częstotliwość stosowania kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-26, 19:31   #1
Yuri
Rozeznanie

częstotliwość stosowania kosmetyków

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad pewną sprawą. Otóż, jak często można używać kosmetyki do twarzy, bez szkodzenia jej (obciążania, wysuszania czy naciągania, np przy nakładaniu kremu)? Mam tłustą cerę, więc dwu-trzykrotne mycie twarzy dziennie mi nie wystarcza. Muszę myć twarz odpowiednim żelem minimum 4-5 razy dziennie (mimo, że stosuję po myciu tonik i krem matujący). Po prostu skóra robi się tłusta, więc myję nie tylko rano, ale też np podczas okienek między zajęciami na uczelni, po przyjściu do domu, przed wieczornym wyjściem do chłopaka, przed snem. I tu nasuwa się pytanie - czy po każdym takim myciu mogę użyc toniku, kremu itp? Czy np tonik i krem powinno się stosować tylko 2 razy, rano i wieczorem? Ale po takim umyciu bez toniku i kremu skóra jeszcze szybciej się przetłuszcza, jest jakby napięta a z drugiej strony nie chcę jej obciążać i np smarować 5 razy dziennie kremem...
Yuri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 19:59   #2
quleczka
Zakorzenienie

Dot.: częstotliwość stosowania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Yuri Pokaż wiadomość
Mam tłustą cerę, więc dwu-trzykrotne mycie twarzy dziennie mi nie wystarcza. Muszę myć twarz odpowiednim żelem minimum 4-5 razy dziennie (mimo, że stosuję po myciu tonik i krem matujący). Po prostu skóra robi się tłusta, więc myję nie tylko rano, ale też np podczas okienek między zajęciami na uczelni, po przyjściu do domu, przed wieczornym wyjściem do chłopaka, przed snem.
Skóry nawet tlustej NIE NALEZY myc czesciej niz 2 razy dziennie bo niszczy sie jej naturalna warstwe lipidowa i w ten sposob nakreca sie tylko "bledne kolo" wiekszego natluszczania sie.

No a juz na pewno nie wiecej niz 3 razy dziennie, choc to tez raczej nie codziennie.

Pomijajac juz fakt, ze krem 5 razy dziennie dla cery tlustej to na pewno nie jest dobry pomysl...

Ogolnie moje doswiadczenie i nie tylko moje czytajac od dluzszego czasu wizaz jest takie, ze im wiecej drogeryjnych zeli typowych do cery tlustej i kremow matujacych tym bardziej efekt jest odwrotny do zamierzonego.

Jesli masz naprawde duzy problem z tym tluszczeniem sie cery to wybralabym sie do dermatologa.... a na poczatek zrezygnowala z mycia 5 razy dziennie i wszystkiego innego co jeszcze bardziej narusza rownowage skory
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 20:09   #3
zielonka88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Skóry nawet tlustej NIE NALEZY myc czesciej niz 2 razy dziennie bo niszczy sie jej naturalna warstwe lipidowa i w ten sposob nakreca sie tylko "bledne kolo" wiekszego natluszczania sie.

No a juz na pewno nie wiecej niz 3 razy dziennie, choc to tez raczej nie codziennie.

Pomijajac juz fakt, ze krem 5 razy dziennie dla cery tlustej to na pewno nie jest dobry pomysl...

Ogolnie moje doswiadczenie i nie tylko moje czytajac od dluzszego czasu wizaz jest takie, ze im wiecej drogeryjnych zeli typowych do cery tlustej i kremow matujacych tym bardziej efekt jest odwrotny do zamierzonego.

Jesli masz naprawde duzy problem z tym tluszczeniem sie cery to wybralabym sie do dermatologa.... a na poczatek zrezygnowala z mycia 5 razy dziennie i wszystkiego innego co jeszcze bardziej narusza rownowage skory
dokładnie! Kiedyś też miałam problemy z cerą- była tłusta, ciągle się świeciła, i do tego byłam dośc pryszczata. Problem znikł, gdy przestałam używać kosmetyków do cery tłustej, a zaczęłam stosować nawilżające kremy do skóry normalnej i suchej. Okazało się, że kremy matujące potęgowały problem zamiast go leczyć. Teraz syfki wyskakują pare razy na miesiąć, najczęsciej przed okresem, jeśli w ciągu dni się świecę przykładam tylko chusteczkę higieniczną, by zebrać nadmiar sebum i naprawdę, moja skóra jest nie do poznania

zielonka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 20:11   #4
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Quleczka napisała, to co najważniejsze... Twoja skóra będzie tylko wydzielać więcej i więcej sebum aby się chronić, także tylko sobie pogarszasz sytuację tak częstym myciem.

Na dodatek nie zapomnij o nawilżaniu, skóra tłusta wcale nie równa się skórze dobrze nawilżonej - skóra sucha również broni się zwiększając produkcję sebum.

Co też już napisała Quleczka, wiele z kosmetyków do cery tłustej nie działa wcale tak jak powinna, wręcz nadmiernie wysuszają naszą cerę Dlatego warto znaleźć tonik bezalkoholowy, najlepiej lekko nawilżający, do tego dobre maseczki i kremy. Odradzam Garnier'a i wszelkie produkty firm typu Under Twenty, Clerskin czy coś Nie pisałaś nic o peelingach, ale te też max 2-3 razy w tygodniu

Nie kieruj się przy doborze kosmetyków napisami, że są dla cery tłustej i unikaj dużych ilości alkoholu w kosmetykach.
Stary 2009-10-26, 20:18   #5
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zielonka88 Pokaż wiadomość
Problem znikł, gdy przestałam używać kosmetyków do cery tłustej, a zaczęłam stosować nawilżające kremy do skóry normalnej i suchej.
Ok, tylko tez nie tak ogolnie, ze nalezy sie przestawic na dowolny krem do cery suchej bo tej jednak wiele cer "pozapychac" zwyczajnie bo jednak bywaja za ciezkie.

Ale na pewno warto sie przestawic na jakis dobry nawilzajacy krem, nie typowy drogeryjny przeciwtradzikowy czy matujacy
Stary 2009-10-26, 22:28   #6
Yuri
Rozeznanie

Macie rację z tymi kosmetykami do cery tłustej i już od jakiegoś czasu przerzuciłam się na kremy i toniki nie matujące, tylko po prostu nawilżające. Najczęściej kupuję te do cery normalnej lub normalnej i mieszanej, nie żadne przeciwtrądzikowe czy matujące do cery tłustej. Te do cery suchej są dla mnie zbyt tłuste, ale np emulsje czy lekkie kremy do cery normalnej nawilżają a nie natłuszczają więc są dla mnie ok.

A jeżeli chodzi o mycie...No cóz, trudno by mi było myć twarz nie więcej niż 2 razy dziennie. Załóżmy, że wracam do domu na okienko po 3 godzinach na uczelni...Moja skóra jest tłusta, można sobie z tym poradzić za pomocą jakiejś bibułki ale wtedy, choć już się nie świeci to nie wygląda świeżo. Poza tym czuję się nieświeżo i niekomfortowo, gdy dotknę twarzy mam wrażenie, jakby była posmarowana czymś tłustym no i do tego ten kurz i zanieczyszczenia miejskie. Więc zazwyczaj wtedy myję twarz, wracam na uczelnię, kolejne 3-4 godziny i domu, wtedy sytuacja wygląda podobnie. Czuję się brudna i cera wygląda nieświeżo. Jeżeli potem mam jeszcze gdzieś wyjść wieczorem to znów muszę umyć twarz bo nie nałożę makijażu na tłustą twarz. A umycie twarzy przed snem to jak wiadomo konieczność. Czy powinnam się męczyć i chodzić 8-10 godzin z tłustą cerą, czując się nieświeżo i świecąc? Hmm...Mam nadzieję, że istnieje lepsze rozwiązanie. Aha, i dodam, że nie mam problemu z trądzikiem, czasem jakieś zaskórniki jak to w przypadku tłustej cery ale pryszcze nieliczne i tylko przed okresem.
Stary 2009-10-26, 22:41   #7
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
dotknę twarzy mam wrażenie, jakby była posmarowana czymś tłustym no i do tego ten kurz i zanieczyszczenia miejskie.
Bez przesady, ze przez 3-4 godziny masz na twarzy nie wiadomo ile kurzu i zanieczyszczen miejskich

To po prostu nawyk i tyle To , ze czujesz sie "brudna"

Owszem, mozna umyc rano, potem po powrocie z pracy/uczelni do domu by zmyc makijaz i reszte.... a potem ewentualnie odwiezyc tonikiem lub woda termalna w sprayu albo przylozyc chusteczke jesli sie zaczela tluscic.

Wiadomo, ze jak sie tak sklada, ze potem musimy jeszcze wyjsc i nalozyc makijaz, a pozniej go zmyc to czasem moze sie zdazyc mycie 3 razy dziennie ale zawsze 5 razy to nie jest dobre dla skory ani troche.

Ona nie ma szansy nawet sie uregulowac jesli jest myta ciagle.
Cytat:
Czy powinnam się męczyć i chodzić 8-10 godzin z tłustą cerą, czując się nieświeżo i świecąc?
Naprawde, nie rozumiesz, ze im czesciej ja myjesz tym bardziej skora sie tlusci i swieci?

Tak, jesli masz tlusta cere, to co w tym dziwnego, ze z czasem troche sie swieci i czasem to widac? To nie koniec swiata Sa na przyklad bibulki

A co jakby powiedzmy tluscila sie jeszcze bardziej? Zaczelabys myc ja co godzine?

A co do uczucia "nieswiezosci" to problem natury psychicznej bardziej...

Szczerze, jesli uwazasz, ze masz na tyle duzy problem z tluszczeniem sie skory, ze absolutnie NIE DA sie jej myc 2-3 razy dziennie....to powinnas isc z tym do dermatologa zeby cos na to poradzil i dobral odpowiednia pielegnacje.
Stary 2009-10-26, 22:59   #8
Yuri
Rozeznanie

U mnie może to mieć podłoże hormonalne...Zauważyłam, że skóra przetłuszczała mi się mniej gdy brałam tabletki antykoncepcyjne, teraz po ich odstawieniu jest troszkę gorzej (tak, jak było przed ich braniem).

Może rzeczywiście spróbuję myć twarz rzadziej, choć przyznam, że to dla mnie strasznie niekomfortowe, czasem np na ostatnich zajęciach marzę o tym, żeby zmyć to wszystko z siebie bo za każdym razem, jak dotknę twarzy czuję się okropnie Poza tym np, na imprezach, pomimo umycia twarzy przed wyjściem, zastosowania delikatnego toniku i kremu i warstwy pudru/fluidu matującego po godzinie się świecę i psuje mi to wszystkie zdjęcia z imprez
Stary 2009-10-26, 23:02   #9
quleczka
Zakorzenienie

Jesli juz czujesz sie bardzo "brudna" w ciagu dnia to sprobuj np. uzywac wody termalnej i usunac nadmiar recznikiem papierowym/chusteczka, przetrzec twarz samym tonikiem albo myc sama woda (najlepiej nie z kranu tylko przegotowana lub z butelki) bez zadnego zelu... wtedy jest szansa, ze po umyciu nie bedzie taka napieta jak piszesz w pierwszym poscie
Stary 2009-10-26, 23:05   #10
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

A spróbuj się przemęczyć i przez dłuższy okres czasu myć tylko 2 razy dziennie buźkę... jak to nie da efektu, to wtedy koniecznie do dermatologa.

A jeżeli już teraz wiesz, że nie jesteś w stanie wytrzymać tak długo bez mycia, to nie ma co czekać i zaraz do dermatologa się wybrać, zanim wszystko jeszcze bardziej się pogorszy
Stary 2009-10-29, 11:56   #11
fossa
Zadomowienie

A nie jestes czasem dziwnie blada od tego czestego mycia ?
Musisz zmienic pielegnacje i ograniczyc to mycie twarzy - ja wiem co to znaczy ogolnie jak skądś wracalam i mialam makeup to musialam twarz umyc bo czulam sie "brudna" [ rzadko myje twarz 3razy a jezeli juz to dodatkowo przecieram twarz płynem micelarnym].
Zainwestuj w dobry zel do twarzy np la roche posay, avene i jakis dobry nawilzac.
Radze unikac kosmetykow matujacych
fossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 17:46   #12
Haggat
Zadomowienie

Często też jest tak że osoba która ma tłustą skórę po kilku godzinach w zamkniętym pomieszczeniu jak np sala wykładowa czy aula czuje że jej skóra na twarzy jest tak tłusta że aż świeci, to chyba wina braku przewiewu powietrza, wiadomo przy takiej ilości ludzi powietrze zaraz robi się mętne i jest duszno, a skóra twarzy zaraz na to reaguje. Ja też mam tłustą skórę i doskonale rozumiem problem Yuri. Ja w czasie "okienek" przecierałam twarz chusteczką żeby pozbyć się nadmiaru sebum a potem lekko pudrowałam świecące się miejsca. Niestety uczucie tłustości pozostaje ;/
Haggat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 18:33   #13
Dualstar
Wtajemniczenie

Cytat:
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad pewną sprawą. Otóż, jak często można używać kosmetyki do twarzy, bez szkodzenia jej (obciążania, wysuszania czy naciągania, np przy nakładaniu kremu)? Mam tłustą cerę, więc dwu-trzykrotne mycie twarzy dziennie mi nie wystarcza. Muszę myć twarz odpowiednim żelem minimum 4-5 razy dziennie (mimo, że stosuję po myciu tonik i krem matujący). Po prostu skóra robi się tłusta, więc myję nie tylko rano, ale też np podczas okienek między zajęciami na uczelni, po przyjściu do domu, przed wieczornym wyjściem do chłopaka, przed snem. I tu nasuwa się pytanie - czy po każdym takim myciu mogę użyc toniku, kremu itp? Czy np tonik i krem powinno się stosować tylko 2 razy, rano i wieczorem? Ale po takim umyciu bez toniku i kremu skóra jeszcze szybciej się przetłuszcza, jest jakby napięta a z drugiej strony nie chcę jej obciążać i np smarować 5 razy dziennie kremem...
to że myjesz tyle razy dziennie to świadczy o tym iż powodujesz gorsze przetłuszczanie się cery niestety. tonik dwa razy dziennie albo najlepiej raz na 2 dni. a krem codziennie ale też rano i wieczorem bądź tylko rano.
jak się b. przetłuszcza to trzeba się wybrać do dermatologa aby znormalizować lekami to błyszczenie.
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości