porada do Zafirah, fryzjerek i dziewczyn odnośnie pięknego blondu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-04, 00:52   #1
daylight
BAN stały

Witam,
Chciałabym uzyskać poradę. Wklejam zdjęcia i czym można osiągnąć tak śliczny blond? Jaki to dokładnie kolor blondu? Zależy mi szczególnie na farbach profesjonalnych i pójdę jednak do fryzjerki, która pracuje na profesjonalnych produktach. Ale jak to z kolorem bywa, każdy go może inaczej ocenić. A w każdym fachu znajdą się zawodowcy i "papraki". Dlatego proszę o odpowiedź panie, które znają się na farbach, kolorach, etc. Zaznaczę, że włosy mam dość jasne, ale wiem, że do blondu dodaje się 9% wodę. Obecnie mam blond bardzo bardzo jasny, taki jaki mają małe dziewczynki o delikatnym słonecznym odcieniu. Jestem wiosną i pasują mi ciepłe odcienie, w popieli źle wygląda moja twarz. Wiem, że kolor na poniższych zdjęciach będzie mi idealnie pasować. Tylko, co to za kolor. Dodaję zdjęcia dwóch dziewczyn i to są te kolory, o które mi chodzi, a także załączam palętę Majirel Loreal profesjonalny. Ja myślę, że to blond 10 1/2 (ten z naturalnych odcieni). Jeszcze myślałam o kolorze nr 10. Czy dobrze uważam? Czy 10 1/2 najlepiej zmieszać jeszcze z jakimś innym?

Jeszcze odnośnie koloru zastanawiałam się nad tymi dwoma (w linkach), ale najbardziej stawiam za tymi, co prezentują panie w załącznikach.
Teraz linki:
http://polki.pl/uroda_makijaz_galeria.htm l?galg_id=10002013
i drugi:
http://polki.pl/uroda_wlosy_galeria.html? galg_id=10003626
jakie to kolory?
Myślę, że zdecyduję się na te, co mają panie w załącznikach. Chodzi mi dokładnie o ten odcień, nie chodzi mi o zbliżone, ale o taki sam odcień. Ja myślę, że to będzie kolor 10 1/2 (pierwszy z lewej).

P.S.
Nie wiedziałam, że to forum nie toleuje osób, które zmieniają nr IP. Podkreśliłam to przy zakładaniu poprzedniego wątku, ale otrzymałam zakaz wstępu tu! Nie ma czegoś takiego w regulaminie. Z tego wynika, że ktoś kto blokuje użytkowników czuje się bezkarny i łamie regulamin. A później na Zachodzie ludzie się dziwią, że Polska pozostaje w "politycznej szarej strefie" i brakuje w niej demokracji... Już na tym forum to widać... Mam nadzieję, że sytuacja nie powtórzy się. Wcześniej pisałam listy do osób, które zarządzają tym forum, ale zostałam "olana"... A ja chciałam tu sobie fajnie popisać i miło spędzić czas.

Dodam jeszcze, że mam naturalne blond włosy, ani nie zbyt jasne ani nie są ciemne. Oczy mam ciemnozielone, w słońcu są jasne. Jest to zieleń ze złotymi promykami i niebieską obwódką. Oczy mam ciepłe. Brwi mam takie jak pani z pierwszego linka (Marcelina Sowa) ani nie są ciemne ani nie są niewidoczne. Po prostu dobrze zarysowane, ale nie są ciemne. Skóra ma zawsze delikatny słoneczny odcień. Skórę mam alabastrową o słonecznym lekkim poblasku (zawsze), rumienię się bardzo delikatnie. Specjalistka określiła mnie jako wiosna a i jeszcze opalam się zawsze na złoto, wogóle nie na brąz. Wiem, że ten kolor byłby idealny.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-11-04 o 09:30 Powód: post pod postem
daylight jest offline  
Stary 2009-11-04, 01:23   #2
daylight
BAN stały

I ostatnie pytanie, jaki to kolorek i tu załącznik:
Stawiam, że to nr 10 z przedstawionej przeze mnie palety. Mam rację? Czy tak kolorek ten wychodzi? Dodam, że moje włosy zawsze wychodzą tak jak na próbniku, najwyżej ocieplają się delikatnie.

Proszę o radę o poszczególne zdjęcia po kolei.
Za wszystkie życzliwe propozycje i sugestie ogromnie dziękuję. Proszę pomóżcie.
Najbardziej zależy mi na kolorze zdjęcie nr 1 w załączniku. Dokładnie taki odcień.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-11-04 o 09:30 Powód: post pod postem
daylight jest offline  
Stary 2009-11-04, 11:40   #3
Zafirah
Rozeznanie

Dot.: porada do Zafirah, fryzjerek i dziewczyn odnośnie pięknego blondu

Witam
Widzę, że jesteś zdecydowana co do koloru. Na moje fryzjerskie oko zdjęcia które zamieściłaś prezentują raczej odcienie 10.13 i 9.13 (drugi link). Ten odcień ze zdjęć nie jest całkiem odcieniem naturalnym i raczej nie będzie to az 10 1/2 bo ten wychodzi jasniej. 10.13 jest moim ulubionym blondem, co prawda dominującym refleksem jest popiel ale zostaje ocieplony złotem i wychodzi piękny perłowy blond. Jeśli Twoje włosy maja tendencję do wypłukiwania się na ciepło (a tak ma większość) to tym bardziej możesz go położyć. Z tym, że ja zmieszałabym 10.13 pół na pół z 10, kolor będzie bardziej naturalny.

pozdrawiam i życzę udanego farbowania

Zafirah jest offline  
Stary 2009-11-04, 12:53   #4
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Dot.: porada do Zafirah, fryzjerek i dziewczyn odnośnie pięknego blondu

Cytat:
Napisane przez daylight Pokaż wiadomość
P.S.
Nie wiedziałam, że to forum nie toleuje osób, które zmieniają nr IP. Podkreśliłam to przy zakładaniu poprzedniego wątku, ale otrzymałam zakaz wstępu tu! Nie ma czegoś takiego w regulaminie. Z tego wynika, że ktoś kto blokuje użytkowników czuje się bezkarny i łamie regulamin. A później na Zachodzie ludzie się dziwią, że Polska pozostaje w "politycznej szarej strefie" i brakuje w niej demokracji... Już na tym forum to widać... Mam nadzieję, że sytuacja nie powtórzy się. Wcześniej pisałam listy do osób, które zarządzają tym forum, ale zostałam "olana"... A ja chciałam tu sobie fajnie popisać i miło spędzić czas.
Klonom trolli już dziękujemy

'Estelle' jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości