Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-08, 00:54   #1651
Illonkaa
Raczkowanie

Dot.: Farmona Jantar odżywka do włosów???

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ależ ... ta odżywka raczej nie została wycofana - na Ross półkach w Lbn i Stw ją widuję cały czas CHyba, że to 'ostatnie' egzemplarze *biegnie po zapas*
Dobrze zrozumiałam, ze piszesz o Stalowej i twierdzisz, że można ją tu znaleźć ? Ross to Rossman?
Stary 2012-11-08, 09:57   #1652
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Tak jest, tak jest
Ostatnio nabyłam jedno opakowanie. Rossman na al. jp
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 11:03   #1653
Ag90
Raczkowanie

Hej dziewczyny! Chciałam się zapytać, jak stosujecie Jantar - tylko na skalp, czy też na włosy? Wcieracie sobie dłońmi, czy raczej najpierw przelewacie sobie zawartość do atomizera i psikacie?
Pytam, bo przeczytałam w tym wątku, że średnio 1-1,5 buteleczki zużywacie na kurację 3-tygodniową.. A ja zużyłam tylko 1/4 butelki! O.o Nakładam na dłonie i wcieram opuszkami palców tylko w skalp, więc może to wpływa na ilość zużycia odżywki? Albo zwyczajnie za mało daję na skórę głowy? Może powinnam większą ilość odżywki sobie wcierać?
Chociaż nie powiem, efekty już są widoczne: sporo baby hairów!
Ag90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 11:11   #1654
KamilaEwa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ag90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Chciałam się zapytać, jak stosujecie Jantar - tylko na skalp, czy też na włosy? Wcieracie sobie dłońmi, czy raczej najpierw przelewacie sobie zawartość do atomizera i psikacie?
Pytam, bo przeczytałam w tym wątku, że średnio 1-1,5 buteleczki zużywacie na kurację 3-tygodniową.. A ja zużyłam tylko 1/4 butelki! O.o Nakładam na dłonie i wcieram opuszkami palców tylko w skalp, więc może to wpływa na ilość zużycia odżywki? Albo zwyczajnie za mało daję na skórę głowy? Może powinnam większą ilość odżywki sobie wcierać?
Chociaż nie powiem, efekty już są widoczne: sporo baby hairów!
Ja przelewam do buteleczki z atomizerem i też nie zużyłam całej na 3-tygodniową kurację ja spryskuje miejsca na głowie i opuszkami palców wcieram w skórę głowy

I’ve loved and I’ve lost .

KamilaEwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 12:30   #1655
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KamilaEwa Pokaż wiadomość
Ja przelewam do buteleczki z atomizerem i też nie zużyłam całej na 3-tygodniową kurację ja spryskuje miejsca na głowie i opuszkami palców wcieram w skórę głowy
Myślicie, że warto robić przerwy stosując Jantar? Jak długie polecacie i jak często? Tzn po jakim czasie kuracji?
Stary 2012-11-08, 12:46   #1656
Ag90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KamilaEwa Pokaż wiadomość
Ooo, no to jestem spokojniejsza, że nie tylko ja! Dzięki za odp ^^

Cytat:
Myślicie, że warto robić przerwy stosując Jantar? Jak długie polecacie i jak często? Tzn po jakim czasie kuracji?
Skoro producent tak zaleca... :P Nie no, w sumie tak czy siak bym zrobiła przerwę (tygodniową ), co by skóra głowy nie przyzwyczaiła się do kosmetyku po dłuższym stosowaniu Ważne jest imho urozmaicenie, dlatego planuję po przerwie zacząć stosować joannę rzepę, potem znów po tygodniu wrócić do jantaru, i tak na przemian
Ag90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 15:08   #1657
KamilaEwa
Raczkowanie

Cytat:
Ja robię tak jak zaleca producent tydz przerwy, ale chyba jak zużyję 1 butelkę, to zrobię kuracje Seboradinem, a później znów wrócę do Jantara

I’ve loved and I’ve lost .

KamilaEwa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 15:29   #1658
sylvia_doll
Zakorzenienie

Mhm, to ok. Ja zużyłam pół butelki i już przerwę zrobiłam (brk czasu, systematyczność i tak byłaby słaba) ale wracam do niego za tydzień bo już się kończą mi ampułki Radical akurat
Stary 2012-11-08, 20:52   #1659
Hedvigis
Zakorzenienie

A u mnie w miejscu w którym zawsze był Jantar obecnie nie jest dostępny i pani mi dziś powiedziała, że już nie będzie ;o czas zamówić na dozie- tylko mam pytanie- ile jest czasu na odbiór na dozie od czasu gdy dostanę sms, że kosmetyki już są?
Hedvigis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 22:31   #1660
tinda2aa
Zadomowienie

mogę pomóc Lubliniankom w poszukiwaniu Jantaru
Stary 2012-11-09, 09:56   #1661
reg17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
A u mnie w miejscu w którym zawsze był Jantar obecnie nie jest dostępny i pani mi dziś powiedziała, że już nie będzie ;o czas zamówić na dozie- tylko mam pytanie- ile jest czasu na odbiór na dozie od czasu gdy dostanę sms, że kosmetyki już są?
U mnie zwykle musiałam czekać 3-4 h , także bardzo szybko.

reg17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 13:58   #1662
voella
Raczkowanie

A jak rozpoznać czy Jantar jest rozcieńczony? Bo kupiłam swoją pierwszą butelkę na allegro i trochę się martwię. Sprzedawca ma naprawdę dużo pozytywnych opinii, ale zapłaciłam za niego 8,99 + przesyłka.
voella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 11:40   #1663
harosza22
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez voella Pokaż wiadomość
A jak rozpoznać czy Jantar jest rozcieńczony? Bo kupiłam swoją pierwszą butelkę na allegro i trochę się martwię. Sprzedawca ma naprawdę dużo pozytywnych opinii, ale zapłaciłam za niego 8,99 + przesyłka.
Na DOZie też była taka cena więc luzik, Jantar powinien być dosyć gęsty (jak go pierwszy raz zobaczyłam byłam tym trochę zdziwiona) i mieć charakterystyczny zapaszek.
Stary 2012-11-11, 22:06   #1664
KarlaN
Raczkowanie

Dziewczyny mam pytanko
Czy używając Jantara rano ( jestem w trakcie drugiego seta 3 tyg ( używam od 10.10.2012 ) mogę wieczorem jako wcierkę wcierać Radical mgiełkę?
Stoi u mnie już ponad pół roku bo ma denat w składzie więc na długość nie zaryzykuję Wyczytałam gdziej nie wiem czy na wizażu czy na blogach , że dziewczyny używają jej włośnie jako delikatnej wcierki.
Chodzi o to czy nie popsuje jakoś działania Jantara używając rano właśnie jego, a wieczorem radical mgiełka?
:prosi :

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-11-11 o 22:07
KarlaN jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:57   #1665
madziaa184
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: Farmona Jantar odżywka do włosów???

Mój Jantar kupiłam z myślą o pięknych gestych włosach. Niestety się zawiodłam.
Po kilku użyciach na mojej głowie zauwazyłam straszny łupież. Zastanawiałam się co jest jego przyczyną i doszłam do wniosku, ze musi to byc Jantar, ponieważ w tym czasie nie używałam nic nowego.
Przelałam wcierkę do atomizera i od czasu do czasu psikam nią włosy, ale nigdy u nasady.
Szkoda.
madziaa184 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:44   #1666
Ainnel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madziaa184 Pokaż wiadomość
Mój Jantar kupiłam z myślą o pięknych gestych włosach. Niestety się zawiodłam.
Po kilku użyciach na mojej głowie zauwazyłam straszny łupież. Zastanawiałam się co jest jego przyczyną i doszłam do wniosku, ze musi to byc Jantar, ponieważ w tym czasie nie używałam nic nowego.
Przelałam wcierkę do atomizera i od czasu do czasu psikam nią włosy, ale nigdy u nasady.
Szkoda.
Na mnie też Jantar wrażenia nie robi, przynajmniej w kwestii przyrostu czy nowych włosów. Używam tylko po farbowaniu, żeby nawilżyć skórę głowy i tylko w tej kwestii się sprawdza .

Ainnel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 23:12   #1667
uolcia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez KarlaN Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko
Czy używając Jantara rano ( jestem w trakcie drugiego seta 3 tyg ( używam od 10.10.2012 ) mogę wieczorem jako wcierkę wcierać Radical mgiełkę?
Stoi u mnie już ponad pół roku bo ma denat w składzie więc na długość nie zaryzykuję Wyczytałam gdziej nie wiem czy na wizażu czy na blogach , że dziewczyny używają jej włośnie jako delikatnej wcierki.
Chodzi o to czy nie popsuje jakoś działania Jantara używając rano właśnie jego, a wieczorem radical mgiełka?
:prosi :
Myślę że możesz, czemu nie? Tylko czy to ma sens? Nie będziesz wiedziała co i jak działa

Używam tej odżywki już jakiś czas, ale na tyle nieregularnie że nie wiem czy działa na porost (niczego wyjątkowego w tej kwestii nie zarejestrowałam). W każdym razie uwielbiam w niej to, że po wsmarowaniu powoduje na moich włosach efekt push up. Na początku też przedłużała 'świeżość' włosów ale chyba po czasie zaczęła działać wręcz przeciwnie (o czym wielokrotnie już tutaj czytałam) ;/ albo to placebo po przeczytaniu tych opinii
uolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 17:08   #1668
lioele
Rozeznanie

Na dozie jantar jest niedostepny. Wiecie moze czy jak byl niedostepny to czy dlugo?
lioele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:37   #1669
Katrina_88
Przyczajenie

W moim przypadku Jantar na pewno wpłynął na porost nowych włosków, a także zahamował wypadanie. Stosuję go przez około miesiąc, może trochę dłużej bo tak wystarcza mi butelka, następnie 2-3 tygodnie przerwy i wracam do kuracji.
Zawsze poprzez masaż wcieram go w skalp, ale nie żałuję też po długości
Katrina_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:44   #1670
Hedvigis
Zakorzenienie

Był niedostępny w piątek- 1 dzień, zamówiłam go w sobotę jak się pojawił- jak patrzyłam to jeszcze wczoraj był dostępny;> Taka niedostępność trwa dosłownie kilka dni.
Stary 2012-11-14, 18:42   #1671
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez uolcia Pokaż wiadomość
Myślę że możesz, czemu nie? Tylko czy to ma sens? Nie będziesz wiedziała co i jak działa

Używam tej odżywki już jakiś czas, ale na tyle nieregularnie że nie wiem czy działa na porost (niczego wyjątkowego w tej kwestii nie zarejestrowałam). W każdym razie uwielbiam w niej to, że po wsmarowaniu powoduje na moich włosach efekt push up. Na początku też przedłużała 'świeżość' włosów ale chyba po czasie zaczęła działać wręcz przeciwnie (o czym wielokrotnie już tutaj czytałam) ;/ albo to placebo po przeczytaniu tych opinii
Ja już jestem po jednej 3-tygodniówce z jantarem, 4 dni przerwy i od 5.11 zaczęłam drugą trzytygodniówke. Mam wrażenie że rosną całkiem przyzwoicie ale niestety nie mierzyłam włosów ( szybkości wrostu przed używaniem wcierek czyli zwykłego), ale potwornie zależy mi na jak naszybszym zapuszczeniu kudełków więc się łapię wszelakich sposobów
ponadto chcę ją wykorzystać bo na włosy raczej z dentatem w składzie nie zaryzykuję a skalp mam raczej z tych normalnych , nie wrażliwych specjalnie. Zastanawiam się też nad próbą z sesą której narazie używałam tylko na długość... no i kupiłam olejek łopianowy z papryką do skalpu.
Narazie jednak trwam przy jantarze bo bardzo nawilża skórę głowy i właśnie unosi od nasady włosy ( i dołączyłam kilka dni temu tę mgiełkę).
I szukam cudu który sprawi że do lipca urosną o jakieś 20 cm
Siedzę na wizażu i na blogach kosmetycznych i kombinuję co tu jeszcze zrobić . ( Przy okazji poszukiwań czegoś na porost , wkręciłam się w pielęgnację i na dobre wychodzi ) ale szukam , szukam...

Stary 2012-11-14, 18:58   #1672
harosza22
Raczkowanie

Cytat:
Ja już jestem po jednej 3-tygodniówce z jantarem, 4 dni przerwy i od 5.11 zaczęłam drugą trzytygodniówke. Mam wrażenie że rosną całkiem przyzwoicie ale niestety nie mierzyłam włosów ( szybkości wrostu przed używaniem wcierek czyli zwykłego), ale potwornie zależy mi na jak naszybszym zapuszczeniu kudełków więc się łapię wszelakich sposobów
ponadto chcę ją wykorzystać bo na włosy raczej z dentatem w składzie nie zaryzykuję a skalp mam raczej z tych normalnych , nie wrażliwych specjalnie. Zastanawiam się też nad próbą z sesą której narazie używałam tylko na długość... no i kupiłam olejek łopianowy z papryką do skalpu.
Narazie jednak trwam przy jantarze bo bardzo nawilża skórę głowy i właśnie unosi od nasady włosy ( i dołączyłam kilka dni temu tę mgiełkę).
Siedzę na wizażu i na blogach kosmetycznych i kombinuję co tu jeszcze zrobić . ( Przy okazji poszukiwań czegoś na porost , wkręciłam się w pielęgnację i na dobre wychodzi ) ale szukam , szukam...
Abu szybciej rosły proponuję CP czyli prowitaminę B5 w tabletkach, picie drożdży oraz pokrzywy no i cierpliwość
Stary 2012-11-14, 20:28   #1673
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez harosza22 Pokaż wiadomość
Abu szybciej rosły proponuję CP czyli prowitaminę B5 w tabletkach, picie drożdży oraz pokrzywy no i cierpliwość
Porzywę i skrzyp piję od miesiąca 2+2 czyli łącznie cztery saszetki dziennie , a drożdże biorę w tabletkach lewitan , a o tym Cp muszę poczytać czy są jakieś przeciwwskazania i czy przy brani levitanu i piciu pokrzywy i skrzypu nie ma jakichś przeciwności . I myślę jeszcze o jakichś innym ampułkach lub wcierce jak wykończę Jantar.
A przy okazji ile takich trzytygodniówek pod rząd można Jantarem zrobić ?
Czy przyzwyczaja skórę głowy czy nie ?

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-11-14 o 20:30
Stary 2012-11-14, 22:17   #1674
Hedvigis
Zakorzenienie

Cytat:
20 cm w 8,5 miesięca? To fizycznie jest niemożliwe.

Cytat:
Napisane przez harosza22 Pokaż wiadomość
Na mnie CP nie podziałało.
Stary 2012-11-14, 22:27   #1675
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
20 cm w 8,5 miesięca? To fizycznie jest niemożliwe.

Moje włosy same z siebie rosną dość szybko więc mam nadzieję, że ze wspomagaczami dadzą radę
A CP tak jak pisałam jak doczytam temat to pewnie spróbuję
A teraz próbuję się przekonać do drożdży do picia tylko w sumie mam zagwozdke czy lepsze picie piekarskich czy tabletki z piwowarskich

Stary 2012-11-14, 23:25   #1676
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
A jaki czas przyjmowałaś CP?
W jakich ilościach?
Stary 2012-11-15, 08:35   #1677
santi santi
Raczkowanie

Cytat:
A teraz próbuję się przekonać do drożdży do picia tylko w sumie mam zagwozdke czy lepsze picie piekarskich czy tabletki z piwowarskich
Jeżeli jesteś w stanie przełknąć napój drożdżowy, to będzie lepszy niż tabletki i przede wszystkim - taniej wyjdzie

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 11:26   #1678
KarlaN
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś w stanie przełknąć napój drożdżowy, to będzie lepszy niż tabletki i przede wszystkim - taniej wyjdzie

Tabletki są dla mnie o tyle wygodne, że są pod ręką , z drożdżami najbardzej boję się, że zapomnę kupić
Ale jak dokończe opakowanie tabletkowe to spróbuję pić , choć mój TŻ już się pewnie będzie śmiał , bo już uważa ze zwariowałam z kudełkami

Cp zakupione ale pytanie czy pijąc skrzyp i pokrzywe i łykacjąc tabletki levitan drożdżowe, mogę łykać jednocześnie CP? czy dopiero po skończeniu tabletek drożdżowych?

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-11-15 o 16:13
Stary 2012-11-15, 21:49   #1679
Hedvigis
Zakorzenienie

Cytat:
A jaki czas przyjmowałaś CP?
W jakich ilościach?
Zużyłam 2 opakowania pod rząd- 4 dziennie.
Stary 2012-11-16, 08:32   #1680
harosza22
Raczkowanie

Wczoraj się załamałam, dbam o te moje kłaki, obczajałam ile urosły a tu moja kumpela z biura wyjeżdza o chyba podcinałaś włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości