Kto kolwiek widzial, ktokolwiek wie - OMBIA (Suncare) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-05, 23:16   #1
szmyrk
Zakorzenienie

Kto kolwiek widzial, ktokolwiek wie - OMBIA (Suncare)

Jako, ze siedze od jakiegos czasu na biochemi, rowniez popadlam w filtro-i kwasomaniactwo (i jeszcze pare innych) .
Nie udzielalam sie do tej pory tylko szukalam (i znajdywalam, za co serdecznie dziekuje wszystkim dobrym duszom), wiec to moj pierwszy raz tutaj .

Do rzeczy. Czy ktos slyszal o kosmetykach OMBIA? Dorwalam ostatnio w niemieckim (tudziez austriackim, nigdy nie wiem) dyskoncie i przeanalizowawszy (zgodnie z biochemicznymi radami) zakupilam ich filtr.
Anti-Age Sun Cream (DNA solar kompleks) - 50.
Sklad, jak na moje amatorskie oko, calkiem w porzadku:

Aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, alcohol denat., glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide, diethylhexyl butamido triazone, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, tricontanyl pvp, dicaprylyl carbonate, acrylates copolymer, tocopheryl acetate, panthenol, caprylyl glycol, acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer, vp/hexadecene copolymer, aminomethyl propanol, 1,2-hexanediol, simethicone, xanthan gum, ethylhexylglycerin, disodium EDTA, aloe barbadensis leaf juice powder, buddleja davidii leaf extract, sodium benzoate, potassium sorbate, tocopherol.

Jeden stabilny filtr + parsol (i dosc wysoko w skladzie jego stabilizator, z drugiej zas, zaraz po nim destabilizator (dwutlenek tytanu)...). Jest alkohol ale, poniewaz nie mam zbyt wrazliwej cery nie przeszkadza mi.
Kilku skladnikow nie udalo mi sie zidentyfikowac ( tricontanyl pvp, dicaprylyl carbonate, vp/hexadecene copolymer, simethicone, xanthan gum, tocopherol).

Spostrzezenia, po kilku dniach (raczej prawidlowego) stosowania: bieli ale sie nie walkuje i nie zatyka porow. Ma dosc specyficzny, taki troche apteczny zapach.

Moje podejzenia sprowadzaja sie glownie do faktu, iz zaplacilam za niego... niecałe 5 euro .

Co Wy na to, doswiadczone/i i obeznane/i w temacie?

Zalaczam zdjecie (nienajlepszej jakosci, ale zawsze cos).

P.S. Szukalam na KWC i Biochemii i nic .

Edytowane przez szmyrk
Czas edycji: 2009-11-05 o 23:19
szmyrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 00:59   #2
szmyrk
Zakorzenienie

Dot.: Kto kolwiek widzial, ktokolwiek wie - OMBIA (Suncare)

Nikt nic nie wie, nie widzial, nie slyszal, nie interesuje nikogo?

Mi sie udalo znalezc tylko jakies szczatkowe informacje ma niemieckich/austraickich stronach www. Jednakze nie niemieckiego nie znam ni w zab, wiec nie dalam rady.

Moze chociaz jakis komentarz na temat skladu
szmyrk jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości