Cera dojrzała plus trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-03, 10:16   #1
modrzanka
Przyczajenie

Cera dojrzała plus trądzik

Nie chcę pisać w wątku o trądziku, bo wydaje mi się, że ten problem wymaga odrębnego potraktowania.

Moim problemem jest to, że po jakichkolwiek kremach odpowiednich dla mojego wieku (35 lat) wyskakują mi trądzikowe pryszcze. Wystarczy, że przestanę stosować kremy przez tydzień i cera się wygładza (oczywiście ślady po trądziku zostają, ale to inna historia.

Niestety kiedy odstawiam kremy, moja skóra w szybkim tempie staje się szara, odwodniona i mało elastyczna. Zaczynam wyglądać po prostu staro...

Czy ktoś ma podobny problem? Jak sobie z tym poradzić?
Stosowałam już przeróżne kosmetyki, o różnym składzie. Niestety nie udało mi się wyeliminować mojego problemu. Wizyty u dermatologów też niewiele pomagają, bo nie chcę całe życie używać maści przeciwtrądzikowych, tym bardziej, że nie używając kremów nie mam trądziku :/

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-11-03 o 23:11
modrzanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 13:20   #2
quleczka
Zakorzenienie

Dot.: Cera dojrzała plus trądzik

A moze sprobowac jakies kremy z retinoidami?

one pomagaja na tradzik ale sa tez przez wiele kobiet w pozniejszym wieku stosowane przeciwzmarszkowo bo tak tez dzialaja

zlyszczaja przy okazji lekko naskorek, wiec cera nie powina byc szara...

jest tutaj sporo watkow o nich
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:23   #3
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez modrzanka Pokaż wiadomość
Nie chcę pisać w wątku o trądziku, bo wydaje mi się, że ten problem wymaga odrębnego potraktowania.

Moim problemem jest to, że po jakichkolwiek kremach odpowiednich dla mojego wieku ....
To ciekawe co piszesz, bo u mnie trądzik też pojawił się po przekroczeniu trzydziestki... kiedy skóra zaczyna bardziej sie przesuszać.
Ostatnio zastanawiałam się czy po prostu te bogatsze kremy nawilżające trudniej jest zmyć ze skóry (stosuje delikatne preparaty myjące) przy wieczornym demakijażu i to powoduje zatykanie porów.
caffeine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:28   #4
quleczka
Zakorzenienie

Te bogatsze kremy czesto po prostu maja skladniki zapychajace pory
Stary 2009-11-03, 15:33   #5
caffeine
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Te bogatsze kremy czesto po prostu maja skladniki zapychajace pory
Wiem, tylko jak żyję, nie miałam takiej skłonnosci... aż tu nagle się pojawiła...
czym mogło to być spowodowane? mam winić tylko i wyłącznie kremy?
Stary 2009-11-03, 15:38   #6
quleczka
Zakorzenienie

Pewnie nie tylko ale moga byc pewna przyczyna. Moze warto sprawdzic stosujac krem, ktory stosowalas wczesniej. Bo jak rozumiem zmienilas rodzaj pielegnacji, tak?

No i niestety...podobno tradzik w pozniejszym wieku jest coraz czestszy niestety
Stary 2009-11-03, 15:52   #7
caffeine
Wtajemniczenie

Cytat:
Pewnie nie tylko ale moga byc pewna przyczyna. Moze warto sprawdzic stosujac krem, ktory stosowalas wczesniej. Bo jak rozumiem zmienilas rodzaj pielegnacji, tak?

No i niestety...podobno tradzik w pozniejszym wieku jest coraz czestszy niestety
krem nawilżający który wcześniej stosowałam tylko zimą, teraz nie pomaga mi nawet latem... ale może rzeczywiście spróbuję...

a tak na marginesie: smaczny avatar
Stary 2009-11-03, 17:44   #8
szugarbejb
Zakorzenienie

Cytat:
Moim problemem jest to, że po jakichkolwiek kremach odpowiednich dla mojego wieku (35 lat) wyskakują mi trądzikowe pryszcze.
Jakie kremy uważasz za odpowiednie dla Twojego wieku (na tym forum hołdujemy zasadzie, że kremy dobiera się podług stanu skóry, a nie jej wieku) ?

Cytat:
Stosowałam już przeróżne kosmetyki, o różnym składzie. Niestety nie udało mi się wyeliminować mojego problemu.
Jakie dokładniej ?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 23:12   #9
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:

Moim problemem jest to, że po jakichkolwiek kremach odpowiednich dla mojego wieku (35 lat) wyskakują mi trądzikowe pryszcze. Wystarczy, że przestanę stosować kremy przez tydzień i cera się wygładza (oczywiście ślady po trądziku zostają, ale to inna historia.

Niestety kiedy odstawiam kremy, moja skóra w szybkim tempie staje się szara, odwodniona i mało elastyczna. Zaczynam wyglądać po prostu staro...

Czy ktoś ma podobny problem? Jak sobie z tym poradzić?
Stosowałam już przeróżne kosmetyki, o różnym składzie. Niestety nie udało mi się wyeliminować mojego problemu. Wizyty u dermatologów też niewiele pomagają, bo nie chcę całe życie używać maści przeciwtrądzikowych, tym bardziej, że nie używając kremów nie mam trądziku :/

Bylas u specjalisty?
Stary 2009-11-03, 23:20   #10
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Bylas u specjalisty?
Przeciez nawet w zacytowanym przez ciebie fragmencie jest, ze wizytu o dermatologow niewiele pomagaja
Stary 2009-11-04, 08:55   #11
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Przeciez nawet w zacytowanym przez ciebie fragmencie jest, ze wizytu o dermatologow niewiele pomagaja
Ale jezeli wizyta u dermatologa nie pomaga to warto udac sie dalej,zawsze to dodatkowa pomoc
Stary 2009-11-04, 12:40   #12
flybird
BAN stały

a może zacznij stosowac kremy nie przeznaczone do cery dojrzałej, lżejsze, które nie mają takiej ilości składników?
ja tam uważam, że warto pójśc do dermatologa. wpisz może w google biała lista dermatologów, wybierz się do jakiegoś blisko Twojego miejsca zamieszkania. bo sama wiem, że ciężko jest znaleźć dobrego za pierwszym rzutem.
a opcja z kremami z retinoidami jest całkiem dobra. jedyne co, to retinoidy mogą wysuszac trochę skórę, nie wiem jak jest z kremami ale w przypadku leków doustnych z izotretinoiną, to trzeba silnie nawilżających i łagodnych kremów. ale to też powinien ocenic dermatolog jak dla mnie.
flybird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 16:55   #13
quleczka
Zakorzenienie

ja nie mowilam o doustnych retinoidach.... to "armata" na ciezki tradzik, w wyjatkowych przypadkach i w ogole nie ma co o nich mowic

ja mowilam o preparatach skornych

ciekawy fragmet artykulu http://www.wprost.pl/ar/138565/Eliksir-mlodosci/?I=1343

w ogole jak sie poszuka na wizazu i w necie hasel "retinoidy zmarszki" to mozna sporo znalezc

chociazby bardzo obszerne FAQ

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...-faq,t278.html

ale fakt, retinoidy moga na poczatku podrazniac i wysuszac i trzeba dobrych nawilzajacych i lagodzacych kremow wtedy
Stary 2009-11-04, 18:46   #14
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

a może biochemia? jakiś olej/serum, tonk z kwasami i żel hialuronowy...?
Stary 2009-11-04, 20:54   #15
Gonia
Zakorzenienie

ja niestety też nie mogę uzywać żadnych treściwych, odzywczych kremów - wysyp murowany
Dlatego stosuję co jakiś czas Atrederm (jako środek odmładzający ) a na noc
krem z wodą termalną , cynkiem i miedzią - Avene Cicalfate .
Raz w tygodniu w domku jakieś maseczki przecizmaszczkowe Bielendy profesjonalne Ideal Skin (takie jak stosuje się z gabinetach za kupę kasy ) - polecam gorąco

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 11:55   #16
laudik
Zakorzenienie

ja rowniez naleze do tzw."dojzralych" zmagajacych sie z problemami skornymi.
nie jest to moze bardzo dokuczliwe, ale "wypadki"sie zdarzaja.
latami jechalam na kosmetykach odpowiednich do wieku plus srodkach dla nastolatek.
mam okresy lepsze, i okresy kiedy kompletnie nie moge sobie poradzic z cera.

jednak ostatnio doswiadczylam pewnego wielkopomnego odkrycia.
z racji zainteresowania tematem wlosowym trafilam na watek o olejach - a co z tym sie wiaze - zaczelam testowanie i eksperymenty.
ze wlosy zareagowaly ok to jedno, jednak duzo wazniejszy jest fakt, ze duzo lepiej od wlosow zareagowala twarz.
(stosowalam olej migdalowy).
wygoilam nim wszytskie drobne krostki, wylagodzilam wszelkie podraznienia i....przypominalam sobie, ze w "moim wieku"nie moge pzreciez pozwolic sobie na odstawienie kremow.
i wrocilam do nich- na 4 dni!
uczulily mnie niesamowicie. od razu wykoczyly mi 3 nowe bomby, co gorsza - czolo i skora pod oczami wygladaly s t r a s z n i e!- skora zrobila sie sucha, wszystkie drobne zmarszczki zrobily sie jak rowy tektoniczne.
po krotkiej analizie tego co sie stalo doszlam do wniosku, ze nic tylko kremy sa winne!
wrocilam wiec do olejow - z pestek winogron na poczatek - zeby wyleczyc twarz - 3 dniowa kuracja opanowala sytuacje.
w tym momecie uzywam mixu oleju migdalowego i z pestek winogron na cala twazr, szyje i dekold, nakladam dosc sporo, co scieknie rozprowadzam po okolicy i jestem zachwycona.
zero pryszczy, zero zmarszczek - twazr bardzo sprezysta, nie ma przesuszen.
prawei idealnie
do pzrecierania twarzy zorbilam sobie tonik aspirynowy i bardzo ladnie mi osuszyl rozgrzebana brode, niezle sciaga pory bez wysuszania jak inne toniki do tlustej skory.

rozpisalam sie, ale chcialam tylko zasugerowac , ze towj tradzik to moze byc zwykla reakcja na wszechobecna chemie.
sprobuj moze czegos naturalnego - jednorodnego w skladzie - jak olej chocby - moze sie okazac, ze to pomoze ci zakonczyc zmagania z tradzikiem.
ciezko jeden organizm przyrownac do drugiego, ale zawsze warto przetestowac rozne opcje na sobie i wyciagnac swoje wnioski
moze - jak w moim pzrypadku okaze sie , ze cos co pzrez lata uwazalas a tradzik okaze sie zupelni czyms innym

Edytowane przez laudik
Czas edycji: 2009-11-06 o 12:01 Powód: literowki
laudik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 16:18   #17
modrzanka
Przyczajenie

Dzięki za rady, dziewczyny. Z olejami bardzo interesujące... Chodzi o zwykłe oleje, kupowane w spożywczaku??
Co do dermatologów, to zaliczyłam już 3 i mam dość. owszem, preparaty przez nich polecane pomagały na trądzik, ale przy okazji cera stawała się pergaminowa. słyszałam zalecenie: "proszę oprócz maści stosować kremy przeciwzmarszczkowe", ale wtedy maści działały gorzej albo nie działały wcale (najlepiej poradził sobie z moim trądzikiem Differin, niestety problem z nim jest taki sam jak przy innych środkach przeciwtrądzikowych)

Myślę, że coś jest w tym, co mówicie o chemii w kremach. Jeszcze raz dzięki za rady
modrzanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 17:28   #18
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

też polecam oleje i olejki - teraz używam winogronowego z Afrodity (cenię za jakość) i Jojoby z Jadwigi
a na noc raz w tygodniu Locacid (retinoid)
delikatny płyn do myia bez SLs z Avy i to wszystko czego używam. mam prawie 30 lat i z tego co widzę ani jednaj zmarszczki.
I co najwazniejsze jestem zadowolona ze swojej cery
aaaaa na dzień oczywiście filrt 50+
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:44   #19
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
też polecam oleje i olejki - teraz używam winogronowego z Afrodity (cenię za jakość) i Jojoby z Jadwigi
a na noc raz w tygodniu Locacid (retinoid)
delikatny płyn do myia bez SLs z Avy i to wszystko czego używam. mam prawie 30 lat i z tego co widzę ani jednaj zmarszczki.
I co najwazniejsze jestem zadowolona ze swojej cery
aaaaa na dzień oczywiście filrt 50+
A te oleje zamawiasz z Biochemii, czy w normalnej aptece można kupić?
Stary 2009-11-15, 14:13   #20
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez laudik Pokaż wiadomość
przypominalam sobie, ze w "moim wieku"nie moge pzreciez pozwolic sobie na odstawienie kremow.
jak najbardziej mozna odstawic kremy przeciez tylko jedna z mozliwych form dostaraczanie skorze dobrych rzeczy spokojnie zamiast tego mozna zrobic sobie jakies serum czy mieszanke oleju z czyms dobrym dla naszej cery...albo nawet krem ale bez tej calej chemii

w koncu jak sie zajrzy na http://www.zrobsobiekrem.pl/, http://mazidla.com/ czy http://www.biochemiaurody.com/ to mozna tam znalezc sporo fajnych receptur na produkty dobre dla naszej skory, czesto wlasnie na bazie roznorakich olejkow
Stary 2009-11-15, 22:04   #21
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
jak najbardziej mozna odstawic kremy przeciez tylko jedna z mozliwych form dostaraczanie skorze dobrych rzeczy spokojnie zamiast tego mozna zrobic sobie jakies serum czy mieszanke oleju z czyms dobrym dla naszej cery...albo nawet krem ale bez tej calej chemii

w koncu jak sie zajrzy na http://www.zrobsobiekrem.pl/, http://mazidla.com/ czy http://www.biochemiaurody.com/ to mozna tam znalezc sporo fajnych receptur na produkty dobre dla naszej skory, czesto wlasnie na bazie roznorakich olejkow
Niestety nie do konca tak jest. Ja wyprobowalam wiekszosc emulgatorow i kremy na nich robione nie przypominaja tych kupnych. Dla mnie byly za tepe, mialam wrazenie, ze wrecz przesuszaja mi skore, zamiast nawilzac.

Tez nie moge uzywac zadnych kremow, niezaleznie od skladu, w ktory zawsze instensywnie sie wczytuje. Ostatnio musialam doprowadzac do porzadku skore olejami po kremie LRP kupionemu na zaskorniki, a dzieki ktoremu dorobilam sie bolesnych gul

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 11:08
rocki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 22:17   #22
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Niestety nie do konca tak jest. Ja wyprobowalam wiekszosc emulgatorow i kremy na nich robione nie przypominaja tych kupnych. Dla mnie byly za tepe, mialam wrazenie, ze wrecz przesuszaja mi skore, zamiast nawilzac.
Ale mozna robic mase innych rzecz nie bedacych kremami na bazie olejow wlasnie...zawsze to lepsze niz sam olej bo mozna dodac inne pozyteczne dla naszej skory skladniki np. przeciwzmarszkowe

Tak z czystej ciekawosci, dodawalas alkohol cetylowy do tych kremow?
Stary 2009-11-16, 09:28   #23
Kamilanet
BAN stały

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A te oleje zamawiasz z Biochemii, czy w normalnej aptece można kupić?
olejek Afrodity to kosmetyk profesjoanlny (gabinetowy) 500 ml http://www.kozmetika-afrodita.pl/?k=...d=1&d1=7&d2=28
olejek Jadwigi to detaliczny kosmetyk - niestety nie wiem w jakich stacjonarnych sklepach rozporwadza go Jadwiga http://www.jadwigajk.hg.pl/sklep/pro...roducts_id=102
Stary 2009-11-16, 10:37   #24
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
olejek Afrodity to kosmetyk profesjoanlny (gabinetowy) 500 ml http://www.kozmetika-afrodita.pl/?k=...d=1&d1=7&d2=28
olejek Jadwigi to detaliczny kosmetyk - niestety nie wiem w jakich stacjonarnych sklepach rozporwadza go Jadwiga http://www.jadwigajk.hg.pl/sklep/pro...roducts_id=102
Dziękuję ci bardzo.
Jestem bardzo ciekawa twojej pielęgnacji. Używasz tak jak ja Locacidu. Jesteś zadowolona z efektów jakie daje, używałaś może jakiś innych retinoidów? Bo ja nie widzę efektów jego działania.
Stary 2009-11-16, 10:57   #25
Kamilanet
BAN stały

Cytat:
Dziękuję ci bardzo.
Jestem bardzo ciekawa twojej pielęgnacji. Używasz tak jak ja Locacidu. Jesteś zadowolona z efektów jakie daje, używałaś może jakiś innych retinoidów? Bo ja nie widzę efektów jego działania.
To jest mój pierwszy retinoid wogóle jakikolwiek
A jak długo stosujesz? Ja od ok - nie za bardzo pamiętam - ok 4-5 miesięcy...
Po porodznie miałam zmiany hormonalne na linii rzuchwy. Takie podskórne grudki. I na to locacid mi pomógł. Wyleczyłm to. TEraz skóra wygładza się i narazie tyle. Z czasem będzie coraz lepiej. Smaruje także pod oczami co 2-3 tygodnie.
Stary 2009-11-16, 11:15   #26
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
To jest mój pierwszy retinoid wogóle jakikolwiek
A jak długo stosujesz? Ja od ok - nie za bardzo pamiętam - ok 4-5 miesięcy...
Po porodznie miałam zmiany hormonalne na linii rzuchwy. Takie podskórne grudki. I na to locacid mi pomógł. Wyleczyłm to. TEraz skóra wygładza się i narazie tyle. Z czasem będzie coraz lepiej. Smaruje także pod oczami co 2-3 tygodnie.
Ja już od ok. 7 miesięcy, połowa tubki za mną, ale nic szczególnego z moją cerą nie zrobił. Prawdę mówiąc ja na początku pod oczy też go kładłam, ale po jakimś czasie na mojej skórze zrobiły się zmarszczki, których wcześniej nigdy nie było. Najgorsze jest to, że do tej pory skóra pod oczami nie wróciła do stanu normalności. Mi w sumie pryszcze już tak nie wychodzą, tylko od czasu do czasu. Moją zmorą są jednak zaskórniki. Na nie nic nie pomaga (stosowałam już Differin, Acne derm). Za pomocą retinoidów chciałabym sobie też pogrubić skórę, ale jak skończę tę tubkę, to chyba zrezygnuję.
Stary 2009-11-16, 11:26   #27
Kamilanet
BAN stały

Cytat:
Ja już od ok. 7 miesięcy, połowa tubki za mną, ale nic szczególnego z moją cerą nie zrobił. Prawdę mówiąc ja na początku pod oczy też go kładłam, ale po jakimś czasie na mojej skórze zrobiły się zmarszczki, których wcześniej nigdy nie było. Najgorsze jest to, że do tej pory skóra pod oczami nie wróciła do stanu normalności. Mi w sumie pryszcze już tak nie wychodzą, tylko od czasu do czasu. Moją zmorą są jednak zaskórniki. Na nie nic nie pomaga (stosowałam już Differin, Acne derm). Za pomocą retinoidów chciałabym sobie też pogrubić skórę, ale jak skończę tę tubkę, to chyba zrezygnuję.
może potrzebujesz więcej czasu... może częściej stosuj locacid?
hmmm....
trudno mi powiedzieć, bo nie jestem ekspertem w tej sprawie.
Pod oczami to zapewne od wysuszenia, tam skóra jest wrażliwsza .
POlecam poczytanie wątków o innych retinoidach. JEst tam wiele przydatnych inforamcji.By wzmocnić ich działanie dziewczyny stosją kwasy. Teraz jest dobra pora.
Stary 2009-11-16, 11:40   #28
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Za pomocą retinoidów chciałabym sobie też pogrubić skórę, ale jak skończę tę tubkę, to chyba zrezygnuję.
Szczerze mowiac o takim dzialaniu retinoidow akurat nie slyszalam

A tak z ciekawosci to jak czesto ty je stosujesz skoro przez 7 miesiecy zuzylas tylko polowe 30g tubki?

Chyba nie ma szansy by byl jakis super efekt skoro przez 7 miesiecy twoja skora "dostala" raptem 15g tego retinoidu
Odpowiedz

Tagi
cera dojrzała, trądzik

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości