Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-18, 14:06   #1
fantality
Przyczajenie

Włosy rude czy blond. Dziewczyny, błagam o podpowiedz, bo jestem w desperacji.

Witam,
z góry przepraszam jeśli piszę na nieodpowiednim dziale forum, nie byłam pewna, gdzie zamieścić moją prośbę.

Mam nieco banalny, ale ogromny problem z kolorem włosów. Jestem naturalną jasną blondynką (taki lekko złotawy odcień), ale coś mi odbiło i przemalowałam się na rudo. Żałuje tego, bo teraz przyszło mi z tym walczyć. Ruda jestem mniej więcej od 1,5 roku. Jednak cały czas mam odrosty w kolorze jasnego blondu i tak mi coś zaczeło być strasznie szkoda tego naturalnego koloru. Wiem, że powrót do blondu w takim przypadku jest praktycznie niemożliwy. Pojawia się moje pytanie: dziewczyny, proszę Was bardzo, czy mi ten rudy pasuje? Opinie ludzi są podzielone. Czy zostawić rudość i przestać myśleć i łudzić się co do blondu? Stoję nieco pod ścianą, bo już od jakiś dwóch miesięcy paraduje z czymś bliżej nieokreślonym na głowie, co można by określić jedynie słowem horror.
Byłabym wdzięczna za podpowiedz.
Załączam moje zdjęcie, trochę jest nieudane i generalnie nie jestem zbyt piękna, ale mam nadzieje, że pokazuje problem.

Jeśli zdjęcie za duże, też przepraszam
fantality jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 14:34   #2
madeleinerosa
Raczkowanie

GG do madeleinerosa
Dot.: Włosy rude czy blond. Dziewczyny, błagam o podpowiedz, bo jestem w desperacji.

Oczywiście nie znam się na tym, ale jeśli chodzi o własne odczucia proponowałabym jakiś żywy, średni blond. Łatwiej by Ci było wrócić do swojego koloru, gdybyś tylko zachciała.
Stary 2009-11-18, 14:52   #3
blackamor
Zakorzenienie

Dot.: Włosy rude czy blond. Dziewczyny, błagam o podpowiedz, bo jestem w desperacji.

wedlug mnie blond, bez.. dobry fryzjer potrafi zdzialac cuda
blackamor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 15:07   #4
fantality
Przyczajenie

Czyli jednak potwierdzają się moje obawy... Dzięki za odpowiedz.
Stary 2009-11-18, 16:15   #5
agacia_cz
Zadomowienie

oj zdecydowanie blond.....
ten nieee
agacia_cz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 11:30   #6
Dagunia
Komplikatorka

średni blond i może zrob coś z brwiami? są za cienkie i za blade.

Wy mówicie na to „lista grzechów”, ja mówię – weekend...
Dagunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 18:28   #7
karojen24
Raczkowanie

ten kolorek jest taki nijaki...taki troch rdzawy...w blond zedcydowanie lepiej i nie uwaza, zeby to bylo jako super skomplikowane.moze zacznij stopniowo od jakis pasemek w kolorze twojego naturalnego blondu.znajdz tylko naprwde sprawdzonego fryzjera i mysle,ze sie uda

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

ten kolorek jest taki nijaki...taki troche rdzawy...w blond bedzie zedcydowanie lepiej i nie uwazam, zeby to bylo jakos super skomplikowane.moze zacznij stopniowo od jakichs pasemek w kolorze twojego naturalnego blondu.znajdz tylko naprawde sprawdzonego fryzjera i mysle,ze sie uda

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

zdublowalam odp, przepraszam,ale nie moge edytowac
karojen24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 21:25   #8
fantality
Przyczajenie

Dzięki, bedę coś kombinować w miarę możliwości.
Stary 2009-11-20, 14:07   #9
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

nie jest źle, ale faktycznie złoty średni blond będzie wygladał lepiej. Zajrzyj na wątek o dekoloryzacji i albo zrób sama albo u fryzjera. Z rudego łątwo osiągniesz blond, przy tym ciepły i to bez niszczenia włosów. Mozesz kupic w hurtowni fryzjerskiej tzw effasor- ściag kolor bez naruszania Twojego własnego a potem nałozyc jasny odcien blondu. I juz. Blondynka jak sie patrzy. Tylko nie kus się na rozjaśniacz, bo zmarnujesz włosy.
W drogeriach sa tez dostepne nieprofesjonalne ściagacze farby jak loreala eclair clair, który osobiscie polecam.
Masz ładną buzie, ale zakładanie włosów za uszy wyglada u Ciebie niekorzystnie, moze lepiej zrobic fryzurke z wieksza iloscia włosów przy twarzy w taki sposób, ją optycznie wyszczuplic i nadac owalne rysy?
Stary 2009-11-20, 14:34   #10
alutka0
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 12
GG do alutka0

raczej blond ładniejszy , mysle ze u dobrogo fryzjera powinno Ci sie to udac.

Sierpień 2009 - ........................

Obecny odrost 20 cm
Cel - 30 cm

Trzymajcie kciuuki.
alutka0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:45   #11
carlottaa
Raczkowanie

blond zdecydowanie tylko nie wybierz zbyt jasnego bo bedzie kiepsko ;p

Wzrost: 175 cm
Było: 73 kg
Jest: 61 kg
Ma być: 60 kg

'Najgorsze jest przegapienie okazji, która mogła odmienić nam życie, cherie'
carlottaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 20:16   #12
majreg
Wtajemniczenie

A mi sie wydaje,że nie blond. Dopiero wtedy będzie mdło bo jasny zleje się z bladą twarzą. Zostań przy jakimś ciepłym odcieniu, może ciut mniej złotym a bardziej miedzianym i zetnij grzywkę, a jeśli nie to może spróbuj pójść w kierunku układania regularnych fali.Włoski bardziej na buzię. Cerę masz śliczną, taką mleczną, wyeksponuj usta i podkreśl brwi delikatnie.Przypominasz z typu urody Nicole Kidman. Zobacz w czym jej ładnie.
Powiem Ci, że im dłużej się przyglądam tym bardziej mi się podobasz. Masz bardzo ładne usta i nos. Aż mi się prosi przyciemnić brwi i ułożyć jakoś włosy. Mocniejszy makijaż. I naprawdę super.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-20 o 20:31
majreg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:32   #13
fantality
Przyczajenie

Zapytałam się fryzjerki na temat dekoloryzacji moich włosów. Niestety stwierdziła, że od połowy włosy są zbyt przesuszone i po takim zabiegu nie będą nadawały się do niczego prócz ścięcia na krótko...

Generalnie to zdjęcie jest nieco nieudane pod tym względem, że normalnie nie zakładam włosów aż tak do tyłu, bo uszy mam trochę plastusiowe (zdjęcie jest trochę stare i chyba musiało mieć wymogi jak do dowodu). A propo blondu to już wiele razy słyszałam glosy, ze wyglądałam w nim strasznie blado (bo moja karnacja to bielszy odcień bieli + trochę piegów). Na razie nie mam chyba wyjścia innego niż poczekać aż włoski trochę odrosną i potem kombinować.

Jeżeli jesteście zainteresowane, zamieszczam moje zdjęcie aktualnie sprzed dwóch dni, ze "spranym" kolorem. Chyba muszę się tymczasowo z takim wyglądem pogodzić.

i w ogóle dziękuję

Edytowane przez fantality
Czas edycji: 2009-11-21 o 14:38
Stary 2009-11-21, 18:32   #14
Miriam19
Raczkowanie

GG do Miriam19

A ja bym Cię widziała chyba w blondzie sama przeszłam dekoloryzacje (z czarnych), i jestem teraz ciemną blondynką na początku wszyscy mi mówili, że gorzej niż w ciemnych, blado, nijako, że w ciemnych byłam bardziej wyrazista, a ja zagryzałam zęby i trwałam w blondzie. Teraz jak znajomi patrzą na moje stare zdjęcia, to mówią, że dobrze że zmieniłam kolor na blond;p
Więc jeśli chcesz blond, to poczekaj trochę aż włoski urosną, odżywiaj, nawilżaj (polecam olej kokosowy z całego serca-potrafi zdziałać cuda), a jeśli nie...to nie zmieniaj koloru, bo w tym też wyglądasz ładnie
A tak a propos tych 2 zdjęć, to zupełnie 2 różne kolory i 2 różne osoby! Nigdy bym nie powiedziała, że na obydwu jesteś Ty;p
Pozdrawiam!
Stary 2010-07-11, 16:43   #15
fantality
Przyczajenie

Witam Was ponownie i dyskretnie przypominam o sobie
Chciałam się zaprezentować w kilkanaście miesięcy po założeniu wątku i zaprezentować zmiany, czekając na opinie czy warto było. Jeśli więc nie przeszkadzam i kogoś to obchodzi oto i jestem ja w obecnej odsłonie. (uszy niestety odsłonięte z odgórnego wymogu)
Stary 2010-07-12, 06:21   #16
Dagunia
Komplikatorka

Dla mnie jest za "mdło". Niczym się nie wyróżniasz. Nawet z tym "spranym" kolorem kilka postów wyżej było zdecydowanie lepiej.

Wy mówicie na to „lista grzechów”, ja mówię – weekend...
Dagunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 15:39   #17
loveangelmusicbaby
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fantality Pokaż wiadomość
Witam,
z góry przepraszam jeśli piszę na nieodpowiednim dziale forum, nie byłam pewna, gdzie zamieścić moją prośbę.

Mam nieco banalny, ale ogromny problem z kolorem włosów. Jestem naturalną jasną blondynką (taki lekko złotawy odcień), ale coś mi odbiło i przemalowałam się na rudo. Żałuje tego, bo teraz przyszło mi z tym walczyć. Ruda jestem mniej więcej od 1,5 roku. Jednak cały czas mam odrosty w kolorze jasnego blondu i tak mi coś zaczeło być strasznie szkoda tego naturalnego koloru. Wiem, że powrót do blondu w takim przypadku jest praktycznie niemożliwy. Pojawia się moje pytanie: dziewczyny, proszę Was bardzo, czy mi ten rudy pasuje? Opinie ludzi są podzielone. Czy zostawić rudość i przestać myśleć i łudzić się co do blondu? Stoję nieco pod ścianą, bo już od jakiś dwóch miesięcy paraduje z czymś bliżej nieokreślonym na głowie, co można by określić jedynie słowem horror.
Byłabym wdzięczna za podpowiedz.
Załączam moje zdjęcie, trochę jest nieudane i generalnie nie jestem zbyt piękna, ale mam nadzieje, że pokazuje problem.

Jeśli zdjęcie za duże, też przepraszam
glosuje na rudy masz przepiekna cere i to wlasnie rudy ja podkresla. ale na tym aktualnym zdjeciu tez bardzo ladnie wygladasz

Edytowane przez loveangelmusicbaby
Czas edycji: 2010-07-12 o 15:55
loveangelmusicbaby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 20:55   #18
fantality
Przyczajenie

Dziękuję
Mi nie przeszkadza, że się nie wyróżniam. Właśnie bardzo dobrze się z tym czuję. Z rudym to jest niestety nieustanna walka o ładny kolor, który się spiera w tempie ekspresowym. A tak mam już z 6 cm odrostu na tym zdjęciu naturalnego koloru i mam zamiar z nim pozostać.
Stary 2010-07-21, 19:42   #19
Agniesia2007
Raczkowanie

Question Z naturalnego blondu na rudy?

Witam dziewczyny

Podłącze się pod wątek może któraś z Was jeszcze mi pomoże hehe

Mam naturalne blond włosy takie coś a'la miodowe? nie wiem jak je określić w każdym razie w miarę jasne nigdy ich nie farbowalam. Ostatnio naszło mnie na rudość stwierdziłam że przecież kiedyś trzeba się zdecydować na jakieś farbowanko tylko w związku z tym ze to "mój pierwszy raz" bardzo się boję tej decyzji, żebym nie wyglądała jak nie wiem co...
Poradźcie mi czy przefarbować włosy i ewentualnie na jaki odcień, załącze swoje zdjęcie w blondzie i pare rudości które mnie kuszą najbardziej to zdjęcie z dziewczyną gryzącą bluzke ta rudość .

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Agniesia2007
Czas edycji: 2010-07-23 o 13:57
Agniesia2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 21:09   #20
Anethka
Zakorzenienie

Dot.: Z naturalnego blondu na rudy?

Jesteś piękną dziewczyną, w dodatku bardzo podobną do Ashlee Simpson. W rudym pewnie wyglądałabyś, jak jej sobowtór .
Stary 2010-07-22, 18:23   #21
Agniesia2007
Raczkowanie

Dot.: Z naturalnego blondu na rudy?

.

Edytowane przez Agniesia2007
Czas edycji: 2010-07-23 o 13:58
Agniesia2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości