Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-28, 13:15   #961
Mirelkaaa
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część IV

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
fair neutral najjasniejszy(ja uzywam).perfect próbowałam,był za ciemny i jakby lekko ciepły?.ivory chyba jest pomiędzy nimi.
zdecyduje sie na ivory
moge nałozyc koalin powder, na to podkład i jeszcze puder?
jakim pedzlem nakładacie róże do policzków?
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2009-11-28, 13:36   #962
Mini1991
Zakorzenienie

a linien?? jaki jest

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-28, 13:39   #963
kajolka
Raczkowanie

ja róż jak na razie nakładam long haired kabuki,innego nie mam.
wydaje mi się,ze jest ok nie robi mi smug,efektu ruskiej babulinki tez nie mam.
nie wiem jak byłoby przy mocniejszych odcieniach.
kajolka jest offline  
Stary 2009-11-28, 13:42   #964
__Hetero
Przyczajenie

Ja miałabym pytanie dotyczące pudrów z kategorii FACE /ANTI-SHINE. Chciałabym zapytać czy wszystkie posiadają takie same właściwości a jedynie różnią się odcieniami, czy też te z serii Kaolin Powder to coś innego niż Finishing Dust'y? Gdzieś ktoś pisał że Finishing Dust to też Kaolin Powder, więc różnią się tylko nazwą...
__Hetero jest offline  
Stary 2009-11-28, 13:46   #965
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
a linien?? jaki jest
Linen jest ciut bardziej zolty niz Ivory i minimalnie ciemniejszy

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Hetero Pokaż wiadomość
Ja miałabym pytanie dotyczące pudrów z kategorii FACE /ANTI-SHINE. Chciałabym zapytać czy wszystkie posiadają takie same właściwości a jedynie różnią się odcieniami, czy też te z serii Kaolin Powder to coś innego niż Finishing Dust'y? Gdzieś ktoś pisał że Finishing Dust to też Kaolin Powder, więc różnią się tylko nazwą...
Sklad Finishing Dust: Zea Mays (Corn) Starch, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Iron Oxide (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramarines (CI 77007).
Sklad Kaolin Powder: Kaolin (CI 77004), Mica (CI 77019), Iron Oxide (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramarines (CI 77007).

Porownania w dzialanieu nie mam, bo Finishing Dust dopiero do mnie leci, mam tylko Kaolin
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline  
Stary 2009-11-28, 13:54   #966
__Hetero
Przyczajenie

Rozumiem. W sumie i tak planowałam wypróbować oba, choć w takim razie na początek wezmę Kaolin Powder i próbki obu Finishing Dust'ów.

A czy mógłby ktoś powiedzieć parę słów o Soft Butter Peach? Na swatch'ach widziałam jakby jego odcień był różowawy, co mnie dziwi bo z opisu wynika że jest wyraźnie brzoskwiniowy i żółtszy od np. Perfect.

Edytowane przez __Hetero
Czas edycji: 2009-11-28 o 13:56
__Hetero jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:04   #967
wiedzma86
Rozeznanie

Cytat:
Moja opinia
Finishing Dust jest do , że tak się brzydko wyrażę
Niestety, bardzo mnie wysuszał... Poza tym powiedziałabym, że to takie zabarwione Dry Flo Użyłam go kilka razy i wystarczyło... Jest strasznie suchy, pyli i widać proch na twarzy po nim. To JEDYNY produkt EDM, którego już nigdy w życiu nie zamówię, ba! nawet szkoda mi tych wydanych pieniędzy na tę próbkę, która mi zalega w szafce
Kaolin natomiast dobrze matuje, nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek.
Ale to wszystko zależy od preferencji i każdy powinien wypróbować i tego i tego, aby się przekonać na własnej skórze

wiedzma86 jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:08   #968
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Rozumiem. W sumie i tak planowałam wypróbować oba, choć w takim razie na początek wezmę Kaolin Powder i próbki obu Finishing Dust'ów.
Właśnie miałam zapytać o Sunlight Finishing Dust, a Kaolin chyba biorę
FD ma niezbyt ciekawe opinie na KWC, ale na MakeUpAlley się nim zachwyca ponad setka w sumie...

Cytat:
A czy mógłby ktoś powiedzieć parę słów o Soft Butter Peach? Na swatch'ach widziałam jakby jego odcień był różowawy, co mnie dziwi bo z opisu wynika że jest wyraźnie brzoskwiniowy i żółtszy od np. Perfect.
Od Perfect większośc odcieni jest bardziej brzoskwiniowa i żółta - jak dla mnie Perfect jest jakby szarawy, "odbarwiony".

SBP jest dosyć jasny, jaśniejszy od Fairly Light, wydaje mi się, że trochę jasniejszy niz na zdjęciach. Bardziej brzoskwiniowy niz żółty. Zobacz na swatche na blogu Cathy - dwie strony wcześniej wkleiłam link do konkretnego artykułu.

Mnie się SBP spodobał, nadał mojej skórze taki "zdrowy" kolor, lekko brzoskwiniowy.
Plurabellle jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:13   #969
Mini1991
Zakorzenienie

Rzabba zółty?? a on mi sie taki najbardziej naturalny z tych jasnych wydawał

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:16   #970
Mirelkaaa
Zakorzenienie

dziewczyny któras uzywa któregos z tych odcieni pudrów? one się bardzo różnią kolorystycznie?

Natural Reflections Fair

Natural Reflections Light
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:27   #971
wiedzma86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny któras uzywa któregos z tych odcieni pudrów? one się bardzo różnią kolorystycznie?

Natural Reflections Fair

Jest zdecydowana różnica Fair jest baaaaaaardzo jasny, dla typowych bladzioszków Natomiast Light jest takim średnim,neutralnym beżem.
Jednak na twarzy różnica nie jest aż tak widoczna, bo one raczej transparentne są Przynajmniej u mnie

wiedzma86 jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:30   #972
__Hetero
Przyczajenie

Czytałam różne opinie na temat FD i rzeczywiście są one dość rozbieżne. Spośród samych FD wydaje mi się że Sunlight cieszy się lepszym zdaniem niż FD zwykły. Cóż, chyba trzeba przekonać się samemu - rózni ludzie, różna skóra, różny efekt.

Ja z próbek które testowałam na razie dobrałam Perfect jako mój odcień. Pozostałe były zbyt brzoskwiniowe lub za jasne. Co prawda wciąż mam trochę mieszane uczucia bo jak dla mnie Perfect mógłby być jeszcze ciut bardziej różowy, choć na skórze wygląda bardzo dobrze - naturalnie i "zdrowo". Zastanawiałam się też nad Ivory bo w sumie mam jasną cerę i ten zgaszony kolor prezentował się na mojej twarzy dość dobrze, miałam jednak wrażenie że koloryt stał się nieco za blady i "anemiczny". Jestem więc zdecydowana na Perfect Jeśli w praktyce okaże się ciut za ciemny na zimowe chłody, z pewnością będzie idealny wiosną gdy przygrzeje słońce, a ja i tak przetestuję jeszcze kilka kolorów podkładów (w tym SBP).

Chciałabym jeszcze zapytać czy użycie jasnego pudru np. wspomnianego wcześniej Natural Reflections Fair lub Kaolin Powder Fair jest w stanie rozjaśnić kolor podkładu, czy jednak jest to praktycznie niezauważalne?

Edytowane przez __Hetero
Czas edycji: 2009-11-28 o 14:37
__Hetero jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:32   #973
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
Rzabba zółty?? a on mi sie taki najbardziej naturalny z tych jasnych wydawał
Nie jest zolty, tylko w porownaniu z Ivory ma kapeczke zolci

Jakos na poczatku przygody z EDM stwierdzilam, ze Ivory jest dla mnie idealnym odcieniem i zamowilam BIGa i chociaz idealnie stapial sie ze skora to ogolnie jakos niezdrowo w nim wygladalam, zaczelam wiec testowac Linen i okazalo sie, ze ta kapeczka zolci sprawia, ze duzo lepiej wygladam a potem sie okazalo, ze jeszcze lepiej jest, kiedy jest wiecej niz kapka tej zolci
W tej chwili najczesciej uzywam wlasna mieszanke, w ktorej podstawa jest Ivory ale dosypuje cos do lekkiego przyciemnienia i przyzolcenia
10 PŻ
Rzabba jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:35   #974
Mini1991
Zakorzenienie

nie ma wyjscia trzeba kupic probki :P dziekuje bardzo za pomoc

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:35   #975
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Cytat:
Ja z próbek które testowałam na razie dobrałam Perfect jako mój odcień. Pozostałe były zbyt brzoskwiniowe lub za jasne. Co prawda wciąż mam trochę mieszane uczucia bo jak dla mnie Perfect mógłby być jeszcze ciut bardziej różowy, choć na skórze wygląda bardzo dobrze - naturalnie i "zdrowo". Zastanawiałam się też nad Ivory bo w sumie mam jasną cerę i ten zgaszony kolor prezentował się na mojej twarzy dość dobrze, miałam jednak wrażenie że koloryt stał się nieco za blady i "anemiczny". Jestem więc zdecydowana na Perfect Jeśli w praktyce okaże się ciut za ciemny na zimowe chłody, z pewnością będzie idealny wiosną gdy przygrzeje słońce, a ja i tak przetestuję jeszcze kilka kolorów podkładów (w tym SBP).
Pomijajac fakt, ze Perfect w tej chwili jest juz troszke za ciemny dla mnie, to w niektorych formulach wyglada lepiej niz w innych. O-glo ma chyba wiecej rozu niz semi matte
10 PŻ
Rzabba jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:37   #976
aliś
Zadomowienie

Cytat:

Ja używam - i w opakowaniu wydaje się różowo - pomarańczowy, a na twarzy wygląda bardzo naturalnie. Dla porównania dodam, że nieźle wyglądam też w Fawn i Olive fair (mam w planach zakup), więc jestem raczej ciepłym typem karnacji z zółtawym odcieniem. SBP daje na mnie efekt "zdrowej" cery Początkowo podczas testu paskowego, odrzuciłam go w pierwszej kolejności, bo wydawał się najbardziej ciemny z pośród Golden Fair, Fawen, Linen, Olive fair i Light almond, ale o dziwo na twarzy wygląda łanie i mega naturalnie. Ostatnio kupiłam dla mamy Light Martian i przykładając oba pudełka do twarzy, stwierdziłam, LM wydaje się dużo jaśnieszy od SBP i bardziej dopasowany kolorystycnie do mnie, jednak nałożony na buzię całościowo wyglądał dużo gorzej.

-------
wyczytałam, że nowy pędzel do różu ma się pojawić 30 listopada, czy to pewne?
Kompletuję zamówienie tak by wrescie ktoś zgodził się mnie przygarnąć do wspólnozakupowania (potrzebuę 2podkłądy, 2 róże i jako coś "mniejszego" chciałbym ten pędzel + jakiś cień z pędzelkiem (tylko nie wiem z jakim bo wycofali, a chciałąbym jakiś pędzelek do cieni w miarę wielofuncyjny)

Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-11-28 o 14:48
aliś jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:39   #977
Mirelkaaa
Zakorzenienie

teraz juz sama niewiem czy wziasc ivory czy linien a moze zamówie i to i to po małym opakwaniu

dziewczyny doradzcie czy z tych pudrów wziasc
Natural Reflections Fair
czy
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:49   #978
__Hetero
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jakos na poczatku przygody z EDM stwierdzilam, ze Ivory jest dla mnie idealnym odcieniem i zamowilam BIGa i chociaz idealnie stapial sie ze skora to ogolnie jakos niezdrowo w nim wygladalam, zaczelam wiec testowac Linen i okazalo sie, ze ta kapeczka zolci sprawia, ze duzo lepiej wygladam a potem sie okazalo, ze jeszcze lepiej jest, kiedy jest wiecej niz kapka tej zolci
W tej chwili najczesciej uzywam wlasna mieszanke, w ktorej podstawa jest Ivory ale dosypuje cos do lekkiego przyciemnienia i przyzolcenia
Ja mam właśnie podobne odczucia do Ivory: niby idealnie się stapia ze skórą ale jest jakoś blado... :/ Linen chętnie sprawdzę zamawiając kolejne próbki, choć nie jestem przekonana do żółtych odcieni. Wybiorę Perfect i prawdopodobnie właśnie Ivory - w razie gdyby Perfect okazał się zbyt ciemny/brzoskwiniowy wymieszam go z Ivory tak, aby lekko go przygasić.

Cytat:
Pomijajac fakt, ze Perfect w tej chwili jest juz troszke za ciemny dla mnie, to w niektorych formulach wyglada lepiej niz w innych. O-glo ma chyba wiecej rozu niz semi matte
To dla mnie cenna uwaga ponieważ testowałam podkłady w formule intensive. Zamawiając miałam wybrać o-glo lub semi-matt, z czego w tym momencie chyba zdecyduję się na o-glo (teoretycznie to on własnie jest zalecany do mojej suchej skóry, a jeśli rzeczywiście jest bardziej różowy to już w ogóle byłoby idealnie).
__Hetero jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:49   #979
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:

Natural Reflections Fair

Mam Light i uwielbiam Już pierwszego dnia, gdy go użyłam usłyszałam, że "zdrowo wyglądam". Nadaje delikatny (bardzo delikatny) połysk i jest w rzeczywistości jaśniejszy niż na tym zdjęciu na stronie EDM.

Rzabba, miałam to samo z Linen. Niby pasowal, ale wyglądalam jakbym miała zemdleć.
Plurabellle jest offline  
Stary 2009-11-28, 14:53   #980
Mirelkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mam Light i uwielbiam Już pierwszego dnia, gdy go użyłam usłyszałam, że "zdrowo wyglądam". Nadaje delikatny (bardzo delikatny) połysk i jest w rzeczywistości jaśniejszy niż na tym zdjęciu na stronie EDM.

Rzabba, miałam to samo z Linen. Niby pasowal, ale wyglądalam jakbym miała zemdleć.
a jaki kolor podkładu uzywasz? masz jasną cere?
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:12   #981
beoneself
Zakorzenienie

Widzę, że tu się dyskusja na temat Sunlight Finishing Dust toczy... mam biga więc może się wystawię niedługo na wymiankowy z jakimiś odsypkami, gdyby któraś z Was chciała przetestować
beoneself jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:35   #982
AppleGirl
Rozeznanie

Czy collections liczą się jako bigi do zniżki?
AppleGirl jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:36   #983
Astro
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Czy collections liczą się jako bigi do zniżki?
nie
Stary 2009-11-28, 15:39   #984
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Tutaj i tutaj moje pierwsze proby z EDM, tutaj jeszcze jakies swatche
moze komus cos pomoze
10 PŻ
Rzabba jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:42   #985
faa
Zakorzenienie

GG do faa

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Zgodnie z życzeniem wstawiam fotki:
a dziękuję za zdjęcia faktycznie są śliczne już nie mogę się doczekać aż do mnie dojdą

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:50   #986
Mirelkaaa
Zakorzenienie

dziewczyny czy na EDM podkłady z base zaliczaja sie do małych czy duzych rzeczy?
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:53   #987
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Cytat:
dziewczyny czy na EDM podkłady z base zaliczaja sie do małych czy duzych rzeczy?
Probki podkladow, te za 2,5 sa male a podklady za 12$ sa duze
10 PŻ
Rzabba jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:55   #988
Mirelkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Probki podkladow, te za 2,5 sa male a podklady za 12$ sa duze
w takim razie czmu mi sie wyswietla tylko cena 2.50?
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2009-11-28, 15:59   #989
Rzabba
Rzabbocop

GG do Rzabba

Cytat:
w takim razie czmu mi sie wyswietla tylko cena 2.50?
Musisz najpierw wybrac formule a potem wielkosc i wyswietli sie prawidlowa cena
10 PŻ
Rzabba jest offline  
Stary 2009-11-28, 17:29   #990
Mirelkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Musisz najpierw wybrac formule a potem wielkosc i wyswietli sie prawidlowa cena
dziekuje za wyjasnienie

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
dziekuje za wyjasnienie
jeszcze mam jedno pytanie czy jak dziewczyny zamawiaja próbki to wliczaja sie do tego małe pędzle takie jak do korektora?
Mirelkaaa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
edm, minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości