słabe paznokcie a woda? sól? stres? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-24, 12:35   #1
LiCzBa_Pi
Raczkowanie

słabe paznokcie a woda? sól? stres?

Hej, mam takie problem jak wiele z Was tutaj na forum... Moje paznokcie są zawsze krótkie, bo się rozdwajają są miekkie i słabe.Dużo rzeczy próbowałam: odżywki, odżywki na noc, łykanie cynku, łykanie capivitu i jeszcze innego, oliwa z oliwek... nie używam metalowego pilniczka ani cążek, nigdy nie miałam sztucznych paznokci zadnych, nie mają moje ręce kontaktu z detergentami w ogóle.. naprawde nie wiem co jest przyczyną złej kondycji moich paznokci.. (nie jest to przyczyna genetyczna: mama ma strasznie twarde...) na nic nie reagują. W końcu uznałam, że może to skutki obgryzania kiedyś ich przeze mnie. dałam sobie spokój.
w te wakacje pojechałam do Chorwacji wypoczywać nad morzem. Wiadomo Adriatyk bardzo słony jest, co tereotycznie powinno jeszcze bardziej osłabiać paznokcie... A przez 10 dni tam moje paznokcie nie pokryte żadną emalią były tak twarde i o wiele dłuższe,że byłam zachwycona ponieważ jednak da jakos radę!! przy czym zaznaczam, że moja dieta na wakacjach nie była wcale lepsza - zwykłe jedzenie, lody, pizza, sałatki, kanapki,kilka razy nawet zupka z torebki, goracy kubek[nezdrowe] itp.
przyjechałam do domu, problem zaczął się na nowo.... no i nie wiem o co chodzi...
czy twarda woda w kranie(w sumienie wiem jaka u mnie leci, domyślam się tylko) moze byc przyczyną rozdwajania i łamliwości paznokci i rozdwajania końcówek włosów?
jak sprawdzić jaką wodę ma się w kranie?
czy sól do kąpieli może pomóc paznokciom???może ta morska woda dobrze wpłyneła na moje pazurki?
czy może być tak że stres wpływa na moje paznokcie???no bo wiadomo na wakacjach to luuuzik troche nieprawdopodobne, ale juz sama nie wiem co myslec... chce je zapuscic...
jak mam działać, co mam teraz zrobić, co polecacie??

Edytowane przez LiCzBa_Pi
Czas edycji: 2009-10-24 o 12:36
LiCzBa_Pi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:55   #2
LiCzBa_Pi
Raczkowanie

Dot.: słabe paznokcie a woda? sól? stres?

pomocy..
LiCzBa_Pi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 19:06   #3
AllNightLong
Raczkowanie

Kurcze sama bym sie chętnie dowiedziała, bo ostatnio jestem przewrazliwiona na punkcie moich paznokci. Strasznie mi sie lamią i rozdwajaja
AllNightLong jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 19:56   #4
ananonda191
Zadomowienie

Widzisz, tak czasem w życiu jest, że jak za czymś uparcie gonimy to to od nas ucieka. Podejrzewam, że będąc na wakacjach byłaś w słodkim stanie beztroski i nie myślałaś o swoich paznokciach, nie ślęczałaś nad nimi "modląc" się do nich i myśląc, którą to skórkę wyciąć tym razem i w jakim kierunku je masować, aby urosły silniejsze, zdrowsze i ładniejsze Dałaś im spokój, niewiele od nich oczekując i one spokojnie sobie rosły, bo nikt im nie przeszkadzał Tak samo w życiu - najmilsze rzeczy spotykają nas właśnie wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy a nie rozpaczliwie za nimi gonimy Może trochę filozofuję, ale na pewno mam trochę racji A coby słona woda miała coś do rzeczy - co to to nie, na pewno
ananonda191 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości