Skórki paznokci- Co to właściwie jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-11, 16:52   #1
scotiii
Raczkowanie

Skórki paznokci- Co to właściwie jest?

Nie śmiejcie sie ze mnie, ale naprawde nie wiem co to jest

Duzo dziewczyn na forum podaje sposoby na wycinanie/odsuwanie skórek. Nie wiem co to są skórki paznokci... Gdzie one są? Czy to jest dolna część paznokcia czy jego boki? Nigdy nic z nimi nie robiłam, bo nawet nie wiem gdzie są. Zainteresowałam się tym dopiero ostatnio. Zawsze miałam dość długie paznokcie mocno zaokrąglane na końcach i robiłam zazwyczaj francuski. Teraz chce nadac im bardziej kwadratowy, kańciasty kształt dlatego je obciełam na krótko nie zaookrąglając końców. Zazwyczaj obgryzam to coś obok paznokcia (czy to są właśnie "skórki?) bo rosnący paznokieć o nie zachaczal i sie łamał i znowu musiałam go przypiłować na okrągło, żeby nie zachaczał sie o ubranie Co mam zrobić żeby zachować ich kwadratowy kształt? Czy muszę właśnie odsuwać tą skórę po bokach paznokcia?
scotiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 20:34   #2
byliczka
Zakorzenienie

Dot.: Skórki paznokci- Co to właściwie jest?

a można foto?
Stary 2009-11-12, 23:19   #3
Kanaig
Raczkowanie

http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKUL.../paznokcie.php

Podaję link do ciekawego artykułu na temat budowy paznokcia oraz funkcji jego poszczególnych części.
Czy je obcinać czy tylko odsuwać zależy od ich stanu. Moim wystarcza częste nawilżanie olejkami i odsuwanie patyczkiem podczas manicure. Ale niektóre osoby mają je z natury tak grube że samo odsuwanie nie wystarcza.
Stary 2009-11-12, 23:32   #4
byliczka
Zakorzenienie

Ja mimo wszystko bym chciała zdjecie zobaczyć bo mnie ciekawi to coś z boku co zahacza o paznokieć
Stary 2009-11-13, 18:43   #5
scotiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kanaig Pokaż wiadomość
http://www.rumburak.friko.pl/ARTYKUL.../paznokcie.php

Podaję link do ciekawego artykułu na temat budowy paznokcia oraz funkcji jego poszczególnych części.
Czy je obcinać czy tylko odsuwać zależy od ich stanu. Moim wystarcza częste nawilżanie olejkami i odsuwanie patyczkiem podczas manicure. Ale niektóre osoby mają je z natury tak grube że samo ohttp://wizaz.pl/forum/newreply.php?do=newreply& p=15248800dsuwanie nie wystarcza.
1. Płytka paznokciowa
2. Obłączek
3. Wały paznokcia: boczny i tylny
4. Skórka
5. Obrąbek naskórkowy paznokcia
6. Brzeg wolny
7. Obrąbek naskórkowy podpaznokciowy
8. Korzeń
9. Macierz

W takim razie odsuwa się część przy podstawie płytki paznokcia-Obrąbek naskórkowy paznokcia (na obrazku pod 5) dobrze zrozumiałam? A potocznie mówi się na to skórki?

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ja mimo wszystko bym chciała zdjecie zobaczyć bo mnie ciekawi to coś z boku co zahacza o paznokieć
byliczko, ale ja mam paznokcie w dobrym stanie tylko po prostu nigdy nic nie robiłam ze skórkami ta skórka na dole płytki jest tak malutka, że wcale mi nie przeszkadza
a to coś z boku to zwykła skóra i ty masz zapewne taką sama nie mam żadnego narośla!
tylko jak obcinam paznokcie na kwadratowo to ta skora troche nałazi na te rosnące paznokcie i sie ułamują koniuszki paznokci. Dlatego obgryzam często te "skórki" wokół paznokci.

Chce sobie teraz kupić taką oliwke do skórek Nail Tek i odsuwac lekko co sie da tymi patycznami drewnianymi Wiecie może gdzie takie patyczki kupić albo jakie firmy takie oferuja?
Stary 2009-11-13, 19:00   #6
Kanaig
Raczkowanie

Obrębek (5) znajduję się pod skórką (4), ja to tak przynajmniej rozumiem, jeśli się mylę niech mnie poprawi ktoś kto się zna lepiej.
Odsuwamy patyczkiem obydwie te części po wcześniejszym namoczeniu. Czasem wyraźnie widać że najpierw odsuwa się jedna skórka i zostaje jeszcze taka cieńsza bardziej przyrośnięta do paznokcia. Skoro Twoje skórki nie narastają, to tylko pozazdrościć że nie masz problemów z ich usuwaniem to jest dość kłopotliwe

Jeśli chodzi o te boczne, też je kiedyś obgryzałam, ale to niefajny nałóg, bo przez to stają się twarde i nie ładnie wyglądają. Trzeba je nawilżać i starać się nie obgryzać. Ja czasem je namoczone delikatnie piłowałam gruboziarnistym pilnikiem żeby zedrzeć tą stwardniałą część.
Jeśli chcesz mieć paznokcie spiłowane na prosto, to proponuję jednak troszkę zaokrąglać boki na początku. Łatwiej jest spiłować na prosto jak już są dłuższe.
Stary 2009-11-23, 16:27   #7
scotiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kanaig Pokaż wiadomość
Obrębek (5) znajduję się pod skórką (4), ja to tak przynajmniej rozumiem, jeśli się mylę niech mnie poprawi ktoś kto się zna lepiej.
Odsuwamy patyczkiem obydwie te części po wcześniejszym namoczeniu. Czasem wyraźnie widać że najpierw odsuwa się jedna skórka i zostaje jeszcze taka cieńsza bardziej przyrośnięta do paznokcia. Skoro Twoje skórki nie narastają, to tylko pozazdrościć że nie masz problemów z ich usuwaniem to jest dość kłopotliwe

Jeśli chodzi o te boczne, też je kiedyś obgryzałam, ale to niefajny nałóg, bo przez to stają się twarde i nie ładnie wyglądają. Trzeba je nawilżać i starać się nie obgryzać. Ja czasem je namoczone delikatnie piłowałam gruboziarnistym pilnikiem żeby zedrzeć tą stwardniałą część.
Jeśli chcesz mieć paznokcie spiłowane na prosto, to proponuję jednak troszkę zaokrąglać boki na początku. Łatwiej jest spiłować na prosto jak już są dłuższe.
Nigdy nie usuwałam/ odsuwałam skórek, bo chyab nie jest mi to potrzebne Nie wiem czy zaczynać to robić, bo jak zaczne to wtedy mogą mi nie ładnie odrastać i będe mysiała odsuwac cały czas
Stary 2009-11-26, 13:48   #8
a_gusiaczek
Raczkowanie

GG do a_gusiaczek

scotiii jeśli masz małe błonki, delikatne, nie pękają, nie narastają bardzo na płytkę to nie musisz nic z nimi robić poza codzienna pielęgnacją oliwką i kremem do rąk

moja galeria http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432201

zapraszam
a_gusiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości