Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach część V - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-31, 12:58   #1681
kamilawu
Zakorzenienie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach część V

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
O... właśnie mnie wzywa na dół. Ciekawe, co powie.
Daj znać, jak się sprawa potoczyła
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:08   #1682
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Chudą Dominikę Przecież ja 6 dych ważę Kiedyś byłam chuda, teraz jestem normalna
Co do kopa to ode mnie też raczej nie Mogę Cię Ilonko najwyżej popukać w czółko
ja jestem za tym, żeby nie porównywać wagi bo najważniejsza jest proporcjonalna sylwetka i ktoś kto waży 70 kg często wygląda lepiej niż ten który waży 50 kg

moja mama nie odzywa się do mnie od ponad miesiąca po tym jak chyba pierwszy raz w życiu odważyłam się otwarcie skrytykować jej zachowanie. Nie wytrzymałam... ale naprawdę miałam już serdecznie dość, nie jestem wróżką nie nie jestem w stanie odgadnąć jakież to przebiegłe plany tworzy w swojej głowie. Nie wiem teraz czy mam jechać jutro do rodziców czy zostać w domu przepraszać nie zamierzam.
Stary 2009-10-31, 13:11   #1683
Viollet87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamilawu Pokaż wiadomość
Daj znać, jak się sprawa potoczyła
Schodzę, a ta do mnie "Masz tu sernik, został kawałek to podzieliłam na nas dwie... a w ogóle to jedna butelka żurku się przedatowała..." tak jak gdyby nigdy nic i nawija, nawija, a ja stoję i skubię ten sernik zastanawiając się, czy ruszać temat. W końcu mówię, że niepotrzebnie się na mnie rzuciła, że po co te nerwy, skoro ja nie pyskowałam tylko zwyczajnie stwierdziłam i że przykro mi się zrobiło. Zmieszała się i rzuciła tylko "mnie też się nieraz przykro robi i żyję". Nosz kur... i weź gadaj z taką. Potem powie, że mój tata przepraszać nie umie. Znalazła się mistrzyni aaaa... pff.

Krystle - ja bym pojechała i zachowywała się normalnie. Skoro nie czujesz się winna to nie masz powodu chować głowy w piasek. Jeśli mama zacznie się unosić, to zapytaj na osobności czy prawda w oczy kole, powiedz że ją kochasz ale niektóre jej zachowania są takie a nie inne. Najgorzej to zacząć zachowywać się nienaturalnie.

A z tą wagą to masz rację - tu znowu przykład słynnej już dziś mojej mamy. Teraz waży tyle samo, co przed odchudzaniem u lekarza sprzed 10 lat (niestety efekt utrzymała tylko kilka lat, schudła wtedy 18 kg) - a jest o połowę szczuplejsza niż przed odchudzaniem.

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2009-10-31 o 13:16
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:14   #1684
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
trochę burzy moją szczęśliwą wizję, będę miała poczucie winy że ją "zostawiam". No ale co zrobisz.
Violl... możesz sobie po prostu nie pozwolić na wywołanie poczucia winy. Tylko od Ciebie zależy, czy pozwolisz innym manipulować swoimi uczuciami i myślami. "Manipulować" brzmi pejoratywnie, ale właściwie o to chodzi, nawet, jeśli osoby, które to robią, nie są tego świadome. Oj, mogłabym o tym długo, przez ostatni rok dużo na ten temat myślałam i czytałam

Krystle, świetny av

Edytowane przez fanka_fiorda
Czas edycji: 2009-10-31 o 13:16
fanka_fiorda jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:19   #1685
kamilawu
Zakorzenienie

Czytam ten nasz wątek, czytam i widzę, że temat problemów z matkami pojawia się tu często. Dochodzę do wniosku, że relacja idealna między matką a córką po prostu nie istnieje.
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:26   #1686
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Czytam ten nasz wątek, czytam i widzę, że temat problemów z matkami pojawia się tu często. Dochodzę do wniosku, że relacja idealna między matką a córką po prostu nie istnieje.
no chyba faktycznie nie istnieje więc może nie ma co się starać i ją na siłę tworzyć?

fanka
, dzięki na fali zmian avków postanowiłam też coś zmienić a to jest jedno z nielicznych moich zdjęć które lubię
Stary 2009-10-31, 13:27   #1687
86Paula
Zakorzenienie

witajcie.
ja jeszcze w pizamie siedze wszystko porobilam, teraz sie lenie. mala spi, maz na zakupach. trzeba isc pod prysznic.

owszem, nie ma idealnej relacji miedzy matka a corka. w ogole czesto jest trudno ze soba rozmawiac. ja kiedys sie strasznie buntowalam przeciw rodzicom ogolnie. teraz z mama zyje dobrze, ale mowiac szczerze nie widujemy sie czesto, i mi to odpowiada.
u mnie jest tak, ze nauczylam sie mowic prosto z mostu co mi nie odpowiada i tyle. mowie zeby sie nie wtracala skoro nie zna wszystkich faktow z naszego zycia, zeby nie rozpieszczala malej slodyczami, i inne rzeczy. a jak sie obraza to jej wale teskt ze sie obrazila jak male dziecko, za glupote. i zeby jeszcze tupnela nozka. zazwyczaj sie zaczyna smiac. i wtedy tlumacze jej jeszcze raz, delikatnie o co mi chodzilo.
ale moja matka nie probuje mna rzadzic i nie wchodzi mi na glowe z wlasnymi, najprawidlowszymi tezami. nie to co moja tesciowa... kiedys jej tak wygarne... choc i tak juz troche ode mnie uslyszala.

mozecie pomyslec ze jestem bezczelna, ale ja po prostu nie cierpie, kiedy ktos kto za przeproszeniem g...wno wie, nie umie nic sam zalatwic, tylko glowe trzymac wysoko, chce bedzie rzadzil moim zyciem i mowil mi co mam robic. automatycznie sie buntuje.

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-10-31 o 13:30
86Paula jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:28   #1688
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
I weź tu kiedyś córkę miej
Stary 2009-10-31, 13:29   #1689
Viollet87
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Violl... możesz sobie po prostu nie pozwolić na wywołanie poczucia winy. Tylko od Ciebie zależy, czy pozwolisz innym manipulować swoimi uczuciami i myślami. "Manipulować" brzmi pejoratywnie, ale właściwie o to chodzi, nawet, jeśli osoby, które to robią, nie są tego świadome. Oj, mogłabym o tym długo, przez ostatni rok dużo na ten temat myślałam i czytałam
Najgorsze jest to, że ja doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Rozmawiałam z nią o tym, to zarzekała się, że przecież ona będzie szczęśliwa, no i że przecież taka jest kolej rzeczy, że ona nie chce mieć córki przywiązanej do mamusinej spódnicy do końca życia, że się wnuków doczekać nie może itp... ale i tak będzie jej ciężko pogodzić się ze zmianami. Ja mam tego świadomość i niczym tego nie zmienię, ona ma taki charakter. Totalna domatorka, Matka Polka oddana rodzinie (odkąd ja się urodziłam nie pracowała - tak sobie z tatą moim uzgodnili, szkoda bo kontakt z ludźmi dobrze by jej zrobił, a broni się przed tym rękami i nogami, najlepiej się czuje we własnym towarzystwie), zmiany kojarzą jej się z destabilizacją życia - najlepiej żeby czas stanął w miejscu, żeby dzieci nigdy nie dorosły i zawsze były przy niej Jedno co mogę to zapewniać ją, że przecież moja ewentualna wyprowadzka nie oznacza osłabienia naszej więzi. Te jej obawy wynikają też napewno z niezbyt wysokiego poczucia własnej wartości, z burzliwej przeszłości (i poniekąd teraźniejszości). W wieku 18 lat wyszła za mąż, spod opieki władczych rodziców trafiła pod opiekę władczego męża i zbyt nieświadoma była, żeby ustalać zasady, czuć się jak partner (mój tata jest od niej o 10 lat starszy). A teraz to już trochę za późno odwrócić te mężowskie przyzwyczajenia. Długo by opowiadać...

Przepraszam za ten elaborat ale naprawdę mogłabym o swojej mamie cięęężką książkę napisać. Pewnie nie ja jedna.

310813
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:30   #1690
fanka_fiorda
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość

fanka
, dzięki na fali zmian avków postanowiłam też coś zmienić a to jest jedno z nielicznych moich zdjęć które lubię
Śliczności Ty! Musisz fotografa lepszego sobie załatwić
Stary 2009-10-31, 13:33   #1691
kamilawu
Zakorzenienie

Cytat:
no chyba faktycznie nie istnieje więc może nie ma co się starać i ją na siłę tworzyć?

fanka
Prawda jest taka, że rodziców najczęściej idealizujemy, oczekując od nich w każdym aspekcie życia więcej niż od całej reszty ludzi wokół nas. Idealny obraz rodzica zderza się tymczasem z rzeczywistością, co powoduje stan głębokiego rozczarowania, jakby nas ktoś oszukał. A przecież tak nie jest, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, rodzice też. Myślę, że warto się starać budować zdrowe relacje, ale naprawdę zdrowe, takie, w których jest równowaga sił i wzajemny szacunek, który według mnie jest kwestią kluczową. Szacunek właśnie, a nie miłość, bo miłość różnie się objawia, bywa chora.
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:36   #1692
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Śliczności Ty! Musisz fotografa lepszego sobie załatwić
hehe miałam już jednego fotografa ale jakoś nie potrafił wydobyć ze mnie nic co dobrze prezentowałoby się na zdjęciu
a na tym zdjęciu jestem pod wpływem więc może to jest klucz do sukcesu
Stary 2009-10-31, 13:37   #1693
kamilawu
Zakorzenienie

Cytat:
hehe miałam już jednego fotografa ale jakoś nie potrafił wydobyć ze mnie nic co dobrze prezentowałoby się na zdjęciu
a na tym zdjęciu jestem pod wpływem więc może to jest klucz do sukcesu
A nie dałoby się tego zdjęcia przekręcić, please? To chyba jakiś szalony taniec jest? Gdzie ty masz górę, a gdzie dół?

Edytowane przez kamilawu
Czas edycji: 2009-10-31 o 13:38
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:43   #1694
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Prawda jest taka, że rodziców najczęściej idealizujemy, oczekując od nich w każdym aspekcie życia więcej niż od całej reszty ludzi wokół nas. Idealny obraz rodzica zderza się tymczasem z rzeczywistością, co powoduje stan głębokiego rozczarowania, jakby nas ktoś oszukał. A przecież tak nie jest, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, rodzice też. Myślę, że warto się starać budować zdrowe relacje, ale naprawdę zdrowe, takie, w których jest równowaga sił i wzajemny szacunek, który według mnie jest kwestią kluczową. Szacunek właśnie, a nie miłość, bo miłość różnie się objawia, bywa chora.
no właśnie równowaga
moja mam powiedziała kilka rzeczy których ja nie powinnam była nigdy usłyszeć. Może myślała, że nie słyszę albo że jestem za mała żeby zrozumieć... nie wiem. W każdym bądź razie ja to usłyszałam, zrozumiałam i nie zapomniałam przez dwadzieścia kilka lat i chyba nie zapomnę. Jakoś nie mam też ochoty tego teraz wyciągnać na wierzch, ze mną jej się nie udało... niedługo będzie miała wnuka/wnuczkę może tym razem się uda (i nie gratulować mi tu bo to nie ja jestem w ciąży )

Kamila, no właśnie tańczymy
chyba się udało przekręcić

Edytowane przez Krystle Carrington
Czas edycji: 2009-10-31 o 13:48
Krystle Carrington jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:47   #1695
Viollet87
Zakorzenienie

Ale to chyba nie jest to samo zdjęcie, co na avku? Jakieś inne

acha - teraz widzę to na avku wygląda jakbyś samą głowę o 90 stopni przekręciła w kierunku biustu

310813
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:47   #1696
ferguusson
Zakorzenienie

tak czytam... nigdy nie mialam problemów z moja mamą.. Jest taka najlepszą najlepszą przyjaciołka..strasznie ją kocham i tęsknie i mówimy sobie to często(moje kuzynki zawsze mówią "ciocia Jola zawsze mówi co? Ze nas kocha". Może to problem nie rozmawiania o uczuciach. takie proste kocham Cie córko może wiele rozładować, a wiele osób uważa że nie trzeba tego mówić głośno) a jak warkniemy na siebie to pozniej jest przepraszanie i analiza dlaczego. i mama sama mnie przeprasza, nigdy nie jest tak ze musze zawsze wyciagnać reke pierwsza. Jedynie po tym jak zrobiłam sobie kolczyk w jezyku nie odzywała sie 3 dni, ale mama "przeżywała" wszystkie moje kolczyki..

nie będę się wtrącać ani analizować Was, ale to jednak troche smutne kiedy nie ma idealnej relacji z kimś kto powinien być najblizszy na świecie. Może trzeba sie troche zatrzymać na moment, przemyślec to.. i ustąpić trochę. Jasne że nasze mamy wiele nie rozumieją, że są nie-dzisiejsze, że nie nadażają za tym wszystkim co sie dzieje i reagują impulsywnie bo NIE ROZUMIEJĄ. może trzeba im poprostu wytlumaczyć że swiat sie zmienia i Wy nie jestescie takie same(jak np one kiedyś). I kazdy konflikt jakoś wyjaśnic. A w kwestii wtrącania się- przecież one robią to tylko dla Waszego dobra! (a jeśli to jest Wasze dobro tylko w ich mniemaniu, a Wy macie inne zdanie-to jest tylko konflikt opinii, a nie rzeczywistych chęci).
Nie chce byście miały do mnie za złe to co piszę i naprawdę nie chcę sie wtracać, ale po tym co piszecie, np Vio(przecież zachowanie Twojej mamy w kuchni to nic innego niż forma przeproszenia.. az łzy mi staneły w oczach, ale ja zawsze taka głupia wrażliwa. Trzeba było podejść i ją przytulić, powiedzieć magiczne słowo i iść. I atmosfera by sie oczysciła bez niepotrzebnych słow..) to widzę ze to nie są złe relacje, tylko zagubienie i to można naprawde wszystko wyprostować..

Przepraszam za mój mały esej

a nie odzywałam sie tyle bo padam, naprawde ale czytam Was cały czas, lece tylko skonczyć drugie śniadanko

MAC

exchange

Edytowane przez ferguusson
Czas edycji: 2009-10-31 o 13:50
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:53   #1697
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Ale to chyba nie jest to samo zdjęcie, co na avku? Jakieś inne

acha - teraz widzę to na avku wygląda jakbyś samą głowę o 90 stopni przekręciła w kierunku biustu
Violl, to jest to samo zdjęcie. Na avku jest tak jak w oryginale - mój partner w tańcu zgiął mnie trochę w tył i do przodu, on stoi prawie prosto ale tego nie widać bo go wycięłam
takie tam pląsy
Stary 2009-10-31, 13:57   #1698
kamilawu
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
Jasne że nasze mamy wiele nie rozumieją, że są nie-dzisiejsze, że nie nadażają za tym wszystkim co sie dzieje i reagują impulsywnie bo NIE ROZUMIEJĄ. może trzeba im poprostu wytlumaczyć że swiat sie zmienia i Wy nie jestescie takie same(jak np one kiedyś).
Ferg, żeby był sens tłumaczyć, druga strona musi słuchać. Nie słyszeć, a słuchać. Matki zazwyczaj słyszą, ale nie słuchają, niestety. A tobie relacji z rodzicielką zazdroszczę. I nie chwaliłaś się, że masz kolczyk w języku Pokaaaaż

Krystle
, fajna minka, ale napis tak się na zdjęciu teraz układa, że wygląda jak wąsy
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-31, 13:59   #1699
Viollet87
Zakorzenienie

Cytat:
Jedynie po tym jak zrobiłam sobie kolczyk w jezyku nie odzywała sie 3 dni, ale mama "przeżywała" wszystkie moje kolczyki..
A to ile ich masz?

Cytat:
Nie chce byście miały do mnie za złe to co piszę i naprawdę nie chcę sie wtracać, ale po tym co piszecie, np Vio(przecież zachowanie Twojej mamy w kuchni to nic innego niż forma przeproszenia.. az łzy mi staneły w oczach, ale ja zawsze taka głupia wrażliwa. Trzeba było podejść i ją przytulić, powiedzieć magiczne słowo i iść. I atmosfera by sie oczysciła bez niepotrzebnych słow..) to widzę ze to nie są złe relacje, tylko zagubienie i to można naprawde wszystko wyprostować..
Nie mam Ci za złe luzik. Może i ten sernik był jakąś tam formą przeprosin, i gdyby to był mój ojciec (któremu przeprosiny koscią w gardle stają) a nie mama to właśnie tak bym to odczytała. Ale ja wiem, że ona potrafi słowami, tak otwarcie i prosto. Jak już pisałam, chodzimy do siebie ze wszystkimi sprawami, problemami itp. Chyba z nikim tyle nie rozmawiam co z nią, jeździmy sobie razem do kina i tak dalej, naprawdę mocna więź nas łączy. Dlatego właśnie ponownie poruszyłam ten temat, chcę żeby wiedziała że mnie zraniła i żeby to przemyślała. Nie czuję żadnego zagubienia, czy popsucia relacji - po prostu przykre nieporozumienie z osobą, za którą i ja życie bym oddała (choć czasem doprowadza mnie do furii, jak wszyscy, na szczęście rzadko). No ale to już powiedzmy wyjaśnione.
Poza tym niestety dużo łatwiej o spięcie, kiedy się ze sobą mieszka... Ty jesteś daleko od mamy, nie zazdroszczę absolutnie ale nie ukrywajmy że i to na pewno pomaga wam się nie spinać...

I moja mama też Jola

310813

Czas edycji: 2009-10-31 o 14:00
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-31, 14:01   #1700
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Witam Wszystkie

Ledwo zyje ale zgodnie z obietnica dana pauli zrobilam zdjecia-nie sa najlepsze ale nie grymasic
Pozniej sobie poczytam co tam nastukalyscie

Krystle Carrington boskie zdjecie bardzo mi sie na nim podobasz(choc nie tylko na nim,bez skojarzen)

W skrocie odnosnie ostatniego tematu-relacja matka/corka
W moim przypadku to bardzo dlugo trwalo zanim zrozumialam i docenilam,ze mam wspaniala Mame ktora potrafi byc dla mnie nie tylko rodzicem ale tez i partnerem.Zawsze mialam super relacje z Ojcem taka coreczka tatutsia,co zreszta do dzisiaj zostalo i calkiem nieswiadomie ranilam Mame ale....nie o tym chce.Sa dni,ze klocimy sie,wrzeszczymy na siebie by wyrzucic to,co boli lub bolalo nawet zdarzaja sie okresy,ze nie rozmawiamy ze soba ale pozniej to mija.Powiedzialysmy sobie wiele rzeczy nawet takich,ktorych nie chce sie slyszec ale nauczylysmy sobie wzajemnie wybaczac i mowic przepraszam.Byla to dluga droga i bardzo wyboista ale dzieki temu Nasza relacja stala sie silniejsza-poza tym obie uczylysmy sie rozumiec siebie,co jest bardzo wazneMoja Mama stracila swoja jak miala 5 lat a wychowywana przez surowego Ojca nie miala latwych relacji-pozniej przenioslo sie to na Nas.Choc chciala jak najlepiej czesto wychodzilo na opak....ale to juz przeszlosc.
Stary 2009-10-31, 14:09   #1701
kamilawu
Zakorzenienie

Mam wrażenie, że stiletto bardziej wydłuża, za to volume express bardziej podkręca, mylę się?
kamilawu jest offline  
Stary 2009-10-31, 14:12   #1702
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Ferg, żeby był sens tłumaczyć, druga strona musi słuchać. Nie słyszeć, a słuchać. Matki zazwyczaj słyszą, ale nie słuchają, niestety. A tobie relacji z rodzicielką zazdroszczę. I nie chwaliłaś się, że masz kolczyk w języku Pokaaaaż

Krystle
, fajna minka, ale napis tak się na zdjęciu teraz układa, że wygląda jak wąsy
Ferg, zazdroszczę. Myślę, że ja już jestem już stracona (w sensie relacyjnym) bo ani nie jestem najmłodszym dzieckiem ani ukochanym i wyczekanym synkiem...

Kamila, no właśnie napis zasłonił część twarzy... i dobrze

Hexxana - aż się zaczerwieniłam

no dobrze, muszę iść po zakupy jakieś bo lodówka pusta a jutro to ja nic nie kupię. Na razie
Stary 2009-10-31, 14:21   #1703
Viollet87
Zakorzenienie

Szczerze to ja nie widzę żadnej różnicy w tych tuszach wygląda, jakbyś oboje oczu umalowała jednym i tym samym. Przynajmniej jak dla mnie

310813
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-31, 14:21   #1704
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Mam wrażenie, że stiletto bardziej wydłuża, za to volume express bardziej podkręca, mylę się?
Na zdjeciach tak to wyglada przy czym nie moglam uchwycic efektu,ze to podkrecenie jest widoczne przy obu tuszach na zywo krecilam sie z aparatem,natrzaskalam zdjec a wyszlo jak wyszlo
One tez inaczej sie prezentuja w pelnym otoczeniu a tutaj tusz solo ale nie mialam sily zeby sie malowac....

Krystle eee tam,jaka skromnisia fajna laska z Ciebie i wiecej wiary Zreszta mam wrazenie,ze prawie wszystkie narzekaja a ogladajac foty ze spotkan widzialam niesamowite kobiety
Stary 2009-10-31, 14:35   #1705
ferguusson
Zakorzenienie

Cytat:

Krystle, fajna minka, ale napis tak się na zdjęciu teraz układa, że wygląda jak wąsy
może trzeba do nich mówic inaczej by zaczeły słuchać, a nie tylko słyszeć. w sumie miałam jakiś trudniejszy okres w relacji z mamą (pod koniec LO, ale wtedy byłam wogole trudna) ale jak wyjechałam na studia do naprawde odległego dla mnie miasta, i poczułam jak mi jej brakuje -od tego momentu wszystko się zmieniło i cały czas jest dobrze.

taki przykład(pierwszy jaki mi wpada do głowy, przypadkowy)

Mama komentuje liczbę moich zakupów(czytaj: dużo). Robi to bo martwi sie o zbyt duży przepływ gotówki-a sens wyjazdu za granicę był, jak to zazwyczaj bywa-odlożenie pieniedzy.

wersja a: podirytowana jej wtrącaniem się reaguje nerwowo, klócimy sie albo proszę ją spokojnie o nie komentowanie moich wydatków i mnie całej, temat sie urywa, niezadowolenie pozostaje i gdzieś do zbioru "niewyjaśnionych sprzeczek" dochodzi kolejna sprawa, która kiedyś i tak wróci, przy innej kłótni, a narazie kłuje jak drzazga pod paznokciem.. brr..

wersja b: oczywiście że mnie drażni że komentuje moje zachowanie, mam 25 lat, własne gospodarstwo domowe i mimo braku dzieci(jeszcze) razem z Tżtem tworzymy namiaskę rodziny. (i wiem ze jestem jeszcze młoda, i może piszę niektóre rzeczy na wyrost, ale na wszystko przyjdzie swój czas a mi jest narazie dobrze że jestem na tym etapie swojego życia). Zarabiam, ba, utrzymuje sie sama od paru lat, co było naprawde dużym poświeceniem patrząc przez pryzmat moich beztroskich rówieśników-ale nie wyobrażałam sobie brać pieniądze na studia od moich rodziców majać swiadomość jaka jest ich sytuacja finansowa, a studiować zaocznie nie chciałam.. i wiecznie musiałam oszczedzać, choć i tak mogłam sobie pozwolić na wiecej niz koleżanki ze studiów, ktore nie miały zadnych "swoich"pieniedzy..
więc tlumacze jej to wszystko po raz kolejny, i naprawde czuje sie usprawiedliwiona że mam mały etap zakupohilizmu. To jest moja terapia. Zawsze oszczedzałam, rezygnowałam za zakupu "dla przyjemnosci" kosztem tego co "jest potrzebne", nigdy nie mogłam sobie pozwolić na butelke markowych perfum-teraz mam ich 13 i jest mi tak dobrze. A jak samopoczucie mi sie poprawi i ustabilizuje-zacznę oszczedzać. zreszta-kupiłam już sobie tyle, ze juz sama nie mam pomysłu co jeszcze(mam chyba delikatna forme tej choroby), bracia i rodzice dostali wszystko o czym marzyli-wiec nie mam wyrzutów sumienia. i teraz mogę przystąpić do realizacji planu pt."oszczedzanie"

I moja mama=nie wiem czy z poczucia winy że nie mogła mi zapewnić bezpieczeństwa finansowego czy przekonana moimi argumentami-poprostu przyznaje mi racje i temat jest zamkniety.
Trzeba umieć i sluchać i mówic i rozumiec.

Krystle-piekny avatarek. zostaw go prosze Co tanczysz..?

Kolczyków mam dużo

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Hexxana-bardziej mi sie ten na lewym (moim lewym ) podoba.
a moglabym prosić o ten fioletowy YSL? prosze bardzo... wiem że pewnie Ci sie nie chce, ale jakbys miała kiedyś chwilę to bardzo chetnie zobaczę jak ten kolor wygląda..

Krystle a ja nawet nie wiem czy byłam wyczekiwana Byłam bardziej "naturalną koleją rzeczy", a moi rodzice pobrali sie młodo i teraz myśle ze bylo za młodzi. ale dali sobie radę. Tylko ze..ja.. byłam ich królikiem doświadczalnym Nie wiedzieli jak zajmować sie dzieckiem(w sensie fizycznym, czym karmić, jak przewijać, kąpać itp.. miałam silna alergie pokarmową i mama do dzis sie zadrecza ze to dlatego bo mnie karmili "dorosłym" jedzeniem ale wyrosłam na duuża i silna dziewczynkę

nie pamietam juz co mialam nadrobic z poprzednich Waszych postów...

Napewno pochwalić Ilonkę za piękna tunikę i zgrabną sylwetkę.. ale coś jeszcze... no nie pamietam..

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-31, 14:39   #1706
Viollet87
Zakorzenienie

Podziwiam Cię, że zrealizowałaś swoje plany i wcale się nie dziwię, że sobie to teraz poprzez zakupy odbijasz tylko jest też druga strona medalu - chcesz wracać do Polski. Im wczesniej zaczniesz ten plan pod kryptonimem "oszczędzanie", tym szybciej spełnisz marzenie... I jak sama piszesz - relacje z dobrych na jeszcze lepsze zmieniły się, gdy wyjechałaś z domu. Myślę, że to jednak sporo ułatwia jak chodzi o podejście do drugiej osoby i ilość nieporozumień (bo umówmy się - nawet anioł ma czasem zły dzień). Teraz mam niewiele spięć z mamą, a jak się wyprowadzę to liczę że nie będzie ich wcale. Wtedy w zamian za to pojawią się nowe problemy - będę się martwić, co w domu, czy jest ok, jak sobie radzi niejako beze mnie tak na codzień Życie.

Idę się kąpać..

310813

Czas edycji: 2009-10-31 o 14:40
Viollet87 jest offline  
Stary 2009-10-31, 14:43   #1707
ferguusson
Zakorzenienie

Cytat:
Podziwiam Cię, że zrealizowałaś swoje plany i wcale się nie dziwię, że sobie to teraz poprzez zakupy odbijasz tylko jest też druga strona medalu - chcesz wracać do Polski. Im wczesniej zaczniesz ten plan pod kryptonimem "oszczędzanie", tym szybciej spełnisz marzenie... I jak sama piszesz - relacje z dobrych na jeszcze lepsze zmieniły się, gdy wyjechałaś z domu. Myślę, że to jednak sporo ułatwia jak chodzi o podejście do drugiej osoby i ilość nieporozumień (bo umówmy się - nawet anioł ma czasem zły dzień). Teraz mam niewiele spięć z mamą, a jak się wyprowadzę to liczę że nie będzie ich wcale. Wtedy w zamian za to pojawią się nowe problemy - będę się martwić, co w domu, czy jest ok, jak sobie radzi niejako beze mnie tak na codzień Życie.

Idę się kąpać..
całkowicie sie zgadzam. podejrzewam że gdybym mieszkała z mama byly by spiecia(ale ja studiowałam w Pniu tylko rok, potem wrociłam do domu..) a teraz? nie widziałam jej już pół roku.. szkoda gadać, ide plakać..(jaki rym...)

co do oszczedzania to był plan A, ale doszliśmy z tztem do wniosku że nie bedziemy sobie zył podcinać jak sie nie uda.
Głowne wytyczne to ja i on konczymy tu studia, mieszkanie w Pl mamy, kupujemy jedno dodatkowe, just in case i odkładamy tyle ile sie uda. i wracamy jak skonczymy studia, ew. elastycznie dostosowując sie do tego jak sytuacja na rynku się bedzie ukladać

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-31, 14:51   #1708
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:

Hexxana-bardziej mi sie ten na lewym (moim lewym ) podoba.
a moglabym prosić o ten fioletowy YSL? prosze bardzo... wiem że pewnie Ci sie nie chce, ale jakbys miała kiedyś chwilę to bardzo chetnie zobaczę jak ten kolor wygląda..
Ferg prosze bardzo akurat juz kiedys na potrzeby ktoregos z watkow robilam foty.
Stary 2009-10-31, 15:10   #1709
ferguusson
Zakorzenienie

dziękuję Ci pięknie
fenomenalny efekt -zdecydowanie Twoj najlepszy tusz... I ten kolor........... Naprawde mi sie podoba-a tylko czarne miałam do tej pory..

(no i kolejny wydatek)

MAC

exchange
ferguusson jest offline  
Stary 2009-10-31, 15:13   #1710
Viollet87
Zakorzenienie

Cytat:
Głowne wytyczne to ja i on konczymy tu studia, mieszkanie w Pl mamy, kupujemy jedno dodatkowe, just in case i odkładamy tyle ile sie uda. i wracamy jak skonczymy studia, ew. elastycznie dostosowując sie do tego jak sytuacja na rynku się bedzie ukladać

mnie tam by jedno wystarczyło, a just in case to można zawsze do mamy wrócić

i masz rację nie ma co sobie żył podcinać. Też uważam, że oszczędzanie oszczędzaniem, ale trzeba mieć coś z życia.

Za mamą nie płacz, już bliżej niż dalej - wkrótce ją zobaczysz

310813
Viollet87 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
hobby, kosmetyki, mineralne, misz masz, plotki

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości