równy french z brokatu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-31, 23:55   #1
fondue
Raczkowanie

równy french z brokatu

Witam

ok miesiąc temu ukończyłam kurs, ale jak wiadomo - o czym również czytałam, na kursach nie jest się w stanie pochłonąć 100% wiedzy dotyczących zdobienia paznokci, przez szeroki wybór tego typu świecidełek
Stąd moja prośba do Was..
Szukam odpowiedzi na pytanie - w jaki sposób tak IDEALNIE niektóre z Was budują linię uśmiechu przy pomocy brokatu...?
Jeśli kładę brokat na pierwszą warstwę żelu clear, to przecież pokryty nim (żelem) mam cały paznokietek, więc jak idealnie wówczas uformować linię uśmiechu?
Pomyślałam, że może po utwardzeniu żelu budującego, położyć clear tylko na końcówkę paznokcia, pokryć obficie brokatem, przy pomocy suchego pędzelka nasączonego cleanerem, ładnie uformować linię uśmiechu, czy dobrze myślę?
Takie, niektórym wydające się proste i oczywiste pytanko, a jednak nie dla każdego
Dlatego bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby
Stary 2009-11-01, 08:08   #2
Verdina
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: równy french z brokatu

Do małego, nieprzezroczystego słoiczka przełożyłam trochę żelu clear, dosypałam brokatu i wymieszałam. Brokatu nie za mało, żeby efekt frencha był kryjący i nie za dużo, żeby z masy w słoiczku nie zrobił się gęsty glut, którym nic się nie da zrobić. "Na oko" trzeba sypać
Takim żelem brokatowym można zrobić łatwo śliczny i równy uśmiech frencha takim samym sposobem jak białym żelem. Czyli przecierając uśmiech czystym pędzelkiem nasączonym w cleanerze. Łatwiej się nim pracuje niż sypkim brokatem, bo brokat "uwięziony" w żelu nie bieaga sobie gdzie chce popaznokciu tylko siedzi dokładnie tam, gdzie go położyłaś.
Mam nadzieję, że pomogłam.
Verdina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 11:20   #3
byliczka
Zakorzenienie

Tak jak napisałaś:
Jeśli chcesz się bawić: na opiłowany pazur nałożyć frencza z cleara i zamoczyć w brokacie, bądź osypać brokatem, i do lampy, na opracowanym pazurze brokat się nie będzie trzymał
nałożyć na całego pazura utwardzonego ale z warstwą dyspersyjną brokacik i przetrzeć pędzelkiem tak jak przy normalnym frenczu.
Albo po prostu użyć brokatowego akrylu.
Stary 2009-11-01, 12:51   #4
fondue
Raczkowanie

Dziękuję za rady - spróbuję opcji z wymieszaniem cleara z brokatem, aj, żeby się udało
Stary 2009-11-01, 19:06   #5
tynnkaaa
Raczkowanie

Ja też mieszkam clear z brokatem.

A może tak? Nałożyć clear formując przy tym ładną linie uśmiechu i na jeszcze nie utwardzony żel nanieść brokat pędzelkiem.
Nie próbowałam, więc nie wiem jaki rezultat ;p
tynnkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 19:33   #6
Penelopa47
Raczkowanie

Na początku przygody z paznokciami chlastałam clearem pazura a potem zamaczałam w brokacie..ale tak jak napisała bylinka..hmm..był wszędzie.. nie trzymał się tak jak powinien, bo było go za dużo..Naprawdę męczyłam się z nim..Teraz używam brokatowego akrylu i sprawa załatwiona..
Penelopa47 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:13   #7
Natii890706
Zadomowienie

Ja zawsze mieszam brokat z clearem i jest git
Natii890706 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:10   #8
tynnkaaa
Raczkowanie

To chyba jedno z najlepszych rozwiązań
Stary 2009-11-01, 21:43   #9
PinUp
Raczkowanie

a ja czasem mieszam z clear'em czasem nakladam pedzelkiem... zalezy jaki efekt chce uzyskac )
PinUp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 00:50   #10
zanecicha
Raczkowanie

Zgadzam się z dziewczynami.
Jeśli chcesz mieć równą linię uśmiechu to lepiej wymieszać właśnie z clearem i nałożyć, bo o wiele łatwiej jest ją formować, a później zalać żelem, niż ten posypany i utwardzony, ponieważ już masz "odwaloną" robotę z zalewaniem go i możesz od razu kończyć. Po za tym w tej drugiej opcji część brokatu pójdzie na zmarnowanie, bo będzie Ci się sypał wszędzie, no chyba, że będziesz go cierpliwie zbierać... hee
W clearze jest go łatwiej ujarzmić.
Ja przedłużam paznokcie na formie, dlatego jak mi później zostaje pasek po wykorzystaniu form, to na śliskiej powierzchni daje krople żelu i mieszam z brokatem, a resztę po skończonej robocie wyrzucam i nie muszę się bawić w czyszczeniem pojemniczków, bo i tak wystarczająco czasu tracę na przemywanie pozostałych sprzętów A że robię sobie to się nie przejmuję, iż to nieprofesjonalnie wygląda
Poza tym taka rada... jeśli chcesz użyć danego połączenia brokatowego jednorazowo to wystarczy Ci na wszystkie paznokcie jak wymieszasz jedną większą kroplę cleara. Ja za pierwszym razem przesadziłam, bo wydawało mi się, że niewiadomo ile tego pójdzie i narazie mi leży większość owej mieszanki w pojemniczku właśnie i czeka aż ją kiedyś jeszcze wykorzystam.
zanecicha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 10:34   #11
tynnkaaa
Raczkowanie

Też to było moim problemem. Brałam tyle tego żelu, bo myślałam, że nie wiadomo ile go zużyje ;p
Stary 2009-11-02, 11:53   #12
byliczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Ja też mieszkam clear z brokatem.

A może tak? Nałożyć clear formując przy tym ładną linie uśmiechu i na jeszcze nie utwardzony żel nanieść brokat pędzelkiem.
Nie próbowałam, więc nie wiem jaki rezultat ;p
tynka 2 posty wyżej napisałam że robiąc tak rezultat będzie ok, tylko przy tym jest mnóstwo bawienia się, ponieważ chcąc żeby brokat był tylko na frenczu to trzeba cały pazur zmatowić żeby się nigdzie indziej nie utwardził, po utwardzeniu frencza z brokatu trzeeba dokładnie zetrzeć nadmiar brokatu, bo prawdopodobnie się będzie osypywał dosyć mocno.
Stary 2009-11-02, 21:37   #13
mala19881
Zadomowienie

GG do mala19881

ja rowniez uzywam brokatowego zelu - na zmatowiony paznokiec, wtedy mi sie linia usmiechu nie rozmywa. Kiedys na mokry zel nakladalam brokat - do lampy, potem zelowalam tylko koncowke brokatowa i do lampy, zel na cala plytke dopiero gdy mialam pewnosc, ze brokat jest dobrze zalany bo potem jest wszedzie
mala19881 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:02   #14
fondue
Raczkowanie

mnie się wydaje, że to mieszanie z kropelką clear'u będzie okay Tylko strasznie się boję, że potem po wyciągnięciu z lampy i ponownym nałożeniu clear (bez przemywania i matowienia of kors - chyba, że mnie źle uczono, że między warstwami tego samego żelu się nie przemywa i nie matuje paznokcia...) paznokieć gdy będzie zbyt grubiutki, a ja będę chciała mu nadać kształt, to brokat mi się posypie...
Po wyciągnięciu z lampy ponownie kładziecie claer na samą końcówkę, czy na cały paznokietek? Musze poćwiczyć na swoich paznokciach, bo nie daje mi to spokoju...
Stary 2009-11-05, 09:00   #15
a_gusiaczek
Raczkowanie

GG do a_gusiaczek

do brokatowego frencha super sprawdzają się b. gęste żele, nawet takie "galaretki", które nie spływają z szablonu

próbowałam na kilka sposobów:
- mieszałam cleara z brokatem tak jak dziewczyny
- nakładałam cieniusio cleara i na niego sypałam brokat suchym pędzelkiem
- nakładałam cieniutko cleara i odrobinę żelu na pędzlu maczałam w brokacie
- nakładałam cieniutko galaretę i kuleczkę na pędzlu maczałam w brokacie i ten sposób okazał się najlepszy

kwestia gęstości żelu po prostu
taka galareta siedzi tam gdzie ją położysz i możesz sobie spokojnie przecierać uśmiech
jedyne z czym trzeba uważać to to aby nie była za duża porcja bo taki żel może się dużo dłużej, albo i wcale nie poziomować więc żeby się nie okazało, że po opracowaniu pazurka zostaje mało brokatu na wolnym brzegu

pamiętaj też o dokładnym wycieraniu pędzelka
udanych eksperymentów

moja galeria http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432201

zapraszam

Edytowane przez a_gusiaczek
Czas edycji: 2009-11-05 o 09:02
a_gusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości