Farbowanie gdy kolor w這s闚 nie jest jednolity - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2009-11-07, 15:17   #1
eveb
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 154

Farbowanie gdy kolor w這s闚 nie jest jednolity

Witam!

Przeszuka豉m troszk forum i nie znalaz豉m odpowiedzi na pytanie jakie mnie nurtuje, ale je郵i takowy istnieje to by豉bym wdzi璚zna za pokazanie

Jednak瞠 chcia豉bym prosi o rad.
Ot騜 m鎩 problem polega na tym ,瞠 mam w這sy o niejednolitym kolorze i nie wiem czy w takiej sytuacji farbowanie da efekt, jakiego oczekuj.
Z poczatku by豉m ciemn blondynk.
Teraz mam w這sy do ramion, do嗆 du瞠 odrosty(ale bez przesady) a reszta w這s闚 ma kolor co pomiedzy rudym a br您em.
Nie moge czeka a ten brzydki kolor ca趾owicie mi zejdzie i wr鏂 do naturalnego, bo to by trwalo wiekami.
Dlatego te bardzo bym chcia豉 zafarbowa w這sy na ciemniejszy kolorek. ( u fryzjera oczywi軼ie)

Czy w mojej sytuacji jest to w og鏊e mozliwe? Co powinnam zrobi?
Moze pani fryzjerka mog豉by mi doradzi?
Bo ja juz nie wiem co robi

Bardzo prosz pom騜cie!
Z g鏎y Wam dziekuje!

Edytowane przez eveb
Czas edycji: 2009-11-07 o 15:18
eveb jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-07, 16:29   #2
Zafirah
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 717
Dot.: Farbowanie gdy kolor w這s闚 nie jest jednolity

Idz po prostu do dobrego salonu - sk康 mamy wiedzie jak wygl康aja Twoje w這sy skoro nawet nie umie軼i豉 zdj璚ia? Z Twojego opisu wynika, 瞠 to proste farbowanie na ciemniejszy kolor ni masz teraz.

Zafirah jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-07, 16:44   #3
eveb
Raczkowanie

no chyba nie za bardzo skoro na g這wie mam zar闚no swoje w這sy(odrosty) a kolor rudawy. 2 kolory. jakim cudem ,,zwyk貫'' farbowanie da mi jednolity kolor w這s闚?

chcia豉bym wiedzie czy mo瞠 kto mia tak sytuacj albo wie co nale篡 zrobi

Edytowane przez eveb
Czas edycji: 2009-11-07 o 16:46
Stary 2009-11-07, 17:06   #4
Zafirah
Rozeznanie

Jestem fryzjerem wi璚 uwierz, 瞠 wiem co pisz To, 瞠 masz odrosty ciemnoblond a reszt rudaw nie jest 涉DNYM problemem je郵i chcesz mie ciemniejszy kolor. W zale積o軼i jaki odcie chcesz mie na g這wie mo積a zastosowa albo jedn farb (je郵i wybrany kolor ma byc ciep造) albo ewentualnie dwie mieszanki (je郵i ma by ch這dny) osobno na odrost i osobno na d逝go軼i, 瞠by wybi z nich ten rudy refleks.
Gdyby chcia豉 mie jednolity ja郾iejszy odcie to wtedy trzeba by這by si troch wi璚ej nakombinowa - a tak to jest to proste farbowanie.

Stary 2009-11-07, 17:33   #5
truskawkowawiosna
Moderator

Wiadomo軼i: 9 815

zgadzam sie z Zafirah w 100%, schody zaczynaja sie, gdy chcemy zafarbowac wlosy na jasniejszy kolor...
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCxW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dres闚ki bawe軟iane. Zajmujemy si haftem komputerowym. Szyjemy dla ma造ch i du篡ch:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-07, 19:19   #6
Agatau88
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 13 007

Zafirah to Ty w avatarze? Jesli tak masz piekny kolor wlosow Zdradz jak taki uzyskalas. Ja mam jasny blond i marze o takim ale chyba niestety sie nie odwaze:/
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-07, 20:22   #7
Zafirah
Rozeznanie

Tak to ja i Majirel 7.44

Stary 2009-11-07, 20:54   #8
Agatau88
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 13 007

dziekuje Zafirah Jednym slowem piekna kobieta i piekny kolor
Przepraszam autorke watku za offtopa
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-09, 20:36   #9
eveb
Raczkowanie

Question Dot.: Farbowanie gdy kolor w這s闚 nie jest jednolity

dziekuj Zafirah za odpowiedz
skoro masz do鈍iadcznie to chcia豉bym Ci zada jeszcze jedno pytanie.
Wcze郾iej eksperymentowa豉m z w這sami i farbowa豉m na kolor ciemnejszy. zar闚no na odrosty jak i na pozosta貫 w這sy ( mialam po prostu podobn sytuacj do terazniejszej tyle ze robilam to sama w domu) i efekt byl taki ze znow powsta造 mi 2 kolory.

Rozumiem,瞠 fryzjer zrobi to teraz na tyle fachowo,瞠 nie dopu軼i do takiej sytuacji? Dobrze zrozumia豉m? dawno ju nie bylam w salonie fryzjerskim dlatego pytam.
Stary 2009-11-09, 21:50   #10
Zafirah
Rozeznanie

Dobrze zrozumia豉 Ca造 trik polega na u篡ciu odpowiedniego oksydantu, mieszanki farb i czasu trzymania. W domowych warunkach po prostu du穎 trudniej o te rzeczy.

Stary 2009-11-11, 12:56   #11
eveb
Raczkowanie

No to wszystko ju dla mnie jasne
Dziekuj za pomoc!
Stary 2009-11-11, 18:24   #12
mimochodem
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 422

ja mam r闚nie pytanie- swojego czasu pr鏏owa豉m wr鏂i do swojego koloru (ciemny blond), fryzjerka robi豉 mi wi璚 pasemka (wraca豉m z jasnego blondu). W pewnym momencie, kiedy pasemek bylo juz dosc malo, zdecydowalam sie na to 瞠by odrazu zafarbowa na ciemniej i dac ju sobie spokoj z farbowaniem. I to by b陰d bo powsta造 mi zielone pasemka ;| ratowa豉m si szamponetkami i henn, jako przetrwa豉m p馧 roku, jednak w這sy dalej miewa造 zielone refleksy, w sobot u篡豉m od篡wki z dodatkiem henny firmy Venita i uzyska豉m ciemny br您. Niestety ale po kilku myciach kolor z ko鎍闚ek sp造na, a raczej zrobi sie niezbyt ciekawy (zielono-czarno-rudo-br您owy ?). Zastanawiam si co z tym fantem zrobi, bo troch mnie to dra積i, ludzie te zwracaj na to uwag. Czy dobrym rozwi您aniem by這by u篡cie jakiej szamponetki w ciemnych odcieniach? Myslalam nad Joann Multi Color Effect kawowy br您.

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49

mimochodem jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-11, 20:18   #13
Zafirah
Rozeznanie

Tutaj widz dwie sprawy:

1. Zafarbowanie tych ja郾iejszych pasemek na ciemniejszy kolor spowodowa這 stworzenie zielonych pasemek - kolor farby zosta 幢e dobrany wzgl璠em tego co mia豉 na glowie. Ziele mo瞠 si pojawi kiedy na rozja郾iane w這sy o 鄴速ym odcieniu (a blondy zwykle samoistnie 鄴趾n) nak豉da sie popielata farb - 鄴速y + niebieski (popiel)= ziele. To b陰d fryzjerki.

2. Twoim b喚dem by這 eksperymentowanie na farbowanych w這sach z henn. Nigdy nie farbuje sie farbami chemicznymi w這s闚 potraktowanych henna i na odwr鏒. Wtedy wychodz niekontrolowane efekty. Natomiast szamponetka ma to do siebie, 瞠 szybko si sp逝kuje i te refleksy kt鏎e chcesz ni schowa i tak wyjd na wierzch pr璠zej czy p騧niej. Uwa瘸m, 瞠 aby teraz doprowadzi w這sy do porz康ku musisz uda sie do dobrego fryzjera bo na ujednolicenie takiego ba豉ganu potrzeba troch wi璚ej zachodu. Pewnie Ci to zdziwi ale 瞠by wybi zielone refleksy trzeba doda do mieszanki farb troch farby o czerwonym odcieniu. Ja zrobi豉bym tez najpierw delikatn dekoloryzacj, tzw demakija 瞠by wymy te wszystkie szamponetki, henny i zobaczy co potem trzeba b璠zie na這篡 na w這sy.
Je郵i bardzo by si upiera豉 przy domowych 鈔odkach to polecam szampon przeciw逝pie穎wy - zmywa kolor, kilka my pod rz康 przez par dni powinno ju przynie嗆 rezultaty. I dopiero na tak przygotowane w這sy musia豉by na這篡 farb. Ale nie szamponetke tylko trwa造 kolor.

Stary 2009-11-11, 22:27   #14
mimochodem
Raczkowanie

Wielkie dzi瘯i za szybk odpowied, postaram si my w這sy szamponem przeciw逝pie穎wym.
Czyli gdybym teraz dajmy na to przez 2 tygodnie pozbywa豉 si z w這s闚 tej henny, a nast瘼nie zakupi豉 dwie farby tej samej firmy z tym, 瞠 jedn ciemny br您, a drug czerwon to teoretycznie po zafarbowaniu powinny znikna mo磧iwe pozosta這軼i po tych zielonych refleksach?
I Castin L'oreala r闚nie odpada (czyta豉m, 瞠 mimo tego przeznaczenia 'do 28 my' kolor zostaje)?
Wiem, kombinuj, ale nie zapomn tych prawie 300 z這tych straconych na comiesi璚zne farbowanie przez pewien okres czasu w這s闚 w salonie fryzjerskim

Edytowane przez mimochodem
Czas edycji: 2009-11-11 o 22:29
Stary 2009-11-11, 22:55   #15
Zafirah
Rozeznanie

Ta proporcja p馧 na p馧 to troch przesadna, z tym lepiej nie kombinowa samej. No chyba, 瞠 czerwonawy br您 by Ci nie przeszkadza (je郵i dodasz za du穎). Je郵i b璠ziesz my w這sy przeciw逝pie穎wym szamponem przez dwa tygodnie a potem zafarbujesz na br您 to ta ziele powinna znikn望 bo pigmenty zielone nie s trwa貫.

Stary 2009-11-12, 15:20   #16
mimochodem
Raczkowanie

Stwierdzi豉m 瞠 nie b璠 kombinowa tylko skorzystam z pomocy fryzjera. Umowilam sie do niby najlepszego w mojej miejscowosci, troche za farbowanie bierze, zobaczymy czy warte ceny
dziekuje Zafirah za pomoc (:

Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.