Guerlain - kolorówka cz. II - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-13, 23:27   #2701
ranka
Kici kici miau miau

Dot.: Guerlain - kolorówka cz. II

ja mam 27. pachna jak klasyczne kule. mam nadzieje ze nie mam podrób
ranka jest offline  
Stary 2010-01-13, 23:58   #2702
sine.ira
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
menewren

Ma tez konto na Wizażu, ale mało się udziela.
To ta ?
http://www.allegro.pl/item880226047_...6g_pedzel.html

Zauważ, że tam jest po 6g tych kuleczek, a jest też wersja z 8 g. Coś kojarzę, że niedawno ktoś tu (albo na innym wątku - ciężko wyczuć, bo na większości ostatnio odchodzą gigantyczne OT więc już mi sie wszystko kićka), że jest taka wersja na Azję gdzie tych kulek jest właśnie po 6 g w pudełeczku.
A kod na pudełku jest (powinien być na każdym pudełeczku i dodatkowo na tym zbiorczym kartoniku - mogą się różnić) ? Jeżeli tak, to jaki ?
Nie jestem pewna, ze to podrobki...za mało danych

A poza tym to te miniatury "fabrycznie" są wykonane dość niedbale i cóż...tandetnie.
Piękne i dopracowne są te:
http://www.dutyfree24.com/pd/gdinfo....9&OptionCD=001

Zgadzam się z thelila:

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
Moze sa jakies staruszkowate.. nie bierz pod uwage pudeleczka bo one akurat nie sa zrobione najlepiej i te papierki maja tendencje do odklejania sie. A mozesz napisac mi ile kuleczek liczy opakowanie??
Dodam, że liczba kulek może się różnić nie tylko w poszczególnych pudełeczkach, ale też między zestawami (w niektórych zestawach jest np. 20 kulek w Mythic, a w innych mogą być 24).

Te zestawy są takie dziwne i podejrzanie kiepskie z "natury"...

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-01-14 o 00:02
sine.ira jest offline  
Stary 2010-01-14, 00:02   #2703
desti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Zauważ, że tam jest po 6g tych kuleczek, a jest też wersja z 8 g. Coś kojarzę, że niedawno ktoś tu (albo na innym wątku - ciężko wyczuć, bo na większości ostatnio odchodzą gigantyczne OT więc już mi sie wszystko kićka), że jest taka wersja na Azję gdzie tych kulek jest właśnie po 6 g w pudełeczku.
ja pisalam... tu w tym watku ... na singapurskim ebayu miniaturki sa z waga 6g... i na paru azjatyckich stronach tez znalazlam o takiej wadze... trzeba by sprawdzic czy one nie stare przypadkiem...

nawet chyba zdjecia wklejalam...

Edytowane przez desti
Czas edycji: 2010-01-14 o 00:04
desti jest offline  
Stary 2010-01-14, 00:10   #2704
Agatau88
Zakorzenienie

Ale ja jestem niezdecydowana, przegladam Allegro te Bale ale nie moge jakos kliknac
Jakos czekam na nowa kolekcje i nie wiem jak skomponuja sie z moimi prawie czarnymi oczami.

Desti - Ty masz Bale, a jaki masz kolor oczu?
Agatau88 jest offline  
Stary 2010-01-14, 00:11   #2705
sine.ira
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
ja pisalam... tu w tym watku ... na singapurskim ebayu miniaturki sa z waga 6g... i na paru azjatyckich stronach tez znalazlam o takiej wadze... trzeba by sprawdzic czy one nie stare przypadkiem...

nawet chyba zdjecia wklejalam...
Tak, wklejałaś Na 77 stronie. Właśnie się dokopałam. Ale one są w jeszcze innym opakowaniu niż te Hosenki No właśnie, moze staruchy to są, to i zapach mógł zwietrzeć bo tak na oko to mi się wydają oryginalne.
Hosenko, sprawdź kody.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-01-14 o 00:13
sine.ira jest offline  
Stary 2010-01-14, 08:33   #2706
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
To ta ?

A kod na pudełku jest (powinien być na każdym pudełeczku i dodatkowo na tym zbiorczym kartoniku - mogą się różnić) ? Jeżeli tak, to jaki ?

A poza tym to te miniatury "fabrycznie" są wykonane dość niedbale i cóż...tandetnie.

Zgadzam się z thelila:

Dodam, że liczba kulek może się różnić nie tylko w poszczególnych pudełeczkach, ale też między zestawami (w niektórych zestawach jest np. 20 kulek w Mythic, a w innych mogą być 24).

Co do ilości kulek - ja tylko odpowiedzialam na pytanie ile ich jest

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 845 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest teraz online  
Stary 2010-01-14, 09:24   #2707
ilios
PIP.

Wpisy w blogu: 1
GG do ilios

Cytat:
To ta ?

Zgadzam się z thelila:

a mi sie wydaje, ze to podrobki..
tzn mam pamiec fotograficzna dosc
i pamietam, ze jakies 2 miesiace temu byly dokladnie takie miniaturki na ebayu - na pierwszy rzut oka od razu widac, ze kartonik jest inny, a takze opakowanie pedzla - w tych guerlainowych caly pedzel zapakowany jest w taka zwykla folie, a ten jest zapakowany w grubsza folie i nie jest w niej caly. pamietam, ze wtedy dziewczyny pisaly do sprzedajacego i odpisal im, ze to "fake guerlain", no tylko, ze oczywiscie link do ebayowej aukcji juz nie dziala, a nie wiem czy ktoras zapisala wtedy zdjecie tego pamietam, ze wtedy tez byla dyskusja i duzo dziewczyn, w tym ja, myslalo, ze jest to jakies starsze wydanie, dopoki sam sprzedajacy nie rozwial naszych watpliwosci.
nie podobaja mi sie kolory kulek na zdjeciu z aukcji
http://farm3.static.flickr.com/2534/...4824cf0c_o.jpg tu porownanie do orginalnych [no ale moze to tez byc po prostu kiepskie zdjecie niby..]

jesli chodzi o kody, to u mnie bylo tak, ze na opakowaniu byl kod taki jak na pink fresh, a mythic i beige chick mialy inny

no i ten brak zapachu...
nie wiem czy kojarzycie moj problem z kupujacym z poczatku watku http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...87&postcount=2 on mial stara wersje, potem weszly juz takie jak sa teraz. wiec jesli meteoryty bylyby tak stare, ze az stracilyby juz zapach, to powinny byc chyba w tamtym starszym opakowaniu inna sprawa, ze jesli sa tak stare, to az strach sie nimi malowac

ja mysle, ze to podrobki.
ilios jest offline  
Stary 2010-01-14, 09:57   #2708
desti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Desti - Ty masz Bale, a jaki masz kolor oczu?
niebieskie ... i ciemnobrazowe wlosy ...
desti jest offline  
Stary 2010-01-14, 10:01   #2709
sine.ira
Zakorzenienie

Cytat:
Co do ilości kulek - ja tylko odpowiedzialam na pytanie ile ich jest
No dobrze, nic nie mówię przecież Pytanie jest inne - czy sprawdziłaś kody (i czy w ogóle są) ? A może wklej zdjęcia tego zestawu, który masz to obejrzymy ?

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
i pamietam, ze jakies 2 miesiace temu byly dokladnie takie miniaturki na ebayu - na pierwszy rzut oka od razu widac, ze kartonik jest inny, a takze opakowanie pedzla - w tych guerlainowych caly pedzel zapakowany jest w taka zwykla folie, a ten jest zapakowany w grubsza folie i nie jest w niej caly. pamietam, ze wtedy dziewczyny pisaly do sprzedajacego i odpisal im, ze to "fake guerlain", no tylko, ze oczywiscie link do ebayowej aukcji juz nie dziala, a nie wiem czy ktoras zapisala wtedy zdjecie tego pamietam, ze wtedy tez byla dyskusja i duzo dziewczyn, w tym ja, myslalo, ze jest to jakies starsze wydanie, dopoki sam sprzedajacy nie rozwial naszych watpliwosci.
Tak, tylko tam po kulkach było widać, że nie są oryginalne. Miały dziwne kolory/proporcje i jakąś taką zbyt gładką (jakby woskową) strukturę. Od razu wtedy wyczułam, ze to podróba...Faktem jest, że nie pamiętam jakie tamte kulki miały zbiorcze opakowanie i jak wyglądał pędzel.
Tutaj kulki nie wydają mi się dziwne

Cytat:
jesli chodzi o kody, to u mnie bylo tak, ze na opakowaniu byl kod taki jak na pink fresh, a mythic i beige chick mialy inny
No tak, pisałam o tym, że mogą się różnić. W moim też się różnią.
Stary 2010-01-14, 10:43   #2710
majade
Zakorzenienie

Cytat:
a
i pamietam, ze jakies 2 miesiace temu byly dokladnie takie miniaturki na ebayu - na pierwszy rzut oka od razu widac, ze kartonik jest inny, a takze opakowanie pedzla - w tych guerlainowych

no i ten brak zapachu...
nie wiem czy kojarzycie moj problem z kupujacym z poczatku watku http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...87&postcount=2 on mial stara wersje, potem weszly juz takie jak sa teraz. wiec jesli meteoryty bylyby tak stare, ze az stracilyby juz zapach, to powinny byc chyba w tamtym starszym opakowaniu inna sprawa, ze jesli sa tak stare, to az strach sie nimi malowac
.
Pamiętam tę akcję i nawet wklejałam swoje stare opakowanie miniaturek na tym wątku. Wyszło nam że to rok 2000 o ile dobrze kojarzę. Te moje są jak najbardziej oryginalne ale wiekowe po prostu. Opakowanie rzeczywiście inne niż teraz produkowane, ale moje staruchy nadal pachną ładnie i mają typową kulkową strukturę. Prawdę mówiąc mam wrażenie, że zapach kulek z biegiem czasu sie nie ulatnia (tak jak np w różach bourjois - mam jeden egzemplarz od 15 lat (!!) i zapach wciąż śliczny)

Edytowane przez majade
Czas edycji: 2010-01-14 o 10:55
majade jest offline  
Stary 2010-01-14, 10:48   #2711
Gothic_Daisy
Zakorzenienie

Dawno mnie nie było w wątku i nawet nie mam czasu wszystkiego czytać

Przyszła do mnie truskawkowa paczucha a w niech płynny Parurek Pearly White 01 Beige Pale i paletka Volga Princess

Jeśli chodzi o Parurka to myślałam, że będzie jaśniejszy, bo chciałam go mieszać z moim ciut zbyt ciemnym innym Parurkiem, ale okazuje się, że chyba ten będzie dobry jako sam z siebie

Natomiast paletka jest Ja nie wiedziałam, że ona jest taka wielka I ma mega śliczne zdobienia na cieniach i pomadkach Nie oddam jej za żadne skarby Bo nawet jak zużyję to wszystko co w środku, to na pewno przyda mi się lusterko zwłaszcza, że ostatnie takie sporsze mi się zepsuło
Stary 2010-01-14, 11:11   #2712
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
a mi sie wydaje, ze to podrobki..
tzn mam pamiec fotograficzna dosc
nie podobaja mi sie kolory kulek na zdjeciu z aukcji
http://farm3.static.flickr.com/2534/...4824cf0c_o.jpg tu porownanie do orginalnych [no ale moze to tez byc po prostu kiepskie zdjecie niby..]

no i ten brak zapachu...

ja mysle, ze to podrobki.

Z maila od sprzedającej wynika, że tez nei ma 100% pewności, bo napisala: „myślę, że to oryginał”

Kod ma pudełku jest, sprawdze w domu , ale ostatnia cyfra to 1.

Gdy otworzyłam pełnowymiarowe Beige Chic, to moja reakcja była tak: jakie śliczne , a przy tych miniaturach nie było tego zachwytu I ten brak zapachu.

A powiedzcie jeszcze, czy wasze miniatury miały podobny puszek jak pełnowymiarowe? Bo w tych które dostałam, jest płaska chropowata/szorstka gąbeczka (z przyklejonym "czymś" gladkim na wierzchu)

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2010-01-14 o 11:12
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 845 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2010-01-14, 11:11   #2713
ranka
Kici kici miau miau

ja widzialam ta palete przeceniona w Sephorze i tez od razu pomyslalam ze to .. maleństwo

moje pudelko jest plastikowe, i nie mam puszka, mam gąbeczkę.

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2010-01-14 o 11:18
ranka jest offline  
Stary 2010-01-14, 11:15   #2714
Gothic_Daisy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja widzialam ta palete przeceniona w Sephorze i tez od razu pomyslalam ze to .. maleństwo
nawet nie wiedziałam, że w Sephorze ją przecenili A nie pamiętasz ceny z ciekawości?
Ech, tak to jest jak człowiek siedzi i pracuje w domu, zakupy robi przez net, a na miasto to tylko na imprezy wyłazi
Stary 2010-01-14, 11:25   #2715
ranka
Kici kici miau miau

chyba po 135 zl. ale nie pamietam na 100%
ranka jest offline  
Stary 2010-01-14, 11:26   #2716
ilios
PIP.

Wpisy w blogu: 1
GG do ilios

Cytat:

Z maila od sprzedającej wynika, że tez nei ma 100% pewności, bo napisala: „myślę, że to oryginał”

Kod ma pudełku jest, sprawdze w domu , ale ostatnia cyfra to 1.

Gdy otworzyłam pełnowymiarowe Beige Chic, to moja reakcja była tak: jakie śliczne , a przy tych miniaturach nie było tego zachwytu I ten brak zapachu.

A powiedzcie jeszcze, czy wasze miniatury miały podobny puszek jak pełnowymiarowe? Bo w tych które dostałam, jest płaska chropowata/szorstka gąbeczka (z przyklejonym "czymś" gladkim na wierzchu)
tez takie cos.
w ogole moja reakcja na miniaturki byla taka : sprawdzilam jak mi sie sprawdzaja, poslalam w swiat, a kupilam pelnowymiarowe mythic
ilios jest offline  
Stary 2010-01-14, 12:53   #2717
RedShine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie było w wątku i nawet nie mam czasu wszystkiego czytać

Przyszła do mnie truskawkowa paczucha a w niech płynny Parurek Pearly White 01 Beige Pale i paletka Volga Princess

Jeśli chodzi o Parurka to myślałam, że będzie jaśniejszy, bo chciałam go mieszać z moim ciut zbyt ciemnym innym Parurkiem, ale okazuje się, że chyba ten będzie dobry jako sam z siebie

Natomiast paletka jest Ja nie wiedziałam, że ona jest taka wielka I ma mega śliczne zdobienia na cieniach i pomadkach Nie oddam jej za żadne skarby Bo nawet jak zużyję to wszystko co w środku, to na pewno przyda mi się lusterko zwłaszcza, że ostatnie takie sporsze mi się zepsuło
Jejciu masz już Volgę
Ja na swoją czekam... Miałam mieć jeszcze przed świętami, ale zaginęła paczka z truskawki i czekam teraz, bo wysłali ponownie. Jak mi się marzy, żeby do jutra dotarła

A paletka faktycznie wielka jak nie wiem co Dla mnie to jest prawie dzieło sztuki. Ta sakiewka na paletę też jest przeurocza
RedShine jest offline  
Stary 2010-01-14, 13:13   #2718
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

A ja mam pytanko z innej beczki

Czy ktoras z was uzywala kuleczek z Pierre Rene? Tam tez jest odcien Pastel i kolory sa jak w Meteorytach Pastelowych.
Kiedys jakas dziewczyna pisala, ze daja bardzo podobny efekt - taki tanszy odpowiednik Pasteli Guerlainowskich
Jestem ciekawa czy macie z nimi jakies doswiadczenia?
Immolation jest offline  
Stary 2010-01-14, 13:45   #2719
ranka
Kici kici miau miau

Urbanku pokaz mi swoją kolekcję bo juz mam chetnych na Parurkę
ranka jest offline  
Stary 2010-01-14, 14:04   #2720
201604210939
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko z innej beczki

Czy ktoras z was uzywala kuleczek z Pierre Rene? Tam tez jest odcien Pastel i kolory sa jak w Meteorytach Pastelowych.
Kiedys jakas dziewczyna pisala, ze daja bardzo podobny efekt - taki tanszy odpowiednik Pasteli Guerlainowskich
Jestem ciekawa czy macie z nimi jakies doswiadczenia?
Na wątku ze zbiorami kosmetycznym jedna z Wizażanek porównywała kuleczki pierre rene z meteorytami
201604210939 jest offline  
Stary 2010-01-14, 14:25   #2721
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Eeeee czyli gdzie? Bo chyba nie kumam
Immolation jest offline  
Stary 2010-01-14, 15:04   #2722
201604210939
Konto usunięte

Cytat:
Eeeee czyli gdzie? Bo chyba nie kumam
Hehe, leniuszku nie chciało się szukać
Tutaj masz linki do porównań
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=15201404&p ostcount=4417\
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=4428
Stary 2010-01-14, 15:15   #2723
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Nie tyle nie chcialo, co po prostu jakos nie potrafie korzystac z tej wizażowej wyszukiwarki

Baaaaaaaaaardzo Ci dziękuje

Faktycznie kuleczki wygladaja praktycznie identycznie Ubieram sie i lece szukac PR

Edytowane przez Immolation
Czas edycji: 2010-01-14 o 15:20
Immolation jest offline  
Stary 2010-01-14, 15:22   #2724
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Nie tyle nie chcialo, co po prostu jakos nie potrafie korzystac z tej wizażowej wyszukiwarki

Faktycznie kuleczki wygladaja praktycznie identycznie Ubieram sie i lece szukac PR
Ja bardziej od PR polecam Joko Virtual , zwłaszcza, że tych "starych" PR nie znajdziesz raczej. Teraz weszła nowa seria Organic i w nowej są brzydsze dziewczyny pisały w tamtym watkku, że kuleczki w pudełku z pedzlem (czyli z tej nowej) sa gorsze i brzydsze.
Pod koniec listopada wrzucałam zdjęcia kulek Joko

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2010-01-14 o 15:33
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2010-01-14, 15:26   #2725
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

A Joko ma kuleczki w takich kolorach?

Bo generalnie zalezy mi na wlasnie takich kolorach jak maja Pastele i Mythic - zeby ladnie korygowaly niedoskonalosci cery i rozjasnialy
Immolation jest offline  
Stary 2010-01-14, 15:32   #2726
201604210939
Konto usunięte

Cytat:

Nie ma za co
Stary 2010-01-14, 17:07   #2727
_Novotna_
Wtajemniczenie

Dziewczynki dzisiaj miałam chwile luzu popołudniu i zobaczcie co dla Was wymodziłam Ostatnie kuszenie na cienie bale

Jeszcze się 'załapał' fragment nowego bronzera nouby

Przy okazji 'se' cyknelam fajna fotke na facebooka ;D

Edytowane przez _Novotna_
Czas edycji: 2010-01-14 o 17:08
_Novotna_ jest offline  
Stary 2010-01-14, 17:09   #2728
Hosenka*
Moderator KWC

Ewidentnie moje miniatury to podróbki ...

Dałam do porównania mamie Beige Chic - miniaturę i pęłnowymiarowe. Widziała obie wersje pierwszy raz w zyciu, jest kompletnym laikiem kosmetycznym i od razu stwierdziła, ze miniatury są zupełnie inne - mają bledsze kolory, nie ma łososiowych/beżowych z brokacikiem (tylko odpowiednik tych mniej błyszczących). Zrobiłąm tez test na skórze - wziełam biala kuleczke: z miniatur dała mocno kryjacy perłowy kolor, a z oryginału - w zasadzie sam drobinkowy połysk

I jeszcze kwestia opakowania - czy wasze też sa plastikowe a nie tekturowe jak w pełnowymiarowym i wzór na wieczku jest płaski zamiast lekkio wypukły?

I co najlepsze - na pedzlu jest napisane ... Gueilain (wczoraj nie zwróciłam na to uwagi, bo nawet go nie ogladałam)

Co do kodu: na pudełku zbiorczym jest inny niż na pudełeczkach miniatur (na miniaturach jest ten sam).

Mój Ex był kiedyś na szkoleniu nt podróbek i pamiętał jak opowiadał później, ze znakiem rozpoznawczym może być np. krzywo naklejona etykieta czy niestaranne napisy - tak jest na spodach pudełeczek miniaturek

(na szczęście zwrot mam już na koncie)

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2010-01-14 o 17:12
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2010-01-14, 17:16   #2729
ranka
Kici kici miau miau

moje jest plastikowe ale nie uwazam zeby to byla podroba.

Novotna pieknie a jaki masz tuszyk?
ranka jest offline  
Stary 2010-01-14, 17:20   #2730
_Novotna_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
moje jest plastikowe ale nie uwazam zeby to byla podroba.

Novotna pieknie a jaki masz tuszyk?
Hosenko no skoro nazwe inna napisali to juz na bank podróba
Dobrze, że sprzedawca oddał kase!

Ranko uzywam tuszu Masterpiece Max

Tagi
guerlain, meteorites, meteoryty, puder, rozświetlacze

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości