Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-25, 17:37   #1
No air
Zakorzenienie

Odrosty po trwałej i dylemat, proszę o opinie.

Witam. Równe dwa miesiące temu zrobiłam sobie trwałą. Na początku byłam bardzo zadowolona z efektu, ponieważ uzyskałam loczki jakie zawsze chciałam mieć; właściwie to nadal jestem zadowolona. Trwała trochę rozjaśniła mi włosy czyniąc ze mnie blond aniołka, co mi się zresztą podobało. Niespodziewanie dla siebie kilka dni temu, przyglądając się wnikliwie swemu obliczu spostrzegłam odrosty mojego naturalnego koloru. Nie wiem dlaczego, ale wcześniej taka ewentualność jakoś nie przyszła mi do głowy... Zepsuło mi to radość z moich loczków, choć co prawda nie układają się one juz tak pięknie, właściwie tylko dzień po umyciu są ładne... Zastanawiam się co zrobić, bo wizja ciemnych odrostów i "obniżajacych się" wraz z nimi loków (mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli) mnie przeraża...
W dodatku włosy bardzo mi wypadają (oczywiście rozumiem, ze to osłabienie po trwałej) i są osłabione.
Mam dylemat: ściąć włosy na krótko, czy dofarbować te odrosty i je jakby "dokręcać" (chodzi mi o to, żeby włosy na całej długości były kręcone)?

Aha, trwałą robiłam na mój naturalny kolor, a jest to średni blond.

MOJA WYMIANKA!

Edytowane przez No air
Czas edycji: 2009-10-25 o 17:42 Powód: dodanie kilku zdań
No air jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 18:37   #2
eni200
Raczkowanie

Dot.: Odrosty po trwałej i dylemat, proszę o opinie.

ja bym obciela wlosy bo po trawlej sa przesuszone wiec kiedys i tak bedziesz muaiala je obciac
eni200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 11:00   #3
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez eni200 Pokaż wiadomość
ja bym obciela wlosy bo po trawlej sa przesuszone wiec kiedys i tak bedziesz muaiala je obciac
tylko, że chyba nikt nie robi sobie trwałej, by ponosic ją dwa miesiące a potem ściąc całkiem na krótko..

ze swojego doświadczenia wiem, że trwała nawet po pół roku moze ładnie wyglądac, tylko włosy trzeba bardzo pielęgnowac, nawilzac silnymi maskami. Generalnie, im dłuzszy odrost, tym mniej kręcące się włosy i to dobrze, bo jest równowaga. ja nakąłdałam na taki stan rzeczy kosmetyki wygładzające i pozwalałam włosom wyschnąc samym lub średnio ciepłym strumieniem powietrza z suszarki podnoszac u nasady szeroką płąską szczotką, reszcie nadawałam kształt wygiatajac. Kolejna mozliwosc to użycie dyfuzora.

Po 2 miesiacahc jest tak niewielki odrost, ze naprawde nie warto dokrecac trwałej, choc jest taka możliwosc. Uzywaj specyfikow do włosów blond np Wax for blondes. Zawierają rumianek i rozjaśnią Ci odrosty an tyle, ze nie bedzie widac roznicy. Nie farbuj. Zniszczysz włosy osłabione juz chemią. A wypadanie ustanie za jakis miesiąc. Mnie po trwałej tez leciały zawsze.

A za 4-6 miesiecy podetniesz włosy i dokrecisz.
Stary 2009-10-27, 17:18   #4
braworka
Zakorzenienie

to noramlne że włosy odrastają proste i swoim kolorze
zapytaj się kogoś czy widac mocno te odrosty, może dla innych nie jest to aż tak widoczne.
farbowanie tylko odrostów jest ryzykowne,
farbowanie całości po 2 mc jest normalne

braworka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości