Łączenie kolorów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-06, 08:39   #1
kami1984
Rozeznanie

Łączenie kolorów

Witam dziewczynki!! Może Wy coś podpowiecie.... Otóż ostatnio kupiłam sobie kilka kolorów cieni Inglota.... W jednym kolorze malowanie nie sprawia mi problemu ale jak mam połączyć jakieś dwa odcienie to poprostu jest masakra Może dałybyście jakieś rady, wskazówki w jaki sposób należy to robić by nie było mocno widać przejścia z jednego koloru w drugi....Chciałabym by to się ładnie łączyło....

Przy okazji podrzucam Wam stronkę, którą ostatnio znalazłam www.snobka.pl ...Jeżeli wejdziecie w zakładkę makijaże to zobaczycie fajne przykłady posługiwania się cieniami....
kami1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 09:24   #2
elly2
Wtajemniczenie

Dot.: Łączenie kolorów

Witaj, wybrałaś złe forum. Tutaj prezentujemy swoje makijaże, pytania zaś zadajemy na forum Pytania do wizażystki, ale z pewnością za chwilę moderator przeniesie tam Twój wątek.

Jeśli chodzi o link do strony, którą podałaś to myślę, że większość dziewczyn ją zna. Poza tym na tym forum jest dużo więcej propozycji makijaży, proponuję poprzeglądać.

Co do Twojego pytania - na wizażystce dużo już było podobnych wątków dlatego polecam wyszukiwarkę

Od siebie mogę polecić filmik na youtube gdzie dziewczyna świetnie opisuje technikę cieniowania: http://www.youtube.com/watch?v=SdZk3...om=PL&index=38

Edytowane przez elly2
Czas edycji: 2009-11-06 o 09:25
elly2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 10:52   #3
Mloda
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Mloda

Ciezko jest opisac ta czynnosc, lepiej byloby pokazac .
Ja robie to tak- maluje 2 kolory kolo siebie, potem na jedna strone pedzelka nakladam jeden kolor a na druga str 2 kolor- wazne- nie nakladamy duzo cienia, bo juz mamy intensywna barwe, dosłownie muskamy pedzlem cien. Na granicy cieni przykładam pedzel miejsce kolo miejsca metoda "pac, pac, pac" (, ja nie wiem ja to opisac- chodzi mi o to ze ten pedzel trzeba przykładac, a nie pocierac nim) najpierw jedna str a potem 2 (kolejnosc dowolna). Przy pochodnych kolorach nałozenie tych cieni raz powinno wystarczyc, przy bardzo róznych kolorach czynnosc ta mozna powtorzyc. No i ostatni krok- jak juz "zostawimy" cienie na powiece to tym samym pedzelkiem bardzo delikatnie przecieramy sama granice (i znowu nie wiem jak dokładnie to opisac , chodzi o to zeby nie wjezdac za daleko na kolor wlasciwy, ta czynnosc odbywa sie dosłownie na powierzchni 3 mm). Gotowe .
Trzeba to troche pocwiczyc, wiec jak Ci za 1 razem nie wyjdzie to sie nie zrazaj.
Dodam jeszcze ze warto zainwestowac w dobre akcesoria do wykonania makijazu- odpowiednie pedzle zrobia za Ciebie połowe roboty .
W razie jakichkolwiek pytan pisz (mam nadzieje ze pomoglam)

Młoda bloguje- http://www.82inez.blogspot.com/
Młoda rozbija sie na YT http://www.youtube.com/user/82Inez
Mloda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 11:35   #4
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Na yotube jest dziewczyna o nicku Make up brock czy cos w ten desen Polka, która super maluje i chyba 2 filmiki poswiecila na opowiadanie o paletach barw, kolorach itp. Niewiem czy dobrze nick wpisałam,ale na yuotube na bank znajdziesz.
Ishikawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 12:00   #5
kami1984
Rozeznanie

Dziękuję...napewno skorzystam z Twoich rad i będę próbowała... Już się widzę przed lustrem :P
kami1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 19:53   #6
wścibiuszka
Zadomowienie

Niezbędne są odpowiednie pędzle- jeśli dopiero zaczynasz zainwestuj przynajmniej w dwa podstawowe- jeden płaski do nakładania cieni i jeden w kształcie małej "miotełki".
Płaskim pędzlem nakładaj cienie - np. jeden bazowy kolor na całą powiekę a miotłe maczaj w ciemniejczym kolorku i delikatnymi ruchami "zamiatania" przyciemniaj kolorek do środka powieki- jak "załapiesz" o co w tym chodzi będziesz wiedziała jak wyciagać i sprawniej łączyć kilka kolorków

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 20:33   #7
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mloda Pokaż wiadomość
Ciezko jest opisac ta czynnosc, lepiej byloby pokazac .
Ja robie to tak- maluje 2 kolory kolo siebie, potem na jedna strone pedzelka nakladam jeden kolor a na druga str 2 kolor- wazne- nie nakladamy duzo cienia, bo juz mamy intensywna barwe, dosłownie muskamy pedzlem cien. Na granicy cieni przykładam pedzel miejsce kolo miejsca metoda "pac, pac, pac" (, ja nie wiem ja to opisac- chodzi mi o to ze ten pedzel trzeba przykładac, a nie pocierac nim) najpierw jedna str a potem 2 (kolejnosc dowolna). Przy pochodnych kolorach nałozenie tych cieni raz powinno wystarczyc, przy bardzo róznych kolorach czynnosc ta mozna powtorzyc. No i ostatni krok- jak juz "zostawimy" cienie na powiece to tym samym pedzelkiem bardzo delikatnie przecieramy sama granice (i znowu nie wiem jak dokładnie to opisac , chodzi o to zeby nie wjezdac za daleko na kolor wlasciwy, ta czynnosc odbywa sie dosłownie na powierzchni 3 mm). Gotowe .
Trzeba to troche pocwiczyc, wiec jak Ci za 1 razem nie wyjdzie to sie nie zrazaj.
Dodam jeszcze ze warto zainwestowac w dobre akcesoria do wykonania makijazu- odpowiednie pedzle zrobia za Ciebie połowe roboty .
W razie jakichkolwiek pytan pisz (mam nadzieje ze pomoglam)
Mloda opisalas to tak genialnie, ze sobie nad lozkiem powiesze A grubym markerem zaznacze PAC, PAC
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 20:55   #8
Mloda
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Mloda

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Mloda opisalas to tak genialnie, ze sobie nad lozkiem powiesze A grubym markerem zaznacze PAC, PAC
!!!!!
No bo ja nie wiem jak to opisac, tak jak pisałam wczesniej wolabym to komus pokazac

Młoda bloguje- http://www.82inez.blogspot.com/
Młoda rozbija sie na YT http://www.youtube.com/user/82Inez
Mloda jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości