Solarium - kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-06, 20:31   #1
pinacoladka95
Raczkowanie

Solarium - kilka pytań

Witam
Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłam temat, ale mam kilka pytań odnośnie wizyt w solarium
1. Zanim wyjdziemy na plażę, smarujemy się filtrami. Na solarkę też się czymś wysmarować?
2. Mam na plecach małą bliznę pooperacyjną (po usunięciu znamienia). Czy muszę ją zasłonić?
3. Od słońca powstają przebarwienia i piepszyki. Czy od solarium też? (bo słyszałam, że od kilku sesji nie, lecz jeśli się chodzi za często to tak)
pinacoladka95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:41   #2
hodia
Przyczajenie

Dot.: Solarium - kilka pytań

1. Stosowanie kremów z filtrami, chroniące przed słońcem nie nadają się do opalania w solarium. Przede wszystkim opóźniają proces opalania, więc bez sensu Natomiast w solarium są dostępne różne profesjonalne kremiki, bo najważniejsze, to nawilżać skórę. Są też w drogeriach różne fajne przyspieszacze (np. Dax lub Soraya), Smarowanie się przed sesją nie jest konieczne, ale pamiętaj, by nawilżać skórę balsamem po seansie i prysznicu
2. Blizny i znamiona najlepiej zakryć (np przykleić mały plasterek, lub posmarować kremem z wysokim filtrem)
3. Jak słusznie zauważyłaś, od słońca powstają przebarwienia i pieprzyki.
Wiele kobiet chodzi na solarium regularnie i nie ma żadnych problemów skórnych. Łóżko każdorazowo jest dobrze zdezynfekowane. Jeśli zatem pojawią się jakieś problemy, to może być to wina np łupieżu pstrego (na ramionach i plecach powstają jaśniejsze plamy)
hodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:57   #3
rivacra
Przyczajenie

czy to prawda, że przyjmując tabletki antykoncepcyjne albo nosząc plaster można mieć jakieś problemy z kolorytem skóry (od razu, albo nawet po kilku latach) ??
rivacra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:36   #4
biala9991
Raczkowanie

kto podpowie co ile i na ile powinnam chodzić?

Edytowane przez biala9991
Czas edycji: 2010-07-27 o 15:00
biala9991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:02   #5
tynnkaaa
Raczkowanie

Mysle, ze jak zaczniesz od 5min i pojdzies ze dwa razy na tyle, a pozniej stopniowo bedziesz wydluzac czas to ci wystarczy, aby nabrac ladnego kolorytu.
A solarium odwiedzaj dwa razy w tyg. maks.. przy krotszym czasie, a pozniej raz na tydzien powinien wystarczyc
tynnkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:17   #6
Mrrówcia
BAN stały

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Mysle, ze jak zaczniesz od 5min i pojdzies ze dwa razy na tyle, a pozniej stopniowo bedziesz wydluzac czas to ci wystarczy, aby nabrac ladnego kolorytu.
A solarium odwiedzaj dwa razy w tyg. maks.. przy krotszym czasie, a pozniej raz na tydzien powinien wystarczyc
tak myślę że to dla ciebie najlepsze rozwiązanie a co do pytania koleżanki wyżej o antykoncepcje i solarium Ja użwam plasterków od dawna i chodziłam na solarium. nie mam żadnych problemów, przebarwień ani nic takiego
Mrrówcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:39   #7
hodia
Przyczajenie

Teoretycznie plastry i tabletki antykoncepcyjne są wymienione w przeciwskazaniach. Lecz dużo dziewczyn chodzi i nic im nie jest. Większe problemy widziałam po używaniu kremów rozgrzewających. Wtedy wyglądało tragicznie...
Co do ilości minut, weź jak najmniej-ktoś z obsługi Ci podpowie. 5 minut to dość optymalna ilość, ale niektórzy nawet na 5 źle reagują.
Pięknej i trwałej opalenizny!
hodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 14:50   #8
tynnkaaa
Raczkowanie

Wiadomo, kazda skora jest inna i kazdy organizm inaczej reaguje. Idz na 5min.. zobaczysz jaka bedzie twoja reakcja, a pozniej sama zdecydujesz.

Co do antykoncepcji.. tak tez o tym slyszalam i niby nie powinno sie, ale to samo dotyczy opalania w czasie okresu nie powinno sie, a jednak sie chodzi no i nic sie nie dzieje. Ale nie jest powiedziane ze zawsze i u kazdego tak bedzie.
tynnkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości