Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-04-09, 22:23   #2431
Ixcuina
Raczkowanie

Dot.: Farmona Jantar odżywka do włosów???

Wcierka Jantar nie ma alkoholu.
Uwielbiałam Jantarka, bo przyspieszył mi porost włosów - z natury rosną tragicznie wolno, ok 0,5 cm na miesiąc, po Jantarze miałam 1cm - dla niektórych to nadał wolno, ale dla mnie to prawdziwy sukces Zużyłam ok. 9 buteleczek (z przerwami, żeby skóra się nie przyzwyczaiła) i chyba uczuliłam się na niego, przy ostatnim powrocie, po każdym nałożeniu swędziała mnie skóra głowy, więc musiałam odstawić i nie wiem co robić teraz, bo próbowałam wielu wcierek i tylko Jantar pomagał

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Edytowane przez Ixcuina
Czas edycji: 2016-04-09 o 22:25
Ixcuina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 08:31   #2432
krystyna1122
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 5

Mam za sobą 3 tygodnie stosowania wcierki Jantar i jestem bardzo zadowolona. Włosy mniej wypadają, a przede wszystkim rosną i to szybciej. I widzę naprawde dużo nowych włosków. Więc chyba działa.
krystyna1122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 11:58   #2433
Ixcuina
Raczkowanie

a próbowałyście używać jantara na włosy? wiem, że to wcierka, ale zastanawiam się jak te wszystkie wyciągi wpłynęłyby na włosy jakby nakładać np pod olej, jak myślicie?

(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!
Stary 2016-04-11, 12:09   #2434
sylwka37
koci świat

Ja tak robiłam że moczyłam jantarem i kładłam albo odżywkę albo olej a i nawet jedno i drugie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2016-04-11, 18:32   #2435
visionAM
Zakorzenienie

Wg mnie nie ma sensu, może przesuszac włosy

visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 19:04   #2436
Ixcuina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Ja tak robiłam że moczyłam jantarem i kładłam albo odżywkę albo olej a i nawet jedno i drugie.
i jak efekty?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wg mnie nie ma sensu, może przesuszac włosy
no właśnie przesuszenia się obawiam

(\__/)
(O.o )

Edytowane przez Ixcuina
Czas edycji: 2016-04-11 o 19:06
Stary 2016-04-11, 19:16   #2437
sylwka37
koci świat

Mi tam nic nie przesuszało - bardzo dobrze włosy się miały. Muszę do tego wrócić ☺

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2016-04-12, 19:52   #2438
zanka205
Zakorzenienie

Używam Jantara od pewnego czasu, teraz mam 3. butelkę, po około miesiącu używania robię przerwę na jakieś 2 tygodnie i znowu używam. Jestem bardzo zadowolona z działania, nie wiem co prawda czy włosy szybciej rosną, bo dla mnie i tak zawsze za wolno , ale pojawiło się mnóstwo baby hair, co zauważyła nawet moja fryzjerka.
Jantar nie wpłynął na wypadanie włosów, nadal trochę wypadają, ale chyba ilość wypadających włosów mieści się w normie, więc nie panikuję. Oczywiście skusiły mnie opinie internautek i sama wypróbowałam, na prawdę na mnie działa, ale pewnie nie każdemu ta wcierka przypasuje.

"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 20:54   #2439
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie

Mam takie pytanie, jakiego koloru jest wasz płyn? Bo kupowalam wcierki w dwoch roznych miejscach (jedno opakowanie w sklepie zielarskim, a drugie w aptece) i ta pierwsza wcierka byla prawie ze przezroczysta, a ta druga miala taki żółty kolor....i nie wiem o co tu chodzi
LilyLauraIsabelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 12:57   #2440
TakaSamaInna
live your passion

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, jakiego koloru jest wasz płyn? Bo kupowalam wcierki w dwoch roznych miejscach (jedno opakowanie w sklepie zielarskim, a drugie w aptece) i ta pierwsza wcierka byla prawie ze przezroczysta, a ta druga miala taki żółty kolor....i nie wiem o co tu chodzi
Być może jedną wersję masz nową, a jedną jeszcze starą. Zobacz na skład czy się różni.
Ja mam teraz przeźroczystą, ale wydaje mi się, że poprzednia była bardziej żółta.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 14:04   #2441
DwadziesciakilkaLat
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Moja zawsze miała kolor jasnosłomkowy, bardzo jaśniutka była Ja ją poznaję po gęstości, zapachu, kolorze, dotyku. Generalnie zawsze kupuję takie kosmetyki stacjonarnie, bo już w kilku sklepach internetowych się nacięłam.
DwadziesciakilkaLat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 19:07   #2442
Demi92
Przyczajenie

Moja ma kolor przezroczysty,jest wodnista i pachnie męskimi perfumami do złudzenia. U siebie bez najmniejszego problemu kupuje Jantar w Rossmannie.W życiu nie zamieniłabym jej na inną odżywkę.

Edytowane przez Demi92
Czas edycji: 2016-09-04 o 19:09
Demi92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 09:11   #2443
AAAnka
Zadomowienie

Naczytałam się o tej wcierce a że zapuszczam włosy-poprosiłam męża o kupienie jej...Przyleciał z wcierką "Jantar" ale ....Medica?Ta sama nazwa??Mówił że nie ma Farmony w aptece, babka zaproponowała mu to-też nazywa się Jantar, też z bursztynu....Co to u licha?Zaczęłam stosować, ale nie ma ona opinii i nie wiem czy jest tak dobra jak Farmony.Cena podobna, skład (chyba) też(. bursztyn,biotyna,arginina ,niacynamid,witaminy A, E i F)
Na pewno nie przetłuszcza włosów(choć ja myję codziennie), jest bez alkoholu, parabenów, prawie bezzapachowa...Czy słyszałyście o tej wcierce???Dajcie znać, bo kurcze nie wiem co to jest....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jantar-medica-wcierka.jpg (123,9 KB, 22 załadowań)
Stary 2016-10-06, 01:50   #2444
visionAM
Zakorzenienie

Firma Farmona istnieje Jantar powinien wyglądać tak https://sklep.farmona.pl/jantar/590-...117039007.html

Pierwszy raz widzę to, co wrzuciłaś, nie wiem czy to jest to samo, czy nie.

visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 14:27   #2445
kreciku
Raczkowanie

o kurczę, ale zagadka, pierwszy raz widzę taki Jantar!
kreciku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 08:04   #2446
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Firma Farmona istnieje Jantar powinien wyglądać tak https://sklep.farmona.pl/jantar/590-...117039007.html

Pierwszy raz widzę to, co wrzuciłaś, nie wiem czy to jest to samo, czy nie.
No właśnie wiem , sama jestem zdziwiona.Już pomyślałam że Farmona ma jakiś "odłam" lub zmieniła nazwę, ale w necie nic o tym nie ma, adresy firmy są inne...Nie mam pojęcia...I jeszcze taki plagiat z ta nazwą "Jantar"...Nie powiem że jest zła(mają jeszcze kilka produktów z tej serii) ale nie wiem jakie da efekty-będę króliczkiem doświadczalnym.Stosuję od tygodnia i efekt placebo już jest.Mój odrost się powiększył w moich oczach ciut
Stary 2016-10-07, 21:55   #2447
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
No właśnie wiem , sama jestem zdziwiona.Już pomyślałam że Farmona ma jakiś "odłam" lub zmieniła nazwę, ale w necie nic o tym nie ma, adresy firmy są inne...Nie mam pojęcia...I jeszcze taki plagiat z ta nazwą "Jantar"...Nie powiem że jest zła(mają jeszcze kilka produktów z tej serii) ale nie wiem jakie da efekty-będę króliczkiem doświadczalnym.Stosuję od tygodnia i efekt placebo już jest.Mój odrost się powiększył w moich oczach ciut
Przeczytaj http://kascysko.blogspot.com/2016/09...-vs-stara.html

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 08:24   #2448
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Przeczytaj http://kascysko.blogspot.com/2016/09...-vs-stara.html

Dziękuję Ci bardzo!Wykorzystam tą wcierkę i poszukam "Jantara" z Farmony. A tekst świetny, rewelacyjne porównanie składów(odpowiednie dla laika w tej chemii). Mnie się wydaje że Farmona cos "kombinuje"(wycofuje się z rynku?), u mnie dostępność ich kosmetyków maleje, moja siostra ma sklep z kosmetykami i powiedziała że w hurtowniach w ogóle nie ma już Farmony od około 1/2 roku.Tak samo jak np. kosmetyki Bell...Ja kupuję produkty obu firm już tylko w Biedronce...
Stary 2016-10-10, 08:30   #2449
SceneQueene
Zakorzenienie

Nie ma za co. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale z tego co wiem to Farmona zostaje- ostatnio widziałam nawet akcje w której do testowania były wcierki w nowej wersji- z pompką - w końcu.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2016-10-10, 09:18   #2450
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
A tekst świetny, rewelacyjne porównanie składów(odpowiednie dla laika w tej chemii).
Dziękuję, bardzo mi miło
Cytat:
Mnie się wydaje że Farmona cos "kombinuje"(wycofuje się z rynku?), u mnie dostępność ich kosmetyków maleje, moja siostra ma sklep z kosmetykami i powiedziała że w hurtowniach w ogóle nie ma już Farmony od około 1/2 roku.
Oczywiście, że kombinuje. Firma produkująca Jantar Medica (Ideepharm) ma taki sam adres jak Farmona Firma-córka, rebranding albo podobne ustrojstwo właśnie zachodzi na naszych oczach.
Cytat:
Nie ma za co. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale z tego co wiem to Farmona zostaje- ostatnio widziałam nawet akcje w której do testowania były wcierki w nowej wersji- z pompką - w końcu.
Jak wyżej. Podejrzewam, że jedna i druga marka zostanie, produkowana w tej samej firmie.
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 12:48   #2451
SceneQueene
Zakorzenienie

A takie buty, rozumiem. Dzięki za info!

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2016-11-08, 18:53   #2452
Wlosomaniaczka1
Przyczajenie

Cytat:

Ja też mam nadzieję, że wcierka Farmony zostanie - stosuję ją już kilka lat i po niej nie wypadają mi tak włosy jak wcześniej.
Wlosomaniaczka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 13:51   #2453
AAAnka
Zadomowienie

Zużyłam już całą buteleczkę tej dziwnej wcierki "Jantar" Medica(wyszło trochę bejbików) i nie robiąc przerwy zaczęłam używać klasycznej "Jantar" Farmony...Widzę różnice w nakładaniu-tamta była bardzo wodnista i zciekała szybko zanim zdążyłam wetrzeć w skórę. Ta ma gęstszą konsystencję i fajnie się rozprowadza(używam buteleczki po poprzedniej). Wbrew pozorom Medica mimo wodnistej konsystencji przyspieszała przetłuszczanie(myję codziennie), a ta Farmony powoduje że włosy są uniesione, błyszczące. Jestem ciekawa czy nie popełniłam błędu nie robiąc przerwy w zastosowaniu ich. Poprzednią zużyłam stosując się do zasady (codziennie przez minimum 4tygodnie chyba), potem co drugi dzień...A teraz tą z Farmony wcieram codziennie ...
Stary 2016-12-12, 06:39   #2454
Yariewenka
Zadomowienie

Kurczę, kupiłam w aptece Jantar bo zaczęłam lysiec po porodzie i ucieszyłam się, ze poszli po rozum do głowy i zamontowano aplikator. Trochę brakowało mi tego zapachu i szklanej butli, ale cóż... Ale efekt po tym "Jantarze" to jakiś marny jest, przynajmniej dla mnie. Dopiero tutaj zorientowałam się, że to różne wcierki. :/ Niniejszym dziękuję Wam bardzo za uświadomienie mnie, dzisiaj lecę po normalnego Jantara a nie jakieś barachlo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Yariewenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 06:52   #2455
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Yariewenka Pokaż wiadomość
Kurczę, kupiłam w aptece Jantar bo zaczęłam lysiec po porodzie i ucieszyłam się, ze poszli po rozum do głowy i zamontowano aplikator. Trochę brakowało mi tego zapachu i szklanej butli, ale cóż... Ale efekt po tym "Jantarze" to jakiś marny jest, przynajmniej dla mnie. Dopiero tutaj zorientowałam się, że to różne wcierki. :/ Niniejszym dziękuję Wam bardzo za uświadomienie mnie, dzisiaj lecę po normalnego Jantara a nie jakieś barachlo!

Ja testowo zużyłam całą buteleczkę tego nowego Jantara i mogę stwierdzić że włosy przestały wypadać. Wcześniej przy czesaniu po umyciu miałam ich sporo na grzebieniu, ostatnio 2, 3 włosy na krzyż aż nie mogę się nadziwić. Od tygodnia stosuję "prawdziwy" jantar, zobaczę czy będzie jakaś różnicaTak więc nie mówię "nie" nowej wersji, ale zobaczymy jak wypadnie na tle starej.A co do wypadania włosów po porodzie-często nic na to nie pomaga, bo jest to sprawa hormonów.Mi w czasie obu ciąż strasznie zagęszczały się włosy i ..niestety wypadały w kilka miesięcy po....
Stary 2016-12-13, 07:18   #2456
Yariewenka
Zadomowienie

Cytat:
Ja testowo zużyłam całą buteleczkę tego nowego Jantara i mogę stwierdzić że włosy przestały wypadać. Wcześniej przy czesaniu po umyciu miałam ich sporo na grzebieniu, ostatnio 2, 3 włosy na krzyż aż nie mogę się nadziwić. Od tygodnia stosuję "prawdziwy" jantar, zobaczę czy będzie jakaś różnicaTak więc nie mówię "nie" nowej wersji, ale zobaczymy jak wypadnie na tle starej.A co do wypadania włosów po porodzie-często nic na to nie pomaga, bo jest to sprawa hormonów.Mi w czasie obu ciąż strasznie zagęszczały się włosy i ..niestety wypadały w kilka miesięcy po....
Tak, wiem że włosy po porodzie po prostu muszą wypaść - ale u mnie nalozylo się to z wypadanie jesienno-zimowym i dla mnie to katastrofa: po każdej kąpieli zatkany (!) odpływ w wannie i rurą w odkurzaczu, włosy są wszędzie: na ubraniach, podlodze, zmywarce do naczyń, kłaki wyciągam wyciągam pralki. Włosy już dawno scielam na krótko, więc to nie kwestia długości. Zwykle o tej porze roku doladowywalam sie skrzypokrzywa, ale przy karmieniu to nie mogę... No i włosy wyglądają koszmarnie - tutaj brakuje mi tego działania starego Jantara na podnoszenie włosów przy skalpie...

Tak więc wcierajac Jantar zaciskam zęby i staram się nie widzieć tych zakoli jak u starego faceta.

Yariewenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 07:57   #2457
ollencja
Zakorzenienie

w auchanie jest zestaw swiateczny: szampon, odżywka i mgiełka
wiecie po ile ?
Stary 2016-12-13, 08:27   #2458
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Kurde muszę kupić ten Jantar widzieliście na promo gdzieś?

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 11:48   #2459
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Jantar ten stary ma tylko nową butelkę z aplikatorem, skład taki sam.Tak odpowiedzieli na fb w komentarzu xd

Nie używamy cukru
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 16:44   #2460
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Jantar ten stary ma tylko nową butelkę z aplikatorem, skład taki sam.Tak odpowiedzieli na fb w komentarzu xd
Pytanie, czy w stężeniach nie pogrzebali.
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości