Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-06, 18:36   #1
Paramore
Wtajemniczenie

Lwia grzywa Paramore - pomocy!

A więc witam wszystkich na moim wątku
Założyłam go, aby prosić Was o rady dotyczące moich niesfornych włosów
Mam nadzieję, że pomożecie

Najpierw podam sam problem, żeby było wiadomo o co chodzi (bo dalej pewnie namotam i będzie, że nie umiem się określić ).
Chodzi mi o to, że moje włosy trudno doprowadzić do ładu - puszą się. Gdy wyjdę na powietrze, zaraz robią się takie dziwne, nie jest to prawdziwa 'szopa', ale jej zalążki

Ogólnie mam dziwne włosy - jak była mała miałam 'sprężynki'.
Potem długi czas miałam długie o pasa - wtedy były w miarę proste.
Potem ścięłam i pocieniowałam do ramion - były falowane, czasem nawet bardzo.
A teraz z kolei mam długość za ramiona i dalej się falują, skręcają.
Ale to nie takie proste
Gdy ich nie rozczeszę po myciu i zostawię na noc do wyschnięcia (ewentualnie jakaś pianka do fal i loków) to mam ładnie pofalowane, ale wiadomo co się z nimi dzieje po całym dniu...
A gdy je rozczeszę, są prostsze, ale za to bardziej się puszą. I nie podoba mi się ich wygląd.

I jeszcze informacja - niestety mam dość gęste i grube włosy, co czasami mnie denerwuje, bo nie mogą się estetycznie ułożyć
Generalnie wolę mieć ładne fale, ale nie wiem co mam z nim robić, jak ciągle się tak puszą...

Wklejam kilka zdjęć-rozczesane i nie, z lampą, w naturalnym dziennym świetle i w słońcu.
Liczę na pomoc - rady na moje niesforne włosy, jak je ujarzmić, aby się nie puszyły, podkreślić skręt i co tam jeszcze przyjdzie Wam do głowy na ich temat

Edytowane przez Paramore
Czas edycji: 2009-11-06 o 21:19
Paramore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 11:13   #2
Paramore
Wtajemniczenie

Dot.: Lwia grzywa Paramore - pomocy!

Nikt nic nie napisze?

Stary 2009-11-07, 14:41   #3
lilijka27
Raczkowanie

Piękne i gęste
zapewne są ciężkie, dlatego mogą sprawiać wrażenie oklapłych przy głowie i puszących się końcach na powietrzu. Myślę, że przerzedzenie ich powinno dodać fryzurze kształtu, dodatkowo jeśli będą lżejsze pogłębi się ich skręt
pozdrawiam

lilijka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 15:09   #4
Paramore
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lilijka27 Pokaż wiadomość
Piękne i gęste
zapewne są ciężkie, dlatego mogą sprawiać wrażenie oklapłych przy głowie i puszących się końcach na powietrzu. Myślę, że przerzedzenie ich powinno dodać fryzurze kształtu, dodatkowo jeśli będą lżejsze pogłębi się ich skręt
pozdrawiam
Dziękuję bardzo za odzew
Ciężkie są, a jakiś czas temu, gdy były pocieniowane bardziej, jakoś chyba lepiej się układały.
Ale teraz chciałabym je bardziej zapuścić i może potem wycieniować.
A teraz mają głupią długość, bo ani proste, ani kręcone... I jeszcze się puszą
Ja już mogłabym mieć obojętnie jaką strukturę włosa, byleby się nie puszyły, bo ich objętość jest wystarczająca
To chyba najlepiej teraz zainwestować w nawilżanie i wygładzanie, jak sądzicie?

Stary 2009-11-07, 18:32   #5
lilijka27
Raczkowanie

Długość możesz spokojnie zostawić i owocnie zapuszczać, ale myślę, że nie musisz ich cieniować tylko po prostu przerzedzić a zdecydowanie staną się lżejsze i nabiorą kształtu
co do pielęgnacji to tak jak napisałaś może jakieś balsamy/maseczki, pianki? Na pewno znajdziesz informacje w wątkach o puszeniu się włosów, warto zajrzeć na KWC
gdybym sama coś znalazła to na pewno się odezwę

lilijka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 20:46   #6
quench
Are you talking to me?!

A więc masz włosy identycznej faktury i gęstości jak ja. I niestety- jedyna rada (zdaniem mojej fryzjerki) to umiejętne cieniowanie i długość co najmniej do łopatek. Wtedy siłą ciężkości będą opadać i przestaną się tak strasznie puszyć. Broń Boże nie ścinaj ich do ramion bo będziesz wyglądać jak Włodecki i nie pozwól by ktoś obcinał je równo ("pod linijkę"). No chyba że inspiruje Cię fryzura a'la Chopin/ Kopernik. Polecam też stosowanie mleczek wygładzających \ linii L'Oreal Professionnel. Ja używam obecnie Vitamino Color i jestem bardzo zadowolona. A mam krótkie włoski które okrutnie się puszą, bo jakiś czas temu obcięłam się na chłopczycę

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2009-11-07 o 20:49
quench jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 21:31   #7
Paramore
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lilijka27 Pokaż wiadomość
Długość możesz spokojnie zostawić i owocnie zapuszczać, ale myślę, że nie musisz ich cieniować tylko po prostu przerzedzić a zdecydowanie staną się lżejsze i nabiorą kształtu
co do pielęgnacji to tak jak napisałaś może jakieś balsamy/maseczki, pianki? Na pewno znajdziesz informacje w wątkach o puszeniu się włosów, warto zajrzeć na KWC
gdybym sama coś znalazła to na pewno się odezwę
Dziękuję za rady
W takim razie poprzeglądam wątki i poszukam odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
A więc masz włosy identycznej faktury i gęstości jak ja. I niestety- jedyna rada (zdaniem mojej fryzjerki) to umiejętne cieniowanie i długość co najmniej do łopatek. Wtedy siłą ciężkości będą opadać i przestaną się tak strasznie puszyć. Broń Boże nie ścinaj ich do ramion bo będziesz wyglądać jak Włodecki i nie pozwól by ktoś obcinał je równo ("pod linijkę"). No chyba że inspiruje Cię fryzura a'la Chopin/ Kopernik. Polecam też stosowanie mleczek wygładzających \ linii L'Oreal Professionnel. Ja używam obecnie Vitamino Color i jestem bardzo zadowolona. A mam krótkie włoski które okrutnie się puszą, bo jakiś czas temu obcięłam się na chłopczycę
Uśmiałam się z tego Wodeckiego
A fryzura a'la Chopin mnie nie kręci
Dziękuję za rady
A jakie byś zaproponowała cieniowanie odpowiednie dla moich włosów?
Bo co pójdę do fryzjera na cieniowanie, to zetnie albo za mało i efektów zero, albo za dużo i efekt wiadomo jaki No ale przecież fryzjer zawsze wie lepiej
A jeszcze a propos długości do łopatek, to jak miałam włosy do ok. pasa, wieki temu, to chyba najlepiej wyglądały, bo tak jak mówisz - opadały pod swoim ciężarem I właśnie dlatego nie chcę ich teraz skracać.

Stary 2009-11-08, 00:14   #8
NIKaP-n
BAN stały

No i mam ten sam problem, a właściwie miałam. Ile to różnych różności próbowałam... Aż trafiłam na fryzjerkę z prawdziwego zdarzenia, choć wcale nie z drogiego salonu...

Mam teraz sporo skrócone włoski, bardziej równa długość. Ale przez długi czas miałam tak ścięte, że tył był o jakieś 10cm krótszy i w miarę zbliżania się do ramion (przodu)- wydłużały się. Czyli różnica była 10cm pomiędzy przodem, a tyłem. Zyskały przez to sporo lekkości. Jak mi się nie chciało bawić w układanie, to wcierałam żel do kręconych włosów po umyciu i było ok.
A jak chciało mi się z nimi pobawić, to suszyłam na grubej szczocie, a potem prostownica- obie z jonizacją.

Podstawą jest nawilżanie, bo kręcone mają tendencję do przesuszania, niezależnie co z nimi robisz. Ja namiętnie używam jedwab, od pół roku- włosy ożyły. Zawsze też mam kilka odżywek i naprzemiennie je używam, koniecznie takie do spłukiwania. (inne obciążają włos).

Najlepiej jakieś specjalistyczne- duże pudło kosztuje ok 100zł, ale starcza mi np na rok, pozdrawiam
NIKaP-n jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 09:15   #9
Paramore
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
No i mam ten sam problem, a właściwie miałam. Ile to różnych różności próbowałam... Aż trafiłam na fryzjerkę z prawdziwego zdarzenia, choć wcale nie z drogiego salonu...

Mam teraz sporo skrócone włoski, bardziej równa długość. Ale przez długi czas miałam tak ścięte, że tył był o jakieś 10cm krótszy i w miarę zbliżania się do ramion (przodu)- wydłużały się. Czyli różnica była 10cm pomiędzy przodem, a tyłem. Zyskały przez to sporo lekkości. Jak mi się nie chciało bawić w układanie, to wcierałam żel do kręconych włosów po umyciu i było ok.
A jak chciało mi się z nimi pobawić, to suszyłam na grubej szczocie, a potem prostownica- obie z jonizacją.

Podstawą jest nawilżanie, bo kręcone mają tendencję do przesuszania, niezależnie co z nimi robisz. Ja namiętnie używam jedwab, od pół roku- włosy ożyły. Zawsze też mam kilka odżywek i naprzemiennie je używam, koniecznie takie do spłukiwania. (inne obciążają włos).

Najlepiej jakieś specjalistyczne- duże pudło kosztuje ok 100zł, ale starcza mi np na rok, pozdrawiam
Czyli ważne jest niewilżenie. Stosuję cały czas jedwab do włosów i ogólnie włosy nie są przesuszone, ale się puszą.
W takim razie zastosuję się do Twoich rad, dziękuję

Stary 2009-11-08, 09:19   #10
jaa150
Zadomowienie

Ja bym trochę przerzedziła, ale z długości nie ścinała. Spróbuj po czesać je tylko po umyciu i używać kosmetyków do kręconych.
Kiedyś też czesałam swoje kręcone włosy i jak rozpuściłam, to lepiej nie mówić jak wyglądałam.
Stary 2009-11-08, 09:31   #11
Paramore
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jaa150 Pokaż wiadomość
Ja bym trochę przerzedziła, ale z długości nie ścinała. Spróbuj po czesać je tylko po umyciu i używać kosmetyków do kręconych.
Kiedyś też czesałam swoje kręcone włosy i jak rozpuściłam, to lepiej nie mówić jak wyglądałam.
Dziękuję za rady
Kurdę, trochę się obawiam tego przerzedzenia, jeszcze nad tym pomyślę.
A co do kosmetyków, to najczęściej używam pianki do włosów kręconych.
No i właśnie nie chcę ich czesać, bo wtedy jest jeszcze gorzej

Stary 2009-11-08, 18:02   #12
maarcinka
Raczkowanie

wątek fot. pielęgnacji loków i fal http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310644
maarcinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:13   #13
Global
Przyczajenie

Hmm . wydaje mi się że mogła byś użyć prostownicy ...
Albo żelu prostującego .. Kosztuje on ok. 14-20 zł w sklepach kosmetycznych .
Pozdrawiam Global *
Global jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 17:33   #14
quench
Are you talking to me?!

Co do tego cieniowania, to moja fryzjerka zazwyczaj zaczynała podcinanie włosów na długości przekraczającej ramiona i stopniowo cieniowała kolejne warstwy. Jeden, jedyny raz postopniowała je krócej (zaczęła mniej więcej od takiej długości na której kończy się płatek ucha) Efekt - kiedy tylko robiło się wilgotno w powietrzu, to włosy sterczały mi jakby raził mnie piorun. Wywijały się jak chciały, puszyły się niczym baranie futro... Bleee... W dodatku nie mogłam ich związać, bo były po prostu za krótkie.

Z prostownicą radzę uważać. Niszczy włosy, a uszkodzony kręcony włos będzie skręcał się jeszcze bardziej.
quench jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 16:02   #15
Paramore
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez maarcinka Pokaż wiadomość
wątek fot. pielęgnacji loków i fal http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310644
Dziękuję, na pewno się przyda

Cytat:
Napisane przez Global Pokaż wiadomość
Hmm . wydaje mi się że mogła byś użyć prostownicy ...
Albo żelu prostującego .. Kosztuje on ok. 14-20 zł w sklepach kosmetycznych .
Pozdrawiam Global *
Co do prostownicy to z jednej strony mnie kusi, ale z drugiej się obawiam, że zniszczy włosy. A za żelem popatrzę, również na KWC

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Co do tego cieniowania, to moja fryzjerka zazwyczaj zaczynała podcinanie włosów na długości przekraczającej ramiona i stopniowo cieniowała kolejne warstwy. Jeden, jedyny raz postopniowała je krócej (zaczęła mniej więcej od takiej długości na której kończy się płatek ucha) Efekt - kiedy tylko robiło się wilgotno w powietrzu, to włosy sterczały mi jakby raził mnie piorun. Wywijały się jak chciały, puszyły się niczym baranie futro... Bleee... W dodatku nie mogłam ich związać, bo były po prostu za krótkie.

Z prostownicą radzę uważać. Niszczy włosy, a uszkodzony kręcony włos będzie skręcał się jeszcze bardziej.
Właśnie myślałam o takim pocieniowaniu, jaki opisałaś (ten pierwszy oczywiście ).
Ale muszę zaczekać, aż włosy bardziej urosną

Stary 2009-12-13, 19:55   #16
agusia927
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Też kiedyś miałam taki problem, chociaż moje włosy są suche i nie takie gęste. Kiedyś gdy miałam ścięte je na równą długość to cały czas chodziałm w kucyku, ale po jakims czasie wybrałam się do fryzjera i pocieniowałam je. Moje włosy tez się kręcą. Ale mam teak je pocieniowane że gróe prostuję a dółu nie ruszam nawet nie czeszę tylko ma takie "loki" bo one nie kreca sie idealnie... weic moe ty tez spróbuj je pocieniowac i tak jak ja góre prostowac a dó zostawiać bez zmian ??
Pozdrawiam

Tagi
puszenie się, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości