Kolczyki do uszu dla niemowlaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-12, 15:45   #1
aga_s83
Raczkowanie

Kolczyki do uszu dla niemowlaka

Witam,

mam pytanie do kosmetyczki - czy przekłuwając dziecku uszko (dziecko ok. roczku) trzeba mieć jakieś kolczyki ze specjalnego tworzywa? czy mogą być złote bądź srebrne?

dziękuję za odpowiedź
Stary 2009-11-12, 16:24   #2
choochoo1
Raczkowanie

Dot.: Kolczyki do uszu dla niemowlaka

nie radzę przekłuwać uszu niemowlakowi. dziecko kiedy dorośnie powinno samo zdecydować o zabiegu.

co do pytań: kolczyki muszą być z tytanu, ale to już będzie wiedział piercer- który przekłuwa ciało w PROFESJONALNYM STUDIO piercingu. nigdzie indziej nie idź z dzieckiem, może to się źle skończyć- przez pistoleciki, których używają kosmetyczki przenoszą się różne paskudne choroby.
choochoo1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 16:55   #3
Hawa
Zakorzenienie

GG do Hawa

A po co dziecku taki ból sprawiać? Dorosnie, będzie chciało kolczyki to sobie zrobi.
A jak niechcący sobie wyrwie ten kolczyk, albo chociaż naderwie ucho to co zrobisz? I niech jeszcze połknie ten kolczyk przy okazji a nieszczęście gotowe.
Po co igrać z losem?
Wiem, że to nie moja sprawa, to Twoje dziecko, jego ból a Twoja odpowiedzialność za jego zdrowie i życie. Ale napisać musiałam, bo tak głupiego pomysłu dawno nie słyszałam.

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:19   #4
tynnkaaa
Raczkowanie

Ja mialam robione kolczyki jak bylam b. mala. Nie decydowalam o tym, ale ja osobiscie nie zaluje decyzji moich rodzicow.
Mialam przekluwane pistoletem.
Teraz sa takie, do ktorych sa przygotowane specjalne zestawy kolczykow i wydaje mi sie, ze w porzadnym gabinecie, gdzie robia przekluwanie uszu tak owe powinny sie znalezc.
tynnkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 18:31   #5
owieczkaa
Zakorzenienie

1) Twoje dziecko to nie Twoja zabawka - może samo będze chciało podjąć decyzje o przekłuwaniu własnego ciała? - nie wspominam o zagrożeniach jako dla dziecka ciekawego świata i zaczepiającego sie o różne rzeczy - jest o tym cały wątek "kolczyk dla niemowlaka"
2)jest cała wielka debata w wątku: "kolczyk w uchu" - wystarczy użyć wyszukiwarki a twoim oczom ukaże się walka piercerzy vs kosmetyczki - mi osobiście by dupa ze śmiechu odpadła jakbym zobaczyła wchodzącą matke z dzieckiem do studia piercingu - szczególnie że są jednorazowe bezpieczne pistolety - wystarczy sie poorientować a nie powielać opinie o rzezi WZW i HIVa po pistoletach.
3)to, że dziecko jęczy, nie znaczy że jako matka należy temu ulegać
Stary 2009-11-12, 18:58   #6
naweelitka
Raczkowanie

Zastanawia mnie kto bardziej chce tych kolczyków mama czy dziecko?
Kto z Was dwojga jest bardziej odpowiedzialny?
Kto będzie czerpał korzyści z walorów estetycznych - modowych tej ozdoby? Dziecko będzie stało przed lustrem i wybierało kolczyki do swojego stroju? Czy mama będzie dobierała je do swojego?

I najważniejsze. Co się stanie kiedy dziecko zaczepi o kolczyk sweterkiem, zabawką czy czymkolwiek? Czy koordynacja ruchowa u rocznego dziecka jest już ostatecznie rozwinięta?

Moja wypowiedź nie jest oceną postępowania Pani mamy, a jedynie pobudzeniem do refleksji.
Życzę trafnych wyborów.
naweelitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 08:59   #7
mysiak
Wtajemniczenie

Niektóre z Was strasznie demonizują tą sprawę

Ja miałam 5 lat, kiedy przekłuto mi uszy. Bardzo, bardzo tego chciałam i niczego nie żałowałam. Zabieg nie był straszny, kosmetyczka uprzedziła mnie kiedy zaboli a ja strasznie się cieszyłam, że mogę nosić kolczyki jak mama. Nie wiem jak by to było gdybym miała rok, ale ja byłam już na tyle duża, że rozumiałam bez najmniejszych problemów, że tego nie można szarpać, ani wyjmować. I nie było żadnych problemów z zaczepianiem kolczyków o sweterki ani nic innego, bo małe dzieci noszą kolczyki sztyftowe a nie wiszące, a te o wiele trudniej zaczepić. Inne dzieci w ogóle nie interesowały się moimi kolczykami, więc pod tym względem też nie działo się nic złego.

Dla kontrastu moja koleżanka do dziś ma pretensje do rodziców, że nie przekłuli jej uszu gdy była mała, bo teraz bardzo się boi bólu a strasznie chciałaby mieć kolczyki

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 13:50   #8
Lavanda
Rozeznanie

moja koleżanka założyła kolczyki swojej córeczce gdy ta miała nie wiem, czy nie mniej niż pół roku

ja osobiście nie jestem za takim upiększaniem niemowląt - niemowlę jest śliczne samo w sobie i nie potrzebuje upiększeń
teraz mała ma koło 3 lat i kolczyki ma nadal oczywiście, nic sobie nie zrobiła z nimi na szczęście..
ale dla mnie upiększanie kolczykami niemowlęcia to jednak głupota.
co innego kilkuletnia panienka (sama miałam przekłuwane uszy w przedszkolu, miałam koło 5-6 lat), ale niemowlęciu.. nie pasuje i nikt mnie nie przekona
Lavanda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:03   #9
Hawa
Zakorzenienie

GG do Hawa

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Niektóre z Was strasznie demonizują tą sprawę

Ja miałam 5 lat, kiedy przekłuto mi uszy. Bardzo, bardzo tego chciałam i niczego nie żałowałam. Zabieg nie był straszny, kosmetyczka uprzedziła mnie kiedy zaboli a ja strasznie się cieszyłam, że mogę nosić kolczyki jak mama. Nie wiem jak by to było gdybym miała rok, ale ja byłam już na tyle duża, że rozumiałam bez najmniejszych problemów, że tego nie można szarpać, ani wyjmować. I nie było żadnych problemów z zaczepianiem kolczyków o sweterki ani nic innego, bo małe dzieci noszą kolczyki sztyftowe a nie wiszące, a te o wiele trudniej zaczepić. Inne dzieci w ogóle nie interesowały się moimi kolczykami, więc pod tym względem też nie działo się nic złego.

Dla kontrastu moja koleżanka do dziś ma pretensje do rodziców, że nie przekłuli jej uszu gdy była mała, bo teraz bardzo się boi bólu a strasznie chciałaby mieć kolczyki
Ty miałaś 5lat, wiedziałaś o co chodzi, powiedziano ci jak masz się zachowywać podczas zabiegu, ostrzeżono o bólu itp. A jak wytłumaczysz to dziecku, które ma rok? Ono nawet nie wie do czego słuzy nocnik a co mówić o kolczykach! Jak takiemu dziecko wytlumaczysz, że nie można za nie ciagnąć?

Testy z angielskiego!

Blog o Wordpresie
Stary 2009-11-13, 14:10   #10
mysiak
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Ty miałaś 5lat, wiedziałaś o co chodzi, powiedziano ci jak masz się zachowywać podczas zabiegu, ostrzeżono o bólu itp. A jak wytłumaczysz to dziecku, które ma rok? Ono nawet nie wie do czego słuzy nocnik a co mówić o kolczykach! Jak takiemu dziecko wytlumaczysz, że nie można za nie ciagnąć?
Zgadzam się, że lepiej poczekać aż dziecko będzie miało kilka lat i samo będzie chciało a przede wszystkim będzie wiedziało o co chodzi. Ale decyzja o przekłuciu uszu niemowlaka też nie jest czymś przerażającym, co powinno aż tak bulwersować. Teksty:
Cytat:
to, że dziecko jęczy, nie znaczy że jako matka należy temu ulegać
w odniesieniu do kolczyków wydają mi się mocno przesadzone. Nie mówimy o piercingu na języku, czy tatuażu na łydce, litości, to kolczyki w uszach, które dobrze wyglądają w każdym wieku.
Mnie bez porównania bardziej bulwersuje palenie w ciąży i przy małych dzieciach. W ten sposób można im zafundować skłonność do uzależnienia a nawet nowotwór złośliwy. To dopiero jest odpowiedzialne rodzicielstwo

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
Stary 2009-11-13, 21:49   #11
megie
Zadomowienie

Ja miałam przekute uszy jakoś przed roczkiem ;-) . I nie żałuje, kocham nosić kolczyki , a teraz jakoś bałabym się pójść przebić... Miałam takie malutkie kolczyki, przebite uszy pistoletem .
megie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 11:33   #12
karolynka90
Zakorzenienie

kiedys juz sie wypowiadalam w podobnym watku, ale wypowiem sie jeszcze raz
uszy mialam przebite jak mialam ok 5 lat. wiedzialam, ze to moze zabolec i faktycznie bolalo.
nie wiem po co przekluwac uszy np rocznemu dziecku. bo chce? watpie. bedzie ladniej wygladalo? nie sadze, male dzieci sa sliczne same w sobie..
Stary 2009-11-14, 16:45   #13
Falabella
Zakorzenienie

Przekłuwanie uszy niemowlęciu? CHORE.
Od razu kojarzy mi się taka mamusia z jakąś różową lalą, solarką w białych tandetnych kozakach...bo jaka może być, jeśli chce takiemu dziecku uszy przebić?

O "piercerkach-kosmetyczkach po dwu dniowym kursie, które wiedzą wszystko o kolczykach" się nie wypowiem...o używaniu "sterylnego" pistoletu i wielkich, schodkowych kolczykach-także nie.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 20:00   #14
choochoo1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
1)
2)jest cała wielka debata w wątku: "kolczyk w uchu" - wystarczy użyć wyszukiwarki a twoim oczom ukaże się walka piercerzy vs kosmetyczki - mi osobiście by dupa ze śmiechu odpadła jakbym zobaczyła wchodzącą matke z dzieckiem do studia piercingu - szczególnie że są jednorazowe bezpieczne pistolety - wystarczy sie poorientować a nie powielać opinie o rzezi WZW i HIVa po pistoletach.
widać, jaka jesteś "obeznana" nie szerz głupot w stylu śmieszne jest to że matka wchodzi do studia piercingu z małym dzieckiem. osobiście uważam, że robienie dziecku w takim wieku kolczyków to niemądra decyzja, jeśli jednak matka ma iść do pierwszej lepszej budy z kosmetyczką to wolę jej napisać jak powinien odbyć się prawidłowy zabieg, który w żadnym przypadku nie równa się z użyciem pistoletu, który MIAŻDŻY ucho. swoją drogą, znam takie "profesjonalistki" które wciskają ze używają jednorazówek a tak naprawdę nie jest. zresztą jedno-czy wielorazowe i tak bardzo SZKODZI, gdyż nie PRZEKŁUWA tylko MIAŻDŻY.
zrozumcie tow końcu.
Stary 2009-11-15, 00:02   #15
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez choochoo1 Pokaż wiadomość
widać, jaka jesteś "obeznana" nie szerz głupot w stylu śmieszne jest to że matka wchodzi do studia piercingu z małym dzieckiem. osobiście uważam, że robienie dziecku w takim wieku kolczyków to niemądra decyzja, jeśli jednak matka ma iść do pierwszej lepszej budy z kosmetyczką to wolę jej napisać jak powinien odbyć się prawidłowy zabieg, który w żadnym przypadku nie równa się z użyciem pistoletu, który MIAŻDŻY ucho. swoją drogą, znam takie "profesjonalistki" które wciskają ze używają jednorazówek a tak naprawdę nie jest. zresztą jedno-czy wielorazowe i tak bardzo SZKODZI, gdyż nie PRZEKŁUWA tylko MIAŻDŻY.
zrozumcie tow końcu.
zainteresowalo mnie to. jak to miazdzy?
Stary 2009-11-15, 00:19   #16
MZZZ2
Raczkowanie

sorry ale jak widze malenstwa z przekutymi oczami to jednoznaczne mysli o jego matce same pchaja mi sie do glowy. Moze od razu nos jej przebij?
MZZZ2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 08:48   #17
mysiak
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MZZZ2 Pokaż wiadomość
sorry ale jak widze malenstwa z przekutymi oczami to jednoznaczne mysli o jego matce same pchaja mi sie do glowy. Moze od razu nos jej przebij?
No trudno się dziwić

Stary 2009-11-15, 15:14   #18
choochoo1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
zainteresowalo mnie to. jak to miazdzy?
bardzo łatwo to zobrazować w ten sposób:
weź np. stary czepek taki jakich używamy na basen. jeden przebij wenflonem, drugi jakimś tępym przedmiotem który nie ma ostrego zakończenia. w przypadku igły czepek został przekłuty, w przypadku tępego przedmiotu (czyli kolczyków jakie wkładane są do pistoletu)- rozerwany.
warto dodać że pistolety są wielokrotnego użytku i nie można ich wysterylizować, więc przy rozrywaniu ucha kilkudziesięciu osobom pod rząd możemy trafić na kogoś chorego np na WZW. i nieszczęście gotowe...
Stary 2009-11-15, 22:20   #19
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
weź np. stary czepek taki jakich używamy na basen. jeden przebij wenflonem, drugi jakimś tępym przedmiotem który nie ma ostrego zakończenia. w przypadku igły czepek został przekłuty, w przypadku tępego przedmiotu (czyli kolczyków jakie wkładane są do pistoletu)- rozerwany.
warto dodać że pistolety są wielokrotnego użytku i nie można ich wysterylizować, więc przy rozrywaniu ucha kilkudziesięciu osobom pod rząd możemy trafić na kogoś chorego np na WZW. i nieszczęście gotowe...
o cholerka, niefajnie to wszystko brzmi.
Cytat:
Napisane przez MZZZ2 Pokaż wiadomość
jakbym zobaczyla dziecko z przeklutymi oczami, to tez by mi takie mysli przyszly do glowy
Stary 2009-11-16, 00:37   #20
H567
Raczkowanie

a mi przekuto uszy w wieku 6 lat i zaluje. nie moge nosic obecnie kolczykow bo odrazu ropieja. i co najgorsze - codziennie musze wyciagac "kolki" z uszu.

Edytowane przez H567
Czas edycji: 2010-01-28 o 17:44
H567 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 01:46   #21
Hawa
Zakorzenienie

GG do Hawa

Ten watek mnie naprawdę załamał.
Napisałam nawet o tym na moim blogu...
http://aspoleczna.pl/?p=170

Testy z angielskiego!

Blog o Wordpresie
Stary 2009-11-17, 00:55   #22
KochamMichasia
Rozeznanie

A ja mam tylko jedno pytanie.
PO CO?
Po co przebijać niemowlakom uszy?
Stary 2009-11-17, 10:22   #23
sohf
Wtajemniczenie

Cytat:
ale przecież kolczyki wkladane do pistoletów mają ostre końce. przynajmniej ja miałam takimi przebijane uszy. co do chorób sie nie wypowiadam, bo w sumie o tym nie myslałam jest pewnie w tym troche racji ale osobicie przy mojej reakcji na wszelkiego rodzaju igły, pistolet był dla mnie mniej stresującym rozwiązaniem aha mnie nic przebijanie uszu nie bolało.
sohf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:35   #24
choochoo1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sohf Pokaż wiadomość
ale przecież kolczyki wkladane do pistoletów mają ostre końce. przynajmniej ja miałam takimi przebijane uszy. co do chorób sie nie wypowiadam, bo w sumie o tym nie myslałam jest pewnie w tym troche racji ale osobicie przy mojej reakcji na wszelkiego rodzaju igły, pistolet był dla mnie mniej stresującym rozwiązaniem aha mnie nic przebijanie uszu nie bolało.
ale kolczyk nigdy nie będzie tak ostry jak igła.
Stary 2009-11-20, 19:04   #25
owieczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
ale kolczyk nigdy nie będzie tak ostry jak igła.
Ja mam jedną dziurke w płatku przekłuwane igłą - wywaliłam 100 zł w studiu piercingu i dwie od kosmetyczki przekłuwane jednorazowym pistoletem na które wydałam 65zł. I powiem tak:
1)goiło się tak samo
2)bolało tak samo
Ale do tej dziurki przekłutą igłą muszę wkładać kolczyk przed lustrem macając cały czas w środku jak wkładam kolczyk - po prostu dziurka jest za wąska. Do tych od kosmetyczki nie mam żadnego problemu z wkładaniem.
Zresztą, co do "miażdżenia" - kolczyk to nie młot pneumatyczny i jest ostry na tyle, aby przebić cienką tkanke - nie musi być tak cienki jak igła, nie jest to zakładanie szwów. Jak już wspomniałam - z mojego doświadczenia wynika, że lepiej, aby kolczyk po przebiciu był większy niż zwykłe. Do tego, jeśli zajrzałabyś do jakiejkolwiek książki i poczytałabyś o procesie gojenia wiedziałabyś, że np zadrapanie goi się lepiej niż przecięcie nożem, ponieważ płytki krwi, które przyczepiają się do rany lepiej przyczepiają się do "chropowatych" ran niż idealnie gładkiej rany jak po igle czy nożu. I moje doświadczenia to potwierdzają - "miażdżenie" jak to określasz jest równie skuteczne jak igła. Nie jest to biopsja wątroby czy operacja na mózgu - nie dajmy się zwariować.

PS. ciekawe że to ci, którzy zarabiają na piercingu robią nalot nawet na doświadczone kosmetyczki z jednorazowymi pistoletami i ostrymi jednorazowymi kolczykami wymyślając argumenty pt."powierzysz swoje ciało komuś, kto przeszedł 2-dniowy kurs" albo "wziewnie zarazisz się WZW i HIVem jak tylko wejdziesz do salonu kosmetycznego a nie studia piercingu". Nie chce być złośliwa, ale moje doświadczenia to potwierdzają.

Do choochoo1: nie musisz być sarkastyczna - nie powiedziałam, że studia piercingu są be i lepiej pójść do "pierwszej lepszej budy" gdzie "profesjonalistka" przebija uszy brudnymi rękami pistoletem z XIX wieku i zamiast spirytusu używa wody i szarego mydła. Domyślam się ze każda matka, nawet taka która jest w stanie narazić swoje dziecko na niepotrzebny ból, niebezpieczeństwa i powikłania wybierze dobry salon kosmetyczny, z doświadczonym personelem, jednorazowymi pistoletami i kolczykami. Oczywiście, jeżeli tego nie znajdzie to obowiązkowo studio - bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Edytowane przez owieczkaa
Czas edycji: 2009-11-20 o 19:10
owieczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 20:41   #26
fortize
BAN stały

nie zdecydowałabym się nigdy przebić uszu swojemu dziecku w wieku do 5-6 lat! oglądałam ostatnio filmik na you tube, gdzie przebijali takiej mniej wiecej roczne j dziewczynce, i się popłakałam!! jak można robić takie coś własnemu dziecku!? a matka tej dziewczynki do niej " i'm sorry, i'm sorry!!" w ryj bym jej dała takiej matce! przepraszam za wyrażenie, ale się wkurzyłam :/

Edytowane przez fortize
Czas edycji: 2009-11-21 o 03:48
fortize jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 23:50   #27
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fortize Pokaż wiadomość
nie zdecydowałabym się nigdy przebić uszu swojemu dziecku w wieku do 5-6 lat! oglądałam ostatnio filmik na you tube, gdzie przebijali takiej mniej wiecej roczne j dziewczynce, i się popłakałam!! jak można robić takie coś własnemu dziecku!? a matka tej dziewczynki do niej " i'm sorry, i'm sorry!!" w ryj bym jej dała a nie "i'm sorry!!!!!!!!!!!!!!! przepraszam za wyrażenie, ale się wkurzyłam :/
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości