RANY po pryszczach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-12, 15:14   #1
oolkaa1991
Przyczajenie

GG do oolkaa1991

RANY po pryszczach

mam wielki prblem po pryszczach zostaja mi rany i robia sie strupy.... musze sie tego jak najszybceij pozbyc jak to zrobic ? musze mi sie zagoic jakos wmiare szybko ale czego uzywac? prosze odpowiedz !!!
mam przez to zly humor i najchetniej nie wychodzilabym z domu przez to
oolkaa1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 15:31   #2
grochu91
Przyczajenie

Dot.: RANY po pryszczach

Hej, mam ten sam problem po pryszczach robią mi się czerrrwone rany, które potem stają się strupami... potem gdy to odpadnie, zostają nadal czerwone blizny!!! to wygląda okropnie i jest widoczne pod każdym podkładem Ja także proszę o pomoc co stosować, żeby się tego pozbyć oraz jaki podkład jest dobry żeby to zatuszować?? (do cery tłustej i mieszanej i trądzikowej) Może ktoś potrafi pomóc? Bo mi dermatolog jakoś nie potrafi pomóc Pozdrawiam

hmm znalazłam takie coś na wizażu: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
może to się nadaje??

Edytowane przez grochu91
Czas edycji: 2009-11-12 o 15:55
grochu91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 19:24   #3
smoothiee
Przyczajenie

Najlepiej jakiś kryjący podkład - tutaj jest duży wybór, jednak on sam nie wystarczy (no może oprócz Vichy Dermablend) - konieczne jest użycie korektora w sztyfcie. Najtańszy i bardzo skuteczny jest MissSporty So Clear - polecam Długo się trzyma, niestety dostępny tylko w dwóch wersjach kolorystycznych. Nakładaj go na podkład albo pod - jak Ci lepiej
Sama używam podkładu IsaDory High Performance All-day Foundation i na to ten korektor - super efekt. Z kryjących podkładów mogę polecić Ci też Vichy Dermablend, jednak skóra trochę się po nim świeci, ale kryje bez zarzutu!
smoothiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:50   #4
panierrka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez oolkaa1991 Pokaż wiadomość
mam wielki prblem po pryszczach zostaja mi rany i robia sie strupy.... musze sie tego jak najszybceij pozbyc jak to zrobic ? musze mi sie zagoic jakos wmiare szybko ale czego uzywac? prosze odpowiedz !!!
mam przez to zly humor i najchetniej nie wychodzilabym z domu przez to
Najszybszy sposób, to dać im się spokojnie wygoić (nie dłubać, nie dusić), ewentualnie smarować jakimś środkiem lekko wysuszającym.

Czerwone plamki przykryje fluid o żółtawym odcieniu lub (jeśli ewidentnie nie współgra ze skórą) zielonkawy korektor pod podkładem.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 22:53   #5
smileofangel
Zakorzenienie

tez mialam taki prblem... gojenie przyspieszal mi krem i maseczka; maseczka perfecty no problem z gryszka krzemieniem i glina a kremik chyba SORAYA w takim opakowaniu z pompką... niebieskie pudelko chyba w kazdym razie do cery problemowej i n aprzebarwienia... swietne sa tez oklady z listkow aloesu no ale to jeszcze trzeba miec min. roczny aloes w domu
Stary 2009-11-13, 04:29   #6
Kanaig
Raczkowanie

Mnie gojenie ranek po przykrych niespodziankach przyspiesza maść Alantan. Smaruję grubą warstwą na noc i bardzo cieniutką pod makijaż bo jest tłusta.
Stary 2009-11-13, 20:14   #7
sarah22
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do sarah22

a ja słyszałam, że tego się już nie wyleczy..ale najlepiej iść z tym do dermatologa może on coś poradzi..p.s. też mam takie rany i niestety nic już się z tym nie da zrobić..to jest od tego, że jak wychodzi pryszcz to się w nim dłubie i nie daje mu się wyleczyć a to strupa się odrywa i znów..
sarah22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 22:38   #8
black-bubu
Zakorzenienie

oj nie strasz że sie nie da wyleczyć bo ja też mam takie rany. Ten alantan jest bez recepty do kupienia w aptece ?

black-bubu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 22:49   #9
lovebites
Raczkowanie

Pryszcza zawsze można wydusić ale nie powinno się go non stop dotykać i dłubać w nim.
Polecam ci pastę cynkową. Posmaruj i zostaw.

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl

Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 23:10   #10
Yvvone
Przyczajenie

GG do Yvvone Send a message via Skype™ to Yvvone

Tak, alantan kupisz bez problemu. Mi osobiście po długim co prawda czasie schodzą wszelkie ślady, ale teraz borykam się z problemami na plecach. :/
Yvvone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 13:21   #11
margolciak
Raczkowanie

Również stosuje paste cynkową na takie krostki, ładnie wysusza. Często też przecieram spirytusem z dodatkiem rumianku, ale stosowanie tego powinno być troszkę pod kontrolą, żeby nie zaszkodzić skórze.
Podkładu nie używam, za bardzo powoduje wydzielanie się sebum, ale często sięgam po puder Synergen , dostępny w Rossmanie - bardzo ładnie matuje i stapia się z kolorem cery.
" Siedziałem cicho i próbowałem się z nim porozumieć telepatycznie. Wyjaśnić mu jak mi przykro z tym co się stało. Pomyślałem o całym żalu i smutku na tym świecie. Chciałem z całego serca po prostu zostawić ten świat. I móc tak jak dwa anioły w nocy magicznie...zniknąć." Neil McCormick >
margolciak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 23:51   #12
malami1510
Przyczajenie

Gorąco polecam sprawdzony TRIBIOTIC w saszetkach dostępnych w każdej aptece ( 1 szt. ok. 1 ,75 zł) po ranie nie ma śladu już po 2 dniach . Rany trudne to wyleczenia często tworzą się na skutek wyciskania ten środek świetnie sobie z nimi radzi. Nie podrażnia ! nie wysusza !działa szybko ,przypomina bezbarwny bezzapachowy żel.Przyspiesza także "wyczyszczenie" bolących "guzowatych"pryszczy podskórnych z ropy a nastepnie dalsze gojenie

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Olejek-...-NATURALNY/179 Wykazuje właściwości silnie odkażające, przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwropne, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe. Początkowo może wywołać lekkie pieczenie skóry, potem jednak ten objaw zanika. Nawet w stanie nierozcieńczonym nie powoduje oparzeń czy nadmiernych podrażnień skóry. Stosuje się go w leczeniu trądziku, gdyż zabija bakterie, które powodują infekcje skórne, równocześnie wygładza ją, reguluje produkcję łoju, zapobiega występowaniu blizn.
malami1510 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 13:32   #13
Nylony
Raczkowanie

Angry Dot.: RANY po pryszczach

Cześć Dziewczyny,

ja mam głębokie rany po każdym pryszczu, nawet najmniejszym. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale moje pryszcze "same" wyskakują tzn. pękają. Nie wyciskam, a mimo to mam wielkie czerwone placki, których za chiny nie mogę nawilżyć. Kiedy nakładam krem BB wygląda to okropnie. Teraz jest zima, więc olałam trochę sprawę wizerunku i używam tylko masła shea i korektoru.

Wiem na pewno, że zarówno pasta cynkowa i olejki eteryczne (z drzewa herbacianego, lawendowy) tylko pogarszają sprawę.

Może któraś z Was już znalazła jakiś patent na ten problem?
Nylony jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:41   #14
grochu91
Przyczajenie

Cześć Jak patrzę z perspektywy czasu na mój post sprzed lat i całe zmagania z trądzikiem (tzn. wszelkie poszukiwania cudownych środków na własną rękę) to wiem, że tak naprawdę często można sobie tym jeszcze zaszkodzić, podrażnić niepotrzebnie i tak już zaognioną skórę, zanieczyścić pory czymś co dodatkowo wzmaga wychodzenie pryszczy... Swego czasu również próbowałam m. in. wszelkich antybakteryjnych naturalnych środków typu olejek herbaciany, ale przy większych problemach to nie daje rezultatu. Choć długo się wzbraniałam przed kolejnymi wizytami u dermatologa, który wówczas moim zdaniem "testował" na mnie różne leki bez rezultatu - to jednak wiem, że najczęściej tylko dobrze dobrany antybiotyk może rozwiązać sprawę. W moim przypadku był to taki do smarowania twarzy w płynie - i właśnie to zahamowało cały ten bałagan na mojej twarzy, to roznoszenie bakterii... bo przecież im mniej pryszczy tym potem mniej blizn... Dlatego z własnego doświadczenia zachęcam jednak do nie tracenia czasu na własne sposoby, a na to konto wytrwałe słuchanie zaleceń dobrego dermatologa... Obecnie po moich okropnie czerwonych ranach i bliznach, prawie nie ma śladu, zostały jedynie niewielkie nierówności naskórka, a udało mi się to jedynie dzięki gównie dwóm lekom przepisanym przez dermatologa do smarowania skóry twarzy, stosowanych przez dłuższy czas... ale opłacało się - lepiej późno niż wcale. Przepraszam, że tak się rozpisałam - pozdrawiam i życzę wytrwałości w drodze do zdrowej cery!
Stary 2013-02-10, 12:51   #15
peach_passion
Zakorzenienie

łykanie tabletek z cynkiem przyspiesza gojenie (mi to rownież wyleczylo trądzik)
http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=294
peach_passion jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 12:48   #16
Paaula_a
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez grochu91 Pokaż wiadomość
Cześć Jak patrzę z perspektywy czasu na mój post sprzed lat i całe zmagania z trądzikiem (tzn. wszelkie poszukiwania cudownych środków na własną rękę) to wiem, że tak naprawdę często można sobie tym jeszcze zaszkodzić, podrażnić niepotrzebnie i tak już zaognioną skórę, zanieczyścić pory czymś co dodatkowo wzmaga wychodzenie pryszczy... Swego czasu również próbowałam m. in. wszelkich antybakteryjnych naturalnych środków typu olejek herbaciany, ale przy większych problemach to nie daje rezultatu. Choć długo się wzbraniałam przed kolejnymi wizytami u dermatologa, który wówczas moim zdaniem "testował" na mnie różne leki bez rezultatu - to jednak wiem, że najczęściej tylko dobrze dobrany antybiotyk może rozwiązać sprawę. W moim przypadku był to taki do smarowania twarzy w płynie - i właśnie to zahamowało cały ten bałagan na mojej twarzy, to roznoszenie bakterii... bo przecież im mniej pryszczy tym potem mniej blizn... Dlatego z własnego doświadczenia zachęcam jednak do nie tracenia czasu na własne sposoby, a na to konto wytrwałe słuchanie zaleceń dobrego dermatologa... Obecnie po moich okropnie czerwonych ranach i bliznach, prawie nie ma śladu, zostały jedynie niewielkie nierówności naskórka, a udało mi się to jedynie dzięki gównie dwóm lekom przepisanym przez dermatologa do smarowania skóry twarzy, stosowanych przez dłuższy czas... ale opłacało się - lepiej późno niż wcale. Przepraszam, że tak się rozpisałam - pozdrawiam i życzę wytrwałości w drodze do zdrowej cery!
Witaj.

Czy możesz podać nazwy tych leków przepisanych Ci przez dermatologa? Borykam się z problemem trądzikowej cery i z bliznami. Z doświadczenia wiem też, że trudno trafić na naprawdę dobrego dermatologa. Stąd moja prośba, chciałabym poczytać nieco o tych lekach i być może podpowiedzieć coś lekarzowi.

Z góry dziękuję.
Paaula_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 16:18   #17
grochu91
Przyczajenie

Hej,
Pierwszym lekiem, który okazał się u mnie strzałem w 10, ponieważ zahamował namnażanie się bakterii na mojej twarzy był Aknemycin Plus - taki płyn w buteleczce, stosowałam go tylko na noc przez około 2-3 miesiące. Kiedy nie miałam już ropnych pryszczy, które mogłyby zostać rozdrapane lub uszkodzone, pani doktor przepisała mi Differin, który używam już długo, z przerwami po dziś dzień... właśnie po to żeby złuszczyć skórę i wygładzić ją tym samym, ale też działa on przeciw zapalnie, więc na mniejsze pryszcze też się nadaje. Po drodze miałam też przygodę z lekami takimi jak Akneroxid, Epiduo i Klindacin T, ale okazały się niewypałem, bo w pierwszym i drugim jest nadtlenek benzoilu, który u mnie akurat działa bardziej alergicznie niż leczniczo, a trzeci z tych leków w ogóle na mnie nie zadziałał - wobec tego zostałam przy Differinie. Jeśli chodzi o łykanie czegoś na skórę, to brałam jakiś czas Visaxinum, nie wiem czy miał aż tak wielki wpływ, ale myślę że jest pomocny.
Mam nadzieję, że nikt nie posądzi mnie tutaj o reklamę tych leków, absolutnie nie to było celem mojej wypowiedzi, a jedynie pomoc
Pozdrawiam
Stary 2013-04-17, 19:37   #18
effulla
Zakorzenienie

Były podobne wątki... i jak mam być szczera to mnie wkurzają.

JAK SIĘ nie chce mieć placków na twarzy to się nie wydusza i nie zdrapuje, a później piszczy. Nie pisze tutaj panna z cerą jak pupa niemowlaka... też męczę się z krostkami i przebarwieniami ALE NAJLEPSZYM sposobem jest zostawić twarz w spokoju. Nie gmerać, nie szczypać, nie uciskać, nie DRAPAĆ, zdrapywać, rozdrapywać. Idźcie do dobrego dermatologa i zwalczajcie problem od wewnątrz. Wiem jak to wkurza jak coś jest na twarzy, ale litości, drapiąc co rusz nowe niespodzianki robicie sobie jeszcze więcej ran na twarzy.

POMOCNY może się okazać tribiotic. Możecie go kupić w aptece w małej saszetce za kilka złotych. Jest dobry na rany i nie śmierdzi jak cepan czy inne tego typu specyfiki.

O kamuflowaniu pisała koleżanka wyżej (żółty/zielony ton). Gosh ma bardzo dobre zielone korektory, które kryją jak należy. Cena to około 40 złotych.
Stary 2014-02-17, 09:28   #19
ciuchyija
Raczkowanie

Ja też sobie zafundowałam niezłą niespodziankę na twarzy, teraz wyglądam okropnie, czerwona buła i okropnie boli i nadal szczypie...

muszę to na noc czymś posmarować bo nie mogę na to patrzeć, kupię tribiotic w aptece i zobaczę czy na rany po pryszczach też działa

bo nie wie nikt czy maść z wit A sie nadaje??
ciuchyija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 12:17   #20
emigota2
Raczkowanie

PASTA CYNKOWA z kwasem salicylowym. Kosztuje grosze bo ok. 3 zł. Pięknie goi, uspokaja cerę, znika zaczerwienienie i opuchlizna. Na prawdę polecam.

Edytowane przez emigota2
Czas edycji: 2014-02-17 o 12:19
emigota2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 12:17   #21
Paulinka675
Zakorzenienie

na wszelakie plamy i ślady polecam Bioderma Sebium Serum krem z kwasami złuszczający

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 12:19   #22
emigota2
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ciuchyija Pokaż wiadomość
Ja też sobie zafundowałam niezłą niespodziankę na twarzy, teraz wyglądam okropnie, czerwona buła i okropnie boli i nadal szczypie...

muszę to na noc czymś posmarować bo nie mogę na to patrzeć, kupię tribiotic w aptece i zobaczę czy na rany po pryszczach też działa

bo nie wie nikt czy maść z wit A sie nadaje??
Moim zdaniem maść z wit. A nie nadaję się, ponieważ jest to maść nawilżająca. Spróbuj z ta pastą cynkową.
emigota2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 23:17   #23
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karo_linka89 Pokaż wiadomość
a czym najlepiej posmarować twarz jak właśnie nawyciskało się wągrów... czym najlepiej to zadezynfekować żeby znowu się nie utworzyły?

ja mam takie gaziki kupione w aptece Leko do przemywania

potem dla złagodzenia zaczerwienienia można nałożyć krem Avene cicalfate

z doświadczenia wiem, że tak czy siak to sie tworzy wszystko na nowo...

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Stary 2014-02-19, 14:44   #24
ciuchyija
Raczkowanie

teraz mam strupek, nic z nim nie robię , czekam az odpadnie, a wtedy zostanie ślad...

a po nim pewnie blizna...
tribiotic pomoże na takie coś?
chodzi mi o to czym posmarowac buzie jak juz ten strupek odpadnie
Stary 2014-02-19, 14:51   #25
Paulinka675
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ciuchyija Pokaż wiadomość
teraz mam strupek, nic z nim nie robię , czekam az odpadnie, a wtedy zostanie ślad...

a po nim pewnie blizna...
tribiotic pomoże na takie coś?
chodzi mi o to czym posmarowac buzie jak juz ten strupek odpadnie
masz napisane wyżej ...

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

Stary 2014-02-20, 08:55   #26
ciuchyija
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
masz napisane wyżej ...
dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości