Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-21, 13:01   #1
AluSs
Przyczajenie

Czekać czy ścinać ?

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zmiana fryzury. Mam blond włosy, 10 cm za ramię, prostą grzywkę włoski troszeczkę pocieniowane.
Podoba mi się taka fryzurahttp://ikf.com.pl/fryzury-grzywki/fryzura203798.htm
Włosy wywijają mi się na zewnątrz i czy jak je tak zetnę to będą jeszcze gorsze ?Nie wiem czy mam teraz tak ściąć i zapuszczać żeby były takiej długości czy poczekać aż urosną i dopiero wtedy ściąć ?
Mam strasznie rozdwojone końcówki...

PS. Czy to prawda że jak się podcina końcówki co jakiś czas to włosy rosną szybciej ?

Z góry dzięki
AluSs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 15:21   #2
eloania
Zadomowienie

Dot.: Czekać czy ścinać ?

Cytat:
Napisane przez AluSs Pokaż wiadomość
PS. Czy to prawda że jak się podcina końcówki co jakiś czas to włosy rosną szybciej ?
oczywiscie ze to prawda. zniszczone/rozdwojone koncowki wplywaja na to ze wlosy wolniej rosna, dlatego nalezy je regularnie podcinac, wg mnie czestotliwosc podcinania zalezy od dlugosci wlosow... wlosy srednie - jakos raz na 2-3 miesiace, wlosy dlugie nawet rzadniej mozna podcinac...

jakis miesiac temu bylam w fryzjera i chcialam nawet to samo foto wziac ale w koncu wybralam podobne, pocieniowalam sporo wloski u gory, i jak masz problem z wywijaniem wloskow to odradzam cieniowanie warstwami, bo ja na pocztku jak mi zrobil taka fryzurke to mialam duzy problem zeby to ulozyc jakos w domu...
no ale teraz juz mi troche odrosly i jest lepiej;]

btw, wzielam takie foto jak w zalaczniku;]

Edytowane przez eloania
Czas edycji: 2009-10-21 o 15:22
eloania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 15:19   #3
Kileczka
Zadomowienie

Skoro teraz ci się wywijają to jak mocniej pocieniujesz to z pewnością będą ci się mocniej wywijać!
Ja mam tak samo! Mam troche pocieniowane i mi się mocno wywijają ale i tak ide niedługo do fryzjera pocieniować włosy na całej długości
Ja codziennie prostyje włosy więc dle mnie nie ma problemu!

To od ciebie zależy czy chcesz żeby ci się wywijały czy sobie z nimi poradzis..;***

A jak się podcina włosy to szybciej rosną, są zdrowsze i mniej zniszczone
Dlatego warto podcinać włosy jak najczęściej żyby były zdrowsze i ładniejsze
Buziaki;**
Kileczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 15:46   #4
AluSs
Przyczajenie

Ja też prostuję codziennie, ale chciałabym przestać bo dużo osób mi mówi ze potem włosy będą cienkie i zniszczone.

Stary 2009-10-22, 17:55   #5
eloania
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kileczka Pokaż wiadomość
Skoro teraz ci się wywijają to jak mocniej pocieniujesz to z pewnością będą ci się mocniej wywijać!
Ja mam tak samo! Mam troche pocieniowane i mi się mocno wywijają ale i tak ide niedługo do fryzjera pocieniować włosy na całej długości
Ja codziennie prostyje włosy więc dle mnie nie ma problemu!
ja tez prostowalam ale jak pocieniowalam na calej dlugosci to mialam problem nawet z wyprostowaniem bo koncowek i tak sie nie dalo wyprostowac do konca bo sie strasznie wywijaly;/

aluss jesli zamierzasz zrezygnowac z prostownicy, czy ograniczyc prostowanie - co osobiscie bardzo popieram - to nie radze cieniowania, bo to oznacznia meczarnie z prostownica przy podwijajacych sie koncowkach;/
Stary 2009-10-22, 18:00   #6
Kileczka
Zadomowienie

Wiem coś o tym
po prostownicy żeczywiście włosy są zniszczone ale można sobie z tym poradzić w pewnym stopniu..
Ja narazie nie mam zamiaru rezygnować z prostowania włosów, bo jak nie wyprostuje to wyglądam jak debilMoże kiedyś..xD

A jeśli masz rozdwojone końcówki to koniecznie powinnaś podciąć włosy!
Możesz obciąć ładnie włosy tak żeby ci się ładnie układały.

A masz naturalne blond włosy czy farbowane??
Stary 2009-10-22, 19:41   #7
AluSs
Przyczajenie

Swoje naturalne. Nie martw się Kileczka, jak jak nie wyprostuje też wyglądam jak debil ;p
Stary 2009-10-24, 16:00   #8
Kileczka
Zadomowienie

No właśnie! I jak tu przestać prostować włosy??
Sama chcyałabym przestać ale jak ja będe wyglądać??PO prostu masakra!
Stary 2009-10-24, 16:03   #9
zawszeboska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
oczywiscie ze to prawda. zniszczone/rozdwojone koncowki wplywaja na to ze wlosy wolniej rosna, dlatego nalezy je regularnie podcinac, wg mnie czestotliwosc podcinania zalezy od dlugosci wlosow... wlosy srednie - jakos raz na 2-3 miesiace, wlosy dlugie nawet rzadniej mozna podcinac...

(...)
W jaki sposób podcinanie co jakiś czas końcówek włosów wpływa na szybkość ich wzrostu?
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 16:38   #10
eloania
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
W jaki sposób podcinanie co jakiś czas końcówek włosów wpływa na szybkość ich wzrostu?
no jesli koncowki nie sa zdrowe, np sa popalone od prostownicy, rozdwajaja sie, krusza sie - przez to traca na dlugosci albo rosna bardzo powoli.
jezeli sa regularnie podcinane to sa zdrowe i szybciej rosna - myslalam ze to teoria powszechnie znana, szczerze mowiac to sie dziwie ze o tym nie wiecie dziewczyny;p

Edytowane przez eloania
Czas edycji: 2009-10-24 o 16:41
eloania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 17:05   #11
Nusia_15
Zakorzenienie

Cytat:
no jesli koncowki nie sa zdrowe, np sa popalone od prostownicy, rozdwajaja sie, krusza sie - przez to traca na dlugosci albo rosna bardzo powoli.
jezeli sa regularnie podcinane to sa zdrowe i szybciej rosna - myslalam ze to teoria powszechnie znana, szczerze mowiac to sie dziwie ze o tym nie wiecie dziewczyny;p
A wiesz co ci powiem ze u mnie jest inaczej . ;d
włosy mi strasznie szyb ko rosną .! ale to dobrze .
Noii oczywiście prostuje codziennie . no chyba ze nie chce mi sie to robi sb warkoczyki i na drugi dzień rozplatam .
Wiecie zeby sobie odpoczęły .

No a włsnie tam gdzies wyżej przeczytałam . noi mają racje jak je zetniesz to będa ci sie bardziej wywijać . także im dłuższe tym lepiej .
Alee . moze nie dostrzegasz tego 'urooku' wywijania się i moze noś je tak jak masz .;p
Nusia_15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 18:19   #12
eloania
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
A wiesz co ci powiem ze u mnie jest inaczej . ;d
włosy mi strasznie szyb ko rosną .! ale to dobrze .
Noii oczywiście prostuje codziennie . no chyba ze nie chce mi sie to robi sb warkoczyki i na drugi dzień rozplatam .
Wiecie zeby sobie odpoczęły .
tez czesto stosowalam sposob z warkoczykami zeby wloski odpoczely od prostownicy troche

ja wlasnie tego doswiadczylam, bo jak widze ze mam juz troche bardziej zniszczone wlosy, jak juz dawno nie podcinalam, to widze ze doslownie stoja w miejscu i nic nie rosna.
ostatnio podcielam sporo - tak ze udalo sie pozbyc w koncu wszystkich zniszczonych koncowek - i teraz widze ze rosna duzo szybciej
oczywiscie stosuje do tego rozne inne rzeczy zeby szybciej rosly, ale to samo tyczylo sie okresu jak widzialam ze wloski staly w miejscu - i nic sie nie dzialo.
a teraz juz jest lepiej;]
Stary 2009-10-24, 18:25   #13
AluSs
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Alee . moze nie dostrzegasz tego 'urooku' wywijania się i moze noś je tak jak masz .;p

Oj no ja nie wiem. xd
Byłam dzisiaj u fryzjera, ścięłam tylko końcówki, ale jak zwykle i tak fryzjerka zrobiła po swojemu i scięła mnie za krótko... a o grzywce to już nie mówię .

ja do niej tylko jak pani bedzie podcinać grzywkę to tak zeby nie było widać brawi.
On na to ze ok.
Ścięła mi ..... do połowy czoła !
Myślałam ze ją tak tymi nożyczkami zabije ;p
A jak mi już włosy urosną do tej długości co chce to wtedy pocieniuje i będzie git. ;D
Stary 2009-10-24, 18:29   #14
eloania
Zadomowienie

Cytat:
Oj no ja nie wiem. xd
Byłam dzisiaj u fryzjera, ścięłam tylko końcówki, ale jak zwykle i tak fryzjerka zrobiła po swojemu i scięła mnie za krótko... a o grzywce to już nie mówię .

ja do niej tylko jak pani bedzie podcinać grzywkę to tak zeby nie było widać brawi.
On na to ze ok.
Ścięła mi ..... do połowy czoła !
Myślałam ze ją tak tymi nożyczkami zabije ;p
A jak mi już włosy urosną do tej długości co chce to wtedy pocieniuje i będzie git. ;D
eeh tak to jest z fryzjerami juz, wiem co czujesz
radze zmienic fryzjera na jakiegos z ktorym sie bedziesz lepiej dogadywac niz meczyc sie z tym;p

a co do tych podwijajacych sie wloskow to powiem ze naprawde mozna sie przyzwyczaic, tzn jak komus bardzo zalezy na przerwie od prostowania czy na regeneracji zeby wloski odpoczely troche.
ja tez jeszcze do niedawna nie pokazalabym sie nikomu, wogole bym nie wyszla z domu bez wyprostowanych wloskow, ale teraz postanowilam troche przystopowac z prostowaniem;]
Stary 2009-10-24, 18:50   #15
AluSs
Przyczajenie

A dlaczego włosy "odpoczywają" od robienia warkoczyków ?
Stary 2009-10-24, 18:59   #16
eloania
Zadomowienie

Cytat:
A dlaczego włosy "odpoczywają" od robienia warkoczyków ?
no w sensie ze jak sie robi warkoczyki to na ten czas odpoczywaja od prostowania;p
Stary 2009-10-24, 21:13   #17
AluSs
Przyczajenie

aha ;p
z macie może jakieś fajne fryzurki a raczej upięcia ? Takie szybkie i łatwe żebym mogła je zrobić rano do szkoły ?
Z góry dzięki ;*
Stary 2009-10-25, 07:49   #18
zawszeboska
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli końcówki są zniszczone, popalone, to tracą na dlugości- zgadzam się. Jeśli są regulranie podcinane, to wyglądają na zdrowsze- to również prawda.
Szybkość wzrostu włosów jest w głównej mierze sprawą genetyczną. Mają na to również wpływ zdrowa dieta czy różne suplementy apteczne.
W jaki jednak sposób cebulki włosów mogą 'wiedzieć' czy końcówki są podcięte czy nie?
Słyszałam tą teorię, bo tak jak mówisz, jest powszechnie znana, ale jest to nieprawda.
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:11   #19
Nusia_15
Zakorzenienie

Cytat:
no w sensie ze jak sie robi warkoczyki to na ten czas odpoczywaja od prostowania;p
No właśnie .

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
aha ;p
z macie może jakieś fajne fryzurki a raczej upięcia ? Takie szybkie i łatwe żebym mogła je zrobić rano do szkoły ?
Z góry dzięki ;*
Wiesz co ja spinam zwykłą spinką 'żabką' albo taką inną .;d
I grzywke zaczesuje na bok - chociaż mam prostą
No i tak .
Stary 2009-10-25, 16:44   #20
eloania
Zadomowienie

Cytat:
aha ;p
Z góry dzięki ;*
ja w tej sprawie niestety nic nie doradze bo zawsze nosze tylko rozpuszczone;p
Stary 2009-10-25, 16:47   #21
Kasioolenka87
Przyczajenie

Cześć, jestem tu nowa i mam problem chciałabym zmienić fryzurę ale kompletnie nie wiem na jaką gdyż nie mam pojęcia jaki mam kształt twarzy jedni mówią, że to owal a inni ze trójkąt. Mam nadzieję, że mi dziewczyny pomożecie . Dzięki

I czy ewentualnie taka fryzurka by mi pasowała: http://ikf.com.pl/fryzury-krotkie/fryzura344868.htm, http://ikf.com.pl/fryzury-krotkie/fryzura319074.htm No i jak się ściąć ??
Ikonki załączonych zdjęć
Kasioolenka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 12:51   #22
Nusia_15
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasioolenka87 Pokaż wiadomość
Cześć, jestem tu nowa i mam problem chciałabym zmienić fryzurę ale kompletnie nie wiem na jaką gdyż nie mam pojęcia jaki mam kształt twarzy jedni mówią, że to owal a inni ze trójkąt. Mam nadzieję, że mi dziewczyny pomożecie . Dzięki

I czy ewentualnie taka fryzurka by mi pasowała: http://ikf.com.pl/fryzury-krotkie/fryzura344868.htm, http://ikf.com.pl/fryzury-krotkie/fryzura319074.htm No i jak się ściąć ??
Ikonki załączonych zdjęć
Miałam już ta fryzure .
Wiesz co mysle ze ta fryzura pasuje do większości osób jest taka . fajna
Co Ci szkodzi wypróbować .
Stary 2009-10-26, 15:12   #23
AluSs
Przyczajenie

Śliczna jest ;D
Stary 2009-10-27, 17:30   #24
braworka
Zakorzenienie

ścinać
zawsze to większa odmiana i końcówki zetniesz,
same plusy.

braworka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 20:02   #25
szmyrk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kasioolenka87 Pokaż wiadomość

Ani to owal ani trojkat. Serduszko raczej, a wlasciwie osmiokat, ktory bywa czesto pod nie podciagany .
Wiem, bo sama mam podobny ksztalt i tez mi zawsze cos nie pasowalo. Az w koncu wpadla mi w rece pewna ksiazka (niestety, tytulu ani autora nie pamietam), gdzie znalazlam naprawde szczegolowy podzial, a nie jak to zwykle bywa, ze tylko okragle, owalne, kwadratowe i trojkatne napotkasz .

Co do sciecia - wazne jest, JAKIE masz wlosy. Byloby latwiej, jakbys cos o nich napisala. Czy sa podatne, czy maja sklonnosci do wywijania sie badz zakrecania, czy grube, czy geste...? Na zdjeciu ktore zalaczylas, raczej srednio cos widac. Domyslam sie jedynie, ze sa proste badz wyprostowane . Wazne jest tez, jak bardzo, i czy w ogole, sa zniszczone.
Osobiscie nie specjalnie mi sie podoba ta fryzurka z zalacznika, choc nie przecze, ze widzialam juz osoby ladnie w niej wygladajace. Moglabys sprobowac porobic sobie jakies symulacje; na wizazu, na metamorfozach, jest caly watek o tym, jak cos takiego zrobic. O, tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157947 .
szmyrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 20:40   #26
Kileczka
Zadomowienie

Moim zdaniem ta fryzurka jest śliczna i ładnie ci w niej będzie
To będzie zmiana na plus.;*Naprawde polecam
Ja też niedługo ide do fryzjera zmienić fryzurke..;D
Zmiany są dobre dzięki nim nie wyglądamy cały czas tak samo.**
Buziaki.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości