temat przygarniecia przezemnie swinki ..... mnie nie interesuje niczyje zdanie na ten temat,a nawet jesli bym o to zapytala,to nic o mnie nie wiecie,wiec nie macie pojecia czy sie nadaje na opiekuna jakiegokolwiek zwierzecia czy nie i nikt nawet nie ma prawa tego oceniac,wlasnie dlatego,ze mnie nie zna....

tinkussia - kiedy idziesz do sklepu zoologicznego po chmiczka,papuzke czy rybke, to co w robisz ? ,kupujesz ja prawda ?

gdyby ktos chcial oddac swinke,to ja bardzo chetnie bym ja przygarnela (ale niestety nie znam nikogo,kto by swineczka mial ) ,z cala pewnoscia niczego by jej u mnie nie zabraklo,zwlaszcza milosci .....

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
Napisane przez aaaneee Pokaż wiadomość
nie mogę z takimi ludźmi jak, tylko żeby sie doczepić, dziewczyna zadała konkretne pytanie, gdzie kupić zwierzaka, a jakby zapytała gdzie znajduje sie hodowla owczarków niemieckich i gdzie można takiego kupic to tez źle?. Tak jak mówi, nie znasz jej zupełnie a madrzysz się i od razu traktujesz jakby zwierzę na mydło chciala przetopić co najmniej. Ja też uwielbiam zwierzęta i nie moge znieśc ludzi jak sadystka paris hilton, ale dlaczego ty sie tak tej dziewczyny uczepiłas. Ma racje nie znasz odpowiedzi to nie odpowiadaj na jej post i tyle, bo nie odpowiadasz na temat. A jak masz cos do powiedzenia w tym temacie i znasz sie na świnkach to podziel sie wiedza i udziel rad a nie potępiaj.
:d
Stary 2009-11-03, 10:29   #21
carolinascotties
Modscott

Cytat:
Napisane przez aaaneee Pokaż wiadomość
nie mogę z takimi ludźmi jak, tylko żeby sie doczepić, dziewczyna zadała konkretne pytanie, gdzie kupić zwierzaka, a jakby zapytała gdzie znajduje sie hodowla owczarków niemieckich i gdzie można takiego kupic to tez źle?. Tak jak mówi, nie znasz jej zupełnie a madrzysz się i od razu traktujesz jakby zwierzę na mydło chciala przetopić co najmniej. Ja też uwielbiam zwierzęta i nie moge znieśc ludzi jak sadystka Paris Hilton, ale dlaczego ty sie tak tej dziewczyny uczepiłas. Ma racje nie znasz odpowiedzi to nie odpowiadaj na jej post i tyle, bo nie odpowiadasz na temat. A jak masz cos do powiedzenia w tym temacie i znasz sie na świnkach to podziel sie wiedza i udziel rad a nie potępiaj.
nie zamierzam wdawac sie z Toba w dyskusje na temat mojej osoby - tytul watku wskazuje, ze poruszamy sie w temacie swinki i osoby, ktora jej poszukuje - jesli tak bardzo jestes ciekawa mojej reakcji - zapraszam na PW - Ciebie i autorke watku.
Stary 2009-11-03, 22:50   #22
Garadiela
Zadomowienie

Adoptowac lub zakupic w hodowli
Sama mam proska z hodowli,z rodowodem i polecam kazdemu
Zupelnie inna bajka niz biedne swintuszki ze sklepow zoo
Garadiela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 06:05   #23
Ismenkusia
Zakorzenienie

GG do Ismenkusia

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
Adoptowac lub zakupic w hodowli
Sama mam proska z hodowli,z rodowodem i polecam kazdemu
Zupelnie inna bajka niz biedne swintuszki ze sklepow zoo
chyba Ci się pomyliło tu nie chodzi o świnkę morską
Stary 2009-11-08, 09:04   #24
Ula33
Przyczajenie

Ja też maże o tym zwierzaku mam nadzieję, że teraz jest taki okres (zima), że nikt teraz po prostu prosiaczków nie ma. Bo pieniądze już mam ale nigdzie, nigdzie ale to nigdzie nie ma o nich słowa. Bardzo proszę jeżeli ktoś zna kogoś kto będzie miał albo ma to urocze stworzenie to bardzo proszę o kontakt.
Ula33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 11:04   #25
Ismenkusia
Zakorzenienie

GG do Ismenkusia

Cytat:
Napisane przez Ula33 Pokaż wiadomość
Ja też maże o tym zwierzaku mam nadzieję, że teraz jest taki okres (zima), że nikt teraz po prostu prosiaczków nie ma. Bo pieniądze już mam ale nigdzie, nigdzie ale to nigdzie nie ma o nich słowa. Bardzo proszę jeżeli ktoś zna kogoś kto będzie miał albo ma to urocze stworzenie to bardzo proszę o kontakt.
wystarczy poszukać, jest taki świniak na all http://www.allegro.pl/item805738098_...d_choinke.html

z królikiem w klatce

dorasta takie coś do 20-30 kg czyli te świnki to nie takie maleństwa

no i polecana jako prezent świąteczny ciekawa jestem tylko w jakim charakterze
Stary 2010-05-10, 21:59   #26
Basilisk
Przyczajenie

Ludzie, ludzie. Uważam, że naprawdę warto poczytać, zanim się zabierze głos w jakiejś sprawie.
Mini-świnki rzeczywiście mogą być mniejsze od kota, jak to się przyjęło pisać. Zakres wysokości przeciętnej świnki w kłębie wynosi 30-60cm. Oczywiście zależy to od indywidualnego uwarunkowania genetycznego danej świnki (przecież mamy i koty drobniutkie, jak i szalone giganty), ponieważ zawsze zdarzają się wyjątki. Jednak pomimo swojej drobnej wielkości, zwierzaki te mogą ważyć nawet ok 80kg! Ich masa jest po prostu bardzo zbita i te 30kg może mieć po prostu zwykła, mała świnka.
Świniaki można trzymać w domach (załatwiają się do kuwety jak koty), aczkolwiek warto byłoby zapewnić im trochę miejsca. Są zwierzętami o ile tanimi w utrzymaniu (raz w roku weterynarz kontrolnie i praktyczna wszystkożerność), to trudnymi w ułożeniu. Uważam, że wręcz trudniejszymi niż psy, ponieważ, jak wiadomo, świnie to piąte co do inteligencji stworzenia na świecie (łącznie z człowiekiem). Z tego powodu zdarzają się świnki milusińskie, jak i przerażająco okropne i agresywne, zupełnie jak z innymi zwierzakami. Trzeba mieć dobrą, solidną rękę i dużo chęci, żeby rzeczywiście nie uświadczyć z pupilem problemów. Co do opieki weterynaryjnej - warto zawsze podzwonić po zakładach w mieście i wprost zapytać, czy potrafią zająć się świniakiem. Osobiście uważam, że to nie problem.
Z hodowlami rzeczywiście jest sporo problemów w Polsce. Owszem, mamy sporo miejsc oferujących świnki wietnamskie (rosną większe i chyba nie są aż takie ładne), natomiast co do potbellied pig to ostatnimi czasy słyszałam o okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. No i oczywiście za granicą - Niemcy.

A w kontekście humanitarności tworzenia mini-świnek to osobiście uważam, że mamy na świecie wiele ras zwykłych rasowych zwierząt domowych, które przez zmiany genetyczne mają naprawdę fatalne żywoty, a mimo to nie wzbudzają wielkich emocji (prosty przykład - dysplazja u labradorów, owczarków niemieckich itp., lub problemy z oczami i oddychaniem u persów). Są konie i kucyki, więc dlaczego mini-świnka musi być przeogromną zbrodnią?
Basilisk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 00:39   #27
Lein
Przyczajenie

Co do mini-świnek i ich pochodzenia chciałam podzielić się jedną informacją, którą na pewno posiadam. Mini-świnki to specjalnie wyinżynierowane genetycznie zwierzęta stworzone na potrzeby laboratoriów farmakologicznych. Ponieważ świńska tkanka jest bardzo zbliżona do ludzkiej, świnki idealnie nadają się do różnych testów, a ponieważ zwykła duża świnia nie bardzo pasuje do laboratorium, stworzono te mini-świnki specjalnie na potrzeby małej klatki. Nie jest to więc komercyjnie stworzona świnka dla fanaberii blondynek.

Co do adopcji - jak ktoś ma dobre serce to niech adoptuje jakie chce stworzenie. Bardzo brzydko oceniać innych po tak drobnej informacji jak chęć kupienia świnki.
Lein jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:49   #28
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Też mnie to bardzo interesuje, ale przyznam, że mimo tego chcę mieć świnkę. No ale nim ją nabędę, wolę jak najwięcej się dowiedzieć a nie jak inni "zakochać się i mieć"

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:

Niestety, takich hodowli w Polsce chyba nie ma. Albo po rpostu cieżko znaleźć informacje o nich w sieci.
Zgadzam się z tobą, świnki muszą być zdrowe, zadbane i mieć dokumenty na to, że są takiej a nie innej rasy. Taki zonk to dowód braku odpowiedzialności lub doświadczenia właścicieli.

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Lein Pokaż wiadomość
Co do mini-świnek i ich pochodzenia chciałam podzielić się jedną informacją, którą na pewno posiadam. Mini-świnki to specjalnie wyinżynierowane genetycznie zwierzęta stworzone na potrzeby laboratoriów farmakologicznych. Ponieważ świńska tkanka jest bardzo zbliżona do ludzkiej, świnki idealnie nadają się do różnych testów, a ponieważ zwykła duża świnia nie bardzo pasuje do laboratorium, stworzono te mini-świnki specjalnie na potrzeby małej klatki. Nie jest to więc komercyjnie stworzona świnka dla fanaberii blondynek.

Co do adopcji - jak ktoś ma dobre serce to niech adoptuje jakie chce stworzenie. Bardzo brzydko oceniać innych po tak drobnej informacji jak chęć kupienia świnki.
Zgadzam się, ładnie to ujęłaś
mmm3m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:44   #29
Morgie
Przyczajenie

Cytat:
Zastanawiam sie, jak duzo wiesz o tych swinkach - jak dlugo zyja, na jakie choroby zapadaja, co jedza, jak duze rosna... bo to, ze sa przekochane to zbyt maly powod do "przygarniecia"

zamiast kupna - mozesz zadoptowac swinke, ktorej ktos nie chce...
Przepraszam za wyrażenie, ale pieprzycie zamiast pomóc. Tak samo wielu ludzi kupuje psa nie wiedząc nic o nich zupełnie, a Ci co chcą - dowiadują się. O świnkach też mozna się dowiedziec. Zwłaszcza, że nie są specjalnie wybredne.
Acha i nie są to żadne mutanty genetyczne!!! Powstały w wyniku krzyżowania z rasami świń karłowatych, dzikich itp! Poprzez selekcje małych osobiników - tak samo, jak do hodowli produkcyjnej wybiera się te większe, o lepszych parametrach.

Świnie są zwierzętami stadnymi, dlatego dobrze czują się wśród ludzi - potrafią świetnie nawiązać kontakt, są inteligentne, lubią się bawić. Dotyczy to także normalnych, wiejskich świn z chlewni (z miniaturkami nie miałąm dotąd dużo kontaktu) - one po prostu cieszą się z tego, że ktoś do nich przychodzi i od razu zaczepiają ludzi (oczywiście inaczej będzie u świn, które mają zaburzony dobrostan, co powoduje stres).

Powiem co wiem z teorii (ze studiów): najmniejsze są miniaturki z Niemiec (do 35kg), wietnamskie nawet to 90kg, w USA 30-50.
Nie wolno ich karmić suchą karmą dla psów czy kotów! Nie należy też dawać odpadków ze stołu. Należy uwzględnić, że są wszystkożerne, można karmić parowanymi ziemniakami, grochem, dynią itp. Prosiętą podajemy preparaty żelazowe (ale to raczej przed zakupem poda hodowca).
Łatwo się uczą chodzić w szelkach, chętnie uczą się komend - są w stanie opanować ich ok. 100 (metoda pozytywna jak u psów). Problemem może być silny terytorializm (ale wiele psów też tak ma!), dobrze jest mieć własny, ogrodzony ogródek - tyle, że ryją i trawy tam raczej nie będzie.
Da się je przyuczyć do załatwiania do kuwety. W domu lepiej wydzielić im jakieś miejsce - mogą niszczyć, gdy im się nudzi. Powinny mieć swój kocyk. Oczywiście stały dostęp do wody.
Morgie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 01:33   #30
carolinascotties
Modscott

Morgie - przeczytaj z łaski swojej regulamin i kiedy korzystasz z Wizażu - zamiast przepraszać za wyrażenia - unikaj słów, które mogą poddać pod wątpliwość istnienie Twojej kultury osobistej.

Nowe wątki na forum wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości